Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2016., 21:19   #1
Abrakadabra.com

Koliko vidim i koliko se nešto malo kužim tehnologija iza ove nove platforme za kupovinu je pretty pretty good.Koliko sam shvatio u bližoj buducnosti cilja postati relevantna i na svjetskoj razini tj, Amazon je sa krajnjeg zapada a Alibaba sa krajnjeg istoka i sad dolazi Abrakadabra u sredini sa potencijalom da postane velik igrac u e-retailu na svjetskoj razini.Kvalitetna ekipa cini se,pretty impressive.
testistestis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 16:53   #2
Koliko kužim, ovdje se radi o jednoj perfidno smišljenoj reklami.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 18:02   #3
Čudi me što administratori ne reagiraju. Valjda su lijeni otići na web stranicu
__________________
--- WIKI IS YOUR FRIEND ---
mako is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 18:45   #4
Ma dzaba mu ovdje reklama kad je mall.hr (cesko vlasnistvo) danas pretekao abracadabru (ne reklamiram, nego sam citala u Poslovnom dnevniku).
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 18:55   #5
Nije čak ni stvar u tome, meni nije jasno da se nije mogao malo bolje potruditi i bolje napraviti tu uvodnu poruku.

Kao da ju je sastavljalo dijete iz osnovne škole, toliko vrišti "reklama".
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 19:31   #6
Steve Miller Band - Abracadabra

https://www.youtube.com/watch?v=eVzMx8zKi1Q
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 19:33   #7
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Steve Miller Band - Abracadabra

https://www.youtube.com/watch?v=eVzMx8zKi1Q


Što je najsmiješnije, ta pjesma mi je pala odmah na pamet kada sam prvi puta vidio naslov teme.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 20:03   #8
Za sad je to sve dosta lose i nista me nije zainteresiralo da ista kupim na tom shopu .... s druge strane, kupujem s njemackog amazona (kupljeno u nedjelju, u srijedu je paket bio kod mene - cijena niza nego na nasim web shopovima ....
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 20:23   #9
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Nije čak ni stvar u tome, meni nije jasno da se nije mogao malo bolje potruditi i bolje napraviti tu uvodnu poruku.

Kao da ju je sastavljalo dijete iz osnovne škole, toliko vrišti "reklama".
Hahaha ti misliš da sam ja iz abrakadabre i da si radim reklamu,yeah right. Ja sam samo htio rec da primjetih prilicno dobru tehnologiju i platformu za e-kupovinu koja bi čak mogla postati relevantna na svjetskoj pozornici izmežu divova Amazona i Alibabe. Tko se god toga sjetio dobro se sjetio.
testistestis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 20:32   #10
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Steve Miller Band - Abracadabra

https://www.youtube.com/watch?v=eVzMx8zKi1Q
Haha, meni, kao i Antonu, ova je pjesma prvo pala na um procitavsi naslov temei kad sam prvi put cula za tu platformu (inace, ta platforma je Todoriceva).
Stari smo kad znamo tu stvar

Testis, iz znatizelje sam sad usporedila abracadabru i mall, mall je bolje koncipiran.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 22:25   #11
Quote:
testistestis kaže: Pogledaj post
Hahaha ti misliš da sam ja iz abrakadabre i da si radim reklamu,yeah right. Ja sam samo htio rec da primjetih prilicno dobru tehnologiju i platformu za e-kupovinu koja bi čak mogla postati relevantna na svjetskoj pozornici izmežu divova Amazona i Alibabe. Tko se god toga sjetio dobro se sjetio.
Ja ovo ne razumijem - kakva tehnologija? Web shop kao web shop .... Samo u SAD-u ih im 148.000 .... I uistinu ne vidim da je ova Todoriceva platforma između Amazona i Alibabe.... Gdje je plaćanje paypallom? Gdje su komentari kupaca? I jos jedna stvar - cijene veće nego na e-kupi:

https://www.abrakadabra.com/hr-HR/Ka...7-AS/p/W005RD2

http://www.ekupi.hr/Koncar--perilica...-A-445925.aspx

Razlika 200 kuna ....

P.S.

Ja ne radim niti za jedan shop, ja sam samo kupac koji cesto kupuje on-line ....
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 10:46   #12
Naišao sam na podatak da je dosad uloženo preko 40 milijuna kuna.

Ne znam u što, jer ovo što vidimo je jako loše. Dizajn stranice i pretraživanja je uniformiran za sve grupe proizvoda, pa tako kod svih artikala pokazuje neke podatke, ali zapravo ne odgovara niti jednom. Sve je preveliko i zauzima previše prostora. Po meni, ovo je običan, najobičniji web shop koji se nimalo ne razlikuje od većine drugih na tržištu. Barem zasad, vidjet ćemo kako će se stvari odvijati.
__________________
Sve životinje su jednake, ali neke životinje su jednakije od drugih.
GlupiNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 10:56   #13
Bezobrazno su skupi i garantirano će propasti.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 22:37   #14
Na sportsdirectu kupujem odjecu za par funti a ovi mi izbacuju neke ponude od 1000+ kn.

E da mi se bas i baca tolku lovu, ipak bi protegnuo do ducana.
lostcase is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 09:44   #15
ono što oni nude je ultra skupo
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 09:51   #16
Question

Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Ma dzaba mu ovdje reklama kad je mall.hr (cesko vlasnistvo) danas pretekao abracadabru (ne reklamiram, nego sam citala u Poslovnom dnevniku).
Po čemu pretekao?
Arlyin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 14:43   #17
Abrakadabra je izgleda samo skupa "igračka" nekog menađerčića iz vrha Agrokora koji misli da je internet shoping nešto cool i moderno.
Problem je što taj menađerčić ne živi u realnosti već živi u svom izoliranom "balonu" sastavljenom od društva čiji su članovi zlatna mladež, još nadobudnih menađerčića i estradnih posvuduša. Život u takvom svijetu odvojenom od realnosti rezultira ovakvim "projektima" koji nemaju veze sa mozgom.
Ulupati 40 milja u web shop koji nije ni po čemu posebniji od tisuća drugih web shopova je ludost samo takva.
U zemlji koja ekonomski propada i čiji su građani potrošnju sveli na osnovne životne potrepštine ovakav webshop iz vedra neba je totalni pušing.
Kao prvo, ne nudi apsolutno ništa novo u usporedbi sa drugim domaćim i stranim webshopvima. Upravo suprotno!
Nedostaju bitne stvari tipa plaćanje paypallom te komentari kupaca a opis proizvoda je nevjerojatno štur (da su bar stavili link na stanice proizvođača a danas svaki proizvođač ima iscrpne specifikacije za svaki proizvod).
I ono najvažnije - cijena. Pa hebote di je mozak onome tko je odobrio takve cijene !?!?
Pa cijela poanta web shopa je da dobiješ stvar za male novce tj. da bude jeftinije nego da odeš u trgovinu i tamo na polici razgledaš stvar.
Pa što si oni zamišljaju?!? Da u web shopu kupiš neku obleku za iste novce kao u trgovini gdje tu stvar možeš i opipati ?
Mobiteli su im skuplji nego na npr. njuškalu za 20%. Tko će dati veće pare za istu stvar sa garancijom?
Obleka skuplja, no comment.
Bijela tehnika skuplja nego na ostalim domaćim web shopovima, smisao toga nepoznat !?
Sve stvarčice redom skuplje, nema smisla.
Onda brija da će se stvari moći podići na kioscima Tiska . Ha ha ha....
Već zamišljam naruđbu recimo 4 auto gume, ono dođeš na kiosk a kada pored kioska tvoje gume naslonjenje na frižider sa sladoledom a tipa u kiosku ne vidiđe jer je zaklonjen daskom za peglanje koju je naručila susjeda.... ha ha ha

Uglavnom, stvar će se ugasiti nakon par mjeseci ili prodati nekom drugom za siću.
Vrijeme povrata investicije od 40 miliona kuna? Pa cca. 100 000 godina ako računamo rast BDP-a od 4% sljedećih toliko godina
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 15:31   #18
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Ulupati 40 milja u web shop koji nije ni po čemu posebniji od tisuća drugih web shopova je ludost samo takva.
Mislim da to treba promatrat pod drugim kutom. Firme koje vec imaju distribuciju, logistiku, skladista, servis, transport, nabavu, kupuje velike kolicine... gledaju kako to sve iskoristit za nove proizvode. To radi Adris, naravno radi i Agrokor. Iz te perspektive Abrakadabra moze imati puno komperativnih prednosti i nisi u pravu kad konstatiras da "nije ni po cemu posebniji od tisuca drugih webshopova". Ja osobno smatram da je ideja ipak vrlo ambiciozna i sa neizvjesnim ishodom, ali ocekujem da ce od Agrokora i Adrisa doci jos puno proizvoda u kojima se zeli monetizirati distribucijska mreza od valjda nekoliko tisuca kioska, odnosno fizicka prisutnost svim ljudima.

Quote:
U zemlji koja ekonomski propada i čiji su građani potrošnju sveli na osnovne životne potrepštine ovakav webshop iz vedra neba je totalni pušing.
Realnost je takva da nase trziste bas i nije jako zapisano. Amazon nije bas prisutan, ljudi nisu senzibilizirani za Webshoppingiranje, ali kad se atmosfera promjeni (a nekad ce se promjenit), onaj koji ima najbolju startnu poziciju, taj pobjedujue. Agrokor ima milijune na raspolaganju da godinama gura abrakadabru uz gubitak, to ce vjerojatno i radit. Strogo poslovno gledano, meni njihova odluka nije nelogicna: koriste visak love i postojecu infrastrukturu kako bi plasirali proizvod na nezasicenom (trenutno slabom) trzistu.

Ulozili su 40 milijuna Kuna koje ce lako moguce izgubiti, ali ako im uspije zapisat trziste, onda mogu zaradit 10 puta vise. Klasicni poslovni rizik.
rama6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 20:00   #19
Eh kerefek ljubavi moja, ali ja ipak više vjerujem u analize par desetaka ljudi koji stoje iza abrakadabre i koji su svi do jednoga najvjerojatnije puno pametniji od tebe. (no offence,kisses )
testistestis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 20:24   #20
kerefeke je sve dobro napisao što se mene tiče

a ovo da su bolji je smjeh žešći
testistestis bez ljutnje ali ti njih ili nikad u životu nisi vidio i razgovarao ili si jedan pa to misliš,ali ne viša splitska u zg nije neko obrazovanje, a koliko ideja je bilo loših imaš na pretek
p.s. ovo piše jedan bivši od njih
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:49.