Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2017., 21:43   #641
Quote:
snjeska kaže: Pogledaj post
Tu smo da si pomazemo. Ne kuzim cemu forsiranje.sporazumnog ak.ti.istjece ugovor. Uvijek moramo pazit kaj potpisujemo
Poslodavac se ograđuje, znam da su neki na odlasku (također istek ugovora) potpisivali sporazumni raskid pa mi je to bilo čudno.
bivša is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 06:56   #642
Nema potrebe za tim. Poslodavac ti da potvrdu da je radni odnos zavrsio zbog isteka ugovora i s tim ides na zavod.

Sent from my XT1068 using Tapatalk
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 16:09   #643
Bok ljudi. Ugovor mi je istekao 31.3., a prijavio sam se na zavod 21.4. Mogu očekivati naknadu početkom svibnja ili tek početkom lipnja ili je to kako njima puhne, odnosno da nema pravila tj. "datuma razgraničenja" da to tako nazovem
Kiseli is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 22:58   #644
Nesto me zanima.
Ostanem bez posla, prijavim se na biro i podnesem zahtjev za naknadu (imam pravo) i recimo nakon 5 dana nađem drugi posao. Hoće li mi zavod isplatiti tih 5 dana?
luke123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 17:17   #645
ne
Kosyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 20:38   #646
Naravno da hoće.
asprah is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 16:48   #647
Zadnji ugovor od 6 mjeseci mi je istekao u petak 07.07. Imam još staža 2 mjeseca i 9 dana od prošlog proljeća.

Znači sveukupno 8 mjeseci i 9 dana. Kako sam i pretpostavljao da će mi nešto nedostajati, našao sam gdje bi se mogao prijaviti na mjesec dana i platiti doprinose.

No dolaskom na zavod danas saznajem da sam trebao biti prijavljen već u subotu da bi primao punu naknadu od 70% plaće.
Sada u slučaju da se prijavim danas/sutra bi dobivao minimalac od 1500kn, umjesto 3000kn.

Kakve su mi daljnje solucije, što predlažete...?
farc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 20:39   #648
Ljudi u zadnjih 2g imam oko 9.5mj radnog staza,sad sam dao otkaz(sporazumni raskid ugovora),rece mi zena na birou da nemam pravu na naknadu. Sta da radim da dobijem pravo?
lukaXXkralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 21:21   #649
Quote:
lukaXXkralj kaže: Pogledaj post
Ljudi u zadnjih 2g imam oko 9.5mj radnog staza,sad sam dao otkaz(sporazumni raskid ugovora),rece mi zena na birou da nemam pravu na naknadu. Sta da radim da dobijem pravo?
Ništa.

Nakon sporazumnog otkaza nemaš pravo na naknadu.
forumnickxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 00:27   #650
Quote:
lukaXXkralj kaže: Pogledaj post
Ljudi u zadnjih 2g imam oko 9.5mj radnog staza,sad sam dao otkaz(sporazumni raskid ugovora),rece mi zena na birou da nemam pravu na naknadu. Sta da radim da dobijem pravo?
To si trebao pitati prije nego si potpisao sporazumni, a nista sad radi 3 mjeseca na ugovor na odredjeno, ali nikako nemoj potpisati sporazumni otkaz.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 06:22   #651
Mogu li radit 1 mj na ugovor na određeno da steknem pravo?

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
lukaXXkralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 11:07   #652
Temelj prestanka radnog odnosa

Nezaposlena osoba ne može ostvariti novčanu naknadu, ako je radni odnos odnosno služba prestala:

- zbog toga što je otkazala radni odnos odnosno službu, osim u slučaju izvanrednog otkaza ugovora o radu uzrokovanog ponašanjem poslodavca,
- pisanim sporazumom o prestanku radnog odnosa odnosno službe,

Pravo na novčanu naknadu ne stječe nezaposlena osoba kojoj bi to pravo pripadalo po prestanku radnog odnosa odnosno službe ako je taj radni odnos trajao kraće od tri mjeseca, a prethodni radni odnos ili služba prestao na neki od gore navedenih načina odnosno prethodna samostalna djelatnost prestala bez opravdanih razloga.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 11:22   #653
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Pravo na novčanu naknadu ne stječe nezaposlena osoba kojoj bi to pravo pripadalo po prestanku radnog odnosa odnosno službe ako je taj radni odnos trajao kraće od tri mjeseca, a prethodni radni odnos ili služba prestao na neki od gore navedenih načina odnosno prethodna samostalna djelatnost prestala bez opravdanih razloga.
Postoji mogućnost dobivanja novčane naknade čak i u ovom slučaju. Ukoliko radnik potpiše sporazumni otkaz moguće je da se zaposli kod drugog poslodavca na određeno vrijeme na dan, dva, tri itd. Taj radni odnos mu prestane istekom ugovora na određeno. Zatim se ponovno zaposli na određeno vrijeme na dan, dva, tri (dužina trajanja radnog odnosa u ovoj situaciji nije bitna) i radni odnos mu prestane istekom ugovora na određeno.

U gore opisanoj situaciji, pošto mu je zadnji radni odnos trajao kraće od 3 mjeseca gleda se prethodni radni odnos a taj je prestao istekom ugovora na određeno

Naravno, dobiti će minimalnu novčanu naknadu ali i to je bolje nego ništa.
Drakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 12:44   #654
Al ovo di sam potpisao sporazumni raskid ugovora(sezonski posao) sam pocea radit 8.5,a zavrsio 17.8....sto je 3mj i 9 danahttp://uploads.tapatalk-cdn.com/201...006c878670.jpg
lukaXXkralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 13:35   #655
Nisi smio dati-potpisati sporazumni raskid radnog odnosa, zbog toga nemas pravo na novcanu naknadu sa burze, a koliko imas sveukupno radnog staza.

E sad mozes probati muljati pa se zaposliti na ugovor na odredjeno dva puta po npr. 7 dana pa podnjeti zahtjev kao sto pise Drakon (ako ti to neko zeli izaci u susret), ili se normalno zaposliti i dalje raditi pa dokle ide, ali najkrace na 3 mjeseca kako bi stekao pravo na naknadu s burze.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 23:24   #656
moj suprug je uzeo poticaje za samozaposljavanje i otvorio jdoo i uskoro ce proci godina dana sto mora biti zaposlen u svojoj firmi. kako firmi bas ne ide kako se nadao, a ne bi je jos zatvorio, mislili smo je prebaciti na mene (da sam ja vlasnik firme i direktor jer sam ja zaposlena), a on bi se prijavio na burzu. (jer se inace ne moze prijaviti ako je vlasnik firme). jel u tom slucaju on ima pravo na naknadu i koliko bi ona iznosila ako je godinu dana radio na puno radno vrijeme i neto placa koju si je isplacivao je 3.900 i nesto kuna? mislim da bi imao pravo na naknadu 90 dana?
Lindelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 23:33   #657
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Temelj prestanka radnog odnosa

Nezaposlena osoba ne može ostvariti novčanu naknadu, ako je radni odnos odnosno služba prestala:

- zbog toga što je otkazala radni odnos odnosno službu, osim u slučaju izvanrednog otkaza ugovora o radu uzrokovanog ponašanjem poslodavca,
- pisanim sporazumom o prestanku radnog odnosa odnosno službe,

Pravo na novčanu naknadu ne stječe nezaposlena osoba kojoj bi to pravo pripadalo po prestanku radnog odnosa odnosno službe ako je taj radni odnos trajao kraće od tri mjeseca, a prethodni radni odnos ili služba prestao na neki od gore navedenih načina odnosno prethodna samostalna djelatnost prestala bez opravdanih razloga.
Znači da je ipak u pitanju 3 mjeseca, a ne 6. Mene je jedan moj kolega koji je inače promijenio firmu, držao u krivoj informaciji. On je naime stalni radni odnos zamijenio sa ugovorom od 6 mjeseci u drugoj firmi. S time da nakon toga dobije stalni posao, ako zadovolji.
Znači da je ipak mogao potpisati na 4 mjeseca , a ako ne zadovolji , ide na biro i priznaje mu se ukupni staž. a to je kod njega 20 godina !!
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 12:29   #658
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Znači da je ipak u pitanju 3 mjeseca, a ne 6. Mene je jedan moj kolega koji je inače promijenio firmu, držao u krivoj informaciji. On je naime stalni radni odnos zamijenio sa ugovorom od 6 mjeseci u drugoj firmi. S time da nakon toga dobije stalni posao, ako zadovolji.
Znači da je ipak mogao potpisati na 4 mjeseca , a ako ne zadovolji , ide na biro i priznaje mu se ukupni staž. a to je kod njega 20 godina !!
Ako osoba ne zadovolji na probnom roku nema pravo na novčanu naknadu na burzi odnosno ukoliko je navedeno da je to razlog prestanka radnog odnosa.

U tom slučaju opet mora raditi negdje više od 3 mjeseca da bi imao pravo na naknadu ili dva kraća radna odnosa ali u svakom slučaju ti radni odnosi moraju prestati npr. istekom ugovora na određeno.
Drakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 16:43   #659
Quote:
Drakon kaže: Pogledaj post
Ako osoba ne zadovolji na probnom roku nema pravo na novčanu naknadu na burzi odnosno ukoliko je navedeno da je to razlog prestanka radnog odnosa.

U tom slučaju opet mora raditi negdje više od 3 mjeseca da bi imao pravo na naknadu ili dva kraća radna odnosa ali u svakom slučaju ti radni odnosi moraju prestati npr. istekom ugovora na određeno.
Pijatelj se ipak osigurao. Nigdje nije pisalo da je na probnom radu, nego samo ugovor od 6 mjeseci.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 17:20   #660
OK, ako ce ih zadovoljiti napraviti ce novi vjerojatno opet na 6 mjeseci, ako nece ima sva prava na burzi.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:02.