Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2010., 00:32   #221
Quote:
XeiX kaže: Pogledaj post
Tri godine. Nakon tri godine dobijes status landed immigrant. Tri.
ne bi bas rekel:

After a live-in caregiver has worked under the Program for two years within three years of their date of entry into Canada, they can apply for permanent residence. They may also wish to apply for an open work permit, which would allow them to work in Canada in any occupation.


mozda jedino zato kaj treba godina dana da dobijes PR?

http://www.cic.gc.ca/english/work/ap...er.asp#permits
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 01:56   #222
Ja sam ocito krivo razumio - jer ova mala kaj je radila kod mene mi je tak rekla ali dobro. Znaci moras radit barem dvije godine unutar roka od tri godine od datuma ulaska u Kanadu u tom zanimanju. I stand corrected.
__________________
Gdje ima volje, ima i nacina :-)
XeiX is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 02:39   #223
Quote:
Grujo man kaže: Pogledaj post
svaka čast ako je ovo točno, ali zasto ti nisu ponudili za stalno ili je si li mogao zatrazit neki stalni boravak na osnovu iskustva?
Svaka drzava ima svoja pravila. Jedno je dozvola za zivot u xy drzavi, drugo je dozvola za rad u istoj drzavi. Cesto je jedno uslov za drugo.

Ja sam dobio mogucnost privremenog zivota u USA putem posla. Nakon odredenog vremena poslodavac aplicira za stalni boravak. To nije islo nikuda. Promijenio posao. Poceo sav taj proces iznova. Itd. Sve su to procesi koji traju. Ima sekirancije, zajebancije, itd.

U nekim drzavama to ide drugacije. Pogotovo se puno toga mijenja kad u toj drzavi imas uzu obitelj, vjencanje za njihovog citizen-a, itd.
masimo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 16:03   #224
Zivio! Ovako, koliko pricas jezika?
Sta znas radit?
Koliko imas godina?
To ti je sve jako vazno!!
Ako zelis zdimit van! Napumpaj zenu, kad je trudna oko 3 mj picite van!Jebiga!
Dijete dobija drzavljanstvo i papire a vi radnu dozvolu.U nekim zemljama je bolje zivit od socijale nego kod nas od rada!
Primjer Irska do prije par god. je bila stvorena, jebiga zakasno si tamo!
galman99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 21:25   #225
Quote:
galman99 kaže: Pogledaj post
..kad je trudna oko 3 mj picite van!Jebiga!
Dijete dobija drzavljanstvo i papire a vi radnu dozvolu...
Zanimljivo, mozes li dati listu zemalja koje to "nude" ?
__________________
There is:
some truth behind "just kidding"; some curiosity behind "just wondering";
some knowledge behind "I don't know"; and some emotion behind "I don't care"
potepuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 09:35   #226
Odlazak van...

Znam da ima već dosta ovakvih postova, dosta sam ih i sam pregledao, ali su većinom stari po nekoliko godina, a situacija se na tom polju mijenja jako brzo.

Razmišljam o odlasku van, favoriti su mi Austrija ili Njemačka, a u krajnjem slučaju Kanada ili Australija.

Austrija mi se sviđa jer je blizu, a u Njemačkoj imam rodbinu. Za Kanadu i Australiju bi se našlo nešto rodbine i prijatelja koji tamo žive.

Po zanimanju sam VSS informatičar, trenutno završavam magisterij, supruga mi je SSS ekonomist; služim se njemačkim i engleskim (njemačkim malo slabije, engleskim malko bolje) a supruga odlično govori engleski. Imamo curicu od 7 godina koja bi na jesen trebala krenuti u školu.

Međutim, danas više nije lako otići van kao prije. Zemlje EU su postrožile kriterije za ulazak, ali pretpostavljam da nije nemoguće. Slao sam molbe tvrtkama koje traže ljude preko internet portala, ali uvijek dobijem negativan odgovor, pretpostavljam da radije uzimaju svoje ljude nego strance kojima moraju pomoći dobiti papire isl...

Ako netko ima sličnih iskustava sa pozitivnim epilogom, bio bih zahvalan za neku informaciju, dakle kako (prvenstveno mislim na Njemačku i Austriju) dobiti stalne boravišne papire i radnu dozvolu?!

Naravno, supruga i dijete bi išli samnom, ne pada mi na pamet ostaviti ih ovdje.
mradovan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 09:41   #227
Evo moji doprinos, par odgovora za Njemačku i SAD (Chicago) o plaćama:
92-95 kao student, Njemačka, može se raditi 3.mjeseca ako imaš Student Identity Card (izvadi se za pola sata u Zg),neto=bruto jer su sve vraćali
- prvi posao, tvornica AUtobusa , oko 22 DM
- bauštela, uređivanje okučnice i vrtova, staza - 13-14 DM
100 DM je onda bio oooogroman novac
Osoba A;šljaker na željeznici Stuttgart; prije eura 3500 DEM, sada 1800 €
Osoba B; njegova žena - njegovateljica u bolnici - 2500 DEM, sada 2000 €. Dosta zaradi što par puta tjedno bogatim švabicama počisti i popegla, za 6-8 sati ubode
100 €, pa tako se prinos mjesečno poveća za 400-800 €, zavisi naravno od posla. Pomogli su i osobi C koja je radila za 2000 kuna u slavoniji i sada radi, pazite sada,
za 15 € sat, čisti bogatim švabicama !!!
Osoba D; porsche, šljaker -prije eura 3500 DEM, sada 2500 € . Ovaj posao je jack-pot, milijarde beneficija, kako mi je familija rado iskoristim pa me njena kći (iskoristila popust - boxter :-) ) redovito provoza po vinogradima Heillbrona
Osoba E: prije eura - 2400 DEM, sada 1300 €, - dostavni vozač Berlin :-( Na žalost berlin je roknuo dole

USA (ne pitajte za papire), dnevnice za 8 sati posla
-- bauštele dnevnica 100-120 USD, majstori zarađuju 150-200 na dan. Majstor takve razine gdje imaš sav alatpostaneš za godinu dana ako ti je IQ >85
Vidio sam kako lik uzima 500 dolara za sat posla - produžio cijevi ispred pipe na kadi
Sada je recesija nekakva, ali da se opet ubosti koji dolar, tako javljaju špijuni.
Taksisti kažu posao pao za pola

CANADA:
Čovjek koji radi za tokarskim strojem; 31 CAD na sat, kuća u Vancouveru cca 800 000. Kada je došao 1988 imao je 20 a kuća koštala 80 000 CAD.
Činimi se da je kanada No1., čak mi se toliko dobro čini da ću sada zapeti kao konj da taj Engleski sa 5-6 dignem na 6-7 ocjene i pravac Beč!

ZAKLJUČAK: Tko hoće raditi, vani je i dan danas med i mlijeko spram hrvatske. Po 1.5 g. staža u Njemačkoj, 1.5 u USA i 13 u Hrvatskoj pa sam valjda nešto mjerodavan
Berava is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 11:23   #228
Quote:
potepuh kaže: Pogledaj post
Zanimljivo, mozes li dati listu zemalja koje to "nude" ?
Iz iskustva znam za Irsku!Do prije par godina automatski su roditelji dobivali i drzavljanstvo! (Puni avioni trudnih Pakistanaca i Crnkinja iz afrike su dolazili u Dublin)Sada su malo izmjenili zakone! Imam par prijatelja hrvata koji su dobili djete u IR ,klinci dvojno a roditelji nesto kao boravisnu i naravno radnu dozvolu!

Druga drzava je Hong Kong!Sto je medu strozim drzavam a po takvim pitanjima i vizama!
Znam da kinezi iz Kine koji imaju pravo boravka 14 dana u HK kao i mi hrvati!
Dolaze da radaju u HK, djeca im dobivaju sva prava ovdje!
A onda naravno i roditelji!
Tako ti je u vecini zemalja!
Samo SPAJANJE OBITELJI! Ako ne u Strasbourg na sud
galman99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 11:33   #229
Quote:
galman99 kaže: Pogledaj post
Tako ti je u vecini zemalja!
nope... u vecini zemalja se drzavljanstvo ne dobiva rodjenjem na teritoriju te drzave vec prema drzavljanstvu roditelja.

USA je jedan od izuzetaka. Ako je dijete rodjeno tamo, imati ce USA drzavljanstvo, ali roditelji ne dobivaju apsolutno nikakvo pravo da ostanu ili rade tamo na osnovu toga...
__________________
There is:
some truth behind "just kidding"; some curiosity behind "just wondering";
some knowledge behind "I don't know"; and some emotion behind "I don't care"
potepuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 11:43   #230
Ako je dijete rodjeno tamo, imati ce USA drzavljanstvo, ali roditelji ne dobivaju apsolutno nikakvo pravo da ostanu ili rade tamo na osnovu toga...

Onda ga ostave tamo da hara po ghettu

Neznam rodzo sta ameri zajebavaju, ali ovo sto sam ti rekao stojim iza
galman99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 13:51   #231
Quote:
Dial 013 kaže: Pogledaj post
Sve, ali sve sto ti je potrebno da znas u vezi iseljenja u Australiju ces naci na ovom sajtu: http://www.immi.gov.au/
Pre izdavanja same vize (vazi samo za ozenjene/udate), mora da se uplati 1700 AU$, za supruznika koji nije polagao IELTS, da tamo pohadja casove Engleskog. Ukoliko je supruznik polagao IELTS (dovoljna mu je prosecna ocena 4,5) ne mora da se uplacuje taj novac.
znam da je post star 3 godine ali mnogi ga i sad čitaju. odličan opis i sve na jednom mestu, jedino što ostaje kao nedoumica je to da
ako hoćemo da imigriramo porodično žena, dete i ja, da li gore navedeno znači da jedno od nas skuplja bodove a ostali se pršljakaju?
dokonjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 17:10   #232
Quote:
potepuh kaže: Pogledaj post
nope... u vecini zemalja se drzavljanstvo ne dobiva rodjenjem na teritoriju te drzave vec prema drzavljanstvu roditelja.

USA je jedan od izuzetaka. Ako je dijete rodjeno tamo, imati ce USA drzavljanstvo, ali roditelji ne dobivaju apsolutno nikakvo pravo da ostanu ili rade tamo na osnovu toga...
isto i u kanadi...
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 15:12   #233
Quote:
potepuh kaže: Pogledaj post
nope... u vecini zemalja se drzavljanstvo ne dobiva rodjenjem na teritoriju te drzave vec prema drzavljanstvu roditelja.
...

Radi opce informiranosti ukratko ćemo opisati pojam državljanstva.

Pod državljanstvom se uobičajeno podrazumjeva odnos javno-pravnog karaktera između fizičkog lica i države. Na osnovu državljanstva lice stječe status državljanina zemlje koji mu čini pravno dostupnim određena građanska, politička, ekonomska, socijalna i druga prava, ali ga i stavlja u situaciju da mu se mogu nametnuti određene obaveze i dužnosti.

Postoje tri sistema sticanja državljanastva koja se mogu i kombinirati:

1. sticanje državljanstva na osnovu porjekla (ius sanguinius) prema kome djete stiče državljanstvo svojih roditelja bez obzira na mjesto rođenja i mjesto u kome žive roditelji,
2. sticanje državljanstva prema mjestu rođenja (ius soli), prema kome djete stiče državljanstvo države u kojoj se rodilo i
3. sticanje državljanstva prema mjestu prebivališta (ius domicili), prema kome lice stiče državljanstvo države na čijoj teritoriji živi.

Mislim da je sve ovdje jasno!!!

A za ono sto sam rekao da i roditelji dobivaju prava,
evo ti par drzava:
United Kingdom ,Australia ,Republic of Ireland ,New Zealand ,South Africa ,France
galman99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 15:31   #234
to sve stoji, ali tvoj originalni napis je bil da trudna zena sa muzem dodje u zemlju, dijete se rodi i zbog toga onda i roditelji dobe boravak u toj zemlji...a to je vec vise iznimka nego pravilo....

zbog kvalitete diskusije, molim te da navedes sve zemlje (osim Irske i HK) gdje je to moguce i da to argumentiras relevantnim linkovima, jer ocito imas informacije koje ostali nemaju.
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 17:02   #235
Exclamation

nisam neki pobornik wikipedie, ali daje pregled nabrzaka...

birth tourism
http://en.wikipedia.org/wiki/Birth_tourism

a zanimljiv je i ovaj dio:

Modification of jus soli
In a number of countries, the automatic application of jus soli has been modified to impose some additional requirements for children of foreign parents, such as the parent being a permanent resident or having lived in the country for a period of time. Jus soli has been modified in the following countries:

United Kingdom on 1 January 1983
Australia on 20 August 1986[2]
Republic of Ireland on 1 January 2005[2]
New Zealand on 1 January 2006[2]
South Africa on 6 October 1995[2]
France also operates a modified form of jus soli

http://en.wikipedia.org/wiki/Jus_soli

su tu zemlje nabrojane po istom redu ko' gore ...?!?!
__________________
There is:
some truth behind "just kidding"; some curiosity behind "just wondering";
some knowledge behind "I don't know"; and some emotion behind "I don't care"
potepuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 17:27   #236
Quote:
potepuh kaže: Pogledaj post
nisam neki pobornik wikipedie, ali daje pregled nabrzaka...

birth tourism
http://en.wikipedia.org/wiki/Birth_tourism

a zanimljiv je i ovaj dio:

Modification of jus soli
In a number of countries, the automatic application of jus soli has been modified to impose some additional requirements for children of foreign parents, such as the parent being a permanent resident or having lived in the country for a period of time. Jus soli has been modified in the following countries:

United Kingdom on 1 January 1983
Australia on 20 August 1986[2]
Republic of Ireland on 1 January 2005[2]
New Zealand on 1 January 2006[2]
South Africa on 6 October 1995[2]
France also operates a modified form of jus soli

http://en.wikipedia.org/wiki/Jus_soli

su tu zemlje nabrojane po istom redu ko' gore ...?!?!
hvala lijepa gosp.potepuh
galman99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 17:42   #237
zbunjujes me... jer ja ovo gore ne citam kao potvrdu tvojih navoda, bas suprotno

ili !?

ah, nek oni koje ta tematika vise zanima (ili se zele okoristiti) sami presude
__________________
There is:
some truth behind "just kidding"; some curiosity behind "just wondering";
some knowledge behind "I don't know"; and some emotion behind "I don't care"
potepuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 18:24   #238
svasta je tu zbunjujuce...
nu: francuska daje pravo djeci rodjenoj na teritoriji francuske da se sa 16 godina izjasne zele li francusko drzavljanstvo. roditelji ne dobijaju drzavljanstvo za i zbog djece a ponajmanje automatski.
u zadnjih nekoliko godina se zakon prava zemlje mijenjao nekoliko puta na stroze te tko zna da li ce ostati na snazi dovoljno dugo da se trudnicama isplati navracati u ove krajeve.
__________________
One person's stubborn is another person's stupid.
njusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 20:52   #239
Quote:
potepuh kaže: Pogledaj post
zbunjujes me... jer ja ovo gore ne citam kao potvrdu tvojih navoda, bas suprotno

ili !?

ah, nek oni koje ta tematika vise zanima (ili se zele okoristiti) sami presude
masimo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 15:28   #240
ljudi, molim vas ima li tko kakve konkretne podatke? jedino što ja znam jest da za odlazak vani nije važno imaš li diplomu faksa, nego da imaš određene sposobnosti i dokaze o uspješnosti svoga rada, to je sve. postoje li kakve agencije ili udruge koje pomažu našim ljudima da emigriraju? jer koliko sam ja saznao, od svojih sestara koje su živjele vani, nema nikakve organizirane pomoći pri emigraciji. čitam postove ovdje i stvarno ne shvaćam, zašto ljudi koji pitaju kako emigrirati uglavnom dobijaju odgovore 'a gledaj teško je, nemoguće je sad, nema se posla, ja bi se vratio, dobro je u hrvatskoj, zašto da ideš, a šta ti misliš da ćeš vani naći'...
Hollywood is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:48.