Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2008., 16:16   #1
Upala zglobova

Pozdrav svima na forumu,nova sam ovdje.imam jedno,ustvari par pitanja.Prije otprilike 20-ak dana odjednom su me počeli boljeti zglobovi.U roku 30 min. mi je bio zahvaćen svaki zglob.Bili si natečeni ,crveni,vrući.Par dana prije toga sam primjetila da su mi šake ruku bile jako crvene,kao da sam ih ofarbala nečim crvenim.Ja kao ja nisam odmah otišla kod doktora nego tek 3 dan nakon toga,jer mi nije ništa popuštalo,ni od ibuprofena,ketonala......Izvadili su mi krv i nalazi su ovakvi:
CRP 104.3
LEUKOCITI 10.32 ,SED.ERITROCITA 36 ,NEUTROFILNI GRANULOCITI 73.2
D-DIMERI 1.51,FIBRINOGEN 5.9,RTG PLUĆA I SRCA :NEŠTO KRUPNIJI VASKULARNI LIJEVI HILUS.Poslana sam na daljnje pretrage,sa medrolom od 16 mg pa svaki tjedan smanjivati za 4 mg.Sed.erit.i dalje povišena,hemoglobin i hematokrit sniženi (ne puno).Trombociti blago povišeni (432).Sad tražim nekog sa iskustvom sličnim kao što je moje.Čula sam za taj lupus,jedna moja poznanica to ima(nisam ni znala)Vadila sam ACE i oni su normalni 45 U/L,IMUNOFIKSACIJA normalna, ANA NEGATIVNO TITAR.Jedino su mi ukupni proteini 82 (60-78).S tim da su mi ti proteini tjedan prije bili 80(Zašto su mi to dva puta vadili,ne pitajte.nemam ni ja pojma)Bojim se da nije taj lupus,mada laički gledano sve je skoro u redu sa nalazima.Da zaboravila sam reći prije 3 mjeseca imala sam spontani,trudnoća je bila mala-6 tjedana

Ako može neki savjet,iskustvo, bila bi vam zahvalna.Oprostite na dužini posta.
jojo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 20:57   #2
evo mozda ja nesto pomognem

oko 6 mjeseci sam se mucila s losim krvnim slikama, visoka sedimentacija eritrocita, visoki trombociti, visok CRP itd., a nikakvih fizickih tegoba nisam imala. bila sam kod raznih doktora i nitko nije nist imao pojma dok mi se nije pojavila uzasna bol u svim zglobovima, narocito koljenima da se nisam mogla micati, ni spavati od bolova - dobila sam tramadol. onda sam dobila uputnicu da vadim krv na reuma faktor, antistreptolizinski titar (ASO) i antistafilozinski titar (ASTA). od toga mi je bio povisen samo ASO, i na kraju su mi shvatili da negdje imam zariste streptokokne infekcije koja mi se mjesecima vukla, al nije se znalo da je to jer streptokok nije bio u grlu - gdje inace napravi infekciju.

tako da, odi to izvaditi, mozda kao i ja imas neku bakterijsku infekciju koja nije lijecena, a jako je uznapredovala da je cak uzrokovala i upalu zglobova.
a s druge strane, moze biti svasta, nije da te plasim, ali moze biti reuma, ili reumatoidni artritis. usput odi i kod reumatologa, ne moze ti skoditi,

sretno
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 12:11   #3
Smile

Hvala ti na odgovoru,ali ja sam bila već vadila bris grla i nosa,briseve na klamidiju,ureopl. i mikropl. i svi su uredni.Sad još čekam nalaze od HLA-A,dr lokus i da RF mi je u redu 9.8 U/L,i C3i C4u redu tj koliko ja vidim po referentnom intervalu.Jedino ta elektroforeza proteina u serumu tj ukupni proteini 82
jojo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 14:00   #4
Quote:
jojo kaže: Pogledaj post
Hvala ti na odgovoru,ali ja sam bila već vadila bris grla i nosa,briseve na klamidiju,ureopl. i mikropl. i svi su uredni.Sad još čekam nalaze od HLA-A,dr lokus i da RF mi je u redu 9.8 U/L,i C3i C4u redu tj koliko ja vidim po referentnom intervalu.Jedino ta elektroforeza proteina u serumu tj ukupni proteini 82


radila sam i ja bris na klamidiju i sve ostale briseve pa je sve bilo cisto.
streptokok se ne mora pojaviti na brisu - meni se nije pojavio pa ga imam negdje.
imala sam i ja nesto povisene proteine i jos neke segmente krvi koji su stalno varirali gore dolje, ali konstantno su mi bili poviseni sed.eritrocita i trombociti, leukociti su varirali dok nisam otisla kod hematologa i napravila valjda sve moguce pretrage.
sada me doktorica trpa antibioticima, a antistreptolizinski titar mi je na svakom nalazu sve visi. ocito je tu napast tesko pobiti.
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 18:39   #5
A ja ko ja,htjela bih u dva dana da saznam koja je bolest,dobijem lijek i sutra već zdrava.Iduću kontrolu imam kod dr.Bosnić na Rebru sredinom 2 mj.Treba to dočekati,od ovih medrola se znojim ko konj,"malo" sam nervoznaDovoljno je da muža pogledam,već iznosi smeće itd.poslije molim Boga da se vrati!
jojo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 23:21   #6
dr.Bosnić ti je predobra, vodi mi vjezbe inace
bez brige rjesit ce ona to vec
sretno
__________________
Pain is temporary pride lasts forever.
Night.Elf. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 11:59   #7
Smile

Hvala i ja se nadam da će biti sve ok!Šta mislita da li se smijem baviti aerobicom dok još neznam ,tako reći šta mi je?pošto non stop osjećam nekakve šetajuće bolove po tijelu,sad me boli zglobovi na koljenima,pa stopala,pa ruke,da ne bi šta zaribala?
jojo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 20:47   #8
kakve vjezbe dr bosnic vodi?????
ja imam autoimunu bolest i voljelqa bih takoder doc do nje trenutno sam kod drugog dr na rebru jer znas kako se narucit a da se ne ceka pola godine ili godinu????
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 01:58   #9
ja sam bio kod dr.bosnic na praksi i zena je super...siguran sam jojo da ce ti pomoci te da c ti te upale nestati.sretno
domagoj56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 13:13   #10
peta stvarno ne znam kako bih ti pomogla..na rebru se inace ceka mjesecima za pregled... do sad na svim vjezbama na kojim sam bila, sve su sobe bile popunjene..i uvijek ima masa ljudi koji cekaju..
bolje pitaj jojo kako je dosla do nje, koliko je cekala, ja ti stvarno ne mogu pomoci
__________________
Pain is temporary pride lasts forever.
Night.Elf. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 14:39   #11
Smile

Kako mi moji zglobovi nisu popuštali,niti mi je bol bila manja završila sam na hitnoj.Dr.koji me je pregledavao na hitnoj sam me je naručio kod dr.Bosnić, kao hitno za cca 10-ak dana.Ja znam tj.čula sam da je kod nje jako velika gužva tako da sam ja imala tu neku sreću da sam kod nje naručena tako brzo.Da nisam bila hitan slučaj bila bih naručena tek u 4. mj.Nadam se da sam malo pomogla.Ja nisam čula za te vježbe što vodi dr.Bosnić?Kakve su to vježbe?
jojo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 22:28   #12
ma ona ti osim sto radi u bolnici, vodi vjezbe na dva predmeta na med.fakultetu na 3 i 4 god (propedeutika i interna), za vise godine ne znam
__________________
Pain is temporary pride lasts forever.
Night.Elf. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 08:23   #13
Quote:
jojo kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima na forumu,nova sam ovdje.imam jedno,ustvari par pitanja.Prije otprilike 20-ak dana odjednom su me počeli boljeti zglobovi.U roku 30 min. mi je bio zahvaćen svaki zglob.Bili si natečeni ,crveni,vrući.Par dana prije toga sam primjetila da su mi šake ruku bile jako crvene,kao da sam ih ofarbala nečim crvenim.Ja kao ja nisam odmah otišla kod doktora nego tek 3 dan nakon toga,jer mi nije ništa popuštalo,ni od ibuprofena,ketonala......
Prema ovom opisu može biti i giht,samo ne znam da li on može tako odjednom obuhvatiti sve zglobove,znam da može dva,tri...a kakva je krvna slika kod gihta,ne znam... nadati se da nije giht,jer je zaista užas...

Nadam se da ti se to više nikad neće pojaviti
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 21:28   #14
na rebru se stvarno predugo ceka za imunologa, imam slican problem kao i jojo, na kraju mozda i nije streptokok kod mene, opet se bol u koljenima i zglobovima vratila. na rebru su mi rekli da tek u 3. mjesecu narucuju za 4. 5 i 6.mj. a na svetom duhu imunologinja je na bolovanju. zvala sam privatne klinike ali one nemaju imunologa. za sada idem kod reumatologinje svaki tjedan bez uputnice i javljam joj stanje. kad joj kazem da ni na svetom duhu ne mogu, ne znam sto cu onda. samo me strah da me opet ne pocnu boliti zglobovi da ne mogu ni zaspati od bolova. za sada sam na zaldiaru i kolko-tolko smanji bol.

jojo, javljaj mi kako napredujes
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 11:40   #15
Evo javljam se sa novim problemom,još nisam otišla kod dr.na Rebro.Idem idući tjedan.Interesira me da li od medrola mogu se stvoriti čvorići na štitnjači,već skoro 2 tjedna imam čvoriće neke koji su imam osjećaj sve tvrđi.Išla sam vaditi hormone T3,T4 i TSH i rezultati su :T3 2,0 (1,3-3,1)T4 110(59-154) i TSH 4,37
(0,27-4,20).Sad jedino taj TSH je malo povišen,šta to znači?Osijetila sam da često mi je glas promukao i ovi čvorići su malo neugodni,kao da imam kneglu u grlu.Imam ja još simptoma,ali ko bi ih sve napisao,interesira me jel u redu ovaj nalaz?Pozdrav svima i hvala na odgovorima
jojo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 11:47   #16
Quote:
jojo kaže: Pogledaj post
Evo javljam se sa novim problemom,još nisam otišla kod dr.na Rebro.Idem idući tjedan.Interesira me da li od medrola mogu se stvoriti čvorići na štitnjači,već skoro 2 tjedna imam čvoriće neke koji su imam osjećaj sve tvrđi.Išla sam vaditi hormone T3,T4 i TSH i rezultati su :T3 2,0 (1,3-3,1)T4 110(59-154) i TSH 4,37
(0,27-4,20).Sad jedino taj TSH je malo povišen,šta to znači?Osijetila sam da često mi je glas promukao i ovi čvorići su malo neugodni,kao da imam kneglu u grlu.Imam ja još simptoma,ali ko bi ih sve napisao,interesira me jel u redu ovaj nalaz?Pozdrav svima i hvala na odgovorima
Obzirom da se TSH počeo malo povećavati, ponovi nalaz da utvrdiš da li će opet biti tako, a to ti je hipotireoza...I još čvorići,vrlo moguće da ti je počela hipotireoza, fino pravac endokrinologu i vidi šta će biti rješenje... i malo prelistaj topic, štitnjača,na koje nas sve načine muči
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 12:25   #17
Amis hvala na odgovoru ,a za koliko dana ili tjedana da ponovim te hormone?
jojo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 16:24   #18
Quote:
jojo kaže: Pogledaj post
Hvala i ja se nadam da će biti sve ok!Šta mislita da li se smijem baviti aerobicom dok još neznam ,tako reći šta mi je?pošto non stop osjećam nekakve šetajuće bolove po tijelu,sad me boli zglobovi na koljenima,pa stopala,pa ruke,da ne bi šta zaribala?
Ne smiješ raditi nikakve teške vježbe dok god su ti upaljeni zglobovi. Samo lagane vježbe istezanja. Da li možda ujutro kad se digneš imaš bolove u malim zglobovima na stopalima i rukama i to traje nekih sat vremena dok se ne otkočiš? Kako stojiš sa zubima? Možda imaš koji granulom? A on ti zna bacat i na zglobove. Neću Ti strašit, ali po tvom opisu mi se čini da bi to mogao biti reumatoidni artritis! Ali da mi tu sad ne nagađamo previše, najbolje će ti reći dr. Bosnić, a možda te smjesti u bolnicu i napraviti sve prave pretrage da znaš točno što ti je! Što god bude treba to prihvatit, i što budeš to bolje prihvaćala bit će ti svaki dan sve bolje! Puno ovisi o nama samima!
kiki-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 16:49   #19
Draga kiki-ri,ne osjećam tako reći ništa strašno ujutro što se bolova tiče,ali se zato osijećam kao da sam došla sa kopanja,umorna.Još kad mi klinci idu ujutro u školu to mi je katastrofa.Čak su me i djeca počela ispitivati kao "mama,što si tužna i ljuta"To me mogu reći malo podigne i trudim se da pred njima makar nisam ,kako bih rekla "depresivna".To nakraju osijeti moj muž.Naravno ako ga uhvatim.Često me boli lijeva potkoljenica i što sam već rekla šetajuća bol svuda po tijelu,Ali tu jutarnju ukočenost nemam.
jojo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 18:27   #20
Thumbs up

Quote:
jojo kaže: Pogledaj post
Draga kiki-ri,ne osjećam tako reći ništa strašno ujutro što se bolova tiče,ali se zato osijećam kao da sam došla sa kopanja,umorna.Još kad mi klinci idu ujutro u školu to mi je katastrofa.Čak su me i djeca počela ispitivati kao "mama,što si tužna i ljuta"To me mogu reći malo podigne i trudim se da pred njima makar nisam ,kako bih rekla "depresivna".To nakraju osijeti moj muž.Naravno ako ga uhvatim.Često me boli lijeva potkoljenica i što sam već rekla šetajuća bol svuda po tijelu,Ali tu jutarnju ukočenost nemam.
Pitam te to zato jer je to tipično za reumatoidni artritis. A nisi mi rekla kako stojiš sa zubima, imaš granuloma? Od toga znaju boljeti zglobovima. A takav umor osjećam i ja, strašno, ujutro se ponekad ne mogu ni dignut iz krevet. Tko to nema ne može ni zamislit. Ja još imam i anemiju tako da me umara ona, a i artritis. Mene uništavaju bolovi u zglobovima, ako me slučajno ne boli u zglobovima, onda se osjećam kao da me je vlak zgazio. U svakom slučaju imunitet nam je banana, a što ti je točno otkriti ćeš kad napraviš sve pretrage. Javi što ti je sve ordinirala dr. Bosnić. Jesi možda već vadila anti ds DNA i ANA-u?
kiki-ri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:32.