Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2008., 14:50   #41
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Mislim da se hrabrost u krajnjoj liniji (bez suvisnog filozofiranja ) moze smatrati kao svladavanje straha (Saturna) u odredjenoj situaciji. Naglasak na situaciji, ne momentu (kao Mars u Ovnu ).
Eh, ali nisi napisala da li je to osobina ili refleks...jer u tome je kvaka.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 14:51   #42
Quote:
zvonkaaa kaže: Pogledaj post
ok, kako hoćeš, ali da te netko lema...mislim da bih mu prva zafitiljila bocu u glavu..
evo, odmah si mi draga
sweet Irma is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 14:52   #43
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Eh, ali nisi napisala da li je to osobina ili refleks...jer u tome je kvaka.
Sposobnost.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 14:53   #44
Quote:
sweet Irma kaže: Pogledaj post
Moraš priznat da je zapravo *ebeno hrabro usudit se reagirat impulsivno Iskreno, da me na ulici lema nepoznati huligan više bih voljela da naiđe netko sa marsom u ovnu nego djevici
Ma vjerojatno bi te oba obranila, samo bi Mars u Ovnu uletio sakama, a Mars u Djevici bi vjerojatno imao kakav elektrosoker pri ruci.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 15:05   #45
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Sposobnost.
A što je sposobnost-osobina? A u definiciji koju istaknuh hrabrost je refleks i instinkt, a instinkt je Mars i tako ukrug.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 02.12.2008. at 15:11. Reason: upitnik
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 15:15   #46
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
A sposobnost je osobina. A u definiciji koju istaknuh hrabrost je refleks i instinkt, a instinkt je Mars i tako ukrug.

Ali slozit ces se da se hrabrost moze ispoljiti u vise situacija, a ne samo u onim trenucima kada se zahtjeva brzo djelovanje (kao npr. ona koju je opisala sweet Irma). Ali isto tako, buduci da je Mars instinkt, pa tako i onaj u Djevici, nije zakinut za instinktivno djelovanje. Samo ce vjerojatno imati drugi pristup. Mars u Ovnu ce (makar vidno manji i slabiji) bezglavo uletiti u fajt, a Mars u Djevici ce ga, ne znam, gadjati bocama. Ili ce zaista imati nesto korisno za samoobranu (buduci da on "promislja unaprijed" i "priprema se" ).
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 15:32   #47
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Mars u Ovnu ce (makar vidno manji i slabiji) bezglavo uletiti u fajt, a Mars u Djevici ce ga, ne znam, gadjati bocama. Ili ce zaista imati nesto korisno za samoobranu (buduci da on "promislja unaprijed" i "priprema se" ).

Hrabrost je nerazmišljanje o strahu. Poriv za djelovanjem, akcijom, bez razmišljanja o strahu.

Točno, i taj mars u djevici će nešto poduzeti, ali šta ako nema ništa od logistike sa sobom ili pri ruci?! Ne možeš biti unaprijed spreman za neke situacije..
sweet Irma is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 15:53   #48
I jeste li utvrdili čiji Mars ima veću strelu?

Da je bilo na primer reči o naivnosti, pa da je Fish rekla kako je, eto, Mars u Devici naivan, jer je predobar, pa silno veruje ljudima, te ga često prevare, svi bi se verovatno složili. Ali kad se spomene hrabrost, drma sujeta malo .

Što ste takvi bukvalisti. Suočimo se s činjenicama - Mars nije baš planeta koju...ovaj...kako da kažem...krase promišljenost i intelekt . On je sirov, surov i impulsivan. Devičanski Marsonja je strateg. On pre obračuna izglanca oružje, a posle ga dezinfikuje i previje suparnikove rane . Hrabrost može da bude čist instinkt, ali može i samovoljno da se inicira. Pa će tako Marsoje u Devici sebe da natera da preduzme inicijativu.

Drugo, nije Mars sam u horoskopu. Moj je u Ribama , pa nisam mlohava . Čak ne biste ni verovali šta radim i šta sve iniciram, više od svega volim da se takmičim i da skačem padobranom . Dalje, nije isto imati Mars u prvoj, osmoj ili u dvanaestoj. Nije isto kad pravi aspekt sa Venerom, ili Neptunom; i kad pravi aspekt sa Satunom ili Plutonom.

A što se tiče onoga zašto je Mars egzaltiran baš u Jarcu - pa to je bar lako - zato što Jarac na kraju uvek pobedi, dok gleda kako Marsa u Ovnu drma srčani udar.
__________________
Ko čeka, taj jednom mora i da dočeka. :)
ista is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 16:34   #49
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Ali slozit ces se da se hrabrost moze ispoljiti u vise situacija
Pa normalno da ću se složiti. 
Quote:
a ne samo u onim trenucima kada se zahtjeva brzo djelovanje (kao npr. ona koju je opisala sweet Irma). Ali isto tako, buduci da je Mars instinkt, pa tako i onaj u Djevici, nije zakinut za instinktivno djelovanje. Samo ce vjerojatno imati drugi pristup. Mars u Ovnu ce (makar vidno manji i slabiji) bezglavo uletiti u fajt, a Mars u Djevici ce ga, ne znam, gadjati bocama.
Naravno da Mars u djevici nije zakinut za djelovanje, to se podrazumjeva. Kao i to da ima drugačiji pristup.

No kako je hrabrost instinktivno djelovanje koje podrazumjeva max. rizik u datoj situaciji (najbrže djelovanje koje more bit', a time i najveći rizik), tu je djevičanski Mars je u odnosu na ovnovski zakinut jer ne djeluje na osnovi instinkta, već promišljanja. A upravo to je ono o čemu si pisala, a ja podrazumjevala.  

P.S. Ali to pak nema veze s učinkovitošću Marsa u djevici jer je u strategiji pravi maher (Merkur-um).
Quote:
Ili ce zaista imati nesto korisno za samoobranu (buduci da on "promislja unaprijed" i "priprema se" ).
Pričamo o situaciji u kojoj se neće imati vremena pripremiti.

P. P. S. I samo da pitam na kraju: koji je onda po tebi hrabriji Mars - onaj u ovnu ili onaj u djevici?  
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 17:05   #50
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post

P. P. S. I samo da pitam na kraju: koji je onda po tebi hrabriji Mars - onaj u ovnu ili onaj u djevici?  
a zašto je bitno koji je mars hrabriji?!?!

meni nije jasno kako si ti Fish, uopće dopustila da se prepucavamo oko 'činjenice' koji je mars hrabriji, onaj u ovnu ili onaj u djevici
iščupan položaj planete iz cijele natalne, bez položaja u kući i interakciji s ostalim planetima...
kao da su ti marsovi neke osobe, božanstva - individue za sebe - koji se nalaze u gladijatorskoj areni i bore međusobno, helouuu!!!

to su stavovi i načini razmišljanja protiv kojih se cijelo vrijeme boriš tu na forumu, i meni ne ide u glavu kako si sad zapela za natjerivanja maka na konac...u nekoj hipotetičkoj priči o liku Marsa...
a sve je započelo tvojim kategoričkim tvrdnjama da je mars u djevici kukavica tj pun strahova...sori

a koji je mjesec osjećajniji? sad samo reci da je mjesec u jarcu ili djevici bezosjećani, tvrdokorni gad i stvarno...odustajem od rasprave

samo toliko
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 17:26   #51
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Pa normalno da ću se složiti. 
Cemu onda pitanje - koji je hrabriji?

Svaki Mars djeluje na svoj nacin. I za svakoga postoje prilike i situacije kada ce pokazati svoju hrabrost. Zbog toga se hrabrost ne odredjuje samo prema polozaju Marsa, niti kao osobina niti kao instinkt, niti mozes reci da su ljudi s nekim pozicijama Marseva vise ili manje hrabri.

Quote:
No kako je hrabrost instinktivno djelovanje koje podrazumjeva max. rizik u datoj situaciji (najbrže djelovanje koje more bit', a time i najveći rizik)
Ma zasto "najbrze djelovanje", molim te? Pricamo li o hrabrosti ili nekakvom natjecanju?

Hrabrost se pokazuje u svladavanju straha, a dozivljaj straha je razlicit od osobe do osobe (od Marsa do Marsa....ili od Saturna do Saturna).

Netko moze pokazati vecu hrabrost u odredjenom cinu koji se ne obavlja "nabrzaka" od jednog Marsa u Ovnu koji ce se potuc na cesti (i po tebi osvojiti titulu najhrabrijeg).

Svakako je da ako postavis stvari tako da se hrabrost mjeri samo po tome tko ce brze uletiti u rizicnu tucnjavu, Mars u Ovnu pobjedjuje. Ali od pocetka ti zelim reci da to nije nuzno jedino mjerilo hrabrosti.

Vatreni Mars djeluje prema instinktu, brzo i naglo, niti ne stigne dozivjeti strah u punini. Njega vodi adrenalin. On cak uziva u tome. Ali pitaj takvog Marsa da se suoci s katastrofalnim posljedicama nekog svog cina, pobjeci ce glavom bez obzira....u novi fajt. Marsu u Ovnu, kao takvom (samom po sebi), nedostaje one najvece hrabrosti - suociti se sa samim sobom.

Quote:
Pričamo o situaciji u kojoj se neće imati vremena pripremiti.
Opet - zasto bi pricali samo o takvim situacijama?!

Quote:
P. P. S. I samo da pitam na kraju: koji je onda po tebi hrabriji Mars - onaj u ovnu ili onaj u djevici?  
Tko je bolji..... Jel' ti imas Mars u Ovnu?
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 18:22   #52
Quote:
zvonkaaa kaže: Pogledaj post
a zašto je bitno koji je mars hrabriji?!?!

meni nije jasno kako si ti Fish, uopće dopustila da se prepucavamo oko 'činjenice' koji je mars hrabriji, onaj u ovnu ili onaj u djevici
iščupan položaj planete iz cijele natalne, bez položaja u kući i interakciji s ostalim planetima...
Ma nisam zapela, primjeti da od jutros odgovaram na prepisku koju je S.C. započela. Također pričali smo o tome što je uopće hrabrost.
Quote:
to su stavovi i načini razmišljanja protiv kojih se cijelo vrijeme boriš tu na forumu, i meni ne ide u glavu kako si sad zapela za natjerivanja maka na konac...u nekoj hipotetičkoj priči o liku Marsa...
a sve je započelo tvojim kategoričkim tvrdnjama da je mars u djevici kukavica tj pun strahova...sori
Sve je počelo mojim postom o strahu općenito, pa je prešlo na pojam hrabrosti.
Quote:
a koji je mjesec osjećajniji? sad samo reci da je mjesec u jarcu ili djevici bezosjećani, tvrdokorni gad i stvarno...odustajem od rasprave

samo toliko
Za to moraš definirati "osjećanost".
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 18:32   #53
Ja samo znam da bih u kriznim situacijama gdje se traži momentalno djelovanje i odluka na temelju instinkta voljela imat kraj sebe nekog s marsom u Ovnu, a u situacijama gdje se ima vremena razraditi strategija, nekog s marsom u Djevici.

Nedaj bože obrnuto
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 18:40   #54
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Ja samo znam da bih u kriznim situacijama gdje se traži momentalno djelovanje i odluka na temelju instinkta voljela imat kraj sebe nekog s marsom u Ovnu, a u situacijama gdje se ima vremena razraditi strategija, nekog s marsom u Djevici.

Nedaj bože obrnuto
Kaj briješ..
Trebaš popričat s momcima koje ja treniram... nema strategije do moje strategije!

Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post

Hrabrost se pokazuje u svladavanju straha, a dozivljaj straha je razlicit od osobe do osobe (od Marsa do Marsa....ili od Saturna do Saturna).

Netko moze pokazati vecu hrabrost u odredjenom cinu koji se ne obavlja "nabrzaka" od jednog Marsa u Ovnu koji ce se potuc na cesti (i po tebi osvojiti titulu najhrabrijeg).

Svakako je da ako postavis stvari tako da se hrabrost mjeri samo po tome tko ce brze uletiti u rizicnu tucnjavu, Mars u Ovnu pobjedjuje. Ali od pocetka ti zelim reci da to nije nuzno jedino mjerilo hrabrosti.
Ja se ne tučem po cesti niti me to zanima.
To da bih bio spreman da je potreba, to da. Al to je druga stvar.


Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Ma nije, to bi bio Mars u Ovnu.
...

Mars u Ovnu cijeli zivot vidi kao bitku, za njega je akcija = agresija. Ako sam ne napadne, za njega to znaci cekati da sam bude napadnut. A to ne ide kod njega. On je prvi, najsmioniji, najhrabriji........samo me zanima da se ova dvojica sretnu kako bi to izgledalo?
Daj mi jednog ovog drugog pa ćemo vidjeti...


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 18:47   #55
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Kaj briješ..
Trebaš popričat s momcima koje ja treniram... nema strategije do moje strategije!
Noge i pazuhe..kad već tak indiskretno pitaš

Hahaha, naravno - s naglaskom na "moje"


Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Ja se ne tučem po cesti niti me to zanima.
To da bih bio spreman da je potreba, to da. Al to je druga stvar.

Da, moram priznat da hrpa dečkiju iz tog BV svijeta koje sam upoznala imaju mrsa u Ovnu. I nitko od njih niti je agresivan, niti sileđija, ali definitivno svi imaju razvijenu motoriku i tjelesnu koordinaciju. To je onak, moja osobna observacija.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 18:51   #56
Smatram da se o "pravosti" Marsa, kao i bilo kojeg drugog planeta, ne bi trebalo govoriti u kontekstu objektivnih kvaliteta koje bi taj planet trebao ispunjavati, nego iskljucivo u smislu integriranosti tj. (ispunjavanja) funkcionalnosti u kontekstu cjeline doticnog zivog bica.


Kad se vec javljam spomenut cu i to da mozebitna cinjenica da ce Mars u Ovnu uskociti bez razmisljanja u guzvu ne znaci da nece "dobiti po nosu", cime bi njegova intervencija na kraju krajeva bila uzaludna u pogledu fizikalnosti. S druge strane, ne mora biti znaciti da jedan kultivirani Mars u Djevici nece reagirati jednako brzo i, ako vec pricamo u tim terminima, jednako hrabro. Sira se slika trazi, draga Fish.
obican momak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 18:55   #57
Šira slika?

Hm, pa topic je Mars i obično se zna kaj mars predstavlja i onda se priča u tom kontekstu - znači energija znakova i polja.
Šira slika se traži na temama o natalu, aspektima i tako to, a ne ovdje. Jer ne opisuju se ljudi i njihovi karakteri ili natali, nego određena planeta i njeno zračenje u okviru onog što predstavlja.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 18:57   #58
Quote:
obican momak kaže: Pogledaj post
Smatram da se o "pravosti" Marsa, kao i bilo kojeg drugog planeta, ne bi trebalo govoriti u kontekstu objektivnih kvaliteta koje bi taj planet trebao ispunjavati, nego iskljucivo u smislu integriranosti tj. (ispunjavanja) funkcionalnosti u kontekstu cjeline doticnog zivog bica.


Kad se vec javljam spomenut cu i to da mozebitna cinjenica da ce Mars u Ovnu uskociti bez razmisljanja u guzvu ne znaci da nece "dobiti po nosu", cime bi njegova intervencija na kraju krajeva bila uzaludna u pogledu fizikalnosti. S druge strane, ne mora biti znaciti da jedan kultivirani Mars u Djevici nece reagirati jednako brzo i, ako vec pricamo u tim terminima, jednako hrabro. Sira se slika trazi, draga Fish.
Svaki pojam na svijetu se može sažeti u jedan temeljni. Pa kao što je strah - Saturn, tako je i hrabrost - Mars. O tome pisah. To nije stvar širine slike već način da se neki pojam astrološki objasni tako se istakne srž njegove simbolike.

P.S. Mislim da ne treba po stoti put naglašavati da je natalna karta cjelina kao što je i osoba cjelina... to tvoja draga Fish stalno naglašava.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 18:58   #59
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Šira? Hm, pa topic je Mars i obično se zna kaj mars predstavlja i onda se priča u tom kontekstu - znači energija znakova i polja.
Šira slika se traži na temama o natalu, aspektima i tako to, a ne ovdje. Jer ne opisuju se ljudi i njihovi karakteri ili natali, nego određena planeta i njeno zračenje u okviru onog što predstavlja.
Moj post koji je pokrenuo citavu raspravu bio je prvobitno poslan na temu o osobinama u natalnoj karti, a zatim premijesten ovamo. Sto ce reci zasto se trazi sira slika. A ni ovako nije pozeljno stavljati preuske okvire.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 19:00   #60
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Šira slika?

Hm, pa topic je Mars i obično se zna kaj mars predstavlja i onda se priča u tom kontekstu - znači energija znakova i polja.
Šira slika se traži na temama o natalu, aspektima i tako to, a ne ovdje. Jer ne opisuju se ljudi i njihovi karakteri ili natali, nego određena planeta i njeno zračenje u okviru onog što predstavlja.
Sira slika se trazi svugdje i uvijek. Mars nigdje ne postoji izoliran od ostatka, njegova su priroda i ispoljavanje nuzno povezani s i nerazdvojivi od polozaja i integriranosti u cjelini. Lose uklopljeni Mars u Ovnu moze biti najveca moguca kukavica jer tu silnu energiju ispuhuje tamo gdje ne treba.
obican momak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:12.