Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2012., 15:43   #421
Quote:
pišikućipropalo kaže: Pogledaj post
kad čovjek voli ženu on će ju oženitzašto?
Zato što ju želi samo za sebe,vidi ju kao majku njegove djece...
_Golubica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 15:44   #422
Quote:
_Golubica_ kaže: Pogledaj post
Udavača veliš?
A zašto poslije te rasprave, nije od te udavače odmah pobjegao,nego joj predložio da zajedno žive?
možda ju voli i možda mu je samo ona mogla otkloniti strah od braka da je pokazala da joj je više stalo do njega nego do prstena.

Zadnje uređivanje bliss : 24.03.2012. at 17:47. Reason: popravak citata; molim koristiti opciju EDIT
pišikućipropalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 15:45   #423
Quote:
_Golubica_ kaže: Pogledaj post
Ja samo kažem da će se malo koji muškarac samo tako odlučiti na brak,ako živi par godina sa curom. Zaššto? Zato što nekako nema potrebe da ju ženi,kad ovako sve ima (od hrane,čišćenja,seksa...)
Ili kako bi ovdje neke cure dobro rekle: zašto kupiti kravu ako dobivam besplatno mlijeko?
Ovo je žalosno, omalovažavajuće mišljenje o ženama (i to od žene).

Prvo, zašto bi žena željela brak više od muškarca?
Drugo, nije valjda da je nužno teret kućanstva (a, bome, kako vidimo i seksa ) na ženama?
Treće, ako je stvarno tako, žena je sama kriva za svoj (očito inferiorni) položaj, a ne muškarac s kojim živi.
Četvrto, žena koja živi s muškarcem kojemu služi za sve nabrojeno, dakle u vezi je u kojoj je on ne ženi jer ima besplatno mlijeko, a nije s tim zadovoljna nije ništa bolje ni zaslužila.
Peto, muškarci su generalno očito pametniji igrači, kad tako dobro znaju dobiti navedene usluge besplatno ("malo koji će muškarac..."), a žene su generalno glupaste?

I šesto, i najvažnije, ako će muškarac oženiti ženu samo zato da dobije kuhanje, čišćenje i seks (a zbog čega je poželjno ne opskrbiti ga s navedenim prije braka), gdje je tu dobrobit za ženu? Što ona dobiva s takvim bezveznjakom? Po mome, mislim da joj čini uslugu što je ne ženi.

Ima još, ali je valjda dovoljno.
zanzara is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 15:45   #424
Quote:
_Golubica_ kaže: Pogledaj post
Udavača veliš?
A zašto poslije te rasprave, nije od te udavače odmah pobjegao,nego joj predložio da zajedno žive?



Shvati to kako hoćeš....
Quote:
_Golubica_ kaže: Pogledaj post
Zato što ju želi samo za sebe,vidi ju kao majku njegove djece...
aha, znači ako sam ja u vezi ili živim s nekim to podrazumjeva da mi nismo samo svoji nego imamo pravo šarati okolo a brak to kao sprječava?
pišikućipropalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 15:55   #425
Quote:
_Golubica_ kaže: Pogledaj post
Garancije naravno da nema,ali najčešće ispadne da kako stvari postaviš na početku tako i bude.
A ona ih je vidimo dobro postavila.

Ma dobro, ali znaš u čemu je kvaka? Može se ona uvjeravati da je dobro napravila, da je on ne voli dovoljno, i ne znam u što još. Možda je i zaista u pravu.

Ali, nikad neće biti sigurna da je sve ono u što se uvjerila zaista tako. Što možda i nije šteta ako ga ne voli (kako se meni, koja izvlačim zaključke iz napisanog, čini), ali, ali, ali - što ako ga voli, što ako kasnije vidi da nikoga nije voljela kao njega, da joj je s njim bilo bolje nego s ikim u životu? A nije sigurna da je napravila kako treba.

Kažem, možda jest u pravu, ne znam. Zna li ona? Odjednom je prosvijetlilo, pa zna? Ako je to tako, svima dobro u ovoj priči.

Valjda je logično, ako nekoga voli, pokušati sve, i ako vidi da ne ide, te je taj odnos ono što ne želi i ponižava je, otići, mirne duše, sigurna da drugačije nije mogla jer to sigurno nikada neće biti ono što želi.
zanzara is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 15:59   #426
Quote:
pišikućipropalo kaže: Pogledaj post
možda ju voli i možda mu je samo ona mogla otkloniti strah od braka da je pokazala da joj je više stalo do njega nego do prstena.
Dobro,mene zanima njegova reakcija kad je otišla...?

Quote:
zanzara kaže: Pogledaj post
Ovo je žalosno, omalovažavajuće mišljenje o ženama (i to od žene).

Prvo, zašto bi žena željela brak više od muškarca?
Drugo, nije valjda da je nužno teret kućanstva (a, bome, kako vidimo i seksa ) na ženama?
Treće, ako je stvarno tako, žena je sama kriva za svoj (očito inferiorni) položaj, a ne muškarac s kojim živi.
Četvrto, žena koja živi s muškarcem kojemu služi za sve nabrojeno, dakle u vezi je u kojoj je on ne ženi jer ima besplatno mlijeko, a nije s tim zadovoljna nije ništa bolje ni zaslužila.
Peto, muškarci su generalno očito pametniji igrači, kad tako dobro znaju dobiti navedene usluge besplatno ("malo koji će muškarac..."), a žene su generalno glupaste?

I šesto, i najvažnije, ako će muškarac oženiti ženu samo zato da dobije kuhanje, čišćenje i seks (a zbog čega je poželjno ne opskrbiti ga s navedenim prije braka), gdje je tu dobrobit za ženu? Što ona dobiva s takvim bezveznjakom? Po mome, mislim da joj čini uslugu što je ne ženi.

Ima još, ali je valjda dovoljno.
Kao prvo,molim te da me ne prozivaš jer nemaš na to pravo.
Naglasila sam više puta da je to moje mišljenje. A to što se tebi ne sviđa je tvoj problem.

Drugo,ne bi se javila na ovu temu,da je on rekao autorici: sorry,nisam spreman pusti me neko vrijeme da dođem k sebi ili gle,smeta mi to i to..ili ne sviđa mi se to što ide prebrzo...nešto u tom stilu.
No on je njoj rekao da nije spreman,ali mogu živjeti i dalje ko ad se ništa nije dogodilo.Tu je po meni ključni problem. Raskine zaruke,a onda ne riješava to zbog čega ga je prekinuo.

Treće,neznam zašto si toliko nabrijana.Ako tebi paše život kakav ga vodiš,to je super. Ja komentiram slučaj autorice,a ne tvoj. I neznam zašto se osjećaš prozvanom?

Zadnje uređivanje bliss : 24.03.2012. at 18:08. Reason: popravak citata
_Golubica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 16:02   #427
Quote:
zanzara kaže: Pogledaj post
A ona ih je vidimo dobro postavila.

Ma dobro, ali znaš u čemu je kvaka? Može se ona uvjeravati da je dobro napravila, da je on ne voli dovoljno, i ne znam u što još. Možda je i zaista u pravu.

Ali, nikad neće biti sigurna da je sve ono u što se uvjerila zaista tako. Što možda i nije šteta ako ga ne voli (kako se meni, koja izvlačim zaključke iz napisanog, čini), ali, ali, ali - što ako ga voli, što ako kasnije vidi da nikoga nije voljela kao njega, da joj je s njim bilo bolje nego s ikim u životu? A nije sigurna da je napravila kako treba.

Kažem, možda jest u pravu, ne znam. Zna li ona? Odjednom je prosvijetlilo, pa zna? Ako je to tako, svima dobro u ovoj priči.

Valjda je logično, ako nekoga voli, pokušati sve, i ako vidi da ne ide, te je taj odnos ono što ne želi i ponižava je, otići, mirne duše, sigurna da drugačije nije mogla jer to sigurno nikada neće biti ono što želi.
Znaš šta ću ja tebi reći,obično kada stvari valjaju i kada su prave nema ako-ali-neznam-možda-bi-ne bi-strah me-treba mi vremena-problem je u meni,ne tebi...tako da možemo mi tu do sutra što ako i kako.
_Golubica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 16:05   #428
Golubice, to sve stoji, ali to nije odgovor na moje pitanje

Al dobro nije ni bitno, u biti to sam i pitala jedino radi toga jer me zasmetalo ono o kravama i mlijeku

Mislim svi znamo da to nije tako, da ako žena samo kuha i posprema po kuhinji a on misli da je podjela kućanskih poslova poplahnuti svoj beštek pod pipom nakon jela, da ako on leži i smrdi na kauču dok ona usisava oko njega...svi znamo da to nije dobra veza..i da se muškarci rijetko kad uozbilje ako već nisu ozbiljni, od krelca koji ne dijeli skupa s tobom kućanske poslove i koji visi vani s kompićima kad ti želiš da je sa tobom prsten na prstu neće učiniti bolju osobu.

Nemoj me krivo shvatiti i ja mislim da je dobro učinila kad je otišla ali ako je mislila da će brak lošu ili nedovoljno dobru vezu učiniti boljom nije dobro mislila.
Libertango is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 16:07   #429
Quote:
_Golubica_ kaže: Pogledaj post
Kao prvo,molim te da me ne prozivaš jer nemaš na to pravo.
Naglasila sam više puta da je to moje mišljenje. A to što se tebi ne sviđa je tvoj problem.
O kakvom prozivanju govoriš?
Zašto se redovito, u zadnje vrijeme, na forumu ljudi pozivaju na vlastito mišljenje? Naravno da je to tvoje mišljenje, i ja iznosim svoje mišljenje, a forum služi za raspravu prvenstveno onih koji imaju različita mišljenja. Kako bi ti to? Ti svoje, svatko svoje, i nikome ništa? Pa gdje je tu smisao ovakvog oblika komunikacije? Pa i gušt?

Quote:
Raskine zaruke,a onda ne riješava to zbog čega ga je prekinuo.
Za rješavanje razloga zbog kojih je prekinuo nije imao ni prilike.
Opet, možda ju nije ni zaslužio. Ali, s druge strane, ne vidim ni da su, kao par, bili zreli za brak. Dakle, ni autorica nije baš u pravu.

Quote:
Treće,neznam zašto si toliko nabrijana.Ako tebi paše život kakav ga vodiš,to je super. Ja komentiram slučaj autorice,a ne tvoj. I neznam zašto se osjećaš prozvanom?
Pišeš na javnom mjestu. Svi koji tu pišemo smo, na neki način, prozvani.
Možda i jesam malo nabrijana, ali, jebiga, omalovažila mi spol i rodne mi karakteristike, pa me zabolilo u duši.
zanzara is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 16:11   #430
Quote:
_Golubica_ kaže: Pogledaj post
Znaš šta ću ja tebi reći,obično kada stvari valjaju i kada su prave nema ako-ali-neznam-možda-bi-ne bi-strah me-treba mi vremena-problem je u meni,ne tebi...tako da možemo mi tu do sutra što ako i kako.
Ovo nije pravilo.
Uostalom, ako je argument "obično", molim da se uvaži i ovo: Imaš i na ovoj temi (što mogu i osobno posvjedočiti - i muž i ja dugo nismo bili sigurni treba li nam uopće brak i zašto) više (ne samo jedan - u svakom slučaju više od onih koji govore u prilog konačnog prekida) navedenih slučajeva u kojima su ljudi prevladali svoje blokade i nesigurnosti.
zanzara is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 16:11   #431
Quote:
Libertango kaže: Pogledaj post
Golubice, to sve stoji, ali to nije odgovor na moje pitanje

Al dobro nije ni bitno, u biti to sam i pitala jedino radi toga jer me zasmetalo ono o kravama i mlijeku

Mislim svi znamo da to nije tako, da ako žena samo kuha i posprema po kuhinji a on misli da je podjela kućanskih poslova poplahnuti svoj beštek pod pipom nakon jela, da ako on leži i smrdi na kauču dok ona usisava oko njega...svi znamo da to nije dobra veza..i da se muškarci rijetko kad uozbilje ako već nisu ozbiljni, od krelca koji ne dijeli skupa s tobom kućanske poslove i koji visi vani s kompićima kad ti želiš da je sa tobom prsten na prstu neće učiniti bolju osobu.

Nemoj me krivo shvatiti i ja mislim da je dobro učinila kad je otišla ali ako je mislila da će brak lošu ili nedovoljno dobru vezu učiniti boljom nije dobro mislila.
Ma već sam napisala,super je što je autorici ovako ispalo. Sad oboje mogu naći osobe koje će im biti kompatibilne.

Što se krave i mlijeka tiče
Ja ne govorim u braku,nego prije braka.
AKo si u vezi i vičeš na sva zvona da ti brak nije bitan,živite zajedno,kuhaš mu pereš,sve...kao da jeste u braku.
Onda se ne čudi ako te jednog dana ne oženi ili prekine vezu i oženi neku drugu.Ne očekuj da će te shvatiti ozbiljno,ako si se u početku postavila neozbiljno.
_Golubica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 16:14   #432
Quote:
zanzara kaže: Pogledaj post



Za rješavanje razloga zbog kojih je prekinuo nije imao ni prilike.
Opet, možda ju nije ni zaslužio. Ali, s druge strane, ne vidim ni da su, kao par, bili zreli za brak. Dakle, ni autorica nije baš u pravu.
Naravno da je imao prilike,imao je cijelu vezu što se toga tiče.
A što se autorice tiče,slažem se da meni je tu isto malo čudno da je ona ostala šokirana odjednom,da nije primjetila baš niti jedan znak sumnje da nisu komaptibilni.
_Golubica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 16:16   #433
Quote:
_Golubica_ kaže: Pogledaj post
Ne očekuj da će te shvatiti ozbiljno,ako si se u početku postavila neozbiljno.
A di ćeš ozbiljnijeg postavljanja od "oranja" po kući od zore do sumraka? Te od sumraka do zore u drugoj šihti (krevetnoj).
Valjda to opslužit' - kuvat', peglat', popu..., ovaj, očistiti, a onda legneš, i još nije gotovo.
Ubiješ se u ime višeg cilja, a onda ništa. Ma ima da se ubiješ. Ah, ne, mrtav si i tako, i tako. Viš stvarno, dođe ti na isto, bolje se odma' ubit'.

zanzara is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 16:17   #434
Quote:
_Golubica_ kaže: Pogledaj post
AKo si u vezi i vičeš na sva zvona da ti brak nije bitan,živite zajedno,kuhaš mu pereš,sve...kao da jeste u braku.
Znači, normalno je da žena kuha i pere mužu, a on leži kao trutina?

Quote:
Onda se ne čudi ako te jednog dana ne oženi ili prekine vezu i oženi neku drugu.Ne očekuj da će te shvatiti ozbiljno,ako si se u početku postavila neozbiljno.
Postaviti se neozbiljno znači živjeti zajedno prije braka?

Znaš što je zapravo neozbiljno? Udati se za nekoga s kim nisi ni dana živio i brinuti jedino o boji vjenčanice. A onda se kasnije iščuđavati što nisi imala pojma o navikama partnera.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 16:17   #435
Quote:
_Golubica_ kaže: Pogledaj post
Naravno da je imao prilike,imao je cijelu vezu što se toga tiče.
Da. Imao je četiri mjeseca. Ali, ko mu je kriv, kad nema dobre reflekse, sad je ostao bez jedinoga sunca svoga.
zanzara is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 16:19   #436
Quote:
zanzara kaže: Pogledaj post
Ovo nije pravilo.
Uostalom, ako je argument "obično", molim da se uvaži i ovo: Imaš i na ovoj temi (što mogu i osobno posvjedočiti - i muž i ja dugo nismo bili sigurni treba li nam uopće brak i zašto) više (ne samo jedan - u svakom slučaju više od onih koji govore u prilog konačnog prekida) navedenih slučajeva u kojima su ljudi prevladali svoje blokade i nesigurnosti.
Okej,ali sigurno se nije dogodilo da ste se dvoumili netom prije svadbe kad ste već bili zaručeni.
_Golubica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 16:24   #437
Quote:
zanzara kaže: Pogledaj post
A di ćeš ozbiljnijeg postavljanja od "oranja" po kući od zore do sumraka? Te od sumraka do zore u drugoj šihti (krevetnoj).
Valjda to opslužit' - kuvat', peglat', popu..., ovaj, očistiti, a onda legneš, i još nije gotovo.
Ubiješ se u ime višeg cilja, a onda ništa. Ma ima da se ubiješ. Ah, ne, mrtav si i tako, i tako. Viš stvarno, dođe ti na isto, bolje se odma' ubit'.

Tako je,uz sve to još te on dobro seksualno iskoristi Osjeća se već ko car,šta bi se onda ženio. I ode kod one kod koje ipak mora nešto uložit da bi dobio. Nitko ne cijeni što mu se dade na pladnju,nažalost.

Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Znači, normalno je da žena kuha i pere mužu, a on leži kao trutina?



Postaviti se neozbiljno znači živjeti zajedno prije braka?

Znaš što je zapravo neozbiljno? Udati se za nekoga s kim nisi ni dana živio i brinuti jedino o boji vjenčanice. A onda se kasnije iščuđavati što nisi imala pojma o navikama partnera.
Sad si počela izvlačiti stvari iz konteksta,ja ne govorim o braku nego prije braka.

Quote:
zanzara kaže: Pogledaj post
Da. Imao je četiri mjeseca. Ali, ko mu je kriv, kad nema dobre reflekse, sad je ostao bez jedinoga sunca svoga.
Prije bi rekla da je dobio što je htio. Izazvao je situaciju da ona njega ostavi. A s obzirom da nitko nije napisao njegovu reakciju kasnije,čini mi se da ga pretjerano ne dira kako će se stvari posložiti dalje.
_Golubica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 16:25   #438
Quote:
_Golubica_ kaže: Pogledaj post
Okej,ali sigurno se nije dogodilo da ste se dvoumili netom prije svadbe kad ste već bili zaručeni.
Zaručeni? Misliš kad smo odredili zadnji datum?
Nismo taj. Ali smo prije toga nekoliko puta pomicali datume i odgađali na neodređeno. Jednostavno se nismo naročito zamarali s tim, što nas izgleda ne čini reprezentativnim primjerom, bar ne za ovu temu.
zanzara is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 16:32   #439
Quote:
_Golubica_ kaže: Pogledaj post
Tako je,uz sve to još te on dobro seksualno iskoristi Osjeća se već ko car,šta bi se onda ženio. I ode kod one kod koje ipak mora nešto uložit da bi dobio. Nitko ne cijeni što mu se dade na pladnju,nažalost.
Pa, iskoristiš i ti njega, seksualno mislim?
Vidi, mislim da jesam malo starija od tebe, pa evo razmišljanje (proizašlo iz svekolike mi pameti, mudrosti i skustva ) na ovo što si napisala.
Kako to misliš da muškarac mora nešto uložit? Onaj s kim trebaš igrati igrice i smišljati planove kako ga uloviti u bračnu mrežu ti ionako nije dobar izbor za partnera.
Izaberi onoga kojeg ćeš voljeti bez kalkuliranja i straha, s kojim ćeš biti svoja, a koji će te uzeti bez kalkuliranja i jer te voli i želi.

Quote:
Prije bi rekla da je dobio što je htio. Izazvao je situaciju da ona njega ostavi. A s obzirom da nitko nije napisao njegovu reakciju kasnije,čini mi se da ga pretjerano ne dira kako će se stvari posložiti dalje.
Možda. Ali ovo sve spada u nagađanje.
zanzara is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 16:35   #440
Quote:
zanzara kaže: Pogledaj post
Pa, iskoristiš i ti njega, seksualno mislim?
Vidi, mislim da jesam malo starija od tebe, pa evo razmišljanje (proizašlo iz svekolike mi pameti, mudrosti i skustva ) na ovo što si napisala.
Kako to misliš da muškarac mora nešto uložit? Onaj s kim trebaš igrati igrice i smišljati planove kako ga uloviti u bračnu mrežu ti ionako nije dobar izbor za partnera.
Izaberi onoga kojeg ćeš voljeti bez kalkuliranja i straha, s kojim ćeš biti svoja, a koji će te uzeti bez kalkuliranja i jer te voli i želi.



Možda. Ali ovo sve spada u nagađanje.

Vjerujem da si starija i iskusnija. I ja sam došla do istog zaključka,izabrati nekog tko te voli i s kojim zaista sam onakakva kakva jesam. Ali vjerujem da taj ne bi imao blokadu ženiti me.
Dakle,poanta svega je da oni nisu očito jedno za drugo.
_Golubica_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:27.