Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2008., 18:34   #1
Jadna Bosna i Hercegovina

Kad vidim da su prve četiri teme o podeli BIH, zapitam se u kakvom svetu živim.
Žao mi je Bosne i Hercegovine. Nemam ništa protiv podele BIH, ali o tome isključivo mogu odlučivati građani BIH, a ne "srbijanci" i "hrvaćani".
_ephervemy_ is offline  
Old 19.04.2008., 18:41   #2
Quote:
_ephervemy_ kaže: Pogledaj post
Kad vidim da su prve četiri teme o podeli BIH, zapitam se u kakvom svetu živim.
Žao mi je Bosne i Hercegovine. Nemam ništa protiv podele BIH, ali o tome isključivo mogu odlučivati građani BIH, a ne "srbijanci" i "hrvaćani".
U suštini je tako. Srbijanci i Hrvaćani samo nude svoja konstrukivna razmišljanja.
aleksije radicevic is offline  
Old 19.04.2008., 18:43   #3
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
U suštini je tako. Srbijanci i Hrvaćani samo nude svoja konstrukivna razmišljanja.
Kao na primer ti.
_ephervemy_ is offline  
Old 19.04.2008., 18:48   #4
Quote:
_ephervemy_ kaže: Pogledaj post
Kao na primer ti.
Trudim se.

NO nesreća je što još od 1875. od Nevesinjskog ustanka na Zapadu postoji uverenje da se u BiH njeni stanovnici ne mogu dogovoriti. " 1878. BiH je dobila okupaciju, a danas Visokog Predstavnika. On odlučuje možda i više od njenih građana. A sasvim sigurno više od Srbijanaca i Hrvaćana.
aleksije radicevic is offline  
Old 19.04.2008., 18:53   #5
Ma to su kompleksi, desi se to kada 1000 godina tudin vlada tvojom zemljom, i kada ti je citava "povijest" falsifikovana u Vatikanu.
Dobili su evo malo slobode zadnjih dvadesetak godina, pa se osilili malo, dok Italijan ne dode po svoje.
Za one koji hoce da cjepkaju Bosnu, moram vas razocarati, to se nikada nece desiti, Hrvati mogu probati opet ali cemo im razbiti zube kao i prije u C.B.

http://www.youtube.com/watch?v=DRRTy...eature=related

Hrvati su samo losa kopija Srba.
__________________
Fra. Ivan Frano Jukić (1818-1857)
“Mi Bošnjaci njekad slavni narod sad jedva da smo živi nas samo kao očenutu glavu od stabla slavjanskog gledaju priatelji naukah i žale nas…. Vrime je da se i probudimo od dugovične nemarnosti; dajte pehar, te carpite iz studenca pomnje mudrost, i nauk; nastojte da najpred naša serca očistimo od predsudah, fatajmo za knjige i časopise,
UltraBosnjak is offline  
Received Infraction
Old 19.04.2008., 18:58   #6
zato je tu lajček
jajoglavac is offline  
Old 19.04.2008., 19:11   #7
Quote:
jajoglavac kaže: Pogledaj post
zato je tu lajček

Ne treba nam ni Lajcak, oni nisu bili u stanju da pobjede 30.000 cobancica u Krajini bez Amera, a hoce nesto da djele po forumu ovdje, i jos od nase bjedne vojske krali oruzje, i imaju obraza da kazu kako su nas spasili.
__________________
Fra. Ivan Frano Jukić (1818-1857)
“Mi Bošnjaci njekad slavni narod sad jedva da smo živi nas samo kao očenutu glavu od stabla slavjanskog gledaju priatelji naukah i žale nas…. Vrime je da se i probudimo od dugovične nemarnosti; dajte pehar, te carpite iz studenca pomnje mudrost, i nauk; nastojte da najpred naša serca očistimo od predsudah, fatajmo za knjige i časopise,
UltraBosnjak is offline  
Old 19.04.2008., 19:25   #8
Nema Bosna više problema sa Hrvatskom i Srbijom. Još samo probleme prave domača izdanja.
pederiška is offline  
Old 19.04.2008., 19:30   #9
Quote:
pederiška kaže: Pogledaj post
U sljedećem životu rado bih bio Srbin, ali da budem Vuk Branković
Neki srpski, hrvatski, i zapadnjački istoričari tvrde da Vuk Branković nije bio izdajnik, naprotiv.
Tako da ako je je on bio patriota, a ondašnja politička elita ga zvala izdajnikom, onda bi i ti hteo da budeš srpski patriota. Budi niko ti ne brani.
_ephervemy_ is offline  
Old 19.04.2008., 19:32   #10
Quote:
pederiška kaže: Pogledaj post
Nema Bosna više problema sa Hrvatskom i Srbijom. Još samo probleme prave domača izdanja.
Ti domaci remetilacki faktori se polako iseljavaju, ko god ne prihvata Bosnu kao svoju domovnu mars iz nje, Bosna je medunarodno priznata drzava i uskoro clanica Nato pakta, kada udemo u NATO suverenost i teritorijalni integritet nece ni biti upitan.
Mene pravo iznenaduje sto Hrvati ovdje toliko zele podjelu a dobii su drzavu zahvaljujuci dobroj volji Amera.
__________________
Fra. Ivan Frano Jukić (1818-1857)
“Mi Bošnjaci njekad slavni narod sad jedva da smo živi nas samo kao očenutu glavu od stabla slavjanskog gledaju priatelji naukah i žale nas…. Vrime je da se i probudimo od dugovične nemarnosti; dajte pehar, te carpite iz studenca pomnje mudrost, i nauk; nastojte da najpred naša serca očistimo od predsudah, fatajmo za knjige i časopise,
UltraBosnjak is offline  
Old 19.04.2008., 19:33   #11
Quote:
_ephervemy_ kaže: Pogledaj post
Neki srpski, hrvatski, i zapadnjački istoričari tvrde da Vuk Branković nije bio izdajnik, naprotiv.
Tako da ako je je on bio patriota, a ondašnja politička elita ga zvala izdajnikom, onda bi i ti hteo da budeš srpski patriota. Budi niko ti ne brani.
Ja držim da ja Brankovićeva politika bila mudra.
aleksije radicevic is offline  
Old 19.04.2008., 19:34   #12
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Ja držim da ja Brankovićeva politika bila mudra.
Moguće, nisam im držao sveću.
_ephervemy_ is offline  
Old 19.04.2008., 19:34   #13
Quote:
_ephervemy_ kaže: Pogledaj post
Neki srpski, hrvatski, i zapadnjački istoričari tvrde da Vuk Branković nije bio izdajnik, naprotiv.
Tako da ako je je on bio patriota, a ondašnja politička elita ga zvala izdajnikom, onda bi i ti hteo da budeš srpski patriota. Budi niko ti ne brani.
Ako je Vuk izdajnik onda je to isto Lazarov sin i Marko Kraljevic.
Kao i onih 5000 Srpskih vitezova koji su potukli najjacu hriscansku vojsku u bitci kod Nikopolja, NATO tog vremena, i time produzili Tursku vlast za 300 godina.
__________________
Fra. Ivan Frano Jukić (1818-1857)
“Mi Bošnjaci njekad slavni narod sad jedva da smo živi nas samo kao očenutu glavu od stabla slavjanskog gledaju priatelji naukah i žale nas…. Vrime je da se i probudimo od dugovične nemarnosti; dajte pehar, te carpite iz studenca pomnje mudrost, i nauk; nastojte da najpred naša serca očistimo od predsudah, fatajmo za knjige i časopise,
UltraBosnjak is offline  
Old 19.04.2008., 19:36   #14
Bih ima jedan specifičan problem, a to je da se većina njenih stanovnika želi odvojiti i opdcjeliti dio teritorija ! Kod svih drugih država u kojima postoje separatističke težnje mnjina bi se izdvojila , a većina ne dozvoljava! Tako da je bih nešto što do sad nije viđeno, a da godinama postoji! Teško da će i BIH opstati bez prisile iz vana, a i tome jednom mora doći kraj!
zaba1111 is offline  
Old 19.04.2008., 19:55   #15
Quote:
zaba1111 kaže: Pogledaj post
Bih ima jedan specifičan problem, a to je da se većina njenih stanovnika želi odvojiti i opdcjeliti dio teritorija ! Kod svih drugih država u kojima postoje separatističke težnje mnjina bi se izdvojila , a većina ne dozvoljava! Tako da je bih nešto što do sad nije viđeno, a da godinama postoji! Teško da će i BIH opstati bez prisile iz vana, a i tome jednom mora doći kraj!
Baš tako. Ali šansa za BiH je Evropska unija. Uključenjem u EU centifuganle sile bi se amortizovale, jer naprosto, tada oni koji žele odvajanje ne bi imali gde.
aleksije radicevic is offline  
Old 19.04.2008., 20:11   #16
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Trudim se.

NO nesreća je što još od 1875. od Nevesinjskog ustanka na Zapadu postoji uverenje da se u BiH njeni stanovnici ne mogu dogovoriti. " 1878. BiH je dobila okupaciju, a danas Visokog Predstavnika. On odlučuje možda i više od njenih građana. A sasvim sigurno više od Srbijanaca i Hrvaćana.
Kako se završila ta nevesinjska hajdučija, osim što znamo da izvršeni masakri Bošnjačkog nacionalnog korpusa u tom periodu?
pederiška is offline  
Old 19.04.2008., 20:26   #17
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Baš tako. Ali šansa za BiH je Evropska unija. Uključenjem u EU centifuganle sile bi se amortizovale, jer naprosto, tada oni koji žele odvajanje ne bi imali gde.
Evo i ti si svjestan realnosti i stanja u bih, ali iz nekog razloga, koji nitko od zagovornika bih ne zna, bih se neprestano daje šansa za opstanak! Čemu? Stvar je jasna, narodi se ne vole, toliko da su se nedavno ubijali, i ne žele živjeti zajedno!
Mene fascinira, doslovno, neugoda da se prizna da Bih ne može opstati bez sile i da je najbolje rješenje raspad! Ne znam koje su to silnice stvorile takav stav(o nužnosti postojanja bih) iako smo svi svjesni da je suprotno,
Mz nam je izgleda u stanju nametnuti i što da mislimo ili nas uvjeriti da sami ne znamo razlučiti što je dobro iako je očito te da oni bolje vide od nas samih!

Zadnje uređivanje zaba1111 : 20.04.2008. at 00:20.
zaba1111 is offline  
Old 19.04.2008., 22:47   #18
Quote:
_ephervemy_ kaže: Pogledaj post
Kad vidim da su prve četiri teme o podeli BIH, zapitam se u kakvom svetu živim.
Žao mi je Bosne i Hercegovine. Nemam ništa protiv podele BIH, ali o tome isključivo mogu odlučivati građani BIH, a ne "srbijanci" i "hrvaćani".
Slažem se.

Evo ja kao Bosanskohercegovac želim BiH što bržu eutanaziju na opću radost Bosanaca i Hercegovaca.
__________________
Ćetrdeset ćetri skakaća ćuvaju ćemernu ćupriju i ćućeći ćekaju ćitav dan po ćelopeku ispod košćele kaće se oćitovat...
Naša Kvačica is offline  
Old 20.04.2008., 07:21   #19
Quote:
Naša Kvačica kaže: Pogledaj post
Slažem se.

Evo ja kao Bosanskohercegovac želim BiH što bržu eutanaziju na opću radost Bosanaca i Hercegovaca.


Zeliti i zamisljati bar nista ne kosta. Javi se kada skupite hrabrost da ucinite sta konkretno.
Nije mi jasna jedna stvar kod Hrvata. Imali su volje i hrabrosti rasturati Jugoslaviju u dosta gorim uslovima i sa vecom opasnosti na vratu. A zakazali kod BiH, samo se prica, prica,... a niko nist.
Hantraga is offline  
Old 20.04.2008., 07:56   #20
Quote:
Hantraga kaže: Pogledaj post


Zeliti i zamisljati bar nista ne kosta. Javi se kada skupite hrabrost da ucinite sta konkretno.
Nije mi jasna jedna stvar kod Hrvata. Imali su volje i hrabrosti rasturati Jugoslaviju u dosta gorim uslovima i sa vecom opasnosti na vratu. A zakazali kod BiH, samo se prica, prica,... a niko nist.
Nije do hrvata... Do hercegovaca je... Razlike ipak postoje... Draaastićne!
__________________
Treći Entitet, hoće, sad će, ako Bog da će...
FIDEKTER is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:47.