Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2016., 16:01   #301
Heej,termin mi je 19.3. Ima li novih iskustava iz vinkovackog rodilista?
Stelll21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 19:38   #302
Quote:
Stelll21 kaže: Pogledaj post
Heej,termin mi je 19.3. Ima li novih iskustava iz vinkovackog rodilista?
Moje iskustvo bježi iz vinkovaca ,poradali me 13 sati na drip,beba se nije spustala nakraju je beba umrla .... Zahvalom doktora KOLAKA
matea0605 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 15:31   #303
Quote:
Stelll21 kaže: Pogledaj post
Heej,termin mi je 19.3. Ima li novih iskustava iz vinkovackog rodilista?
3 prijateljice su rodile od nove godine i zadovoljne su,malo su poboljšali uvjete i nemaju neke prigovore. Babice znaju biti svakakve,ove moje su surađivale pa nisu galamile na njih,u sobama isto ok,beba je s tobom,presvlačiš je ti,forsiraju dojenje i toliko znam. Dogodi se jednom na milijun poroda situacija kao kod posta prije mog, nažalost. Kao što kolegice s faksa koje su iz Osijeka bježe iz njihovog rodilišta ni sama ne znam gdje u ovim krajevima roditi,kad nam tako govore da bježimo, Vukovar, Osijek, Vinkovci,ma sve je to isto,kad nabasaš na doktora kojem nije dobar dan (ili noć) onda si svejedno nadrljala. Mene čeka to za 7 mjeseci, ne razmišljam gdje ću kad su mi Vk pod nosom. Nadam se da će sve proći ok, kao i tebi i želim svu sreću!!
malalena25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 17:13   #304
Quote:
matea0605 kaže: Pogledaj post
Moje iskustvo bježi iz vinkovaca ,poradali me 13 sati na drip,beba se nije spustala nakraju je beba umrla .... Zahvalom doktora KOLAKA
Čekaj, umrla ti je beba? Isuse Bože... Žao mi je, jako.

Pa hoćeš li tužiti doktora, dati priču u medije?
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 19:48   #305
Što reći... Matea drži se, na sreću ne mogu si to ni zamisliti, ali sve je to tako tanka granica u rodilištima... Nije to baš jedan na milion, nažalost.
bela87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 21:19   #306
Matea pa što se dogodilo? Zašto je beba umrla?
RokoRita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 12:30   #307
To je, čini se, ova priča.
http://cibalia.hr/2016/02/15/vinkova...kog-rodilista/

Matea, užasno mi je žao.
Crtičica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 16:49   #308
Moje iskreno saučešće ovoj nesretnoj mladoj mami i nakon što sam pročitala njeno iskustvo nadam se da će naći snage i unatoč svojoj boli pokrenuti sudski postupak protiv dr Kolaka. Čak i da je njena beba preživjela, taj doktor je zaslužio tužbu jer stvarno mi je teško vjerovati da jedan liječnik, ginekolog, čovjek kojem je posao pomoći rodilji, može koristiti takav rječnik, nedostojan niti pijanog kretena. Ginekolog koji se pacijentici obraća kao glupači, koji koristi psovke, kojem izgleda na živce ide žena koja se porađa i pati, pogriješio je u odabiru profesije, pa ako već sam nije u stanju priznati pogrešku odabira, onda mu svakako treba pomoći i oduzeti licencu da ne sramoti struku.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 17:13   #309
Otac nije smio biti na porodu ili? Svejedno je trebao reagirat i ozbiljno zaprijetit doktoru ako mu žene nije bilo satima :/
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 18:52   #310
Sirota beba, mama...ma cijela obitelj...
A ovih mesara je previse..u splitskom rodilistu koliko hoces
__________________
...čuvan te...na dnu srca šta san šakon stiska samo za tebe....
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 22:10   #311
Ma nije stvar da oni njih štite, nego su im i dali ovakve naputke...
a to je da se na carski stavlja zadnji tren...
zašto, zato jer je carski preko 5 puta skuplji proračunu zdravstva nego prirodni porod.
Istina je da on snosi i određene komplikacije, al ako se žena kroz par sati ne otvara, dijete ne spušta, snaga odlazi...čemu je mučit ko beštiju da se tako izrazim pa je držat 12 sati na dripu??
A bogami i te komplikacije oko carskog, nisam nikad čula da su se dogodile nekoj čunki, ipak one sve na carski rađaju...to se događa nama, običnim ženama.
Epiduralana u Splitu? Hahahah.....smijeh me doslovno hvata, to možeš dobit ako platiš/imaš jaku vezu po mogućnosti anesteziologa/ako nije vikend i ako se još 16 zvijezda poklopi... suma sumarum do zadnjeg trena ne znaš hoćeš je dobit. Zar ne bi to trebalo bit naše pravo odabira?
__________________
...čuvan te...na dnu srca šta san šakon stiska samo za tebe....
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 11:22   #312
Matea je iz meni susjednog sela, suprug je koliko čujem od ljudi na poslu negdje van države. Inače dovesti tatu na porod je živa sprdnja ovim našim doktorima i babicama,kolegica je povela muža,sreća pa je dr. Juzbašić bio na odjelu i dopustio,ali babice su se podsmijavale tome. Epiduralna?! naravno da ne postoji. Sad kad izlaze razne priče na vidjelo dobro se zapitam gdje da rodim. Doduše,oko mene su žene koliko-toliko zadovoljne,ali vidim da ima puno više loših priča.
malalena25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 19:56   #313
Matea, primi moju najdublju sućut.
Ne mogu ni zamisliti kako se osjećaš i molim se Bogu da ti da snage da preživiš ovu strašnu tragediju.
Večeras sam gledala reportažu o zločinu učinjenom tvom anđelu,tebi i tvojoj obitelji i zajedno sa vama isplakala rijeku suza.
__________________
Sanrio
sanrio is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 22:59   #314
Draga Matea, primi moju šućut. Ne mogu niti zamisliti bol koju prolaziš.

I sama sam nedavno rodila, rađala 24h...na kraju sam dopala u groznu smjenu i sam Bog je pomogao meni i kćeri da smo obje dobro. Mučila sam se ko pas i beba je zapela i nije išla van, kad je u salu uletjela doktorica koja nije niti bila u smjeni i rekla svima koji su me do tada neuspješno porađali da se maknu od mene i da će me ona poroditi. Objasnila mi je kako da dišem i tiskam, držala me za ruku, dragala i govorila mi kako sam divna, jaka i da to mogu. U samo nekoliko trudova sam uspjela roditi i moja je kćerkica živa i zdrava, što je najvažnije. Zahvaljivala sam toj doktorici, za koju ne znam niti kako se zove, a ona mi je rekla da joj nemam na čemu zahvaljivati jer sam ja ta koja je rodila. Ali kad vidim ovo iskustvo znam koliko smo sreće imale i koliko nam je pomogla. Strašno je koliko malo treba da budeš čovjek i pomogneš ženi u tim trenucima, a ne ova gamad koja ih čak i vrijeđa zbog svoje nesposobnosti. Ne znam kako doktor iz Vinkovaca uopće može živjeti sam sa sobom nakon što je ubio nečije dijete.
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 11:00   #315
Jako mi je žao što se dogodilo Matei,to bi trebali biti najljepši trenuci u životu,kad rađaš novi život.Naravno da nam je teško i bolno,ali tu su "osposobljeni" ljudi koji su plačeni i odgovorni za naše stanje i stanje djeteta. E sad,svi su skupa nekulturni,bezosjećajni i nikako ne mogu shvatiti zašto rade taj posao.
Ja imam jako ružno iskustvo iz VK bolnice od prije 18 god.i samo Bogu mogu zahvalit što smo živi izašli i što je dijete normalno.
jaga7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 12:28   #316
nedavni događaji u vinkovačkoj bolnici su zaista grozni. suosjećam sa roditeljima i nadam se da će pravda biti zadovoljena, te da će se ubuduće bolje paziti na takve stvari u svih hrvatskim rodilištima. no, u ovoj se temi iznose osobna pozitivna ili negativna iskustva iz rodilišta i ne služi za grubo napadanje doktora i pozivanja na njegov linč. svi takvi postovi su obrisani, a daljnji će biti sankcionirani. stoga molim forumaše da se pridržavaju pravila.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2016., 17:50   #317
ako moderator dopusti, stavila bih ovaj link: Poziv mamama iz Slavonije.
a možda bi se mogao podijeliti i na drugim temama. to je najmanje što možemo učiniti.
__________________
26111984.27032003.23102004.22092012.29092013.22082016.
M.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 19:16   #318
Bok svima!
Termin mi je krajem petog mjeseca i trebala bi u Vinkovačko rodilište ali me malo strah nakon svih ovih loših iskustava. Ima li koja da može pohvaliti ovo rodilište?
eleonora23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 14:37   #319
Quote:
eleonora23 kaže: Pogledaj post
Bok svima!
Termin mi je krajem petog mjeseca i trebala bi u Vinkovačko rodilište ali me malo strah nakon svih ovih loših iskustava. Ima li koja da može pohvaliti ovo rodilište?
Ne boj se! I mene čeka porod u Vk za koji mjesec. Ako možeš povedi muža, valjda su onda ok. Žene meni bliske nemaju posebno loših iskustava pa me to tješi. Već vidim sebe da ću se dobro raspitati kad radi koji doktor pa trpiti kod kuće dok se ne dočepam kog želim Ako krene prirodno,što se molim svaki dan. Da su grozni jesu,ali ima i drugih rodilišta u kojima je stanje kaotično. Njima je najgore kad se oko neke žene moraju brinuti,najlakše je uključiti drip i pustiti da sve samo ide,a oni ispijati kave,spavati,tračati. Tako da ti želim sreću,da sve brzo ide,da ne treba neka specijalna intervencija. Puno je ružnih priča,i sama sam plakala danima i pitala se kud sam se baš sad odlučila za bebu,ali pregrizla sam to i vjerujem u bolje dane
malalena25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 12:03   #320
Quote:
malalena25 kaže: Pogledaj post
Ne boj se! I mene čeka porod u Vk za koji mjesec. Ako možeš povedi muža, valjda su onda ok. Žene meni bliske nemaju posebno loših iskustava pa me to tješi. Već vidim sebe da ću se dobro raspitati kad radi koji doktor pa trpiti kod kuće dok se ne dočepam kog želim Ako krene prirodno,što se molim svaki dan. Da su grozni jesu,ali ima i drugih rodilišta u kojima je stanje kaotično. Njima je najgore kad se oko neke žene moraju brinuti,najlakše je uključiti drip i pustiti da sve samo ide,a oni ispijati kave,spavati,tračati. Tako da ti želim sreću,da sve brzo ide,da ne treba neka specijalna intervencija. Puno je ružnih priča,i sama sam plakala danima i pitala se kud sam se baš sad odlučila za bebu,ali pregrizla sam to i vjerujem u bolje dane
Hvala malalena, voljela bi da muž bude samnom ali on misli da nebi mogao podnijeti da gleda porođaj. Ako prođe tečaj samnom jeli smije kad želi izaći iz rađaone ili?
eleonora23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:22.