Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2017., 09:41   #201
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Ovo je pretpostavljam bilo ironično. Saudijska Arabija je sinonim za terorizam.
Krivo poštovani kolega, to se zove "Freedom and Democracy" na SA način.
__________________
"Imamo Hrvatsku", povikaše lopovi, osnuju Domovina d.o.o. i rasprodaše zemlju nizašto.
Valium nation is my inspiration.
Tko je jamio, jamio, na Golom Otoku par godina onda čamio.
Uskok Marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 21:14   #202
ČETIRI arapske zemlje koje su prekinule veze s Katarom rekle su da su spremne za razgovore kako bi riješile spor ako Doha pokaže dobru volju da razmotri njihove zahtjeve.

Ministri vanjskih poslova Bahreina, Saudijske Arabije, Egipta i Ujedinjenih Arapskih Emirata sastali su se u bahreinskome glavnom gradu kako bi razgovarali o krizi koja je povećala napetosti u regiji.

Diplomatskim naporima koje predvodi Kuvajt a podržavaju zapadne sile nije se uspio okončati spor u kojemu su četiri zemlje prekinule putovanja i komunikaciju s Katarom.

"Četiri zemlje spremne su za dijalog s Katarom pod uvjetom da pokaže iskrenu dobru volju da prestane financirati terorizam i ekstremizam i predanost da se ne miješa u vanjske poslove drugih zemalja te da odgovori na 13 zahtjeva", rekao je bahreinski ministar vanjskih poslova šeik Kalid bin Ahmed al Kalifa na zajedničkoj novinskoj konferenciji nakon sastanka.

Oni nisu najavili nove gospodarske sankcije protiv te zaljevske zemlje.

Saudijska Arabija, Ujedinjeni Arapski Emirati, Egipat i Bahrein prije su objavili popis 13 zahtjeva za Katar koji uključuju obustavu financiranja Muslimanskog bratstva, gašenje kanala Al jazeera sa sjedištem u Dohi, zatvaranje turske vojne baze te ograničavanje veza s Iranom, neprijateljem zaljevskih zemalja.
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2018., 08:25   #203
Katar napušta OPEC u Siječnju sljedeće godine, i više će se fokusirati na proizvodnju prirodnog plina, kojeg je Katar najveći proizvođač na svijetu.

link
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2019., 13:26   #204
Red face Al Jazeera - raskrinkana prijevara!

Maska je pala, i svi koji su se pitali je li to stvarno nezavisna novinska agencija, sada su konačno doznali pravu istinu.

Jedini vlasnik i dioničar je Katarski emir. Što je čini stranom propagandnom agenturom.

Godinama se pretvarala da je neovisan medij, a tobože objektivno, propagirala je teroriste tipa Hamas i gurala antisemitizam.

https://www.washingtonexaminer.com/o...-at-al-jazeera

Televizijski kanal s glavnim sjedištem u Kataru nedavno je od Federalnog povjerenstva za komunikacije prisiljen da podnese izvješće u kojem mora objaviti svog financijera, u skladu s amandmanom na prošlogodišnji Zakon o nacionalnoj obrani. Pokazalo se da je jedini vlasnik i dioničar matičnog društva "Al Jazeera International" nitko drugi do "Emir države Katar", izričito naveden u pravnim dokumentima kao "šef države".

Ova vijest ne bi trebala biti iznenađenje za one koji su upoznati s programima Al Jazeere. Ta mreža se godinama sučeljava s optužbama da propagira u ime islamskih terorističkih skupina kao što je Hamas i pruža platformu za najgori antisemitizam. To je potvrđeno prije nekoliko tjedana kada je mreža objavila (a potom i skinula) video koji optužuje Židove za iskorištavanje holokausta za daljnju Izraelsku vanjsku politiku, stavljajući pod upitnik broj Židova ubijenih od Hitlerovog Trećeg Reicha i tvrdeći da današnji Izrael provodi genocid u regiji usporediv s genocidom u Shoahu.

Iako je Al Jazeera već dugo demantirala optužbe da su oni samo glasnogovornik katarskog režima koji osigurava financiranje i sigurno utočište za terorističke skupine poput Hamasa, ta se prenemaganja sada mogu izostaviti.

Čelnici Demokratske stranke trebali bi se izravno suočiti s pitanjem smatraju li da je Al Jazeera legitiman izvor vijesti, ili propagandna mašinerija režima u Dohi, što je sada jasno.
Ako se slože, onda bi se trebali pridružiti Republikancima - tražeći da se Al Jazeera registrira kao strani agent pod FARA*-om.

https://en.wikipedia.org/wiki/Foreig...gistration_Act
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2019., 13:29   #205
Kako to da su tek sad otkrili toplu vodu u bojleru?
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2019., 16:03   #206
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Kako to da su tek sad otkrili toplu vodu u bojleru?
Na kraju ispalo da je Al Jazeera ista kao CNN
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
ferda is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2019., 13:24   #207
Quote:
ferda kaže: Pogledaj post
Na kraju ispalo da je Al Jazeera ista kao CNN
Zapadni mediji?
pih pljuv srać

Treba se informisati kod Ruskih medija, Iranske novinske agencije i Sjeverne Koreje. Tamo cvjeta tisuću istinitih vijesti i žele nam samo dobro.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2019., 13:48   #208
Sokiran sam... a koliko su samo europski i americki mediji uzimali kao izvor aljazeerine clanke npr. o Siriji

Oh boze, zasto sam uvijek u pravu?
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2019., 00:15   #209
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Zapadni mediji?
pih pljuv srać

Treba se informisati kod Ruskih medija, Iranske novinske agencije i Sjeverne Koreje. Tamo cvjeta tisuću istinitih vijesti i žele nam samo dobro.
Imaš pravo, trebamo slušati kako CNN ili Guardian kako opisuju alqaidaše, zinkije i sl. borcima za slobodu.

Svi mediji vuku na svoju stranu, ali samo jedna strana diže vehabije u nebesa.Mislim pjesnički, druga je literarno diže u nebesa.
https://pics.me.me/to-forgive-the-te...o-15183044.png
__________________
Pizvo:
Zbrda zdola si pohvatao par pojmova iz mojih vrlo kompleksnih postova i stvorio sliku mog argumenta koja je posve pogrešna.
Hrvojeee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:05.