Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2015., 21:04   #1961
Ok, hvala.
Samo gdje da obavim slikanje? Perkovčeva ili mogu kod njih?
dobila sam dvije uputnice, jednu za RTG, ali mi zubarka nije ništa rekla za slikanje (a ja se nisam sjetila pitati)
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 22:48   #1962
Da kažem i svoje iskustvo nakon vađenja gornjeg umnjaka jučer na stomatološkom faksu u Zg. Naručena na oralnu kirurgiju, primili me točno u minutu, postupak trajao nekih pola sata i niti me boljelo za vrijeme op niti poslije. Dovoljno je reči da nisam popila još niti jednu tabletu protiv bolova, normalno jela (na drugu stranu) i pila. Sve pohvale doktorici, studentici, sestri i časni! Jako ljubazni, profesionalni, sve objasne i svakako mogu biti primjer mnogima! Sve pohvale i samo tako dalje...

Nemojte se ništa bojati i samo se držite uputa, nije ni izbliza tako strašno kak si zamišljate! :-)
tyn@zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 21:55   #1963
imam problem s umnjakom. jednim dijelom je izašao van, a ''raste u drugi zub'' nešto kao ovdje na slici (donja, lijeva http://www.mojstomatolog.hr/wp-conte...wte_2-copy.jpg )

e sad. u tom zubu pokraj imam cudan osjecaj kada grizem ali ne predstavlja mi neki veliki problem. predlozeno mi je vadenje tog umnjaka ako mi stvara probleme. jel ima netko slicna iskustva i jel ovaj zub u kojeg raste u opasnosti mozda iako je sada zdrav?
vin96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 04:53   #1964
Quote:
vin96 kaže: Pogledaj post
imam problem s umnjakom. jednim dijelom je izašao van, a ''raste u drugi zub'' nešto kao ovdje na slici (donja, lijeva http://www.mojstomatolog.hr/wp-conte...wte_2-copy.jpg )

e sad. u tom zubu pokraj imam cudan osjecaj kada grizem ali ne predstavlja mi neki veliki problem. predlozeno mi je vadenje tog umnjaka ako mi stvara probleme. jel ima netko slicna iskustva i jel ovaj zub u kojeg raste u opasnosti mozda iako je sada zdrav?
svakako vadi van
__________________
Awakening
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 19:48   #1965
Jel netko zna koliko vremena treba da pocnu djelovat antibiotici? Prije 3 tjedna sam otekla,pocelo me bolit te mi je zubar rekao da mi raste umnjak, dao mi nekakve 2 injekcije i rekao da ak se ne smiri da dodjem opet. Kroz dan-dva se primirilo i bilo je sve ok do prije tjedan dana. Opet me strahovito boli, naotecena sam i vec sam peti dan na amoksicilinu al pomaka nema. Ima netko kakav savjet kaj napravit osim otici zubaru jer mi je to trenutno nemoguca misija zbog posla.
Suzy-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 14:08   #1966
Evo da i ja dam svoj doprinos

Danas sam obavila alveotomiju umnjaka u Dubravi. Inače, umnjak nije bio bolan nego nije izašao do kraja van. Zvali su me u salu točno na minutu, nije bilo specijalizanata, svi su bili vrlo ljubazni.

Nije boljelo niti malo, jedino injekcija-ali zanemarivo. Tražila sam dodatnu anesteziju jer mi se činilo da je prva malo slabije primila. Dali su mi je bez problema. Bila sam gotova za manje od pola sata od čega je većina vremena otpala na šivanje.

Zbilja ih mogu preporučiti
Pravnica Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 14:37   #1967
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
trebala bi u Gundulićevu na vađenje umnjaka (imam upalu donjeg lijevog umnjaka)
koja je procedura tamo? kad im je radno vrijeme? samo dođem tamo bez naručivanja?
kad mogu očekivati to vađenje (ne znam dal će možda oba vaditi na kraju)?
evo, koga zanima.
u Gundulićevoj rade od 8 do 13.
došla sam tamo (ide bez naručivanja) sa slikom i uputnicom, pogledali su me, poslali dodatno na ortopan (radi drugog umnjaka jer nisam imala njegovu sliku, nego samo onog kojeg će vaditi).
naručili su me 25.3 na vađenje (znači, oko mjesec dana čekanja).
kad dođem tamo nazad, trebam vidjeti što s vađenjem drugog umnjaka.
s obzirom da sam dobila internu uputnicu za ortopan, odmah sam to obavila taj dan kod njih (vidjela sam da se u Perkovčevoj naručuje posebno za to i čeka oko mjesec dana)
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 20:11   #1968
Quote:
Suzy-ZG kaže: Pogledaj post
Jel netko zna koliko vremena treba da pocnu djelovat antibiotici? Prije 3 tjedna sam otekla,pocelo me bolit te mi je zubar rekao da mi raste umnjak, dao mi nekakve 2 injekcije i rekao da ak se ne smiri da dodjem opet. Kroz dan-dva se primirilo i bilo je sve ok do prije tjedan dana. Opet me strahovito boli, naotecena sam i vec sam peti dan na amoksicilinu al pomaka nema. Ima netko kakav savjet kaj napravit osim otici zubaru jer mi je to trenutno nemoguca misija zbog posla.

Ako je do umnjaka, trebalo bi se primiriti od antibiotika, osim ako ste ih ranije prečesto uzimali...svakako odite do stomatologa da vam bar malo olakša stanje i naručite se što prije na vađenje
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 13:49   #1969
Simptomi izbijanja umnjaka?

Pozdrav!
Izašao mi je donji desni umnjak, rastao je par mjeseci po par dana, osjećala sam samo blagu nelagodu, ništa strašno. Kada je izbio do kraja i napravio onu vrećicu, boljelo me puno više, pa sam po nekoliko puta dnevno prala zube i špricala Apiprodentom i prošlo je za par dana (valjda izbio do kraja, a u toj se vrećici počele skupljati bakterije).
Pred par dana mi je počeo izbijati donji lijevi umnjak i zatezalo me u uhu od njega, a i u vratu, općenito me ta strana glave dosta boljela. Je li moguće da je to od umnjaka?
I on je sada stao rasti, ali osjećam da me bole desni (ali s obje strane), da su nekako osjetljive i kad četkam zube zna biti malo krvi. Iskreno, zbog toga se sada i bojim često prati zube, a razmišljam jel bih trebala jer se možda upalilo od bakterija? Što vi mislite? Je li moguće da je to od umnjaka?
I da, grlo me boli kao da imam blagu upalu grla...
Je li imao tko sličnih problema ili ovo sve možda nije povezano sa zubima nego bih trebala tražiti negdje drugdje?
bajoldži bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 03:16   #1970
to ti je od umnjaka

svakako nastavi četkati
__________________
Awakening
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 15:18   #1971
evo i mene s pitanjem. vadila sam donji desni umnjak u sri, dakle prije skoro tjedan dana. vadili su mi ga u perkovcevoj pod lokalnom i imam nekoliko savova.jos uvijek boli i nateceno je al svakim danom malo po malo je bolje. e sad, jutros mi je tu negdje, ne mogu locirati, prokrvarilo i nisam sigurna jel otpao sav ili ne jer je jos ve oteceno. nije dugo krvarilo, vidjela sam samo neki mali ugrusak. jel miguce da je nastala neka komplikacija? rekli su mi vadjenje savova za tj dana. jel bi to bilo sutra ili u sri? ja bih radije sutra pa da vide jel to sve ok. inace jos me boli dok zvacem ili se smijem. bojim se da nijenastala neka upala u celjusti. molim vas za odgovor jer cu poluditi od brige, jos sa bebom i starijom bolesnom kceri doma pani ne mogu danas na hitnu da mi pogledaju.
__________________
stigla cvrčkica :D
abattoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 17:09   #1972
Moja priča ide ovako.
Prije 2 god. ispala mi plomba sa donje desne 7-ice, i u roku dva mjeseca zub se okrhnuo toliko da mi je ostalo oko 40% krune.
Ništa nije bolilo, a ja "pametan" izbjegavam zubare.

Prođe još par mjeseci, i normalno počne boliti, jako. Naravno, trpim jedno vrijeme i u subotu navečer (naravno da će tad) počne toliko boliti da sa završio na hitnoj sa bocom rakije jer mi je jedino to pomagalo.

Izraslo mi divlje zubno meso i prekrilo zub (to su odrezali i spalili),očistili sve, stavili lijek i ispunu, i rekli da zubu nema spasa, te da se javim svom zubaru za vađenje u roku 3-5 dana max.

Nakon 2 dana, mene prestalo boliti i naravno da nisam otišao zubaru, već sam čitavu godinu poslije, ako ne i duže izbjegavao..i ništa me nije bolilo.

Tek nedavno, zadnji komadić ispune mi je ispao van...i odmah sam znao da će biti belaja kroz par dana.
Naravno, počeo je lagano boliti, sa povremenim jakim sijevanjem boli..

I ipak se ja odlučim, skupim hrabrosti i nakon dugooog izbjegavanja, idem to izvaditi.

Danas se vratio iz Perkovčeve, ništa me ne boli trenutno, tek sad me popustila anestezija od 8 ujutro.....a sada je 16:00

Uglavnom, zub nije za vađenje... može se spasiti... opet mi odrezali to zubno meso koje je prekrilo zub, sve očistili, korijen očistili, u nekoliko navrata je toliko boljelo...da sam jaukao ko curica...trzao se.. ali nije bilo druge..
Iako sam primio anesteziju, jako sam osjetio čišćenje kanala...tj. živac

I sad...na kraju priče mi zubarica kaže da mi 7-ica ima samo 1 korjen.
i da to ona nije vidjela u karijeri. Zvala je i neku drugu doktoricu koja je već imala takav slučaj za drugo mišljenje.., ali uglavnom, za 2 tjedna opet moram ići da završe.

Sad imam ispunu, a poslije će valjda još sve detaljno očistiti, nadograditi zub i zacementirati ga.

8-ice su mi izrasle...iako malo vire van linije....malo su izbočene.

sve u svemu, moje izbjegavanje je srećom prošlo dobro....
generalno imam dobre zube, samo treba redovito ići zubaru, a ja sam to maksimalno izbjegavao.
zvrkinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 00:00   #1973
Quote:
abattoir kaže: Pogledaj post
evo i mene s pitanjem. vadila sam donji desni umnjak u sri, dakle prije skoro tjedan dana. vadili su mi ga u perkovcevoj pod lokalnom i imam nekoliko savova.jos uvijek boli i nateceno je al svakim danom malo po malo je bolje. e sad, jutros mi je tu negdje, ne mogu locirati, prokrvarilo i nisam sigurna jel otpao sav ili ne jer je jos ve oteceno. nije dugo krvarilo, vidjela sam samo neki mali ugrusak. jel miguce da je nastala neka komplikacija? rekli su mi vadjenje savova za tj dana. jel bi to bilo sutra ili u sri? ja bih radije sutra pa da vide jel to sve ok. inace jos me boli dok zvacem ili se smijem. bojim se da nijenastala neka upala u celjusti. molim vas za odgovor jer cu poluditi od brige, jos sa bebom i starijom bolesnom kceri doma pani ne mogu danas na hitnu da mi pogledaju.
Ako ne boli i ne krvari te izgleda relativno ok (bez "negativnih" promjena u odnosu na prije) nemojte gubiti vrijeme; samo pazite na higijenu
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 00:04   #1974
Quote:
zvrkinjo kaže: Pogledaj post
Moja priča ide ovako.
Prije 2 god. ispala mi plomba sa donje desne 7-ice, i u roku dva mjeseca zub se okrhnuo toliko da mi je ostalo oko 40% krune.
Ništa nije bolilo, a ja "pametan" izbjegavam zubare.

Prođe još par mjeseci, i normalno počne boliti, jako. Naravno, trpim jedno vrijeme i u subotu navečer (naravno da će tad) počne toliko boliti da sa završio na hitnoj sa bocom rakije jer mi je jedino to pomagalo.

Izraslo mi divlje zubno meso i prekrilo zub (to su odrezali i spalili),očistili sve, stavili lijek i ispunu, i rekli da zubu nema spasa, te da se javim svom zubaru za vađenje u roku 3-5 dana max.

Nakon 2 dana, mene prestalo boliti i naravno da nisam otišao zubaru, već sam čitavu godinu poslije, ako ne i duže izbjegavao..i ništa me nije bolilo.

Tek nedavno, zadnji komadić ispune mi je ispao van...i odmah sam znao da će biti belaja kroz par dana.
Naravno, počeo je lagano boliti, sa povremenim jakim sijevanjem boli..

I ipak se ja odlučim, skupim hrabrosti i nakon dugooog izbjegavanja, idem to izvaditi.

Danas se vratio iz Perkovčeve, ništa me ne boli trenutno, tek sad me popustila anestezija od 8 ujutro.....a sada je 16:00

Uglavnom, zub nije za vađenje... može se spasiti... opet mi odrezali to zubno meso koje je prekrilo zub, sve očistili, korijen očistili, u nekoliko navrata je toliko boljelo...da sam jaukao ko curica...trzao se.. ali nije bilo druge..
Iako sam primio anesteziju, jako sam osjetio čišćenje kanala...tj. živac

I sad...na kraju priče mi zubarica kaže da mi 7-ica ima samo 1 korjen.
i da to ona nije vidjela u karijeri. Zvala je i neku drugu doktoricu koja je već imala takav slučaj za drugo mišljenje.., ali uglavnom, za 2 tjedna opet moram ići da završe.

Sad imam ispunu, a poslije će valjda još sve detaljno očistiti, nadograditi zub i zacementirati ga.

8-ice su mi izrasle...iako malo vire van linije....malo su izbočene.

sve u svemu, moje izbjegavanje je srećom prošlo dobro....
generalno imam dobre zube, samo treba redovito ići zubaru, a ja sam to maksimalno izbjegavao.
Donji molar nikako nema 1 korijen/kanal; netko je pobrkao lončiće ili ste zaista prvi u svijetu. Imate li rtg snimku?
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 16:53   #1975
Quote:
Juji kaže: Pogledaj post
Ako ne boli i ne krvari te izgleda relativno ok (bez "negativnih" promjena u odnosu na prije) nemojte gubiti vrijeme; samo pazite na higijenu
isla ipak u sri na vadjenje savova. bolilo me jer se ipak inficiralo. dr je stavila neku tableticu na to i odmah je popustila bol. rekla je da se vratim ako jos bude bolilo i naravno od sinoc boli opet. izgleda dosta nateceno, crveno i boli al ne nenormalno ali sve vise sto vrijeme vise prolazi. da idem opet, koliko dugo me mora boliti da bi isla? sto mogu ocekivati, nece me valjda opet rezati, sivati itd..
odrzavala sam higijenu ovako: pranje zuba ujutro i navecer do 6ice. idpiranje preko dana cajem od kadulje a prije spavanja parodontaxom. ne jedem nista zrnato al jedem normalno sad variva, kruh, toplo jedem. jel negdje grijesim? kako taj bolni dio mogu ocistiti ako ne idem cetkicom?
__________________
stigla cvrčkica :D
abattoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 10:06   #1976
Danas sam bila na pregledu u gundulicevoj,narucena sam za vadjenje umnjaka i dobila od njih uputnicu.Znaci sad samo cekam taj datum i odem s tom uputnicom na op?
__________________
Krzno lijepih životinja nose ružni ljudi...
gloria56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 03:39   #1977
Quote:
gloria56 kaže: Pogledaj post
Danas sam bila na pregledu u gundulicevoj,narucena sam za vadjenje umnjaka i dobila od njih uputnicu.Znaci sad samo cekam taj datum i odem s tom uputnicom na op?
da
__________________
Awakening
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 10:21   #1978
Quote:
abattoir kaže: Pogledaj post
isla ipak u sri na vadjenje savova. bolilo me jer se ipak inficiralo. dr je stavila neku tableticu na to i odmah je popustila bol. rekla je da se vratim ako jos bude bolilo i naravno od sinoc boli opet. izgleda dosta nateceno, crveno i boli al ne nenormalno ali sve vise sto vrijeme vise prolazi. da idem opet, koliko dugo me mora boliti da bi isla? sto mogu ocekivati, nece me valjda opet rezati, sivati itd..
odrzavala sam higijenu ovako: pranje zuba ujutro i navecer do 6ice. idpiranje preko dana cajem od kadulje a prije spavanja parodontaxom. ne jedem nista zrnato al jedem normalno sad variva, kruh, toplo jedem. jel negdje grijesim? kako taj bolni dio mogu ocistiti ako ne idem cetkicom?
Možda najbolje da potražiš savjet oralnog kirurga - kb dubrava
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 11:22   #1979
Alo ekipa. Evo riješio sam se prvog lijevog umnjaka u 5 minuta operacije. Bas je ogroman bio i velik. Imao je tzv "đep" i nakon zahvata 5 šavova sam imao. Bolilo me je zvjerski. Idiot sam zaboravio tablete za bol (popio samo lekadola ali to je ninista) a imao sam do doma 4 sata putovanja. Umirao sam dva dana. Doslovno čeljust mi se zatvorila bas tesko i ruzno.

Evo prekjučer sam isao na desni u nadi da nema djepa i da ce biti laksi. Medjutim doktor kad mi je dao anesteziju osjetio sam odjenom neku nelagodu kao da me žicnulo. I sam zahvat je trajao pola sata. Rekao mi da je zub kapulast dabse u korjenu širi i da mora se borit vishe. Ja se odmah usrao sto vise cacka o dulje bice veca trauma medjutim putem doma.ja se pripremio na bol kao prosli pur ako ne i vecu. Brufene u granulama od 600 preporucam svima. I cekam ja cekam nema boli. Stavljao sa odma led. I nista ne boli mogu celjust otvarat. Dok nisam skontao razlog.
Meni je desna strana jezika utrnuta i 3 dana nakon zahvata sve mi je jos anestezirano. Usrao sam se ko grlica kad sam procitao za tu paresteziju nadam se da mi ovo nece ovako ostat vjecno poludio bih. Hrana mi se kotrlja bezveze po ustima. Ugrizam se za jezik. Jezik mi kao komad drva u ustima smeta me uzasno. Frfljam sad me vise uopce umnjak ne jebe nego ovo.
Isuse samo da ne ostane vjecno. Eto za sve one koje je strah boli. Pretrpio bi radije bol nego drven jezik!!!
Slicna iskustva?
sportas83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 19:46   #1980
Quote:
sportas83 kaže: Pogledaj post
Alo ekipa. Evo riješio sam se prvog lijevog umnjaka u 5 minuta operacije. Bas je ogroman bio i velik. Imao je tzv "đep" i nakon zahvata 5 šavova sam imao. Bolilo me je zvjerski. Idiot sam zaboravio tablete za bol (popio samo lekadola ali to je ninista) a imao sam do doma 4 sata putovanja. Umirao sam dva dana. Doslovno čeljust mi se zatvorila bas tesko i ruzno.

Evo prekjučer sam isao na desni u nadi da nema djepa i da ce biti laksi. Medjutim doktor kad mi je dao anesteziju osjetio sam odjenom neku nelagodu kao da me žicnulo. I sam zahvat je trajao pola sata. Rekao mi da je zub kapulast dabse u korjenu širi i da mora se borit vishe. Ja se odmah usrao sto vise cacka o dulje bice veca trauma medjutim putem doma.ja se pripremio na bol kao prosli pur ako ne i vecu. Brufene u granulama od 600 preporucam svima. I cekam ja cekam nema boli. Stavljao sa odma led. I nista ne boli mogu celjust otvarat. Dok nisam skontao razlog.
Meni je desna strana jezika utrnuta i 3 dana nakon zahvata sve mi je jos anestezirano. Usrao sam se ko grlica kad sam procitao za tu paresteziju nadam se da mi ovo nece ovako ostat vjecno poludio bih. Hrana mi se kotrlja bezveze po ustima. Ugrizam se za jezik. Jezik mi kao komad drva u ustima smeta me uzasno. Frfljam sad me vise uopce umnjak ne jebe nego ovo.
Isuse samo da ne ostane vjecno. Eto za sve one koje je strah boli. Pretrpio bi radije bol nego drven jezik!!!
Slicna iskustva?
dva su moguća razloga - oštećenje živca zbog kontakta zuba sa živcem. Ovo prolazi teško i oporavak traje dugo. - oštećenje živca anestezijom. Ovo traje kraće, par dana do par tjedana. U oba slučaja vas mora pogledati kirurg. Riječ je o komplikacijama, ne o grešci liječnika
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:32.