Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2010., 23:17   #2001
Tina33 traži link. Možete li joj ga dati. Ja sam se ispisala, pa ne mogu.
Što su se raspisale na našoj temi

Zadnje uređivanje babicana4 : 25.09.2010. at 23:25.
babicana4 is offline  
Old 25.09.2010., 23:31   #2002
Quote:
babicana4 kaže: Pogledaj post
Tina33 traži link. Možete li joj ga dati. Ja sam se ispisala,
Što su se raspisale na našoj temi
jeste...ja se taman spremala zaspati i vidim da pitas da se tini posalje link pa okrenem i ..imam sta videti.. .srecom te smo se manuli te suplje price...pobogu, pa zasto se na drugim temama toliko ne vode rasprave...ko da je to stvar planetarnog znacaja, sta ce par nas zena jesti... I sto je cudno...niko ne polemise, al jok... ne mogu da puste celu stvar pa to ti je... Sreca te sam se ispisala...ajd nek neko javi tini, ni ja ne mogu...
vinicka is offline  
Old 26.09.2010., 07:54   #2003
dobro jutro

poslala sam tini link

te žene su se posve pogubile
ova kaže da nismo dozvolile da se razvije konstruktivna rasprava pro et contra

jesu li te žene zaboravile na kojoj stranici pišu? ej cure, to je coolinarika, jeste čule, coolinarika
one bi vodile znanstvene rasprave na COOLINARICI
svašta se dogodi kad ti udre šećer u glavu
Pepica is offline  
Old 26.09.2010., 08:01   #2004
Quote:
Pepica kaže: Pogledaj post
dobro jutro

poslala sam tini link

te žene su se posve pogubile
ova kaže da nismo dozvolile da se razvije konstruktivna rasprava pro et contra

jesu li te žene zaboravile na kojoj stranici pišu? ej cure, to je coolinarika, jeste čule, coolinarika
one bi vodile znanstvene rasprave na COOLINARICI
svašta se dogodi kad ti udre šećer u glavu
Samo nisu one svesne da im je secer udario u glavu
tashka78 is offline  
Old 26.09.2010., 08:06   #2005
Ja sam u mladosti, s nekih 16, 17 godina, prestala jesti meso iz glupe tinejdžerske fore. Kako ni inače ne obožavam mlijeko, jogurt, vrhnje, jaja, ni to nisam jela. Jela sam voće i povrće, kruh, možda malo sira... U to sam se vrijeme bavila i sportom i imala treninge triput tjedno po 2-3 sata. Nakon otprilike godinu dana takve prehrane, jednog sam se dana srušila u svlačionici i završila u bolnici, pa sam još par tjedana dobivala infuziju. Bila sam opasno slaba, bez vitamina, loša krvna slika. Navodno, iako sam jela voće i povrće koji su kao puni vitamina, nisam jela dosta masnoća, što je istina, kao ni nekih nutrijenata kojih ima u posebnim proizvodima za vegetarijance, što ja naravno nisam znala.

Uglavnom, danas (10 godina poslije ) jedem većinom meso i proizvode životinjskog porijekla, uz naravno povrće. Voće ne jedem, ne jedem ni kruh ni tjesteninu. Osjećam se odlično, krvna slika super. Fizički baš i nisam aktivna, osim svakodnevne šetnje s psom. Slatko izbjegavam, jer sam ovisna, ne pijem alkohol, ali dosta pušim.

E sad, iz ovog ja osobno zaključujem da je iznimno opasno krenuti u vegetarijanstvo i veganstvo bez velikog znanja o svemu potrebnom za zdravlje. Opet, s druge strane, nema šanse da bi mi se dalo jesti tofu, soju ili alge. To mi je neprirodno i odbija me. Zbog toga je moje osobno mišljenje da je vegetarijanstvo i veganstvo prvenstveno za ljude koje tjeraju etički principi, dok svi ostali imaju mnogo veću šansu jesti zdravo ako jedu normalne namirnice, koje su osim toga mnogo dostupnije.


ovo sam našla na susjednoj temi, bivši vegetarijanci, ova cura ni ne zna da jede po LCHFu, ili zna
Pepica is offline  
Old 26.09.2010., 08:06   #2006
Quote:
Pepica kaže: Pogledaj post
dobro jutro

poslala sam tini link

te žene su se posve pogubile
ova kaže da nismo dozvolile da se razvije konstruktivna rasprava pro et contra

jesu li te žene zaboravile na kojoj stranici pišu? ej cure, to je coolinarika, jeste čule, coolinarika
one bi vodile znanstvene rasprave na COOLINARICI
svašta se dogodi kad ti udre šećer u glavu
haj pepice, fala Bogu da s tu, ja samo trazila izgovor da ne ucim pa vrtim stare postove...a joj, vide li to na cool...al bez sale mozda je dobro otvoriti temu: vasi stavovi i razmisljanja o ishrani, pa tu bi stvarno islo sve u tom stilu.Meni naravno ne bi palo na pamet to da citam, al ocigledno ima ljudi koje to zanima, pa oni tamo, a mi na drugu stranu...al sad smo na drugoj stranu...zali Boze nerviranja...sta spremate danas? Ja sad iscitavala Zelenu i vidim da ne idu paprike, a ja juce kupila gomilu...ispeci cu ih pa u friz..
vinicka is offline  
Old 26.09.2010., 08:11   #2007
Quote:
tashka78 kaže: Pogledaj post
Samo nisu one svesne da im je secer udario u glavu
ne bih rekla da je secer..tolika potreba isterivanja pravde i potreba za raspravama...kobajagi "konstruktivnim". malo vise tu treba od secera.pa mislim, nije da se na ovakvim forumima resavaju svetska pitanja. Aman, razmenjujemo recepte i pricamo o klopi? Ja zato i nisam sklona provoditi sate i sate u kuhinji, mislim...pa to je klopa...jest da nam je draga i fino da je ukusno, al bas toliko tupiti i sve obavijati filozofijom, ljudskim pravima, brigom za ovo ili ono...dosadnoooooo!!!!!!!!!
vinicka is offline  
Old 26.09.2010., 08:15   #2008
Quote:
vinicka kaže: Pogledaj post
ne bih rekla da je secer..tolika potreba isterivanja pravde i potreba za raspravama...kobajagi "konstruktivnim". malo vise tu treba od secera.pa mislim, nije da se na ovakvim forumima resavaju svetska pitanja. Aman, razmenjujemo recepte i pricamo o klopi? Ja zato i nisam sklona provoditi sate i sate u kuhinji, mislim...pa to je klopa...jest da nam je draga i fino da je ukusno, al bas toliko tupiti i sve obavijati filozofijom, ljudskim pravima, brigom za ovo ili ono...dosadnoooooo!!!!!!!!!
uuuu, ovo potpisujem, ja volim jesti, ali kuham samo brze stvari, ne da mi se.

danas ne znam što ću kuhati, sita sam se probudila pa nemam inspiraciju

a da opet muž nešto skuha?
Pepica is offline  
Old 26.09.2010., 08:18   #2009
I ja sam bila vegetarijanka jedno vreme i uopste to nije bilo za mene.....tofu i jos neke proizvode od soje su mi bili kao da sam jela gumu.Volim meso,povrce a o sirevima da i ne govorim.Bez voca i testenina mogu,kao i pirinca i zitarica,koje me nesto bas nisu odusevjavale.Mene su licno ubili slatkisi i neverovatna zelja za slatkim kad sam ostavila pusenje.
tashka78 is offline  
Old 26.09.2010., 08:21   #2010
ipak, odo uciti, ispit mi je ove nedelje...pozdravljam vas!
vinicka is offline  
Old 26.09.2010., 08:23   #2011
Quote:
vinicka kaže: Pogledaj post
ne bih rekla da je secer..tolika potreba isterivanja pravde i potreba za raspravama...kobajagi "konstruktivnim". malo vise tu treba od secera
a čuj, ti si psiholog, odmah ti to prepoznaš
Pepica is offline  
Old 26.09.2010., 08:26   #2012
ja nisam bila vegetarijanka iz uvjerenja nego mi se sviđala loša hrana

npr. samo tijesto za ručak, sa malo maslaca
voće u luđačkim količinama, povrće nula bodova
slatkiši, nekad sam cijeli dan jela samo slatkiše

dobro sam živa, nije ni čudo da me LCHF preporodio
Pepica is offline  
Old 26.09.2010., 08:43   #2013
Quote:
Pepica kaže: Pogledaj post
ja nisam bila vegetarijanka iz uvjerenja nego mi se sviđala loša hrana

npr. samo tijesto za ručak, sa malo maslaca
voće u luđačkim količinama, povrće nula bodova
slatkiši, nekad sam cijeli dan jela samo slatkiše

dobro sam živa, nije ni čudo da me LCHF preporodio
Ja sam krenula na vegetarijansku prehranu,kad sam isla da gledam nekog Americkog motivational guru,koji je takodje prmovisao vegetarijanstvo,a koji je u isto vrme bio "uhvacen" da jede meso .
tashka78 is offline  
Old 26.09.2010., 08:59   #2014
Quote:
tashka78 kaže: Pogledaj post
Ja sam krenula na vegetarijansku prehranu,kad sam isla da gledam nekog Americkog motivational guru,koji je takodje prmovisao vegetarijanstvo,a koji je u isto vrme bio "uhvacen" da jede meso .
da motivational guru

takvi mene mogu motivirati samo da puknem od smijeha
Pepica is offline  
Old 26.09.2010., 09:21   #2015
Quote:
polli kaže: Pogledaj post
V.pozvani u goste znam da ce biti pečena svinjetina ali moja kuma zna kako ja obožavam kolace takođe je rekla da je napravila zbog mene e šta sad
Polli, kako je bilo u gostima? Koliko kolača si pojela?
babicana4 is offline  
Old 26.09.2010., 09:22   #2016
jutro!

istopile se moje zalihe sira, vrhnja, i dobrog jutarnjeg
zelena, here I come!!!

nekako jedva čekam, jutros sam još pojela žlicu sira, i pijem nes sa zadnjim kapima slatkog vrhnja, tako da moja zelena kreće od ručka.
bit će ok, moji od mliječnog jedu jogurt i mlijeko, sir i vrhnje jedino mišonja, ali njegovo neću dirati. mlijeko već dulje vrijeme ne konzumiram, a ni jogurt jer me jako koči u mršavljenju, i uvijek vuče na još, tako da neće biti problem susretat se s tim u frižideru.

baš s pozitivom ulazim u ovo, ne mogu vjerovat. prije sam dan prije dana D trpala u sebe čokolade i kruha, da se "izdovoljim"
baš mi je drago da ovaj put to nije slučaj
__________________
‎''Osvajanje vrhunaca ne bi bilo ni upola lijepo kada na tom putu ne bi trebalo prijeći mračne doline.'' (Hellen Keller)
misscow is offline  
Old 26.09.2010., 09:24   #2017
Dolaze kumovi na rođendan sinu pa mm peče hobotnicu ispod peke a ja ću riblju juhu i šarenu salatu sa feta sirom.
thermojetics is offline  
Old 26.09.2010., 09:29   #2018
mmmmmmmmm hobotnica, s maslinovim, češnjakom, peršunovim listom i vlascem. ništa drugo mi ne bi trebalo uz to!
__________________
‎''Osvajanje vrhunaca ne bi bilo ni upola lijepo kada na tom putu ne bi trebalo prijeći mračne doline.'' (Hellen Keller)
misscow is offline  
Old 26.09.2010., 09:33   #2019
Dok sam jela puuunooo UH jedva sam dočekala da završi nedeljni ručak pa da idem prileći. Umorna od UH i nikad sita slatkoga.
Sad sad cijeli dan aktivna i ne pada mi na pamet ležeći položaj osim kad mm inzistira

Želja za nezdravim slatkišima nikad neće nestati al sretna sam što odolijevam. Ja sam od onih koji imaju dobar želudac i mogu pojesti pola tegle meda bez ičega i da mi ne dođe zlo. Dok mm bi umro da pojede 100gr čokolade odjednom. Zato nema problema sa kilama. Svi smo različiti.
thermojetics is offline  
Old 26.09.2010., 09:37   #2020
Quote:
thermojetics kaže: Pogledaj post
Sad sad cijeli dan aktivna i ne pada mi na pamet ležeći položaj osim kad mm inzistira
Trebao bi i on na LCHF. Onda se ne bi umarao i zvao te da legnete i skupa se odmarate. Jesam dobro razumjela?
babicana4 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:54.