Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2011., 19:06   #81
naravno da vodi, to je očito, čim ne smije čestitati Božić da ga Dnevni avaz ne drži tjedan dana na naslovnici.
dudu is offline  
Old 18.12.2011., 19:07   #82
Quote:
Aztec kaže: Pogledaj post
Pa jesam li ja ista rekao?

No, sigurno nije tu reklamu pravi ni Todoric, vec neki menadjment Konzuma, pa zanimljivo je vidjeti kako promisljaju dok su tako ocito izbacili Bozic iz reklame. Pa ne znam jel to bilo u komunizmu tako. Isto je pitanje jesu li mozda dobili takav savjeti, ili sta vec...
To ima veze samo sa kapitalizmom. U komunizmu Božić na TV-u nije imao nikakvu šansu.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 18.12.2011., 19:07   #83
Quote:
Aztec kaže: Pogledaj post
Pa floskule, price o nekom pomirenju bez ikakvog uporiste u realnosti, i otuznoj stvarnosti u kojoj se tzv. BiH nalazi.

Da napomenem da tim nista nisam lose mislio, jer vidim da sam dobio karton, pa da ne bude da da provociram ili nesto...

Dakle, price o nekom pomirenju su samo isprazne price, ja bih rekao patroniziranje. Ima li tu kakvo konkretno rjesenje sto bi ti predlozio da ae uradi, i kako bi ti dosao do njega.
posto nisam bosanski drzavljanin ja mogu napisat posto si me to pitao sto bi ja napravio,mislim da rs ima preveliku autonomiju,i to mi ne smeta,ali ako to skodi bosni i h. kao entitetu onda je to problem bih,rjesenje bi bilo da se rs pridruzi federaciji bih,da se koristi zajednicka valuta,vojska skole itd,znaci jedan proracun u bih,ne dva kao sto je sada,na taj nacin bih bi postala konkurentna drugim drzavama,jer ovim tempom ce osiromasit i postat predmetom ucjene drugih drzava zbog svoje ekonomske nemoci

takva federacija bi bila privremeno rjesenje koje bi ojacalo dodatnim zakonima u ustavom bih bez nacionalizma u kojoj bi se svi gradjani osjecali kao bosanci

zato sam i vidio ovaj novi americki prijedlog kao korak svemu tome,no ovo je samo moje osobno misljenje
faspy is offline  
Old 18.12.2011., 19:09   #84
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
To ima veze samo sa kapitalizmom. U komunizmu Božić na TV-u nije imao nikakvu šansu.
dobra usporedba, tamo gdje se FTV gleda nije se daleko od komunizma odmaklo.
dudu is offline  
Old 18.12.2011., 19:10   #85
RTRS će imati bolji program za Božić katolički nego FTV. Pogledajte raspored programa.
MystSky is offline  
Old 18.12.2011., 19:10   #86
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
To ti se dešava kada se marketiranje prilagođava regionalnim specifičnostima i ima isključivo veze sa politikom i ciljevima firme. Mnoge firme su upravo zbog ragionalnih specifičnosti pojedinih tržišta prisiljene trošiti dodatna sredstva za prilagođavanje ne samo reklamnih kampanja nego i čitavih linija proizvoda.
I da... to nema nikakve veze sa politikom nego sa uvećavanjem profita kompanija.
Kakve regionalne specificnosti u zemlji triju konst naroda, od koja dva slave Bozic? Jedan od njih se nalazi u Federaciji i slavi ga uskoro.

I jel bi to kog vrijedjalo da ide pjesmica "da vam ovaj Bozic bude najljepsi".

Dakle, zanimljivo je da menadjment te firme (od kojih su kupci velikim dijelom krscani (kad tako moram reci)) smatra, pazi sad, kontraproduktivnim da se u Bozicnoj pjesmici spominje Bozic. Meni to nije zdravo
Aztec is offline  
Old 18.12.2011., 19:11   #87
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
Agrokor to radi s razlogom, ne misliš li?
jedino ako je netko tamo htio to upakirati u cestitanje oba Bozica, jer koliko znam nema sad nikakvih muslimanskih vjerskih blagdana ili praznika.

diskutant je postirao svoj upis tako, kao da to Konzum radi da ne bi uvrijedio Bosnjake, a to sigurno nije istina, ne vidim sto ih tu moze vrijedjati, niti mislim da ce ijedna druga firma propustiti cestitati Katolicki Bozic svim katolickim vjernicima u BiH. osim mozda nekih u "RS".
goldietrickz is offline  
Old 18.12.2011., 19:13   #88
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
jedino ako je netko tamo htio to upakirati u cestitanje oba Bozica, jer koliko znam nema sad nikakvih muslimanskih vjerskih blagdana ili praznika.

diskutant je postirao svoj upis tako, kao da to Konzum radi da ne bi uvrijedio Bosnjake, a to sigurno nije istina, ne vidim sto ih tu moze vrijedjati, niti mislim da ce ijedna druga firma propustiti cestitati Katolicki Bozic svim katolickim vjernicima u BiH. osim mozda nekih u "RS".
postoje i novogodišnji blagdani, to su TI dani. a katolici nek si misle.
dudu is offline  
Old 18.12.2011., 19:13   #89
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
naravno da vodi, to je očito, čim ne smije čestitati Božić da ga Dnevni avaz ne drži tjedan dana na naslovnici.
Dnevni avaz na naslovnici konstantno drži Selimoviće.

Ja iskreno predlažem kakvu knjigu iz osnova marketinga.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 18.12.2011., 19:15   #90
Quote:
faspy kaže: Pogledaj post
posto nisam bosanski drzavljanin ja mogu napisat posto si me to pitao sto bi ja napravio,mislim da rs ima preveliku autonomiju,i to mi ne smeta,ali ako to skodi bosni i h. kao entitetu onda je to problem bih,rjesenje bi bilo da se rs pridruzi federaciji bih,da se koristi zajednicka valuta,vojska skole itd,znaci jedan proracun u bih,ne dva kao sto je sada,na taj nacin bih bi postala konkurentna drugim drzavama,jer ovim tempom ce osiromasit i postat predmetom ucjene drugih drzava zbog svoje ekonomske nemoci

takva federacija bi bila privremeno rjesenje koje bi ojacalo dodatnim zakonima u ustavom bih bez nacionalizma u kojoj bi se svi gradjani osjecali kao bosanci

zato sam i vidio ovaj novi americki prijedlog kao korak svemu tome,no ovo je samo moje osobno misljenje
Stvar je da tzv. BiH skodi svima.
Aztec is offline  
Old 18.12.2011., 19:15   #91
Quote:
Aztec kaže: Pogledaj post
Kakve regionalne specificnosti u zemlji triju konst naroda, od koja dva slave Bozic? Jedan od njih se nalazi u Federaciji i slavi ga uskoro.

I jel bi to kog vrijedjalo da ide pjesmica "da vam ovaj Bozic bude najljepsi".

Dakle, zanimljivo je da menadjment te firme (od kojih su kupci velikim dijelom krscani (kad tako moram reci)) smatra, pazi sad, kontraproduktivnim da se u Bozicnoj pjesmici spominje Bozic. Meni to nije zdravo
Čuj kakve regionalne specifičnosti? Daj molim te.

Marketing menadžeri Agrokora odnosn Konzuma nemaju vremena procjenjivati niti kalkulisati da li bi to nekoga uvrijedilo. Cilj je ostvarivanje što većeg profita, a ne podilaženje nekolicini zaguljenih.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 18.12.2011., 19:15   #92
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
To ti se dešava kada se marketiranje prilagođava regionalnim specifičnostima i ima isključivo veze sa politikom i ciljevima firme. Mnoge firme su upravo zbog ragionalnih specifičnosti pojedinih tržišta prisiljene trošiti dodatna sredstva za prilagođavanje ne samo reklamnih kampanja nego i čitavih linija proizvoda.
I da... to nema nikakve veze sa politikom nego sa uvećavanjem profita kompanija.
Ovo bi možda vrijedilo i imalo smisla kad bi se radilo o televiziji koja bi se trebala gledati samo na područjima kojima smeta riječ Božić ili o nekoj privatnoj televiziji koja se gleda samo na određenom području ali ovdje se radi o federalnoj televiziji koja bi navodno trebala biti za sve građane federacije.
Zrinski is offline  
Old 18.12.2011., 19:16   #93
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Dnevni avaz na naslovnici konstantno drži Selimoviće.

Ja iskreno predlažem kakvu knjigu iz osnova marketinga.
što se tiče prodaje i marketinga, tu ja pišem knjige.

Dnevni avaz kao sportska prognoza 1, 2, 1, 2, red Dodika i RS-a, red Čovića i HDZ-a. u manje od 48 sati, izašlo 5 članaka na temu majorizacije Bošnjaka u Mostaru.
dudu is offline  
Old 18.12.2011., 19:17   #94
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
postoje i novogodišnji blagdani, to su TI dani. a katolici nek si misle.
dobro je pa par jos ima nekih katolika tamo koji mogu razmisljati o tom potezu, i sto je ustvari hrvatska firma Konzum mislila kad je spomenula "te dane".

na badnje vece Milorad Dodik cestitati ce Bozic svim cetirima babama u Koracu kod Bosanskog Broda koje su se tamo vratile, Emilu Vlajkiju (njemu ce opet cestitati, ovaj put iskreno kad prodje 14 dana) te Marjanu Benesu.
goldietrickz is offline  
Old 18.12.2011., 19:18   #95
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
postoje i novogodišnji blagdani, to su TI dani. a katolici nek si misle.
zar Bosnjaci ne slave neke Hidzretske Nove Godine? bit ce onda da je FTV komunisticka. ako je tako, meni je draze i to od velikosrpske.
goldietrickz is offline  
Old 18.12.2011., 19:19   #96
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Marketing menadžeri Agrokora odnosn Konzuma nemaju vremena procjenjivati niti kalkulisati da li bi to nekoga uvrijedilo. Cilj je ostvarivanje što većeg profita, a ne podilaženje nekolicini zaguljenih.
O cemu ti sad pricas? Kakvu to vezu ima s mojim postom?

Dok misle da ce im podici profit sto nece spomenuti Bozic u Bozicnoj pjesmici... sto to tebi govori, ko je tu zaguljen??? Dakle, ili su im musterije zaguljeni fasisti pa kupuju samo kod onih koji nece cestitati Bozic njihovim susjedima. A rekao bih da si i ti isto tako zaguljen dok branis taj stav, i meni indirektno govoris da sam zaguljen sto se cudim sto se iz obicne pjesmice izbacila rijec "Bozic" i to u zemlji di ga slavi masa ljudi.

Ko je tu zaguljen ti opet vidi.
Aztec is offline  
Old 18.12.2011., 19:20   #97
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
što se tiče prodaje i marketinga, tu ja pišem knjige.
Ne bi bilo loše da koju i pročitaš.

Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
Dnevni avaz kao sportska prognoza 1, 2, 1, 2, red Dodika i RS-a, red Čovića i HDZ-a. u manje od 48 sati, izašlo 5 članaka na temu majorizacije Bošnjaka u Mostaru.
Šta me briga za Dnevni avaz. Tu novinu čitam samo kad nema u blizini drugih.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Received Infraction
Old 18.12.2011., 19:20   #98
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
nisu ti katolici tamo zbog good will Zlaje, nego zbog good will HVO-a da se razumijemo.
gdje? u Bugojnu, gdje nas ima 3 puta vise nego u cijeloj "RS"?
goldietrickz is offline  
Old 18.12.2011., 19:22   #99
Quote:
Aztec kaže: Pogledaj post
Stvar je da tzv. BiH skodi svima.
stvar je da podijeljena bosna i h. bi skodila daleko vise drzava u okolici nego sad kad je jedinstvena,to bi donijelo puno komplikacija a mozda i drugi rat,sam bivsi predsjednik stipe mesic je rekao da bi hrvatska vojno intervenirala ako se rs pokusa odvojiti bez suglasnosti drugih drzava,a hrvatska je dio najmocnije vojne organizacije nato-a
znaci kaos bi nastao,mozda i rat,ne,mislim da se mora nac rijesenje unutar bosne i h. ,a moze se,samo se narodi moraju sloziti,ovo je moje misljenje
faspy is offline  
Old 18.12.2011., 19:25   #100
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
gdje? u Bugojnu, gdje nas ima 3 puta vise nego u cijeloj "RS"?
valjda tri put manje, u Bugojnu je danas oko 3500 Hrvata. doduše, Bugojno je u kantonu gdje Hrvati imaju paritet u vlasti i svakako nije idealan za usporedbu s RS-om. probaj sa Zavidovićima, Zenicom, Kaknjom npr.
dudu is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:04.