Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2024., 08:46   #6321
Quote:
Wellisia kaže: Pogledaj post
Znaci pedijatar ne mora pisati uputnicu lijecnickom povjerenstvu?
Pedijatar napiše uputnicu, ti je pokupiš i zajedno sa svim drugim papirima predaš na HZZO
bejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2024., 10:18   #6322
Hvala!

Još jedno pitanjce, porodiljni ističe za točno mjesec dana. Bitno je da se sad preda a naknadno možemo donijeti još nalaza? Jer za neke specijaliste čekamo već više mjeseci za prvi pregled a nekima idemo već dulje vrijeme.
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2024., 11:25   #6323
Mozete i naknadno, na samom pregledu donijeti ako jos stogod prikupite.

Ako idete u Varazdin, neka babuskara od doktorice tamo radi koja je toliko neugodna i bahata da sam pisala sluzbeni prigovor.
Zla barbika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2024., 12:09   #6324
Quote:
Wellisia kaže: Pogledaj post
Znaci pedijatar ne mora pisati uputnicu lijecnickom povjerenstvu?
O toj uputnici je i prije bilo kontradiktornih odgovora. Ja ju nikad u zadnjih 7 godina nisam nosila.
__________________
Škorpija okružena Blizancima. Drugo dijete bit će Škorpija.
Atrama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2024., 12:20   #6325
OK, tnx. Ja se sad raspitujem za sestričnu jer joj je mala je baš bolesna, ali sijećam se kad sam ja koristila ovo pravo (prije više od 10 godina) da je isto bilo doslovno na koga naletiš i da se za iste dijagnoze dobivalo različito produljenje.
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2024., 13:41   #6326
A nažalost još uvijek je tako. Ja uskoro prelazim na SRV, vještačenje mi još vrijedi i pravnica mi veli da dođem samo potpisati zahtjev. A znam ljude koje su tražili potvrde poslodavaca i slične gluposti za istu stvar.
__________________
Škorpija okružena Blizancima. Drugo dijete bit će Škorpija.
Atrama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2024., 17:29   #6327
Kakvo je sad stanje sa onim uvećanim dječjim doplatkom koji se dobivao bez obzira na primanja? Ima li toga uopće? U nekom trenu sam uhvatila info da se više ne dobiva automatski čim se dobije rješenje o njezi nego se mora na vještačenje. Je li još uvijek tako?
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2024., 18:01   #6328
Nema više uvećanog doplatka. Sad se predaje zahtjev u zavodu za soc. skrb za inkluzivni dodatak (on obuhvaća nekadašnju invalidninu ili dodatak za njegu, i dječji doplatak), a iznos se određuje prema razinama. 5. različitih razina ima ovisno o stupnju oštećenja, i dijagnozi.
__________________
Škorpija okružena Blizancima. Drugo dijete bit će Škorpija.
Atrama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2024., 19:31   #6329
Ajme, šta su morali i c. za soc. rad uplesti u to?! Užas!!
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:54.