Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2006., 21:48   #61
Quote:
Studentica kaže:
a gdje se nalazi virus nego u stanicama?
no dobro. ...
Zasto citas samo kako ti zelis razumjeti???

Ja bi sad tvoj text trebala isto tako protumaciti na nacin da je Hpv ipak izljeciv! Znaci moguce ga je izljeciti konizacijom??? Ili???
Kao sto se zna i kao sto sama iz prakse nakon ni sama neznam koliko "uspjesnih" konizacija na kratko vrijeme znam da kad ga jednom skupimo necemo ga se vise rijesiti!!!
no dobro....
__________________
Im Himmel geht es weiter ...
bibobu is offline  
Old 25.02.2006., 20:16   #62
Quote:
Studentica kaže:
ne slazem se s tobom...ukoliko je nalaz uredan papa se moze raditi 1 puta svake 3 godine......kod nas se treba 1 puta godisnje ukoliko je sve oke...
po svoj literaturi dovoljno je jedan puta u tri godine....
zene koje zbilja imaju probleme s hpv-om se nisu testirale godinama (citaj po 10-20 godina)..jer se on ne mora odmah ispoljiti nego nakon dugog vremena!
dakle time sto cete se nakon 6 mjeseci testirati ponovo (a prosli nalaz je bio uredan), ne cinite nesto posebno, nego je samo na trosak, a nema smisla...

one zene koje imaju odredjene promjene na papa testu bi se trebale cesce testirati jer onda ima smisla.

papa ne dokazuje direktno virus! nego samo promjene stanica!!!!!!
a te promjene se ne dogadjaju preko noci ako je sve do tada bilo uredno!

Hm... Pa ne bih se bas slozila s tobom iz meni jednog poznatnog slucaja suprotnog. Prijateljica je rodila, porod i sve iza njega je proslo uredno. Nakon poroda bila dva puta na papa testu, razmak od oko godine dana, papa bili uredni. Tada nije otisla dvije godine, da bi joj papa nalaz bio cin 3. Kolposkopija, pa odmah i biopsija, a ono karcinom. Evo izisla je iz bolnice s operacije prije neka tri tjedna. Tako da svake 3 godine ici na papa... Vidis da seipak mogu dogoditi gadne stvari.
kiya is offline  
Old 26.02.2006., 00:14   #63
Studentice, moj doktor je rezao jer nisam napravila papu bila 15 mjeseci. Mrstio se i rekao da je to previse..


Hrpa ginekologa misle da bi trebalo 2 puta u godini i pol ... a ne jednom u tri.


nemoj sad i ti gluposti pricat
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Old 26.02.2006., 13:26   #64
a jeste li znali da je recimo kod pape izuzetno bitna USPOREDBA! dakle, lose je raditi papu jedne godine kod jednog ginekologa, druge kod drugog, iz razloga sto je izuzetno bitno usporediti papu sa prethodnim, pa je bolje da to radi jedna bolnica....


i ne znam da li smo objasnili sto je uopce kratica CIN?

CIN= cervikalna intraepitelna neoplazija
cervikalna=cervix=vrat, glić maternica
intraepitelna=unutar epitela-to su povrsinske stanice (zato je bitno da ih ginekolog dobro postruze i uzme dovoljno veliku povrsinu)
neoplazija=novotvorina

dakle, ono sto je bitno kod pape je usporediti kakve su stanice prije bile, sa onim kakve su sada.
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Old 26.02.2006., 14:24   #65
Quote:
Studentica kaže:
a jeste li znali da je recimo kod pape izuzetno bitna USPOREDBA! dakle, lose je raditi papu jedne godine kod jednog ginekologa, druge kod drugog, iz razloga sto je izuzetno bitno usporediti papu sa prethodnim, pa je bolje da to radi jedna bolnica....


i ne znam da li smo objasnili sto je uopce kratica CIN?

CIN= cervikalna intraepitelna neoplazija
cervikalna=cervix=vrat, glić maternica
intraepitelna=unutar epitela-to su povrsinske stanice (zato je bitno da ih ginekolog dobro postruze i uzme dovoljno veliku povrsinu)
neoplazija=novotvorina

dakle, ono sto je bitno kod pape je usporediti kakve su stanice prije bile, sa onim kakve su sada.
:klap:
__________________
Čovjek mora biti svjestan svojih ograničenja.
Dorky is offline  
Old 12.03.2006., 12:25   #66
Exclamation Cin 2.

molim Vas moze li mi tko nesto vise reci o CIN-u 2.??
Sandrich Bubbu is offline  
Old 12.03.2006., 12:33   #67
A ti ne voliš čitati, nego bi da ti mi prepričavamo?

Sve ti piše na ovih par stranica..
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Old 12.03.2006., 15:01   #68
U cetvrtak sam bila na novom papi, radi kontrole. Javim vam kad dobijem nalaz, ako Cin nije nestao idem opet na kolposkopiju. Samo da ne bude Cin 3... Uh, ne bi mi se dalo ici na konizaciju i biti tjedan dana u bolnici
kiya is offline  
Old 12.03.2006., 15:14   #69
Quote:
Studentica kaže:
a jeste li znali da je recimo kod pape izuzetno bitna USPOREDBA! dakle, lose je raditi papu jedne godine kod jednog ginekologa, druge kod drugog, iz razloga sto je izuzetno bitno usporediti papu sa prethodnim, pa je bolje da to radi jedna bolnica....
Koliko ja znam, u cijelom Zagrebu trenutno postoji samo jedan aktivan citloški laboratorij u koji se šalju uzorci s Papa testa. Možda se varam (ne vjerujem baš slijepo kolegama novinarima) ali ako sam u pravu ovo što pišeš nema smisla
Nadam se da se to mijenja. Ja sam na svoje rezultate čekala 5 tjedana.
Tinchi is offline  
Old 12.03.2006., 15:41   #70
ja ih radim privatno. uvijek papu privatno. saznam za 2-5 dana, ovisi koji dan i kolko je hitno.
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Old 12.03.2006., 17:09   #71
Quote:
Tinchi kaže:
Koliko ja znam, u cijelom Zagrebu trenutno postoji samo jedan aktivan citloški laboratorij u koji se šalju uzorci s Papa testa. Možda se varam (ne vjerujem baš slijepo kolegama novinarima) ali ako sam u pravu ovo što pišeš nema smisla
Nadam se da se to mijenja. Ja sam na svoje rezultate čekala 5 tjedana.

prvo nije cijela hrvatska zagreb. drugo, nisi u pravu da zagreb ima samo jedan citoloski lab!
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Old 12.03.2006., 17:10   #72
Ja sam kod privatnika čekala 7 dana. Al to je meni isto puno
Tinchi is offline  
Old 12.03.2006., 17:15   #73
Quote:
Studentica kaže:
prvo nije cijela hrvatska zagreb. drugo, nisi u pravu da zagreb ima samo jedan citoloski lab!
Točno, nije.

Sjećam se članka, baš u vrijeme kad sam čekala rezultate svog zadnjeg Pape (10. ili 11. mj.). Navodno samo jedan citološki lab radi s tim uzorcima (naravno da ih u ZG ima više) Nažalost, ne mogu naći članak na netu, JL tada nije imao site a baš bih voljela da se prokomentira.
Tinchi is offline  
Old 20.03.2006., 20:32   #74
Heeej! Stigao mi je papa nalaz danas! Prije 2 mjeseca sam imala CIN 2, sada je dosao UREDAN nalaz! Koristila sam poslije zadnje menge Medazol vaginalete 10 dana, i poslije toga sam nekih tjedan dana koristila tampone natopljene Katarion uljem, preko noci, i eto, izgleda je terapija bila uspjesna! PRESRETNA SAM!
kiya is offline  
Old 06.04.2006., 16:06   #75
Bravo! Cestitam!

Jos par takvih i vjerojatno si ok!
marika is offline  
Old 06.04.2006., 16:08   #76
evo da se i ja pohvalim... cin I mi je prosao sam od sebe
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Old 11.04.2006., 00:35   #77
Quote:
kiya kaže:
Totalno si u krivu! HPV nemam... Ni na proslom, ni na ovom papa testu, a nisam ga imala ni na jednom od predhodnih! Cin povezan sa HPV jest rizicniji od ovog bez HPV-a, ali isto tako daleko da nije bezopasan. Frendica mi bas sutra ide na konizaciju zbog Cin 3, a isto nema hpv. Btw., ne idem na Rebro, nisam iz Zgb, vec iz Osijeka. I idem kod super ginekologa. Jucer sam otisla do njega radi nalaza, pa je rekao da uzmeme vaginalete i da se opet ispirem lactacyd-om. Da dodjem na papu poslije sljedece menge opet, pa da vidimo sto ce biti. Na kolposkopiji sam bila prije 2 mjeseca.
Nisam čitala sve postove, ali- imaš li HPV-to ne vidiš na papa testu.,on ti samo pokazuje simptome tj cinove. Moraš na tipizaciju koja ti košta oko 300 kn, a onda kod dobrog gigija na jedno 10-15 terapija, znači svaki tjedan ti na grlić maternice stavlja neku kombinaciju antivirusnih lijekova. Jedna terapija košta oko 150 kn, jebi ga...ali zdravlje je zdravlje. Plus, napravi snimku digitalnom kamerom, i to je mali skuplje, oko 600 kn, ali pokazat će ti stupanj promjena na stanicama. I pokušaj ne pušiti-ako pušiš. I pij cink jer je super za imunitet. I ne nerviraj se, ako ikako možeš. Oko 95% žena se izlječi...svakako ne čekaj cinIII. sRETNO
Izgubljena u Svemiru is offline  
Old 11.04.2006., 00:42   #78
I vidim tu sad neke gluposti o odlasku na papa test jednom u tri god.HEEELLLOOOOO! pa nije ni čudo da ima toliko spolnih boleščina kad nam cure idu tako redovito kod ginekologa....ja idem na papu 2 puta godišnje jer sam prije par god imala hpv-i nisam imala promjene na stanicama i niš mi nije pokazao papa. Imala sam kondilome...svejedno, blaže oblike virusa organizam sam pobijedi kroz nekih god dana...ali ne treba ništa prepuštat slučaju. Nije mi jasan taj nonšalantni stav prema hpv-u. Pa ljudi-on je glavni uzročnik RAKA maternice
Izgubljena u Svemiru is offline  
Old 11.04.2006., 00:46   #79
Quote:
Izgubljena u Svemiru kaže:
Nisam čitala sve postove, ali- imaš li HPV-to ne vidiš na papa testu.,on ti samo pokazuje simptome tj cinove. Moraš na tipizaciju koja ti košta oko 300 kn, a onda kod dobrog gigija na jedno 10-15 terapija, znači svaki tjedan ti na grlić maternice stavlja neku kombinaciju antivirusnih lijekova. Jedna terapija košta oko 150 kn, jebi ga...ali zdravlje je zdravlje. Plus, napravi snimku digitalnom kamerom, i to je mali skuplje, oko 600 kn, ali pokazat će ti stupanj promjena na stanicama. I pokušaj ne pušiti-ako pušiš. I pij cink jer je super za imunitet. I ne nerviraj se, ako ikako možeš. Oko 95% žena se izlječi...svakako ne čekaj cinIII. sRETNO
Vidi se da nisi sve citala Cin 2 mi se na zadnjem papi prije nekih mjesec, mozda malo vise, povukao, papa je dosao uredan! Kontrola za 4 mjeseca. Nemam pojma, ali mojoj frendicama se hpv pokazao i na papa testu. Valjda se neki tipovi mogu, a neki ne mogu prepoznati. Ponavljam da sam terapirala vaginaletama i kantarion uljem!
kiya is offline  
Old 17.04.2006., 15:30   #80
Ja imam HPV. Borim se protiv njega koliko mogu. Svi govore da nema lijeka. OK to kužim, ali malo me zbunjuje što vele da je stupanj samoizlječenja velik. Znači, naše tijelo samo eliminira virus kroz neko vrijeme. S druge strane govore da ako se jednom zaraziš da nosiš virus čitav život u organizmu... Ja to ne kužim. Ako ja ponovim tipizaciju i ne nađe se virus jel postoji šansa da je eliminiran tj. da mi se tijelo obranilo ili ne.
Tvrdko is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:53.