Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2016., 11:12   #5801
Quote:
sarajka89 kaže: Pogledaj post
Jel normalno da simptomi u ranoj trudnoci nestaju ili slabe? moje grudi nisu natekle kao na pocetku,cini mi se da mi se to mjenja iz dana u dan
U trudnoci ti je sve normalno
Female Toxic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 11:29   #5802
Quote:
anđelica12 kaže: Pogledaj post
Ipomonea, čestitke od srca, baš mi je drago da si uz sve te probleme bez problema zatrudnjela, mi koje imamo neredovite mjesečnice uvijek sumnjamo dal smo trudne ili nismo dok previše kasni, ja sam već kupila brdo testova, kasnila mi je i do 4 mjeseca, mučile me ciste pa je došlo do izostanka ovulacije. Ti si imala prekrasno iznenađenje pošto ti nije kasnila, vidiš da ipak uz sve riječi stručnjaka čuda postoje (ja sam se u to uvjerila). Svaki ginekolog ima svoje mišljenje i drukčiji pristup našim problemima. LP
Hvala tebi od srca na prelijepoj čestitki

Doista, svako tijelo je za sebe, a onda se još i ono mijenja iz mjeseca uz mjesec, tako da nade uvijek ima. Žao mi je samo što toliko žena danas pati od cista (i endometrioza) pa evo i ti.

Neka ti stoga porod bude lakši od začeća
Ipomoea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 08:37   #5803
Quote:
Ipomoea kaže: Pogledaj post
Hvala tebi od srca na prelijepoj čestitki

Doista, svako tijelo je za sebe, a onda se još i ono mijenja iz mjeseca uz mjesec, tako da nade uvijek ima. Žao mi je samo što toliko žena danas pati od cista (i endometrioza) pa evo i ti.

Neka ti stoga porod bude lakši od začeća
Hvala i tebi na podršci , nadam se da će ovaj porod biti bolji od prvog, onda smo prošli zastoj bebe u zdjelici, u rađaoni smo proveli punih 24 sata u trudovima, ako ništa drugo, sad znam što me otprilike čeka (makar nikad nisi siguran što sve moži biti) pa sam malo mirnija. Ali nisam mislila da ću drugi put teže zatrudnjeti nego prvi put, hormoni su me totalno promijenili od prvog poroda i vjerojatno je to i bio uzrok tih svih bezbrojnih cista i izostanaka ovulacije...
Sada ćemo lijepo začas uživati u svojim bebicama, samo nek se rode žive i zdrave, začeće i sve probleme prije smo zaboravile... LP
anđelica12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 07:54   #5804
Pozdrav svima! Ja sam evo nova trudnica, danas 4+1, test bio pozitivan 2 dana prije M. Jako smo uzbudeni i znam da je jos rano i osjetljivo.

Jedini simptomi koje zasad imam su grcevi kao da trebam dobit, al ipak malo drukciji. I od jucer me bole cice i napetije su na dodir. Ne znam spada li pod simptom zimica, odnosno jezenje koze, najcesce popodne, to mi traje skoro cijeli ovaj tjedan. Bila sam promukla i nos zacepljen pa sam prvo pomislila da cu se razboljeti, al je jedna forumasica spomenula to kao simptom.

Eto toliko od menr Zelim svima uspjesne trudnoce i zdrave bebe!
Pollly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 13:56   #5805
Pozdrav
evo i mene sa 4+1 :klap: druga trudnoća, i moram priznati da mi je intuicija govorila da će biti +
da se nadovežem na Pollly, imamo iste simptome... lagani bolovi i nadutost jako nisko - otprilike kao bol u jajnicima, al pretpostavljam da se radi o zadebljavanju maternice... i imam ledena stopala, kaj inače nije karakteristično za mene. a čitala sam da je to znak da nosim dečka slabija je cirkulacija, ali otom - potom
mischelinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 23:17   #5806
Eto i mene

Nakon policističnih jajnika i sigurno neke 4 godine izostanka ovulacije (a i ako se ponekad spontano i dogodila nemogućnosti prepoznavanja iste), 13.2. se pojavio sigurni debeli plusić nakon tjedan dana kašnjenja menge
Moji simptomi su prvo bili napetost i bolovi kao da ću dobiti mengu, onda bolovi kao da me netko noževima pika, osjetljive, napete i povećane grudi. Zadnjih par dana osjećam samo povremeno nekakvu nadutost i bolove slične onima kad su me boljeli jajnici koji traju po par trenutaka i javljaju se otprilike svaka 2-3 sata.

Ovi pikajući bolovi na početku su me i potaknuli da odem što prije kod ginekologa jer sam pročitala da bi mogla biti izvanmaternična. Obzirom da tko zna kad bi mogla kod svog ginekologa, naručila sam se u Poliklinici Harni i jučer obavila uzv, gdje je presimpatična dr. Gelo zaključila da je to sigurna "trudnoćica" i da su bolovi normalni ako nema krvarenja. Imam kontrolu za 2 tjedna da se vidi jel se sve normalno razvija jer sam prilično rano došla na pregled
__________________
Permanentna insuficijencija satisfakcije i perspektive.
Octica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 13:27   #5807
Drage ženice, prvi put sam ovdje i imam nekoliko pitanja! 😬 Zadnja m. Mi je bila 9.veljace 😬 Međutim ovaj mjesec je nema, dali mi je pre rano da napravim test.. Grudi su natečene i bolne. Ponekad imam grčeve u trbuhu i bol u donjem dijelu leđa, kao da će doći m. Inače ako mi kasni dan dva, na dan kad sam trebala dobiti grudi me prestanu boljet, a sada bole i dalje!! pred dva tjedna sam bila u trgovAckom centru i u velikom luku morala zaobići policu sa omeksivacima jer mi je tolikooo zasmetao miris!! 😳
MC07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 13:39   #5808
Ovisi koliko ti inače traje ciklus, ali mislim da nije prerano da se testiraš. Možeš čim kasni.
Crveni Mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 13:44   #5809
Svakih 30 dana, a m traje cca 5!
MC07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 19:56   #5810
Nije ti bitno koliko traje M. Trebala si dobiti 10.-og, dakle prilično kasni, nemaš više što čekati, testiraj se, i sretno.

(Samo, ovo što si napisala za omekšivače mislim da je slučajnost, ako je bilo prije dva tjedna, mislim da bi to ipak bilo prerano za simptome. Ali, ne zamaraj se s tim, najbitnije je što kaže test.)
Crveni Mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 20:48   #5811
Napravila test, dvije crtice ❤️❤️��
MC07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 21:44   #5812
I ja napravila test,i to dva, oba sa dvije crtice MC07 cestitke,isti dan otkrile
__________________
sutra je novi dan...misliti cu o tome sutra!
Tintinila79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 22:32   #5813
Čestitam Tintinila79.. Veselimo se zajedno ❤️
MC07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 23:09   #5814
Daa I pratimo se u danima koji nam slijede
__________________
sutra je novi dan...misliti cu o tome sutra!
Tintinila79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 12:24   #5815
Čestitke MC07 i Tintinila79
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 20:03   #5816
Hvala oštrilo https://www.forum.hr/images/smilies/cheer.gif
MC07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 21:46   #5817
Hvala oštrilo i od mene
__________________
sutra je novi dan...misliti cu o tome sutra!
Tintinila79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 08:34   #5818
Cestitam!!!

I nije nemoguce da simptomi krenu dosta ranije. Meni je tjedan i pol prije ocekivane m bilo zlo na neke mirise i mogla sam kolostrum iscjedit bez vecih problema. Par kapi, al svejedno. Vise ne vjerujem onom rano je. Nekom je organizam vise osjetljiv na hcg, nekom manje.
__________________
šefica, Hahar 1., Hahar 2., normabelček
akrobat
mmujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 19:55   #5819
Ja sam odmah skuzila da je moguce da sam trudna.tamo negdje 5 dana prije kasnjenja m.,jedan dva jaaako proboda negdje dolje nisko, i onda grcevi maternice,kao pred stvari ali puno ucestalije i nekako tupo ...Ruzna je to bol u stvari i da potraje duze ne znam kako bi izdrzala.A I grudi me nisu boljele da dodir kao inače nego samo nekako veće i čvršće nego inace..ODmah sam znala..A danas ti grcevi samo dva put u toku dana,a ovih dana cesto i jako...
__________________
sutra je novi dan...misliti cu o tome sutra!
Tintinila79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 21:57   #5820
I ja sam imala baš dva jaka probadanja, cca tjedan dana iza ovulacije. Bila su baš jaka, tako da sam morala na pod kleknuti. Tada sam u sebi bila sigurna da je to to, a test je potvrdio više od deset dana nakon toga.
Ako imaš učestale i jake grčeve spomeni to gin, mada je to uobičajeno, ali bolje da kažeš, meni je npr dala utrogestan da ga pijem ako se grčevi pogoršaju, ali nisam imala potrebe započinjati s kurom.
Crveni Mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:13.