Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2017., 15:16   #1
Post Kako prebaciti novac iz PBZ na kraken?

Može li mi netko objasniti kako se prebacuju novci iz PBZ na kraken? Pokušavao sam na različite načine, no ne nalazim način kako to napraviti.
KingLear is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 08:46   #2
Uloguj se na kraken
Klikni na Funding pa Depozit
Tu ces dobiti potrebne podatke za bankovni transfer
Te podatke nosis u baku i das nalog za uplatu
__________________
Bitcoin Sports Betting
pravimpecenjaru is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 08:51   #3
Aha, nije moguće uplatiti internet bankarstvom već se mora ići uplatiti u banku?
KingLear is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 09:00   #4
Quote:
KingLear kaže: Pogledaj post
Aha, nije moguće uplatiti internet bankarstvom već se mora ići uplatiti u banku?
Nisam uplaćivala na Kraken već Bitstamp...možeš platit internet bankarstvom -> klikneš na izbornik "doznaka" i tamo upisuješ podatke koje si dobio od krakena za uplatu depozita. Banka će ti naplatiti 30,00 kn za prijenos sredstava, al to će ti pokazat prije nego što sve potvrdiš.
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 23:09   #5
Exclamation

PBZ lihvar povisio naknadu uplate putem SEPA na 70 kn...
SuperKruno is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 08:59   #6
Quote:
SuperKruno kaže: Pogledaj post
PBZ lihvar povisio naknadu uplate putem SEPA na 70 kn...
Hmmm...pa kako to? Prije tjedan dana kad sam ja uplaćivala, naknada je iznosila 30 kn Možda postoje razredi naknade ovisi koliko novaca prebacuješ?
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 13:22   #7
Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
Nisam uplaćivala na Kraken već Bitstamp...možeš platit internet bankarstvom -> klikneš na izbornik "doznaka" i tamo upisuješ podatke koje si dobio od krakena za uplatu depozita. Banka će ti naplatiti 30,00 kn za prijenos sredstava, al to će ti pokazat prije nego što sve potvrdiš.
Meni su rekli sad u pbz-u da je puno jeftinije internet bankarstvom, ali ja sad pokusavam ( na mobitelu ) napraviti sepa uplatu, ali ne mogu naci nacina. Jesi li ti to radila preko njihove aplikacije ili na internet stranici?
LP
Teslanikol is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 13:49   #8
Quote:
Teslanikol kaže: Pogledaj post
Meni su rekli sad u pbz-u da je puno jeftinije internet bankarstvom, ali ja sad pokusavam ( na mobitelu ) napraviti sepa uplatu, ali ne mogu naci nacina. Jesi li ti to radila preko njihove aplikacije ili na internet stranici?
LP
To možeš ako imaš internet bankarstvo. Preko mobilnog ne možeš.

Na šalteru ti naplate 75kn, dok preko internet bankarstva košta 30kn.
__________________
Cryptobegin
Toranaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 14:08   #9
Kolega ne može s PBZ-om uplatiti na Kraken, a bome ni ja sa Zabom. Je li tko uplaćivao u zadnjih tjedan dana?
klippoth is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 14:48   #10
Mislim da su ZABA i još jedna banka zabranile takve vrste transakcija. Sad je samo pitanje kad će ostale banke u Hr to napraviti
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 15:05   #11
Jesu banirale uplate na kripto markete ili je nešto općenito u pitanju?
klippoth is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 15:58   #12
Ovo prvo. Navodno, da nas gradjane zastite probaj se prebacit u neku drugu banku, preko pbza se za sada moze prebacivati lova.

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 16:26   #13
To mi se ne da. Probat ću prebacit pare na coinbase sa deviznog, kartičnim plaćanjem.
klippoth is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 16:44   #14
moj pajdo je uplatio prije koji dan na bitstamp putem RBA sepa naloga uživo veću svotu...bez beda
murof7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 21:30   #15
PBZ (kao i vecina ostalih) ima jako veliku naknadu za SEPA EUR transfere, osobno sam preko coinbase-a kupio LTC, tamo je naknada 1eur za placanje karticama.
Mackomir is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 07:37   #16
Quote:
Mackomir kaže: Pogledaj post
PBZ (kao i vecina ostalih) ima jako veliku naknadu za SEPA EUR transfere, osobno sam preko coinbase-a kupio LTC, tamo je naknada 1eur za placanje karticama.
Coinbase fee za plaćanje karticom je 3.99%. Ako SEPA transfer košta 30 kuna onda za sve transakcije ispod 100 Eura je karticija jeftinija a iznad 100 Eura SEPA.

4 Eura = 30 kuna
Noctifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 09:24   #17
Quote:
Noctifer kaže: Pogledaj post
Coinbase fee za plaćanje karticom je 3.99%. Ako SEPA transfer košta 30 kuna onda za sve transakcije ispod 100 Eura je karticija jeftinija a iznad 100 Eura SEPA.

4 Eura = 30 kuna
Ma ja sam uzeo za nekih 3 eura LTC-ova, cist bezveze da vidim, zato mi je ispala naknada 1eur, to je valjda minimalni iznos naknade. Al ovo sve stoji sto si rekao.
Mackomir is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 20:31   #18
Pozdrav, ekipo.
Sudeći po ovom forumu čini se da nema previše ljudi koji se kod nas bave ovom vrstom ulaganja pa hajde da barem nas par razmjeni mišljenje.
Ja sam prije nekih mjesec dana napravio prvu uplatu na Kraken. Bilo je dosta komplicirano jer internet bankarstvo imam u ZABA. Probao sam tako napraviti uplatu koja je u prvom trenutku prošla, ali su mi sredstva slijedeći dan vraćena na račun uz napomenu banke da ne dopušta ulaganje u kriptovalute.
Imam račun i RBA pa sam u poslovnici uspio napraviti uplatu uz naknadu od 30kn. Uz neke komplikacije novci su kroz koji dan sjeli na račun na Kraken. Toliko što se tiče uplate.
Sada bi me zanimala, ako netko ima volje podjeliti s ostalima, raspodjela sredstava po valutama. Obzirom da Kraken trenutno nudi nekakvih 10 valuta koje je moguće kupiti eurima, od kojih su neke preskupe (poput naravno Bitcoina) izbor i nije preveliki. Moj izbor je najvećim dijelom pao na Ripple, a ostalo sam po sitno podjelio na LTC, ETC, ETH I BCH.
Vaša razišljanja?
TomiH is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 11:26   #19
ima kakvih novosti u vezi sepa transfera itd?

vidim da ima da neke banke brane itd.

uglavnom planiram prebaciti cca 25-30k na bitstamp, pa me zanima gdje i kako to najjefitnije odraditi?

ima netko da je radio recently pa da mi kaze kako je odradio da znam da ce mi proci bez beda

hvala unaprijed
GrimReaperKC is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 19:31   #20
Ja uplatio na kraken 300€, ali uplatio sam onaj sepa transfer u japan tako da sam mozda sjebao stvar, erstebank uzela 70kn, do krakena je stiglo 290,5€ jer su 9,5€ bile medubankarske transakcije, i onda si je jos kraken uzeo 10€. Tako da je do faze trgovanja ostalo negdje 280€.

Sad planiram izvuci novac vani, pa me zanima najjeftiniji i najcisci oblik isplate, tko ima iskustva?
Nebih opet preko japana jer me deru.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:34.