Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2016., 15:26   #81
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
I bilo bi super da se PR makne malo sa ovih prvih i prebaci na ovakve firme kojih ima,ali za njih ljudi ne znaju. Malo pozitive i optimizma. Ne moraju plaće biti prosječno neo 15000kn. Ali ako rade,proizvode,izvoze,na vrijeme i uredno plate radnike i dobavljače i ne kukaju o poticajima i da bi država trebala dat nešto jer su kul mladi zgodni,takve treba malo promovirati.
Ne vidim potrebu za optimizmom i pozitivom. Pa nismo djeca. Svi znamo da je svijet pun i kapitala i uspješnih kompanija. Može li biti pozitivnije od toga.

A to što nema takvih kod nas nema nikakve veze niti će jedna ili dvije takve kompanije išta promijeniti. Sve je u glavi, tko je odlučio da uspije taj će uspjeti bez obzira iz koje zemlje dolazio, nema veze sa optimizmom.

Meni se čini da umjesto optimizma trebamo promjenu odgoja, da umjesto ziheraša koji su sretni sa minimalcem odgojimo ljude koji će težiti boljem životu i onda tu težnju provesti u praksi.

Optimizam koji se kod nas zaziva je kao kada lik leži na kauču i čeka da mu narastu mišići.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 16:50   #82
Quote:
Forumskaluda kaže: Pogledaj post
Ne mislim ni ja, ali polazim od one da se prvo pogleda sebe, a tek onda pljuje druge.

A i nekoga tko u 2016-toj smatra da se ne moze uspjeti bez veza u birokraciji i lokalnoj vlasti ne mogu ozbiljno shvatiti u bilo kakvoj ozbiljnijoj gospodarskoj diskusiji.
Obrnuo si tezu, ljudi pišu da ovi koji imaju veze i stekli su ugled poduzetnika, upravo preko toga, a realno, izvan tog kruga, ne vrijede baš nešto.

Takvi tipovi uglavnom pričaju bajke, kako je u Hrvatskoj super... ma je, super je njemu, koji ima veze i dobija lovu jednim pozivom, a s druge strane, meni ne bi platili odrađeni posao dok god ne naplate svoje igrače. Najvjerojatnije bi samo čekali da propadnem.

U takvom odnosu snaga, u odnosu na kolegicu i mene, oni su najobičniji prodavači magle, po svim kategorijama.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 20:12   #83
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Ne vidim potrebu za optimizmom i pozitivom. Pa nismo djeca. Svi znamo da je svijet pun i kapitala i uspješnih kompanija. Može li biti pozitivnije od toga.
Pitanje je zašto kapital ne radi (kapital) u Hr. ?

dakle to je ta kliuma, a to nije nerealno stanje ili kako nazvati, činejnicom, već ima istine u tome, recimo da recesija jenjava pa opet nema značajnijeg kortljanja kotača ekonomije. Naravno možda nisam svjestan stvarnog potencijala iste.
Gledao sam nekog bankara na teveu i on kaže (banaliziram) da nemože dati lovu u ekonomiju jer treba jamstvo države ili politike (klimu kroz reforme), a to je onda krug vode stajačice.

naravno narod ili poduzetnici, mogu biti optimisti, međutim uzalud sve ako politika ne radi potrebno.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 00:51   #84
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Pitanje je zašto kapital ne radi (kapital) u Hr. ?

dakle to je ta kliuma, a to nije nerealno stanje ili kako nazvati, činejnicom, već ima istine u tome, recimo da recesija jenjava pa opet nema značajnijeg kortljanja kotača ekonomije. Naravno možda nisam svjestan stvarnog potencijala iste.
Gledao sam nekog bankara na teveu i on kaže (banaliziram) da nemože dati lovu u ekonomiju jer treba jamstvo države ili politike (klimu kroz reforme), a to je onda krug vode stajačice.

naravno narod ili poduzetnici, mogu biti optimisti, međutim uzalud sve ako politika ne radi potrebno.
Da ponovim ima kapitala vani koliko hoćeš. Tko šljivi uopće državu, možeš registrirati bilo gdje. Problem je da ljudi radije biraju plaćicu prvoga nego da posegnu za kapitalom i pokušaju sami nešto napraviti. Ne očekuju valjda da će im država napraviti kompanije pa ih u njima još zaposliti, ko u Titovo vrijeme. Da se razumijemo cijela EU pati od tog problema pasivnosti i averzije prema poduzetništvu i riziku, ali oni imaju otprije etabliranu ekonomiju koja još funkcionira na staroj slavi. Iako neće još dugo tako, to je sasvim sigurno.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 10:27   #85
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Da ponovim ima kapitala vani koliko hoćeš. Tko šljivi uopće državu, možeš registrirati bilo gdje. Problem je da ljudi radije biraju plaćicu prvoga nego da posegnu za kapitalom i pokušaju sami nešto napraviti. Ne očekuju valjda da će im država napraviti kompanije pa ih u njima još zaposliti, ko u Titovo vrijeme. Da se razumijemo cijela EU pati od tog problema pasivnosti i averzije prema poduzetništvu i riziku, ali oni imaju otprije etabliranu ekonomiju koja još funkcionira na staroj slavi. Iako neće još dugo tako, to je sasvim sigurno.
Ok. možda, ali u što da se masovno (a tako mora pošto imamo krizu u evropi, ti je uočavaš drugi 'optimisti' na srodnim temama negiraju) ulaže ili proizvodi ?

Shvaćaš da u doba kada se ljudsko znanje svake godine dupla, izostaje kreativnost i naznaka barem onoga što dolazi nakon informatičke revolucije. (gdje zaposliti milijarde ljudi ?)

uglavnom ova tema i ostale nisu kreativne već su imitatorske i gurui su upravo takvi, dakle ne slušati gurue, radije stare konzervativce u ulaganjima i filozofiji biznisa. (mojemišljenje naravno)

Zadnje uređivanje Fantasist : 19.05.2016. at 10:38.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 10:53   #86
sve to sto drnjgedanjgisete je za kurac.

jedan jedini - mr. chancey

http://lupiga.com/vijesti/dobrodosli...visla-recenica

esam maksimalno gospodju skaricic na spominjanju gosn. sellersa i ovog filma. pogledajte sta je retartd pa onda pogledajte predsjednika vlade. uocite da premijer pomice granice )))))))

i naravno, writings on the wall, white man aint shit cos he got god complex.

egizstencijalizam konacno dolazi u HR, 50 godina nakon sto je umro, what a time to be alive
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 11:03   #87
Računaju li se tu Kulić i slični ili baš ovako "poduzetnici"?
thinkingiraffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 20:46   #88
Jeli netko čuo za Vedrana Vukmana i "njegov" Vyoocam?
MagnoliaFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 21:12   #89
Quote:
thinkingiraffe kaže: Pogledaj post
Računaju li se tu Kulić
Dotični je prije svega filozof i ekonomist, mislim da malo previše široko i daleko gleda (neki ne mogu to pohvatati pa ih frustrira..istina), ali skroz je u pravu...predlaže nacionalnu ekonomiju i odmak od neoliberalizma.

tzv. gurui s druge strane su likovi koji su vrsta umjetnika i hoće sebe brandirati i prodati, njih ne zanima šira slika i društvo..to je opet ljudski pa nebi sudili, snalaze se..ak postoji tržište za njihovu priču.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 07:00   #90
Quote:
thinkingiraffe kaže: Pogledaj post
Računaju li se tu Kulić i slični ili baš ovako "poduzetnici"?
A sta sve covik nece procitat na ovoj temi
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 21:47   #91
Evo jos jedan genijalni student inovator (nakon onoga koji je Stirlingov motor nazvao 'Gutac plamena' i prodavao ga NASA-i)... Ovaj vec ima investitore...

http://www.vecernji.hr/techno/pun-mo...udenta-1086496
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 00:08   #92
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Evo jos jedan genijalni student inovator (nakon onoga koji je Stirlingov motor nazvao 'Gutac plamena' i prodavao ga NASA-i)... Ovaj vec ima investitore...

http://www.vecernji.hr/techno/pun-mo...udenta-1086496
Dizajn?

30 eura?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 01:18   #93
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Dizajn?

30 eura?

Ima li šanse da je ovo napokon novi tesla???

Kakva budaletina mora biti investitor da im da milijun kuna za stvar koju nije moguće patentirati...zar taj investitor nije mogao napraviti tu istu stvar za puno manje para??? Investitori su iz bugarske,znači money wash!!!
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 08:49   #94
Quote:
JAWS kaže: Pogledaj post
Ima li šanse da je ovo napokon novi tesla???

Kakva budaletina mora biti investitor da im da milijun kuna za stvar koju nije moguće patentirati...zar taj investitor nije mogao napraviti tu istu stvar za puno manje para??? Investitori su iz bugarske,znači money wash!!!
Ti investitori su slični našima po neznanju. Kod takvih najbolje prolaze projekti šetanja pasa u kvartu, to je za njih top hi-tech

Inače ovaj uređaj je najbolji barem po nečemu, zacijelo je najskuplji na tržištu uz istu funkcionalnost. Dečki će na kraju odustati od proizvodnje i sve preseliti u Kinu pa će se njihova 'prednost' najskuplje cijene istopiti
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 23:48   #95
Quote:
Enes isStranke kaže: Pogledaj post
tipicna floskula uhljeba koji uzivaju sve blagodati (one najbolje) socijalizma a tupe o superiornosti kapitalizma nad istim !!! tu spadaju prije svega horde onih koji rade za drzavne firme (ina, hep, plinacro..itd) te citava bulumenta neradnika i vucibatina koji rade za javnu upravu.. nebi vjerovao.. huic je u tom "talu" otkad zna za sebe
Za koga i gdje radi Huic?
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 10:07   #96
Nakon pametne klupe, pametnog stabla imamo i pametnu utičnicu.
Ne znam što je toliko pametno u USB utičnici koja se napaja solarnim panelima ili što pretvarač je 220V/5V integriran u zidu?
IvekZagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 12:52   #97
Quote:
IvekZagreb kaže: Pogledaj post
Nakon pametne klupe, pametnog stabla imamo i pametnu utičnicu.
Ne znam što je toliko pametno u USB utičnici koja se napaja solarnim panelima ili što pretvarač je 220V/5V integriran u zidu?
Nije bitno da je pametno već da se prodaje, to je osnovna stvar koju većina vas ovdje ne razumije, ali zato vješto raspravljate na temama o gospodarstvu.

Ako mene pitaš, što gluplji i beskorisniji proizvod prodaje to je trgovac pametniji.
Mingus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 13:21   #98
Sve 5. Neka se prodaje, ali mi malo vrijeđa inteligenciju kad čitam da je solarni panel postavljen na nogare pametna klupa.
Prije 15 god sam na jedrilici imao solarni panel koji puni akumulator pa nisam smatrao da mi je jedrilica posebno pametna.
IvekZagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 19:52   #99
Quote:
IvekZagreb kaže: Pogledaj post
Sve 5. Neka se prodaje, ali mi malo vrijeđa inteligenciju kad čitam da je solarni panel postavljen na nogare pametna klupa.
Prije 15 god sam na jedrilici imao solarni panel koji puni akumulator pa nisam smatrao da mi je jedrilica posebno pametna.
Pa, kad nisi viziJonar.

Ko ti je kriv.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 06:11   #100
http://africarm.org/click-here-for-s...pictures-1311/
Svi do sada navedeni su male bebe za ovog cara;smijeh zagarantiran.
Robert Mugabe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:45.