Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2012., 15:18   #21
Quote:
hazzarder kaže: Pogledaj post
dakle govorimo o nama hrvatima i najjeftinjoj legalnoj varijanti.
da ne bi bilo zabune ;-)
najjeftinija ti je varijanta kupnja zlata u Siera Leoneu......i transfer u Njemačku ili Švicarsku u sef na svoje ime....

malo jest rizičnije ali se isplati.....
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 16:56   #22
jel itko ima iskustva s ovima? Malo šljaka web stranica ali gledam imaju jučerašnji datum za cijene?

http://www.plemeniti-metali.com/cjenik-3
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 18:29   #23
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
jel itko ima iskustva s ovima? Malo šljaka web stranica ali gledam imaju jučerašnji datum za cijene?

http://www.plemeniti-metali.com/cjenik-3
...i moja pokojna baba bi napravila bolji web page.....
zspani18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 11:07   #24
Quote:
zspani18 kaže: Pogledaj post
...i moja pokojna baba bi napravila bolji web page.....
kolega pošto srebrnina.......
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 11:29   #25
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
kolega pošto srebrnina.......
Za dobre stare kupce, uvijek diskontna....
zspani18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 11:44   #26
Quote:
zspani18 kaže: Pogledaj post
Za dobre stare kupce, uvijek diskontna....
ne mislim više kupovati fizikaliju......samo provjeravam koliko sam u plusu.....

naime kupio sam već u svibnju rudare.....manji dio unovčio, ostatak ću kasnije....
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 11:51   #27
Quote:
hazzarder kaže: Pogledaj post
dakle govorimo o nama hrvatima i najjeftinjoj legalnoj varijanti.
da ne bi bilo zabune ;-)
Hrvati i legalna kombinacija? Prosjecni hrvat ako kupi nekoliko unci stavit ce ih u djep i prenjeti bez prijave.
Pitam se da li za srebro vrijedi 1000kn bez carine pravilo za uvoz. Ako da, to pokriva nekoliko unci, otprilike 5.

Najjeftinija legalna varijanta je da se srebro ne unosi u Hrvatsku, zemlju debilnih carina i otimarina. Sto je pametno i sa strane prodaje, jer su otkupne cijene u Hrvatskoj losije nego vani.
Kupis izvan Hr, moras ili svercat ili placat masne carine na luksuz (30ak %) i masni PDV (halo 25%, Linicu, jesi lud?), a kad jednog dana hoces prodati cijena u Hr je losija nego izvan Hr, pa ponovo sverc komerc (kako uopce ide s iznosenjem PM-a? iz Bananistana?) da bi dobio ljudsku cijenu.

Bolje kupiti izvan Hr, skladistiti izvan Hr i prodati izvan Hr.

Varijanta 1: Slovenija, sef u banci, dealer kovanica, platiti slovenski PDV, od dealera do sefa osobno, na granici cariniku isplaziti jezik i reci "Linicu, eat your heart out", veseliti se analnom pregledu i rastavljanju automobila.

Varijanta 2: goldmoney.com, bullionvault.com, ... kupit bez PDV-a, skladistenje sica, nezavisni auditing da dokazu da je metal tamo (UK, Svica, US), prodaja ide online kao i kupnja, bez ikakvog poreza (teoretski trebali bi se prijaviti poreznoj upravi kad prodate kupljeno s profitom da platite Linicu za vise ciljeve).
Yokohama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 13:00   #28
Sve je to lijepo i krasno, ali dok nemaš fizički nadohvat ruke, ne možeš govoriti da ga uistinu imaš
Silver Argentum is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 15:37   #29
Pa sad, ne drzim ni veliku vecinu ustedjevine doma, "na dohvat ruke", da ne bi ispalo da je na dohvat necije tudje ruke koja mi je provalila u dom dok me nema (ili jos gore dok me ima), nego drzim kod pokvarenih bankstera.
Yokohama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 19:56   #30
Quote:
Yokohama kaže: Pogledaj post
Hrvati i legalna kombinacija? Prosjecni hrvat ako kupi nekoliko unci stavit ce ih u djep i prenjeti bez prijave.
Pitam se da li za srebro vrijedi 1000kn bez carine pravilo za uvoz. Ako da, to pokriva nekoliko unci, otprilike 5.

Najjeftinija legalna varijanta je da se srebro ne unosi u Hrvatsku, zemlju debilnih carina i otimarina. Sto je pametno i sa strane prodaje, jer su otkupne cijene u Hrvatskoj losije nego vani.
Kupis izvan Hr, moras ili svercat ili placat masne carine na luksuz (30ak %) i masni PDV (halo 25%, Linicu, jesi lud?), a kad jednog dana hoces prodati cijena u Hr je losija nego izvan Hr, pa ponovo sverc komerc (kako uopce ide s iznosenjem PM-a? iz Bananistana?) da bi dobio ljudsku cijenu.

Bolje kupiti izvan Hr, skladistiti izvan Hr i prodati izvan Hr.

Varijanta 1: Slovenija, sef u banci, dealer kovanica, platiti slovenski PDV, od dealera do sefa osobno, na granici cariniku isplaziti jezik i reci "Linicu, eat your heart out", veseliti se analnom pregledu i rastavljanju automobila.

Varijanta 2: goldmoney.com, bullionvault.com, ... kupit bez PDV-a, skladistenje sica, nezavisni auditing da dokazu da je metal tamo (UK, Svica, US), prodaja ide online kao i kupnja, bez ikakvog poreza (teoretski trebali bi se prijaviti poreznoj upravi kad prodate kupljeno s profitom da platite Linicu za vise ciljeve).
Mena zanima ima li ko iskustva kupnje zlata u Svici i orocavanja istog uz godisnju kamatu, naravno u renomiranoj banci a ne kod Hansa doma!??
__________________
Problem s nasim vremenima je taj da budućnost više nije što je nekad bila.
Paul Valery
blog is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 21:34   #31
Kamate na zlato? Bojim se da si malo pomješao lončiće
Silver Argentum is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 12:39   #32
Quote:
Silver Argentum kaže: Pogledaj post
Kamate na zlato? Bojim se da si malo pomješao lončiće
Malo ću razmišljati ''na glas''...
Pretpostavimo da bi ja , za jedno mjesec dana, mogao zaželjeti uložiti nekakvih 2 000 e u plemenite metale... Pošto vidim da trenutačno cjena pada, najvjerovatnije će padati i još tih mjesec dana- to je nekakav trenutak povoljan za kupnju...
E sada- kako konkretno, i šta kupiti?
Malo guglam, gledam neke zlatnike od unce u Sloveniji po 1700 eura( mislim 1 kom) naravno to treba prošvercati preko grane...
U Kroejšiji možeš samo preko oglasnika, ništa legalno osim ako ne želiš platiti i onaj porez na luksuz..
Čak mi pada na pamet i ona poluga srebra od kile po hilju eura, ali ko će sa tim preko granice..
Inače, osobno mi kod ove vrste ulaganja dolazi u obzir samo direktni posjed
-ono zdravo seljački zakopaš ili sakriješ negdje tih par zlatnika ili poluga i kažeš ženi (ili ne kažeš) i to je to...zlu ne trebalo
Slušam neke -kažu štedim u zlatu ali u sefu u Austriji- imam samo potvrdu da je to to...
i šta kad se sustav slomi, a radi toga me najviše i zanima zlato? Frka, panika- a ti zoveš u banku di je sef- a banka ''kaput''?
ima netko pametan prijedlog?
ar2d2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 12:49   #33
Na Njuškalu imaš oglas Slovenca koji dostavlja investicijsko srebro u Zagreb.Cijena momentalno 29,79 eura za uncu.Što se tiče posjeda sumnjam da će banke propasti,ali tko zna.Prije će biti da će se štampati.
mizuzul is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 13:05   #34
Quote:
mizuzul kaže: Pogledaj post
Na Njuškalu imaš oglas Slovenca koji dostavlja investicijsko srebro u Zagreb.Cijena momentalno 29,79 eura za uncu.Što se tiče posjeda sumnjam da će banke propasti,ali tko zna.Prije će biti da će se štampati.
Hvala, idem pogledati.
Šta se tiče banaka, i ja mislim da će biti tako. Stanje ovakvog kontroliranog kolapsa je prihvatljivo za sve i trajat će dugo, dugo...
ar2d2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 15:06   #35
Quote:
ar2d2 kaže: Pogledaj post
za jedno mjesec dana, mogao zaželjeti uložiti nekakvih 2 000 e u plemenite metale... Pošto vidim da trenutačno cjena pada, najvjerovatnije će padati i još tih mjesec dana- to je nekakav trenutak povoljan za kupnju...
Ne za mjesec, vec za tjedan dana.
__________________
Do you spend time with your family? Good. Because a man who doesn't spend time with his family can never be a real man.
zvrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 17:37   #36
Kako prepoznati jeli srebrnjak onakav kakvim se prikazuje?

Ljudi pomozite neiskusnom kupcu srebra.
Kupio bih kao dar za krizmu srebrnjak, ali me kopka sumnja da mi netko ne podvali posrebreni bakrenjak, npr.
Kako prepoznati jeli srebrnjak uistinu onakav kakvim se prikazuje?
Unaprijed hvala.
Stef10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 18:08   #37
Quote:
Stef10 kaže: Pogledaj post
Ljudi pomozite neiskusnom kupcu srebra.
Kupio bih kao dar za krizmu srebrnjak, ali me kopka sumnja da mi netko ne podvali posrebreni bakrenjak, npr.
Kako prepoznati jeli srebrnjak uistinu onakav kakvim se prikazuje?
Unaprijed hvala.
Vrlo jednostavno.Tako da u ruci osjetiš težinu...s vremenom se izoštriš.
Naravno,u početku treba vagati dok se ne skuži...
mizuzul is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 18:48   #38
Quote:
Stef10 kaže: Pogledaj post
Ljudi pomozite neiskusnom kupcu srebra.
Kupio bih kao dar za krizmu srebrnjak, ali me kopka sumnja da mi netko ne podvali posrebreni bakrenjak, npr.
Kako prepoznati jeli srebrnjak uistinu onakav kakvim se prikazuje?
Unaprijed hvala.
Mozes pokusat sam,uzmes srebrenjak,malu turpiju i turpijas na jedno mjesto,ako se ispod isturpijane povrsine nazire crvenkasto,postoji mogucnost da je neka druga legura,ali i to moze opet bit srebro,jer proizvodjaci znaju danas radit proces rodiniranja nakon zavrsetka proizvodnog procesa zbog jos jace srebrne boje,a to se radi tako da se predmet "pobakri",jer se rodij ne hvata direktno na srebro.

Najsigurnija ti je opcija odnijet na zavod za mjeriteljstvo i oni ce putem kiseline znat jel' ili nije.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 13:28   #39
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Mozes pokusat sam,uzmes srebrenjak,malu turpiju i turpijas na jedno mjesto,ako se ispod isturpijane povrsine nazire crvenkasto,postoji mogucnost da je neka druga legura,ali i to moze opet bit srebro,jer proizvodjaci znaju danas radit proces rodiniranja nakon zavrsetka proizvodnog procesa zbog jos jace srebrne boje,a to se radi tako da se predmet "pobakri",jer se rodij ne hvata direktno na srebro.

Najsigurnija ti je opcija odnijet na zavod za mjeriteljstvo i oni ce putem kiseline znat jel' ili nije.
i šta ako se srebrnjak pokaže ispravnim? Moraš kupit isturpijan srebrnjak

Kiselina funkcionira samo na površini. Koji savjeti
mkovac67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 13:31   #40
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
i šta ako se srebrnjak pokaže ispravnim? Moraš kupit isturpijan srebrnjak

Kiselina funkcionira samo na površini. Koji savjeti
Dobro,najveca sigurnost je da ga se lipo rastopi,samo...di je onda srebrenjak?

Aj da cujem tvoj savjet.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:59.