Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2006., 18:46   #61
Secundo,slazem se s tobom i mene je prvi post jako prestrasio jer je i ta mama iz Teksasa patila od PPD ali i redovnih depresija. Kod nas se jos uvijek olako gleda na takve probleme a kad se desi ona prica(nedavno ) da se mama ubila onda samo sljezu ramenima.Na kraju krajeva i ja sam prosla nedavno kroz porod i sve sto nakon toga slijedi i znam da nije lako.
LMT bebe su jako individualne i neke spavaju od prve cijelu noc a nekima treba duze,evo m oja je skoro 19 mjeseci (jos je dojim) spava s nama i meni to jako puno pomogne da se dobro naspavam. Po noci se jos uvijek zna buditi i cickat par puta, imat ces i prospavanih noci ali bit ce i zubica i temperatura a onda se budi i svakih sat ,dva. Nema pravila. MEni jako pomogne da recimo vikendom muz uzme malu kad se probude i otpelja ju van da ja jos odspavam par sati. Pomogne mi i to sto sam relativno brzo(mjesec dana nakon poroda) pocela raditi dva sata svaki drugi dan, pa bi je cuvao muz poslje posla a sada siterica i ja se fakat odmorim tih dva sata. Mentalno naravno.Ako imas mamu i svekrvu u blizini , iskoristi ih u potpunosti. Otidnji si sat vremena prosetat, u shoping, teretanu, bilo kaj ali uzmi si neko vrijeme u danu samo za sebe. Bebici ce biti dobro, mozes se izdojit da ne brines i to je to. Nema bolje osobe za cuvanje djeteta od tate i baki i deda. Oni isto vole tu bebu ko i ti i napravit ce sve da beba bude zadovoljna i jednom kad si to stavis u glavu nece biti problema.
Odmaraj sto vise prek dana, kad dojis legni se ljepo s bebom u krevet i polako,nikam ti se ne zuri a bakama daj da skuhaju ,spreme i sl. Ne mora ti ni stan biti savrsen,ko ga sljivi. Brini o sebi i bebi i to je to Sad bude i ljepo vrijeme pa budi vani na suncu sto vise, sunce ti potice stvaranje serotonina ak se ne varam a on je vezan za dobro raspolozenje Sretno i samo se ti tu nama pozali, puno nas je proslo kroz slicne stvari ili ima nekog ko je i uglavnom ti svi zele dobro, neko je malo agresivniji u pristupu(Secundo i ja), a neko opusteniji ali ti svi zele dobro
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 18:53   #62
Anabela pa imas jendo dijete ,znala si kaj te ceka s drugim,ne? I mi cekamo drugo i razmak ce biti dve godine i vec sad sam u panici ali si nastojim olaksat sto vise. NEma dizanja po noci,spavamo svi u jednom krevetu, dojim u snu prakticki i stvarno se ne mogu pozalit da sam ne ispavana od prvog dana kad sam skuzila da nema smisla se mucit sa odvojenim spavanjem. Zdusno prihvacam svu mogucu pomoc, makar zivim stotine km od bilo kakve rodbine. O sexu bas ne razmisljam pre vise, zasto se s tim tolko opterecivat,kad se desi ,desi. Uz svo dojenje i hormone me bas i ne privlaci pre vise. Hormoni su luda stvar pa ak im se jako opiremo imam osjecaj da se borim s vjetrenjacama,nekak sam se naucila zivjet s tim. Znam da to nisam ja ali odzrtvujes par godina izrodis sta si zamislis i to je to. Vec sad se spremam i stedim lovu za veliki shoping i neko lijepo putovanje kad prestanem dojit i dovedem tijelo u formu To me nekak drzi da ne puknem,hehe.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 18:54   #63
Quote:
ANABELA kaže:
Mene najviše živcira što nemam vremena za sebe,sve je podređeno drugima,sve se vrti oko klinaca.
A opet kad se sva ta strka slegne i prije nego što legnem u krevet ništa ne može zamjeniti taj osjećaj zadovoljstva,ljubavi,dobrog kad pogledam u njihove krevetiće i dok ih gledam.
I ja to isto osjecam.

Quote:
Rita kaže:
Nema bolje osobe za cuvanje djeteta od tate i baki i deda.
Kad su babe tu, onda imam za sebe i vise od jedan dva sata, i ne govorim o spavanju, ali problem je najvise nastao kad sam oterala babe i pokuzala sama dva tijedna. Vracam babe nazad, nije im prva beba.
__________________
I wanna peace in the world a.k.a. I wanna piss on the world.
LoveMeTender is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 18:56   #64
Quote:
Rita kaže:
O sexu bas ne razmisljam pre vise, zasto se s tim tolko opterecivat,kad se desi ,desi.

Meni, na primjer, ne nedostaje sami seks kao takav, nego emocije koje sam gajila ka muzem prije nego sam ostala u drugom stanju. Bio mi je drazi romanticno, sad mi je vise kao prijatelj ili brat.
__________________
I wanna peace in the world a.k.a. I wanna piss on the world.
LoveMeTender is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 18:58   #65
Quote:
Rita kaže:
LMT bebe su jako individualne i neke spavaju od prve cijelu noc a nekima treba duze,evo m oja je skoro 19 mjeseci (jos je dojim) spava s nama i meni to jako puno pomogne da se dobro naspavam. Po noci se jos uvijek zna buditi i cickat par puta, imat ces i prospavanih noci ali bit ce i zubica i temperatura a onda se budi i svakih sat ,dva. Nema pravila.

Znam da nema pravila, i ne uzimam u obzir dane kad/ako ima temperaturu, nego opcenito.
__________________
I wanna peace in the world a.k.a. I wanna piss on the world.
LoveMeTender is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 19:01   #66
LMT to ti je skroz normalno jer si vecinu tih emocija okrenula djetetu. NE brini,polako kad uhvatite vremena, uzmite baku da cuva bebu a vi u kino, na veceru, neki divlji sex u autu na putu prema doma i da vidis. Razgovaraj s muzem o tome, treba ti vise mazenja i paznje. Muzevi kad vide da su mame u brizi za djete oni se nekak povuku u sebe.Barem je moj tako pa sma ga ja na kraju ganjala po kuci. Sve ce to doc na svoje. Probaj i s njim o tome razgovarati. I nemoj nis drzat u sebi
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 19:04   #67
NI opcenito ti nema pravila. Djeca fizioloski mogu prespavat noc s nekih mislim 6,7 mjeseci ali neki i ranije to rade a neki nikada. Zavisi i koliko na vecer pojedu,kasnije su cesto i zedni po noci. MA sto i jedna sitnica, ne brini i ne racunaj na spavanje kroz noc pa ce ti biti lakse to prihvatiti. Ili ako ti je to toliko bitno i ako imas srca streniraj ga po jendoj od onih metoda, pustis da place, stavis ga u svoju sobu u kindac i ne javljas se kad cvili i djete se nauci spavat kroz noc. Za to trebas imat zivce,ja ih nikad ne bi imala za tak nesto. Pisalo se puno o tome ovdje.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 19:14   #68
Vec sam nekoliko puta napisala, da mi muz zna sve i da o svemu pricam s njim. Mazi me i pazi, govori mi kako sam divna majka i koliko sam lijepa

Pricala sam i sa mamom, sa svekrvom, prijateljicama. Ja ne krijem osjecaje i misli. To nije problem. I uvijek kad popricam s nekim ko je nesto slicno prosao, lakse mi je. That's covered.
__________________
I wanna peace in the world a.k.a. I wanna piss on the world.
LoveMeTender is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 20:22   #69
LMT nemam ti niš pametno za reći jer ne znam puno o post.porođ.depresiji, ali tebi i bebi ovim putem želim zaželjeti sve najbolje i da svi troje zajedno prebrodite (kao i za mnoge žene) to teško razdoblje drži se, sad imaš jedan razlog više
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 21:51   #70
Tu u USA je preporuka nista prije 6 mjeseci i ja sam to napravila. MAla mi je super zdrava(kucam u drvo) jos uvijek doji na veliko ali i jede sve zivo. Jako sam pazljivo krenula sa nadohranom i do godine dana je jako malo toga jela osim cice. NIs joj nije falilo. Krenuli smo i sa proteinima dost rano a citruse i mljecne proizvode poslje godine dana. Ni danas bas ne pije nesto mlijeka ali zato jede sir i sve ostalo mljecno. Ja ti nebi preporucila nikakve sokice(a i moj pedijatar ne preporuca) pogotovo ako i dalje dojis jer im je to samo dodatan secer i uci ih da ne vole vodu poslje nego samo slatko. Moja je samo na vodi i sad sam sretna jer se ne brinem za zubice i nemoram stalno balansirat sa razrjedjivanjem sokova. Ona sad bas i ne voli pit nis osim vode.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 21:59   #71
Quote:
LoveMeTender kaže:
Nego, da mi na ovo odgovorite..
S oko 6 mjeseci je počela spavat cijelu noć, pa se onda od 9. mjeseca jedno 3 mjeseca budila nekoliko puta po noći (a mi bili totalno iskomirani), i sad zadnjih 5 mjeseci pretežno spava cijelu noć, jednom do dvaput tjedno se kratko probudi i opet nastavi spavat.

Što se tiče kašica, imaš one hipp-ove za kupit, mi smo joj ih počeli davat s oko 4 mjeseca, ali polagano, a žena ju je dojila do kad je imala godinu. Sokiće joj dajemo jako malo, pije uglavnom vodu ili svježe mlijeko.

I preporučujem ti da pogledaš ovaj forum:

http://p221.ezboard.com/bmameibebe
__________________
'Music is your own experience, your own thoughts, your wisdom. If you don't live it, it won't come out of your horn.' - Charlie Parker
Baan Dar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 22:58   #72
Hvala na preporuci, al radije bi ovdje pitala. Ne mogu na takvim forumima. Osjecam se ko 'profesionalna mama'. Znam, jer citala sam dok sam bila trudna.
__________________
I wanna peace in the world a.k.a. I wanna piss on the world.
LoveMeTender is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 23:02   #73
Quote:
LoveMeTender kaže:
Osjecam se ko 'profesionalna mama'.
mozda je u tome mali problem, da si svoj majcinski "zadatak" shvatila preozbiljno? mozda otud i napadi panike, jer stalno strepis dal si na visini zadatka?
opusti se malo, majcinstvo je najprirodnija pojava, promatraj macke kako se brinu nagonski o svojoj mladuncadi, bez ikakve panike. a pazi, imaju ih i preko nekoliko, ne samo jedno
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 23:14   #74
Quote:
Natch kaže:
mozda je u tome mali problem, da si svoj majcinski "zadatak" shvatila preozbiljno? mozda otud i napadi panike, jer stalno strepis dal si na visini zadatka?
opusti se malo, majcinstvo je najprirodnija pojava, promatraj macke kako se brinu nagonski o svojoj mladuncadi, bez ikakve panike. a pazi, imaju ih i preko nekoliko, ne samo jedno

Nac, ne s*ri. Rekla sam da ako citam tamo onda se unosim u to i kao da nista drugo ne postoji. Nesto slicno kao tvoje opsjedanje ovim forumom
__________________
I wanna peace in the world a.k.a. I wanna piss on the world.
LoveMeTender is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 23:16   #75
Quote:
LoveMeTender kaže:
Nac, ne s*ri. Rekla sam da ako citam tamo onda se unosim u to i kao da nista drugo ne postoji. Nesto slicno kao tvoje opsjedanje ovim forumom
ohoho, vidim ti po rjecniku da si dobro. samo malo histericno. znaci trazis paznju.

nego, mogu ja nesto pitat? zanima me to oko seksa nakon poroda. ne bi li bilo logicno da seks (bilokakav, ono, oralni, skakljanje, stipanje za sise, bilo sta), pomaze zeni da se opusti i smiri tijekom tih hormonalnih problema?

i kako to zene "izgube zelju" nakon poroda? objasnite mi to malo. tx.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 23:27   #76
Quote:
Natch kaže:
ohoho, vidim ti po rjecniku da si dobro. samo malo histericno. znaci trazis paznju.

nego, mogu ja nesto pitat? zanima me to oko seksa nakon poroda. ne bi li bilo logicno da seks (bilokakav, ono, oralni, skakljanje, stipanje za sise, bilo sta), pomaze zeni da se opusti i smiri tijekom tih hormonalnih problema?

i kako to zene "izgube zelju" nakon poroda? objasnite mi to malo. tx.

Mozda trazim paznju, a mozda i ne zelim da insinuiras

Opusta seks, ali neki ljudi ne mogu imati seks ako iz prve nisu opusteni t.j. odmoreni

btw. recnik mi je uvijek takav, samo ne prema svim.. samo prema onim koje smatram blizim
__________________
I wanna peace in the world a.k.a. I wanna piss on the world.
LoveMeTender is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 23:35   #77
Quote:
LoveMeTender kaže:
Mozda trazim paznju, a mozda i ne zelim da insinuiras

Opusta seks, ali neki ljudi ne mogu imati seks ako iz prve nisu opusteni t.j. odmoreni

btw. recnik mi je uvijek takav, samo ne prema svim.. samo prema onim koje smatram blizim
ok, tx. znaci MOZES se seksati? al si preumorna?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 23:38   #78
Quote:
Natch kaže:
ok, tx. znaci MOZES se seksati? al si preumorna?

Mogu, fizicki. Al ja sam zena.. meni treba biti i psiha zadovoljena tokom seksa. Ne znam kako je kod drugih.
__________________
I wanna peace in the world a.k.a. I wanna piss on the world.
LoveMeTender is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 23:39   #79
Quote:
LoveMeTender kaže:
Mogu, fizicki. Al ja sam zena.. meni treba biti i psiha zadovoljena tokom seksa. Ne znam kako je kod drugih.
sta to znaci da ti i psiha bude zadovoljena? mislis njeznosti i to? daj objasni pls
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 08:23   #80
Gle Natch meni su hormoni jednostavno tak jaki da se uzasno tesko mogu napaliti, znaci totalno sam suha dole i sex treba biti sa duuugom predigrom i ne smijem zaspat sa svojom zlaticom u 9 sati. Eto hormoni te jednostavno stave na susu. Da ne kazem da sam tak umorna da mi nije do niceg,samo me pusti spavati. Na svu srecu da ostanem trudna cim me muz pogleda pa nije trebalo radit na drugom djetetu duze od jednom hehe inace kak stvari stoje sad bi bili na jednom i to je to. KAzu da kad prestanes dojit da se to sve stabilizira. Naravno ,nije kod svih zena isto. Sad kad sam trudna i dojim situacija se poboljsava jer inace u trudnoci hormoni su nekak vise na strani sexa pa valjda smanjuju ove protiv. SAd ce te mi se smijat na ovakvom objasnjenju ali kasno je i ja sam umorna,hehe.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:20.