Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2014., 20:43   #1
primanje novca iz inozemstva putem paypala

Dakle, budući da konačno i mi ovdje možemo primati novce preko paypala, zanimaju me vaš iskustva s time. Imam paypal račun s kojim sam dosad plaćala (npr na ebayu), i to je Visa kartica tekućeg računa iz splitske banke. Čujem da ne funkcioniraju sve kartice kad se radi o primanju novca. Moje pitanje je može li se s karticom Visa splitske b. primati novac preko paypala?
Hvala
yria is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 22:24   #2
zašto bi bilo bitna koja je kartica?

bitno da je debitna i diži kolko te volja

ali pazi, kad povlačiš novce moraš platiti i porez

msm ne "moraš", ali bi trebala
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 09:36   #3
Mislim da je najjednostavnije uzeti Payoneer karticu, slobodno dizes s bankomata, prebacujes novac itd.
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 21:37   #4
Trebas pitati u banci dali mozes primati novce na tu karticu i provjeriti dali sama banka ima tu uslugu. U jednom trenu kada sam ja tako nesto trazi (prije par godina) morao sam provjeravati u svakoj banci da sam na kraju dosao do pbz. Cinjenica je da sve babe(sluzbenice) cak nisu ni znale sta je paypal a kamoli dali mogu primati pare.
Sam proces primanja para do faze da ga mozes ti podici traje ti preko mjesec dana (barem u mom slucaju) U svakom slucaju provjeri dali ti je devizna visa kartica to ti je prvi korak
nazadsam is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 21:40   #5
Ja sam bez problema primao na pbz visa electron ziro racun. Samo sto Paypal zajebava pa ti drzi novce mjesec dana u "pendingu" prije nego sto ti ih proslijedi. Radi potencijalnih zalbi ili sto ti ga ja znam...
__________________
...YOU'RE TOO LATE, WE'RE EVERYWHERE...

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
gabal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 22:25   #6
Quote:
gabal kaže: Pogledaj post
Ja sam bez problema primao na pbz visa electron ziro racun. Samo sto Paypal zajebava pa ti drzi novce mjesec dana u "pendingu" prije nego sto ti ih proslijedi. Radi potencijalnih zalbi ili sto ti ga ja znam...
svejedno najbolje čekati do 1., jer se automatski besplatno novci povuku umjesto da se plaća fee
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 22:35   #7
hvala na odgovorima! Ne kužim se u transakcije pogotovo ne te iz vani. Koliku proviziju uzimaju i ako nije uvijek jednaka, i o čemu ona ovisi?
yria is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 16:59   #8
evo jučer sam predala zahtjev u erste banci da mi naprave karticu preko koje ću primati novce. A sad me zanima jedna stvar još, znam neuka sam za ove stvari, ali zato imam vas Da li trebam samo kad se ulogiram na paypal kliknuti na opciju "dodati račun" i upisati podatke s nove kartice. Će to biti dovoljno da kasnije osobi koja uplaćuje novce samo dam mail preko kojeg je paypal registriran i to je to?
yria is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 02:22   #9
Quote:
yria kaže: Pogledaj post
evo jučer sam predala zahtjev u erste banci da mi naprave karticu preko koje ću primati novce. A sad me zanima jedna stvar još, znam neuka sam za ove stvari, ali zato imam vas Da li trebam samo kad se ulogiram na paypal kliknuti na opciju "dodati račun" i upisati podatke s nove kartice. Će to biti dovoljno da kasnije osobi koja uplaćuje novce samo dam mail preko kojeg je paypal registriran i to je to?
da, to će biti dovoljno ali account mora biti business tako da moraš unijeti i podatke obrta/firme. na personal accountu ne možeš primati uplate, samo možeš plaćati.
__________________
Empire met its end
Katharina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 02:34   #10
Quote:
Katharina kaže: Pogledaj post
da, to će biti dovoljno ali account mora biti business tako da moraš unijeti i podatke obrta/firme. na personal accountu ne možeš primati uplate, samo možeš plaćati.
ne mora biti business, može biti i premier. ne trebaju ti podaci firme
ni hao is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 02:36   #11
Quote:
Katharina kaže: Pogledaj post
da, to će biti dovoljno ali account mora biti business tako da moraš unijeti i podatke obrta/firme. na personal accountu ne možeš primati uplate, samo možeš plaćati.
Ovo je jednostavno neistina.

Dobila sam do sada barem stotinu različitih uplata iz inozemstva, od različitih ljudi s različitih kontinenata, na najobičniji personal account.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 15:24   #12
Quote:
yria kaže: Pogledaj post
evo jučer sam predala zahtjev u erste banci da mi naprave karticu preko koje ću primati novce. A sad me zanima jedna stvar još, znam neuka sam za ove stvari, ali zato imam vas Da li trebam samo kad se ulogiram na paypal kliknuti na opciju "dodati račun" i upisati podatke s nove kartice. Će to biti dovoljno da kasnije osobi koja uplaćuje novce samo dam mail preko kojeg je paypal registriran i to je to?
nece ti biti dovoljno samo kliknuti. Kada si otvaras taj racun da bi primala novce preko paypala paypal te prilikom dodavanja te kartice trazi da upises troznamenkati broj koji ti se nalazi odostraga na samoj kartici http://www.bristol.ac.uk/online-paym...mages/cvv2.jpg . Da bi ga mogla dobiti trebas imati samu karticu kod sebe (koja se ceka mjesec dana) ovisno o banci.
2 faza toga djela kada upises karticu da mozes sa njom podizati novce je da ti paypal naplati nekih 3 dolara (koje moras imati na racunu u datom trenu) . Svrha toga je da ti na ispisu tvojih transkacija na toj kartici (koji mozes traziti u banci) posalje autorizacijski broj za to da primas novce. Trebas ga upisati na paypalovoj stranici i onda ti oni refundiraju tih par dolara koje su ti "naplatili"
nazadsam is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 17:46   #13
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Ovo je jednostavno neistina.

Dobila sam do sada barem stotinu različitih uplata iz inozemstva, od različitih ljudi s različitih kontinenata, na najobičniji personal account.
Eto, stvarno onda neki dio ne znam. Ja sam se dva puta susrela s time da ne mogu uopće primiti uplatu ako nemam business acc. My bad.
__________________
Empire met its end
Katharina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 11:48   #14
Primanje novca na PayPal u Hrvatskoj

Vec odavna u Hrvatskoj postoji mogucnost i primanja novca na PayPal no malo sam se izgubio cutajuci sve ove vijesti i objave u vezi kartica na koje je moguce primanje novca. Ja imam Diners karticu (Discover card). Ukratko zanima me je li moguće primanje novca na nju te u kojoj valuti. Slobodno ponudite vise informacija.
arihus11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 12:25   #15
Quote:
arihus11 kaže: Pogledaj post
Vec odavna u Hrvatskoj postoji mogucnost i primanja novca na PayPal no malo sam se izgubio cutajuci sve ove vijesti i objave u vezi kartica na koje je moguce primanje novca. Ja imam Diners karticu (Discover card). Ukratko zanima me je li moguće primanje novca na nju te u kojoj valuti. Slobodno ponudite vise informacija.
pitaj paypal ne nas
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 18:45   #16
Novce sa PayPal-a možeš primiti na devizni račun u bilo kojoj banci u HR, u valuti koju si odabrao prilikom otvaranja PP-a, sa i bez konverzije.
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 19:06   #17
Quote:
Metal kaže: Pogledaj post
Novce sa PayPal-a možeš primiti na devizni račun u bilo kojoj banci u HR, u valuti koju si odabrao prilikom otvaranja PP-a, sa i bez konverzije.
a pošto Diners nije banka u kojoj imaš svoj devizni račun, to neće ići tim putem, @arihus11
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 20:16   #18
Quote:
Metal kaže: Pogledaj post
Novce sa PayPal-a možeš primiti na devizni račun u bilo kojoj banci u HR, u valuti koju si odabrao prilikom otvaranja PP-a, sa i bez konverzije.
a i nije tako.a znam da primanje funkcionira na visa karticu i naravno tekuči vezan za nju.
a drugo ima službu korisnika paypala i oni će mu sve kazati.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 09:12   #19
Da, zaboravih napomenuti... Ja primam plaću preko PP, na svoj tekući devizni račun za koji imam i tu Visa karticu.
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 23:15   #20
Quote:
Metal kaže: Pogledaj post
Novce sa PayPal-a možeš primiti na devizni račun u bilo kojoj banci u HR, u valuti koju si odabrao prilikom otvaranja PP-a, sa i bez konverzije.
ček,ček

kako bez konverzije?

nisam vidio nigdje da mogu povući lovu direkt u $

napravi mi se automatska konverzija u kune
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:16.