Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2010., 20:21   #2021
a ti, miligrame, nemreš malo rasporediti te miligrame vaire, npr. na pola?!
ray of light is offline  
Old 27.12.2010., 16:26   #2022
Quote:
Hedonistkinja kaže: Pogledaj post
Pa nisam ja očekivala da će mi netko reći "udri po pivi" ili "naloči se" ili bilo što slično (uostalom, ne pijem ja coaxil kao što već rekoh, al dobro), samo sam mislila da ako netko pije te tablete ili neke slične (ne znam, možda postoje neke tipa xanax i helex) pa da može odgovoriti.

Pitanje je bilo postavljeno zbog nove godine.
Pa u uputstvima piše da se ne smije piti alkohol, bilo to 16 litara piva ili pola litre.
Neće mu ništa biti ako za novu godinu popije dječji šampanjac

Meni se nije ništa dogodilo od čaše piva, to ne znači da neće ni njemu. Ako želiš biti dobra frendica savjetuj mu da se strpi dok ne prestane piti tablete, iako bi bilo idealno da ni poslije ne pije alkohol no to je na balkanu malo preteška zadaća
SuperCow is offline  
Old 27.12.2010., 19:42   #2023
Quote:
sunset056 kaže: Pogledaj post
Quote:
...najteze mi je palo to sto nesmijem colu zbog kofeina koji sadrzi a on kao povecava depresivni ucinak u kombinaciji sa ad....
molim?prvi put to čujem..
__________________
Sometimes you can't make it on your own...
lamija is offline  
Old 27.12.2010., 19:43   #2024
Quote:
Miligram kaže: Pogledaj post
da dobro je,samo kad me ova Vaira nekad tako pukne pa u sekundi zaspim kao jučer
koliko mg piješ?
ja 2.5 ujutro i 2.5 mg navečer.
__________________
Sometimes you can't make it on your own...
lamija is offline  
Old 27.12.2010., 19:44   #2025
pijem cipralex 2 tjedna i nema baš nekog poboljšanja.
al me ubija nuspojava;izgubila sam totalno apetit.
u 2 tjedna sam smršavila 4 kg,užassss
__________________
Sometimes you can't make it on your own...
lamija is offline  
Old 27.12.2010., 23:45   #2026
solian

jel ga pije tko?
ja sam ga morala prestati piti zbog amenoreje,al ću si ga opet uvesti,jer mi od njega uvijek bude bolje.
pit ću hormone za mengu i rješen problem.
__________________
Sometimes you can't make it on your own...
lamija is offline  
Old 28.12.2010., 00:53   #2027
Quote:
lamija kaže: Pogledaj post
jel ga pije tko?
ja sam ga morala prestati piti zbog amenoreje,al ću si ga opet uvesti,jer mi od njega uvijek bude bolje.
pit ću hormone za mengu i rješen problem.
aj fala bogu da ti je od nečeg bolje, iskreno!
ray of light is offline  
Old 28.12.2010., 01:13   #2028
Quote:
lamija kaže: Pogledaj post
molim?prvi put to čujem..
Ni ja nisam čula ništa za ad i kofein, ali jesam za kofein i benziće, doc mi je rekao da nije baš najsjajnija kombinacija
SuperCow is offline  
Old 28.12.2010., 01:19   #2029
Quote:
lamija kaže: Pogledaj post
molim?prvi put to čujem..
da istina je.....to mora pisati i u uputama koje se dobiju uz antidepresive....meni pise da konzumiranje velike kolicine čaja,kave i ostalih napitako koji sadrze kofein (a to je cola) mogu imati prevelik ucinak....moze doci do drhtanja ruku,mucnine,lupanja srca,nemira i nesanice...svi ti simptomi mogi nestati ako se smanji unos kofeina....meni je moja psihićka odmah rekla da ne pijem kofein više....mislim mozes u manjim kolicinama ponekad...al ja sam preveliki paničar da uzimam svakodnevno..kavu ni ne pijem bas al cole sam se odrekla...popit cu jednu casu jednom mjesecno i amen...
sunset056 is offline  
Old 28.12.2010., 01:20   #2030
Quote:
SuperCow kaže: Pogledaj post
Ni ja nisam čula ništa za ad i kofein, ali jesam za kofein i benziće, doc mi je rekao da nije baš najsjajnija kombinacija
ja sam cula obrnuto...nigdje se ne spominje da nemoze kofein sa benzićima al u uputstvima ad se spominje
sunset056 is offline  
Old 28.12.2010., 02:09   #2031
Quote:
sunset056 kaže: Pogledaj post
ja sam cula obrnuto...nigdje se ne spominje da nemoze kofein sa benzićima al u uputstvima ad se spominje
kofein se ne preporuča jer izaziva nervozu i može biti okidač za panični napad
ray of light is offline  
Old 28.12.2010., 02:57   #2032
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
kofein se ne preporuča jer izaziva nervozu i može biti okidač za panični napad
Ja pijem antiepileptik Lamictal i meni se isto ne preporuča. A tako volim kavu i colu.
Nego, ja sam htjela pitat za jednu drugu kombinaciju.
Imam groooznu nesanicu. I, iz vašeg iskustva, koje su najbolje tablete za spavanje? Dakle, najbolje djelovanje, najmanje nuspojave i sl. I, ono što je najvažnije, koje je najsigurnije miješat sa drugim lijekovima?
Ako nekom nešto znači, glavni satojak Lamictala je lamotrigin. Osim za epilepsiju, koristi se i kod bipolarnog poremećaje, kao stabilizator raspoloženja...
Nemojte mi reći da pitam doktora jer sam ju već tražila i uvalila mi je Sanval. A o Sanvalu sam toliko lošega pročitala da ga se ne usudim piti. A možda i nije tako loš.
A meni je to jako važno jer mi je neurogica rekla da mi je upravo spavanje najvažnije.
Molim vas, recite mi iz svog iskustva.
nicole2007 is offline  
Old 28.12.2010., 09:57   #2033
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Ja pijem antiepileptik Lamictal i meni se isto ne preporuča. A tako volim kavu i colu.
Nego, ja sam htjela pitat za jednu drugu kombinaciju.
Imam groooznu nesanicu. I, iz vašeg iskustva, koje su najbolje tablete za spavanje? Dakle, najbolje djelovanje, najmanje nuspojave i sl. I, ono što je najvažnije, koje je najsigurnije miješat sa drugim lijekovima?
Ako nekom nešto znači, glavni satojak Lamictala je lamotrigin. Osim za epilepsiju, koristi se i kod bipolarnog poremećaje, kao stabilizator raspoloženja...
Nemojte mi reći da pitam doktora jer sam ju već tražila i uvalila mi je Sanval. A o Sanvalu sam toliko lošega pročitala da ga se ne usudim piti. A možda i nije tako loš.
A meni je to jako važno jer mi je neurogica rekla da mi je upravo spavanje najvažnije.
Molim vas, recite mi iz svog iskustva.
uf, ja probala sve. sanval je samo za uspavljivanje. pila dormicum i još gomilu toga, na kraju mi je antiepileptik, tegretol spasio san. al to ti je "zadnja" opcija.
ray of light is offline  
Old 28.12.2010., 14:34   #2034
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
a ti, miligrame, nemreš malo rasporediti te miligrame vaire, npr. na pola?!

Nemogu.Ozbiljno ! nemogu se prepoloviti jer nemaju onu crtu a toliko su male...a da ju prepolovim ova polovica bi se odmah rastopila jer su to rastopljive tablete.
Ma...ionako ih ne pijem redovito...nego po potrebi..
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Old 28.12.2010., 15:29   #2035
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Ja pijem antiepileptik Lamictal i meni se isto ne preporuča. A tako volim kavu i colu.
Nego, ja sam htjela pitat za jednu drugu kombinaciju.
Imam groooznu nesanicu. I, iz vašeg iskustva, koje su najbolje tablete za spavanje? Dakle, najbolje djelovanje, najmanje nuspojave i sl. I, ono što je najvažnije, koje je najsigurnije miješat sa drugim lijekovima?
Ako nekom nešto znači, glavni satojak Lamictala je lamotrigin. Osim za epilepsiju, koristi se i kod bipolarnog poremećaje, kao stabilizator raspoloženja...
Nemojte mi reći da pitam doktora jer sam ju već tražila i uvalila mi je Sanval. A o Sanvalu sam toliko lošega pročitala da ga se ne usudim piti. A možda i nije tako loš.
A meni je to jako važno jer mi je neurogica rekla da mi je upravo spavanje najvažnije.
Molim vas, recite mi iz svog iskustva.
i meni je moja uvalila sanval ali ga ne pijem...samo mi jos i to treba pored tisucu lijekova koje su mi uvalili...pola toga ne pijem...sad me strah povremeno kombinirat helexe sa ad....pa ih ni ne pijem(helexe) hhhhhhh najredovitija sam sa ad....i jos nikako da pocnu djelovati...osjetim malu promjenu ali nista posebno...
sunset056 is offline  
Old 28.12.2010., 17:46   #2036
A zašto vi ne pitate te svoje doktore da vam daju nešto drugo jer ne želite ni pod koju cijenu piti Sanval? Mislim da je puno bolje biti iskren s tim ljudima nego jednostavno ne piti jedan dio terapije koji su vam prepisali
SuperCow is offline  
Old 28.12.2010., 17:48   #2037
Quote:
sunset056 kaže: Pogledaj post
i meni je moja uvalila sanval ali ga ne pijem...samo mi jos i to treba pored tisucu lijekova koje su mi uvalili...pola toga ne pijem...sad me strah povremeno kombinirat helexe sa ad....pa ih ni ne pijem(helexe) hhhhhhh najredovitija sam sa ad....i jos nikako da pocnu djelovati...osjetim malu promjenu ali nista posebno...
Moram odgovorit, ne mogu si pomoć- jel možeš napisati šta točno piješ?
Čekaj, zašto te je strah kombinirati helex s ad? A želiš da ti ad počne djelovati? Pa postoji razlog zašto se helex pije u početku uzimanja ad-a, nisu doktori baš toliko glupi i nesposobni da bi vam uvaljivali te lijekove kako se sjete!
SuperCow is offline  
Old 28.12.2010., 18:52   #2038
Quote:
SuperCow kaže: Pogledaj post
Moram odgovorit, ne mogu si pomoć- jel možeš napisati šta točno piješ?
Čekaj, zašto te je strah kombinirati helex s ad? A želiš da ti ad počne djelovati? Pa postoji razlog zašto se helex pije u početku uzimanja ad-a, nisu doktori baš toliko glupi i nesposobni da bi vam uvaljivali te lijekove kako se sjete!
evo ovako...tocno sam dobila tri lijeka....helex,fevarin i sanval...ovo sam vec petsto puta na forumu napisala svi vec znaju sta pijem ....al sanval i helex mi idu po potrebi....tako da sam samo redovita sa fevarinom....a sanval nikad nisam pila niti cu jer ok spavam...nemam problema sad trenutno s tim....a helexe sam izbacila jer nije vise tolika kriza...tako da sam samo na beta blokatorima i ad....
sunset056 is offline  
Old 28.12.2010., 20:09   #2039
Moja frendica je tražila okolo beta blokatore kao da joj je lakše kad nastupa(svira violinu)...kaj je to za neke strahove?nervozu?
Altec777 is offline  
Old 28.12.2010., 20:25   #2040
Quote:
Altec777 kaže: Pogledaj post
Moja frendica je tražila okolo beta blokatore kao da joj je lakše kad nastupa(svira violinu)...kaj je to za neke strahove?nervozu?
to je kad ti herc malo hercira brže, nemre to bez kardioloških pretraga, đizs
ray of light is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:54.