Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2016., 16:29   #41
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Kad budu davali 3000E plaću ko Njemci onda ćemo ih voliti, i kad izgubiš posao da imaš 1000E socijalnu pripomoć dok nenađeš novi posel ko DE onda ćemo ih još više voljeti a ne daju sirotinji 2500kn , a ni sa 5000kn nemožeš niš steći u životu to ti je za hranu i režije , a u Njemačkoj konobar zaradi više nego ovdje doktor, ovo je klasičan Bangladeš
Ti si rekao da dok ti je obrt starog išao da ste "tukli pare". Jeste imali kakvog pomoćnog radnika i koliko ste mu dali?
A kaj bi ti sad dok ti obrt ne ide, da ti država da 1000 eura da doživotno hladiš jaja i malo raduckaš na crno..

A što se tiče teme zašto je percepcija poduzetnika u javnosti negativna, jer su većina uz to što su neki bahata g..na i muljatori koji imaju veze (i u politici) pa onda "profitiraju" od toga (npr. kroz namještene natječaje) također imamo jedan tip "poduzetnika" koji doprinosi negativnoj slici, koji dolazi južnije s balkana.
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 17:39   #42
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
@krena, kako je sve svršilo sa tim objektima na otoku Žutu, da li su srušeni i Mudrinić kažnjen?
http://www.lupiga.com/vijesti/nista-...kom-otoku-zutu

Neobične građevine na otoku Žutu netragom su nestale. Uklonio ih je sam Ivica Mudrinić, doduše ne on osobno, ne želeći pričekati mišljenje mjerodavnih tijela. Naime, nedavno je ministrica graditeljstva Anka Mrak Taritaš najavila kako će Mudrinićev kornatski posjed posjetiti inspekcija. Od niza čudnih objekata koji su samo imali temelj, stupove i krovove, a koje je čelni čovjek Hrvatskog telekoma pokušao „prodati“ kao „nadstrešnice“, iako se, po svemu sudeći trebalo raditi o apartmanima, ostala su samo dva objekta, jedan na brdu i jedan uz samo more, objavio je HRT.

Quote:
more kaže: Pogledaj post
U srcu sezone bi udruženo svi poduzetnici trebali krenuti u masovni štrajk.otpustiti sve radnike i zatvoriti tvrtke.pa da vidimo dalje kako biste vi komunisti i socijalisti sebi osigurali egzistenciju. Evo 6 sati ujutro a ja radim.
Taj štrajk se zove lockout
http://www.index.hr/vijesti/clanak/f...ku/627081.aspx

Kako je rekao, lockout, odnosno situacija u kojoj poslodavci idu u štrajk i brane raditi radnicima, normalno je sredstvo kojim se poduzetnici mogu boriti za svoje interese. "U udruzi poslodavaca je već nekoliko puta spominjan lockout. Prije svega zbog različitosti interesa unutar samih poslodavaca sumnjam da je jedan generalni lockout moguć", rekao je Ferdelji.

Na pitanje ima li Hrvatska udruga poslodavaca "svoju stranu" na hrvatskoj političkoj sceni, Ferdelji je odgovorio da poduzetnici uglavnom "bježe od politike gdje kod to mogu" te dodao da se politika poduzetnicima ipak nameće, diktirajući uvjete poslovanja.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 17:46   #43
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Moglo bi se reći gotovo neprijatelji, skoro uvijek se ih blati i pljuje, jedan cijenjeni međunarodni institut tvrdi da Hrvati od svih naroda u EU najmanje cijene svoje poduzetnike. To nije dobro za nikoga, ni za narod ni za poduzetnike.

Zašto je to tako i da li će se to promijeniti?

Dobar komentar ovdje:

http://www.novilist.hr/Komentari/Blo...edno-zanimanje
Već je rečeno.

U Hrvatskoj riječ poduzetnik i npr. branitelj imaju negativni kontekst zbog raznih domoljublja koji su napravili previše sranja.Onim "pravima" kapa do poda.

Međutim,ovdje se opet javlja problem osobne prirode,a to je Blues Dada.

Čovjek je nešto ostvario i sad je tužan što njega nitko ne hvali,što mu ne ižu spomenike i nzm ni ja kaj više.

Pa hvalite me usta moja...
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 17:54   #44
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
Već je rečeno.

U Hrvatskoj riječ poduzetnik i npr. branitelj imaju negativni kontekst zbog raznih domoljublja koji su napravili previše sranja.Onim "pravima" kapa do poda.

Međutim,ovdje se opet javlja problem osobne prirode,a to je Blues Dada.

Čovjek je nešto ostvario i sad je tužan što njega nitko ne hvali,što mu ne ižu spomenike i nzm ni ja kaj više.

Pa hvalite me usta moja...
Evo naših 200 bogatih poduzetnika: http://www.express.hr/drustvo/otkriv...-obogatile-575

A meni je najdraža propovjednica u štiklama

Bornu Rajić može se, međutim, pitati za svaki od 270 milijuna kuna koje je dobila, pošteno, u brakorazvodnoj parnici. Ona ih je, ako je suditi po izjavama, zaradila svojim znanjem.

Borna Rajić: “Tražite i dobit ćete”, rekla je u zadnjem obraćanju naciji. “Bog sve što je taknuo i stvorio skladno je, lijepo i u izobilju. Siromaštvo je odraz neznanja, a ne sudbine ili Božje volje”.


I onda se pitaju koji je to quratz narodu da je tako alergičan čim neko spomene riječ "poduzetnik" !!
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 18:03   #45
Koliko ih je od tih 200 poslovalo na nacin da nisu dobili nikakve poticaje od drzave, da nisu dobili oproste velikih dugova, reprograme i da su zaposlenicima uredno placali place i doprinose ? Koliko je od tih 200 profitiralo bez ratnih konotacija i politickih upliva ?

Moja pitanja su odgovor zasto su ljudi alergicni na sve Hrvatske podzetnike.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 19:23   #46
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
U Hrvatskoj riječ poduzetnik i npr. branitelj imaju negativni kontekst zbog raznih domoljublja koji su napravili previše sranja.Onim "pravima" kapa do poda.
Dobro si me sjetio, jos jedan hrvatski fenomen: ETIEKTIRANJE.
Kao sto su austrijanci patoloski optereceni titulama, tako smo mi optereceni etiketama tipa "branitelj" i "poduzetnik". Bez obzira jel se spominje u pozitivnom ili negativnom kontekstu, etiketa je uvijek tu. Rezultat je naravno vrlo polariziran image poduzetnika i branitelja, vjerujem da je i taj jal prema poduzetnicima barem djelomicno povezan s time.
rama6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 19:39   #47
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
http://www.lupiga.com/vijesti/nista-...kom-otoku-zutu

Neobične građevine na otoku Žutu netragom su nestale. Uklonio ih je sam Ivica Mudrinić, doduše ne on osobno, ne želeći pričekati mišljenje mjerodavnih tijela. Naime, nedavno je ministrica graditeljstva Anka Mrak Taritaš najavila kako će Mudrinićev kornatski posjed posjetiti inspekcija. Od niza čudnih objekata koji su samo imali temelj, stupove i krovove, a koje je čelni čovjek Hrvatskog telekoma pokušao „prodati“ kao „nadstrešnice“, iako se, po svemu sudeći trebalo raditi o apartmanima, ostala su samo dva objekta, jedan na rbrdu i jedan uz samo more, objavio je HRT.
[/I]
Hvala na tom info, to sam tražio, ali nisam mogao naći.

@tomgold: što je sad to da si me počeo hvaliti, kao "čovjek je nesto ostvario". Prestani, jer za to ti nisi zadužen, nego ja!
Blues Dada is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 20:41   #48
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Kad budu davali 3000E plaću ko Njemci onda ćemo ih voliti, i kad izgubiš posao da imaš 1000E socijalnu pripomoć dok nenađeš novi posel ko DE onda ćemo ih još više voljeti a ne daju sirotinji 2500kn , a ni sa 5000kn nemožeš niš steći u životu to ti je za hranu i režije , a u Njemačkoj konobar zaradi više nego ovdje doktor, ovo je klasičan Bangladeš
Ajmo bit direktni, zašto bi radnici 'volili' poslodavce. Oni su dva suprotstavljena svijeta sa potpuno različitim ciljevima. Radnicima se fućka za firmu, njima je jedino stalo da dobiju čim više plaće. Firmama se fućka za radnike,. njima je stalo da ih čim manje plate. Konačno zašto bi i bilo drugačije. Za razliku od socijalizma, taj antagonizam je bit kapitalizma koji smo htjeli. Ne znam čemu sada žalbe.

Taj isti Nijemac kao 'najbolja država' ovdje kod nas grabi di stigne a ljude plaća minimalno. Svaka čast i tebi i njemu. Da može i u Njemačkoj bi vas plaćao 100 EURa ali država je tamo zasad još socijalna dok još ima para.

Kako će se taj Nijemac ponašati prema vama kada bude išlo lošije vidjet ćete ako pogledate kako se ponaša kod nas prema nama.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 23:29   #49
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Ajmo bit direktni, zašto bi radnici 'volili' poslodavce. Oni su dva suprotstavljena svijeta sa potpuno različitim ciljevima. Radnicima se fućka za firmu, njima je jedino stalo da dobiju čim više plaće. Firmama se fućka za radnike,. njima je stalo da ih čim manje plate. Konačno zašto bi i bilo drugačije. Za razliku od socijalizma, taj antagonizam je bit kapitalizma koji smo htjeli. Ne znam čemu sada žalbe.

Taj isti Nijemac kao 'najbolja država' ovdje kod nas grabi di stigne a ljude plaća minimalno. Svaka čast i tebi i njemu. Da može i u Njemačkoj bi vas plaćao 100 EURa ali država je tamo zasad još socijalna dok još ima para.

Kako će se taj Nijemac ponašati prema vama kada bude išlo lošije vidjet ćete ako pogledate kako se ponaša kod nas prema nama.
Jbg,naši vreli kapitalisti ne shvaćaju to jer je njihovoj guzici trenutno dobro.
Kapitalizam je možda najbolji sistem koji zasada imamo tj jedini koji ne propada lako jer dok se vrti lova kapitalizam funkcionira.
Ali je kapitalizam postavljen tako da je uvijek najjači onaj koji ima najviše love,a to nije dobar način života.
Posebno zbog toga jer vidimo da su se raznorazni prevaranti uspjeli izboriti za tu lovu pomoću xy stvari.
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 23:56   #50
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Ajmo bit direktni, zašto bi radnici 'volili' poslodavce. Oni su dva suprotstavljena svijeta sa potpuno različitim ciljevima. Radnicima se fućka za firmu, njima je jedino stalo da dobiju čim više plaće. Firmama se fućka za radnike,. njima je stalo da ih čim manje plate. Konačno zašto bi i bilo drugačije. Za razliku od socijalizma, taj antagonizam je bit kapitalizma koji smo htjeli. Ne znam čemu sada žalbe.
Zbog toga se na Zapadu uvodi participacija radnika u odlučivanju. A također uz nuđenje suvlasničkih odnosa.
To sam ja pokušavao progurati u firmi gdje radim. Ali ništa od toga. Postoje samo interesne grupe koje ljubomorno čuvaju svoju vlast i moć. Unatoč tome što se firma raspada.

http://www.sssh.hr/hr/vise/-/tajna-n...icipacija-1022
Tajna njemačkog uspjeha jest snažno socijalno partnerstvo i radnička participacija“

Quote:
Taj isti Nijemac kao 'najbolja država' ovdje kod nas grabi di stigne a ljude plaća minimalno. Svaka čast i tebi i njemu. Da može i u Njemačkoj bi vas plaćao 100 EURa ali država je tamo zasad još socijalna dok još ima para.

Kako će se taj Nijemac ponašati prema vama kada bude išlo lošije vidjet ćete ako pogledate kako se ponaša kod nas prema nama.
To je točno. Naša firma radi bušilice za švabe. Mi dobijemo 12 000 eura, a švabo ih proda po 40 000 !

http://m.slobodnadalmacija.hr/novost...-nema-ni-traga

Sindikati su izgubili realnu pregovaračku moć ne samo u velikim industrijskim državnim poduzećima, nego i velikim privatnim poduzećima, a iz privatnih malih i srednjih poduzeća su posve protjerani, smatra Čengić.

Naši vlasnici privatnih poduzeća ne vole sindikate, od radnika očekuju samo rad, po mogućnosti prekovremeni i neplaćeni, te poslušnost prije svega. Riječju, na radnike se ne računa kao na kolektivitet koji može unaprijediti organizacijsku i poslovodnu praksu, pa ih se kao takve niti ne uvažava, kaže Čengić i podsjeća na izjavu bivšeg vlasnika trgovačkog lanca Pevec, kad je već bio obznanjen financijski krah toga sustava.

Objašnjavajući zašto u njegovom trgovačkom lancu nema potrebe za sindikatom, Zdravko Pevec je na nacionalnoj televiziji izjavio da je on svojim radnicima "i mama i tata". No, znamo da ima i vrlo loših roditelja, barem kad je riječ o našim poslodavcima, objašnjava Čengić.

Zadnje uređivanje krena : 24.04.2016. at 00:07.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 17:13   #51
emisija labirint o temi, nesigurnost radnog mjesta, izrabljivanje radnika, repriza išla danas na htv1, ima na portalu ihrt(?) koji ne mogu učitat jerbo gamad odlučila da je uvjet pristupa facebook js.
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 17:25   #52
Quote:
Cyathea Roka kaže: Pogledaj post
Poduzetništvo u Hrvatskoj nije imao lijepu povijest. Do 1990 nije postojalo. od `90 do `08 se je pod krinkom poduzetništva sve pokralo, ali nikoga nije bilo briga jer je država prosperirala na kredit i svi su imali novca. A od 08 do danas nitko nema novca, traži se dežurni krivac i svi koji prismrde poduzetništvu su automatski neprijatelji.
Ti si jako mlad i neinformiran!
Poduzetnika je bilo i onda! I u ta vremena su se borili sa administracijom i suludim propisima.
U obrtu si mogao imati 5 radnika + ako si "bolestan" osobnog vozača koji da popuni satnicu vozi i kamion, upravlja bagerom...
Pa je u jednoj poduzetničkoj obitelji bilo registriranih obrta na svakog člana uže i šire rodbine
Pa kad tadašnji poduzetnik ima mogućnost odraditi posao ali ne može obrtom konkurirati za njega- sazove osnivačku skupštinu i osnuje društveno poduzeće kojem je On direktor.
Od "društva" nije dobio ni 20m2 kancelariju ali u privatizaciji mora otkupiti vlastitu tvrtku

Bilo je poduzetnika, danas su većinom manji no u ona vremena jer to su ljudi koji su znali raditi a kroz privatizaciju su isplivali "sposobni" .
JPP is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:23.