Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2016., 21:52   #1
ukidanje gotovinskog placanja ?

Kada bi sve islo preko kartica da li bi bila nemoguca utaja poreza i korupcija ? Potpuno ukidanje gotovine i zamjena bezgotovinskog placanja karticnim bio bi po meni veliki ako ne i presudan udarac na crnu i sivu ekonomiju jer bi se svakoj transakciji lako uslo u trag i automatski naplatio porez . Sto vi drage kolege mislite o tome ?
Kusto is offline  
Old 01.02.2016., 22:17   #2
mislim da su porezi nepotrebni, a ukidanje gotovine vodi nas ravno u totalitarno društvo prema kojem je komunizam bio bila majka.
eto
__________________
.....................................
I can not handle the truth
munjeviti.juric is offline  
Old 01.02.2016., 22:18   #3
Tako nekako ispada.

Koliko god su očite prednosti, postoje i ozbiljna pitanja o kojima bi trebalo razmisliti, npr. cijena transakcije, monopolska pozicija banaka, skupljanje statistike o navikama kupaca i korištenje u svrhu raznih manipulacija i marketinških kampanji, ...
GemsBond is offline  
Old 01.02.2016., 22:25   #4
Neminovno se ide ka ukidanju gotovinskog novca, ali postoji jedan veliki ALI. Kako ce kriminal zivit, bio on od prodaje oruzja, droge, robova,...a poznato je da kriminalci upravljaju drzavama
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Old 01.02.2016., 22:26   #5
Nema monopola banaka ako kartice izdaje narodna banka i ne uzima proviziju vec ju svaki gradanin dobiva punoljetnoscu a do tada postoje obiteljske kreditne kartice tj vlasnik kartice i maloljetno dijete koje je korisnik s time da bi se punoljetnost stjecala sa 16 godina .
Kusto is offline  
Old 02.02.2016., 01:43   #6
Quote:
Kusto kaže: Pogledaj post
Kada bi sve islo preko kartica da li bi bila nemoguca utaja poreza i korupcija ? Potpuno ukidanje gotovine i zamjena bezgotovinskog placanja karticnim bio bi po meni veliki ako ne i presudan udarac na crnu i sivu ekonomiju jer bi se svakoj transakciji lako uslo u trag i automatski naplatio porez . Sto vi drage kolege mislite o tome ?
Mislim da ne bi bio presudan udarac na sivu ekonomiju već u najboljem slučaju dodatna prepreka koja se može preskočiti.

Uvijek možeš platiti u nekoj drugoj valuti (euro, dolar,..) ili robnom razmjenom.
Guud is offline  
Old 02.02.2016., 06:15   #7
recimo ukinu keš, trebaš ofarbat stan i zoveš firmu s računom i pdv-om i oni ti daju ponudu 6000kn, zoveš fušera na crno on kaže 3000kn,ali ti kaže pošto nema keša kupi mi u Konzumu 20kg riže, 20kg brašna, 20kg graha , mesa , par kanti Jupola itd

Zadnje uređivanje Loui : 02.02.2016. at 07:14.
Loui is offline  
Old 02.02.2016., 08:22   #8
Zabrana unosa stranih valuta i zabrana gradanima otvaranja racuna u inozemstvu bi to sprijecila . A sto se tice rize tu ima malih rupa ...
Kusto is offline  
Old 02.02.2016., 08:48   #9
Kriminal (narkotici recimo) bi se prebacili na plačanje u zlatu,srebru,bakrenjacima,bitcoinu itd)
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Old 02.02.2016., 14:22   #10
Quote:
Kusto kaže: Pogledaj post
Kada bi sve islo preko kartica da li bi bila nemoguca utaja poreza i korupcija ? Potpuno ukidanje gotovine i zamjena bezgotovinskog placanja karticnim bio bi po meni veliki ako ne i presudan udarac na crnu i sivu ekonomiju jer bi se svakoj transakciji lako uslo u trag i automatski naplatio porez . Sto vi drage kolege mislite o tome ?
Prvi kojima ne paše ukidanje keša, su oni koji donose zakone.

Navedi državu koju god želiš, svugdje su političari pod nekim lobijima i plaćeni crnim novcem.

Tako da ne vidim zašto bi oni htjeli stati na kraj manjim utajivačima poreza na taj način, kad bi sebi milijarde izbili direktno iz džepova.

Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
recimo ukinu keš, trebaš ofarbat stan i zoveš firmu s računom i pdv-om i oni ti daju ponudu 6000kn, zoveš fušera na crno on kaže 3000kn,ali ti kaže pošto nema keša kupi mi u Konzumu 20kg riže, 20kg brašna, 20kg graha , mesa , par kanti Jupola itd
Upravo to.

Prase, janje, ovca, koza...

Quote:
Kusto kaže: Pogledaj post
Zabrana unosa stranih valuta i zabrana gradanima otvaranja racuna u inozemstvu bi to sprijecila . A sto se tice rize tu ima malih rupa ...
Šta bi ukinuli i turizam?
rocker1987 is offline  
Old 02.02.2016., 15:45   #11
Nisam rekao da stranci ne smiju dolaziti vec da ne donose CASH .
Kusto is offline  
Old 02.02.2016., 16:16   #12
Ti stvarno misliš da će Hrvatska to prva uvest?

Mi to možemo uvesti možda prije Albanije, ali i to je upitno.
rocker1987 is offline  
Old 02.02.2016., 16:35   #13
A sto nas sprijecava da budemo doajemi u tome ?
Kusto is offline  
Old 02.02.2016., 16:38   #14
Imamo barem dva topica na ovu temu.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Old 02.02.2016., 16:54   #15
Quote:
Kusto kaže: Pogledaj post
Nema monopola banaka ako kartice izdaje narodna banka i ne uzima proviziju vec ju svaki gradanin dobiva punoljetnoscu a do tada postoje obiteljske kreditne kartice tj vlasnik kartice i maloljetno dijete koje je korisnik s time da bi se punoljetnost stjecala sa 16 godina .
A tko će nam pokloniti POS terminale?

Smotani2 is offline  
Old 02.02.2016., 16:58   #16
Quote:
Kusto kaže: Pogledaj post
A sto nas sprijecava da budemo doajemi u tome ?
Mozda to, sto ipak, pored svih naznaka, nismo totalni kreteni?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Old 02.02.2016., 17:18   #17
Cega se bojis ako si posten ? ( za ovog iznad mene ) .
Kusto is offline  
Old 02.02.2016., 17:38   #18
Quote:
Kusto kaže: Pogledaj post
Cega se bojis ako si posten ? ( za ovog iznad mene ) .
Ako ostaneš bez posla u kasnijoj fazi kada te nitko više baš ne želi na tržištu rada, a jedini način da preživiš je rad na crno. što onda?
Pythonhim is offline  
Old 02.02.2016., 17:46   #19
Nisam znao da su ukinuli socijalne pomoci a i bio je nedavno otpis duga do 10 000 kn socijalno najugrozenijima . Jesi ga iskoristio ili si lazni " siromah " ?
Kusto is offline  
Old 02.02.2016., 17:47   #20
Quote:
Kusto kaže: Pogledaj post
Kada bi sve islo preko kartica da li bi bila nemoguca utaja poreza i korupcija ? Potpuno ukidanje gotovine i zamjena bezgotovinskog placanja karticnim bio bi po meni veliki ako ne i presudan udarac na crnu i sivu ekonomiju jer bi se svakoj transakciji lako uslo u trag i automatski naplatio porez . Sto vi drage kolege mislite o tome ?
Da, država bi nas mogla potkradat još efektivnije, još više uhljebljivat i ubijat svaku želju za radom. Lopovluku ove države granica i ovako nema.
PrinceVegeta is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:46.