Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2007., 10:23   #41
draga LUU, kao sto sam ti na zboru vec jednom rekla i mene je to pratilo...
znam koji su to bolovi!!! ja sam puzala kao mala beba po podu da dodjem do wc`a cak se nisam ni mogla sama oblaciti...

hladi malo ispod kriznice... ja sam onda bila primjetila da mi je bilo bolje kad sam malo setala po stanu... vizioterapeut meni nije pomogao nista... sto se tice lijekova nemoj nista uzimat barem pokusaj ako ti je ikako moguce... znam da kazu da se paracetamol smije uzimat u trudnoci...
__________________
*CLARA&EMMA*
milky78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 10:33   #42
Nisam nikaj uzimala, osim jedne inekcije voltarena, što su mi dali na hitnoj. Sada samo mazem, Arnika gelom, i nakon masaže me namažu kremom za reumu, Ferangol. Vele da nesmijem hladit, neka ga samo utoplim. Secem se ko baltazar po stanu. Ja sve mislim, da ce ga mozda masazom opustit, idem kod one poznate zenskice Ranke, kod nje je išla i moja mama, i puno ekipe, i veli da ih je spasila. Ona mi je isto rekla, nikakvi ljekovi ne dolaze u obzir.
Luu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 11:32   #43
Cure,

da li ste prije nego Vas je ukočilo osijećale kakve probleme?
ja recimo kad ležim na trosjedu malo duže( ali samo na trosjedu, na krevetu nije slučaj) nešto me počne kočiti u trtici i treba mi vremena da se polako ispravim i počnem normalno hodati. ulazim u 26 tjedan i čini mi se da se simptomi smanjuju...kao da je prije bilo i gore... možda zato što u zadnje vrijeme više šetam
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 11:34   #44
i mene je to lovilo, al ja sam vježbala na Orbitreku, istezala, masirala nogu i pokušavala se nornmalno kretat, iako je bolilo, i samo je prošlo.....trajalo je par puta po dan-dva......i uvijek mi se javljalo nakon dugog hodanja...

Luu ~~~~~~~~~~~~ da što brže prođe...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 14:56   #45
meni se i u prvoj a i sadašnjoj trudnoći kad se smirim i legnem pogotovo trosjed jednostavno oduzima donji dio od trtice na dolje nemam snage pomaknut noge ni podić guzu da se dignem...preko dana je sve ok..u prvoj sam trudnoći dobila šumeći magnezij i bilo je bolje
__________________
Eduardo i Chiara
helior is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 16:58   #46
Quote:
helior kaže: Pogledaj post
meni se i u prvoj a i sadašnjoj trudnoći kad se smirim i legnem pogotovo trosjed jednostavno oduzima donji dio od trtice na dolje nemam snage pomaknut noge ni podić guzu da se dignem...preko dana je sve ok..u prvoj sam trudnoći dobila šumeći magnezij i bilo je bolje
možda je i meni od magnezija bolje...iako sam ga ja počele koristiti radi problema sa stolicom
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 19:14   #47
Mene isto pochelo boljeti u donjem djelu ledja i kod trtice tako da ponekad nisam mogla stat na noge.......i skuzila da me pochne boljeti kad se sagibam ili radim nesh (metem, usisavam).....

I tako ja odluchila da ne uzimam nikakve lijekove, neg lijepo zaposlim svog dragog za te poslove
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 14:35   #48
Imam jedno pitanjce ako netko zna: da li smijem primiti lokalnu anesteziju ako sam možda trudna?
__________________
Kada umreš,ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima. Isto je i kad si glup
papricica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 15:19   #49
papričica
Kako se lokalna anestezija daje i pri samom porodu (epiduralna) onda vjerojatno nema utjecaja na plod.
Svakako se kod bilo kakvih zahvata i izdavanja lijekova uzima u obzir trudnoća.
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 22:31   #50
Moja sestra je trudna, u 4. tjednu. Mora čuvati trudnoću, a ima i alergiju- urtikariju, pa je zanima da li smije piti dimidril. Popila ga je već tri puta, kad joj je buknula alergija, i brine je dal bi to moglo naštetiti djetetu.
Jel znate možda nešto o tome?
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 22:33   #51
Quote:
crazy child kaže: Pogledaj post
Moja sestra je trudna, u 4. tjednu. Mora čuvati trudnoću, a ima i alergiju- urtikariju, pa je zanima da li smije piti dimidril. Popila ga je već tri puta, kad joj je buknula alergija, i brine je dal bi to moglo naštetiti djetetu.
Jel znate možda nešto o tome?
moj savjet: pitati doktora ili ako vam se ne čeka nazovite dežurnu ljekarnu i pitajte
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 13:58   #52
Lubenica, hvala na savjetu.
Već je pitala doktore i jedan kaže da ne šteti, a drugi da šteti, pa ne zna.
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 14:19   #53
Quote:
crazy child kaže: Pogledaj post
Lubenica, hvala na savjetu.
Već je pitala doktore i jedan kaže da ne šteti, a drugi da šteti, pa ne zna.
Baš sam sad malko surfala i pronašla članke koji kažu nešto o tome. Ukratko, za niti jedan lijek se ne moža se 100%tnom sigurnošću reći da neće nikada naškoditi niti jednom djetetu. Za antialergike kažu-najbolje je izbjegavati alergene koji uzrokuju al. reakciju. To vrlo često nije moguće. Zatim, od lijekova je bolje uzimato one koji se stavljeju lokalno-npr. u nos kortikosteroidi. Ako ni to nije dovoljno, dolaze na red antihistaminici. Bolje su ispitani lijekovi starije generacije, npr. Dimidril i, prema literaturi, nisu uočene veće malformacije (niš ne kaže o manjim!) u niti jednom slučaju od ispitanih 200 000 trudnica. Naročito je to tako ako su uzimale lijekove od 2. trimestra i dalje. Noviji antihistaminici (Claritine, Letizen) nisu toliko ispitani jer nisu toliko na tržištu, ali se za sada nije primijetilo da bi mogli štetiti plodu, naročito u uobičajenim dozama (1 tableta na dan). Ipak, ono što će ti uvijek svaki doktor reći jest da treba odrediti individualno ovisno o omjeru štete i koristi. Zato je i dobila takav odgovor od dva doktora. Možda bi bilo najbolje uzeti lijek ako je alergija jaka, naročito ako je ne može kontrolirati lokalnim sredstvima.
Evo, nadam se da da sam bar malo pomogla. Držim fige da se alergija smiri!
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 20:58   #54
Hvala na odgovoru.

Sad sam i ja trudna, u šestom tjednu trudnoće i pijem haldol i apaurin. Psihijatrica mi kaže da nije štetno za bebu, ali se ipak bojim. Jel zna tko nešto o tome.
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 13:57   #55
Čuj, prema dostupnim podacima, Haldol ne spada u lijekove koji se a priori ne smiju koristiti u trudnoći. Međutim, prema FDA klasifikaciji spada u grupu C, tj, lijekovi koji su u pokusima na životinjama (u ovom slučaju visoke doze lijeka) uzrokovale fetalne nuspojave, ali nema kontroliranih studija u žena. Uvijek se preporuča individualno ako potencijalna korist nadmašuje potencijalni rizik za plod. U svakom slučaju, on ne spada u lijekove s velikim teratogenim potencijalom. Trebaš se redovito kontrolirati, nikako sama prekidati ili mijenjati terapiju, a ginekolog treba znati koje lijekove uzimaš. Primijećeno je blag povišenje rizika za oštećenje ekstremiteta fetusa koji su bili izloženi u prvom tromjesečju, i to je ono na što se gleda na detaljnijim UTZ pregledima-zato je iznimno važno da ti ginić zna za terapiju koju uzimaš. Inače, samo hrabro, najvažnije je da si pod kontrolom, njaveći postotak trudnoća ipak završava rođenjem prekrasnih zdravih beba! Sretno!
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 14:50   #56
Hvala na ohrabrenju.
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 09:46   #57
Vaginalate dal su opasne

Pozdrav.

juce sam bila kod ginica al tek kad sam se vratila doma sam svatila
da dok sam vec bila trudna (a nisam ni znala da sam tada trudna) sam koristila
vaginalne tablete geonistin. znaci negdje kad sam trudna oko 10 dana
sam u tom vremenu i vaginal. koristila.
i sad me strah dal to sta negativno utice na plod , a sada sam u 9 tjedana+ 3 dana.

a ginic mi je rekao da nista za gljivice sada kad trudna nesmijem koristiti,
a nisam znala dok dom,a nisam dosla da sam to vec koristila.
jer sam pogledala datum kada pocela koristiti..


molim pomoc, jer kod gin.tek za 3 tjedna idem....
edita23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 09:50   #58
Nisu.Ja sam dobila geonistin u,mislim,trećem mjesecu trudnoće zbog blaže upale.Ne brini se.
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 09:51   #59
Quote:
edita23 kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

juce sam bila kod ginica al tek kad sam se vratila doma sam svatila
da dok sam vec bila trudna (a nisam ni znala da sam tada trudna) sam koristila
vaginalne tablete geonistin. znaci negdje kad sam trudna oko 10 dana
sam u tom vremenu i vaginal. koristila.
i sad me strah dal to sta negativno utice na plod , a sada sam u 9 tjedana+ 3 dana.

a ginic mi je rekao da nista za gljivice sada kad trudna nesmijem koristiti,
a nisam znala dok dom,a nisam dosla da sam to vec koristila.
jer sam pogledala datum kada pocela koristiti..


molim pomoc, jer kod gin.tek za 3 tjedna idem....
Bez brige, ja sam ih od kad sam trudna koristila već 2 puta, mogu se koristiti u trudnoći
__________________
Kada umreš,ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima. Isto je i kad si glup
papricica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 13:45   #60
i ja sam u trudnoći dobivala geonistin nekoliko puta.
mici123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:12.