Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2017., 09:29   #601
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Mojem taj labirnt recimo nije nikako sjeo, uopce ga ne voli
Razmisljam si dal da mu za pod bor uzmem zeljeznicu (ticket to ride europe) ili djecji Catan (kojeg doduse ne mogu nabaviti u hr). Ili King of Tokyo
zakaj mu obicni catan ne uzmes?
uz malo vodstva i pomaganja, moze se savladat, moja je igrala pod zimskim praznicima (prvi osnovne).
a mislim da su, onak odokativno-virtualno po pameti tu negdje.

imamo i onaj putni, koji se jako razlikuje, al joj je fora jer je vjezbala zbrajat do 100.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 09:30   #602
Quote:
zpintar kaže: Pogledaj post
Koliko je star klinac?
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
kasno ti je sad za catan rekla bi, to je za mladje. king of tokyo je nesto sto bi mu se sigurno moglo svidjeti
da si u zg posudila bi ti
Quote:
zpintar kaže: Pogledaj post
Da, za djecu od 7-8 godina već idu ozbiljnije igre. Tu mogu proći malte ne sve Spiel des Jahres igre, pa tako nadodajem Kingdomino, Magic Maze, jeftini a vrlo simpatičan i poseban Hanabi, a ide i obični Carcassonne, pa čak i obični Catan.

Naravno, sve ovisi o razvoju klinca, jer neki su napredniji pa hvataju sve živo, a nekima ide malo sporije.
Evo sve sam kvotala da odgovorim odjednom Moj ce sad 7 godina, prvi razred. Catan Junior mi je zapeo za oko jer mali bas voli trgovati i cesto zica igrati moj stari Monopoli, ali on mu je monoton i dosadan. Al moguce da bi mu junior varijanta bila dosadna (a i ne da mi se bakcat s nabavom, pricekat cu za iducu godinu pa uzet pravu veliku varijantu). Hanabi cu mu isto uzeti, to je sica od love. A ostaje dilema King of Tokyo (za kojeg znam da bi bio odusevljen) ili Zeljeznice. Nekako naginjem mozda vlakicima jer mi se cine edukativniji A i malo je previse sad u djiru sa nekim besmislenim igrama/crticima jer je to sad trenutno "in"- Ben10, Infinity nado i sl. Pa da nisam bas u revijalnom tonu s tim
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 09:36   #603
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Nekako naginjem mozda vlakicima jer mi se cine edukativniji A i malo je previse sad u djiru sa nekim besmislenim igrama/crticima jer je to sad trenutno "in"- Ben10, Infinity nado i sl. Pa da nisam bas u revijalnom tonu s tim
Definitivno Ticket to Ride: Europe!

Igra se lako prilagodi mlađem uzrastu (ne igraju se tuneli i kolodvori npr.).
Edukativna je, s lakom mehanikom.

Nama je ona jedna od najdražih "uvodnih" društvenih igara za sve uzraste. Lako je proširiva s dodatnim mapama.
zpintar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 09:50   #604
Zaboravila sam u serijalu onog sto im je trenutno in navesti i "yu gi oh" karte. kineske naravno. dobili su u skoli zabranu to nosit vec par puta jer ih vade pod satom. Ajme Ajde, bar je usavrsio usporedjivanje brojeva i barata velikim brojevima bez problema

zpintar, tnx na preporuci, citala sam recenziju i tamo mi je zapela za oko. pogotovo jer putujemo dosta i bas mislim da bi se to moglo jako dobro iskombinirati sve skupa. nekako se nadam nekom black friday popustu pa da je ulovim
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 10:03   #605
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
zpintar, tnx na preporuci, citala sam recenziju i tamo mi je zapela za oko. pogotovo jer putujemo dosta i bas mislim da bi se to moglo jako dobro iskombinirati sve skupa. nekako se nadam nekom black friday popustu pa da je ulovim
Super! Da, moglo bi biti popusta. Ako ne za crni petak, onda za bijeli Božić.
zpintar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 12:11   #606
Inače, za mlade i male igrače meni su uvijek dragi Dixit, Codenames: Pictures i sad po novome When I Dream asocijativne igre.
To su igre na tragu onoga što je Pictionary, samo bez crtanja. U tim igrama se bacaju asocijacije na apstraktne karte i pokušava se pogoditi pojam. Jako su zarazne i pogodne za veća društva, pa ih možete koristiti i na dječjim rođendanima (nama se pokazalo kao odlično rješenje za zabavu klinaca kod kućnih zabava).
Pogodne su i za manje igrače zbog iznimno jednostavnih mehanika, pa se igre lako prilagode i najmanjem uzrastu.

Za manje imate Dobble i Dobble junior karte za igru brzog traženja istih simbola na dvije karte.

Tu je za klince odličan i Jungle Speed. Igra što bržeg prepoznavanja istih uzoraka.

Svega toga ima kod nas u HR za nabaviti.
zpintar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 12:19   #607
Quote:
zpintar kaže: Pogledaj post
Tu je za klince odličan i Jungle Speed. Igra što bržeg prepoznavanja istih uzoraka.
unazad godinu dana sam pisala za jungle speed. ne znam da li sam se ikad više zabavila i nasmijala uz neku igru. Kombinacija te igre + malo alkohola + društvo na moru + djeca spavaju = bolio nas je trbuh od smijeha.
Najgore je što imam tu igru doma a nikad ju nisam ni pokušala igrati s djecom
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 12:22   #608
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
unazad godinu dana sam pisala za jungle speed. ne znam da li sam se ikad više zabavila i nasmijala uz neku igru. Kombinacija te igre + malo alkohola + društvo na moru + djeca spavaju = bolio nas je trbuh od smijeha.
Najgore je što imam tu igru doma a nikad ju nisam ni pokušala igrati s djecom
Je, igra je jako zarazna. Mi smo je nekome posudili i nestala je u posudbi. Sada igramo Gobbit koji je sličan, ali nema drvenog totema koji negdje može zveknuti.
zpintar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 20:21   #609
Ticket to rideurope..nasla sam na Carta magica. Jel ima jos gdje u Zg za kupiti?
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 21:21   #610
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Ticket to rideurope..nasla sam na Carta magica. Jel ima jos gdje u Zg za kupiti?
Links trgovine (imaju sada popust)
https://www.links.hr/hr/drustvena-ig...e-hr-780400160

Menart trgovine bi trebale imati isto

Svijet Medija
https://www.svijet-medija.hr/art/dru...e-europe/63662

Megastore
https://megastore.hr/proizvod/ticket-to-ride-europe/
zpintar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 21:39   #611
Mi igramo Alias junior vec par dana i krepavamo od smijeha
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 13:35   #612
Da li netko zna koja je razlika između obične igre Ubongo i Ubongo Star wars? Vidjela sam u Mulleru da ova Star wars izlazi iz asortimana i snižena je na nekih 130kn a ova obična je oko 200kn,zaboravila sam točnu cijenu. Da li je samo razlika u slikama a sve ostalo je isto.Ako netko zna bila bi zahvalna na odgovoru.
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 13:50   #613
Quote:
enigmatic kaže: Pogledaj post
Da li netko zna koja je razlika između obične igre Ubongo i Ubongo Star wars? Vidjela sam u Mulleru da ova Star wars izlazi iz asortimana i snižena je na nekih 130kn a ova obična je oko 200kn,zaboravila sam točnu cijenu. Da li je samo razlika u slikama a sve ostalo je isto.Ako netko zna bila bi zahvalna na odgovoru.
Razlike su slijedeće:
  1. Drugačije su pločice koje se slažu.
  2. Pločice imaju tamnu i svjetlu stranu
  3. Ima 50 ploča na koje se slažu pločice. Svaka ima samo dvije slagalice: jednu za svjetlu i jednu za tamnu stranu pločica
  4. Prvi igrač koji riješi slagalicu dobiva onoliko bodova koliko ima igrača, slijedeći igrač koji složi dobiva bod manje itd.
  5. Ako nitko ne složi slagalicu, sat se okreće i ide drugi pokušaj
  6. Igra traje 7 krugova
  7. U slučaju izjednačenja igrači odigravaju još jednu ploču.
  8. Tu je i verzija za Jedi mastere: Svi odbacuju dvije određene pločice prema pravilima. Na svakoj ploči možete koristiti bilo koji podskup od preostalih 10 pločica koje želite, ali barem jedna mora biti sa svijetle strane i s tamne strane.

Osnovni princip igre je naravno isti kao u originalnom Ubongu.

Ima tu i video, pa škicni
https://vimeo.com/143969914
zpintar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 13:57   #614
Hvala puno, budem proučila.
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 21:17   #615
Bas ste me zainteresirali s ovim Ticket to Ride Europe i mislim da cu ju kupiti

Pitanje za roditelje malih malaca (2-3 god). Da li netko ima Three Little Piggies i da li je to djeci zanimljivo? Meni se onako na prvu cini malo dosadnjikavo, tj. brzo se skuzi i zapamti kombinacije. Ili grijesim?
Acha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 01:16   #616
Quote:
Acha kaže: Pogledaj post
Pitanje za roditelje malih malaca (2-3 god). Da li netko ima Three Little Piggies i da li je to djeci zanimljivo? Meni se onako na prvu cini malo dosadnjikavo, tj. brzo se skuzi i zapamti kombinacije. Ili grijesim?
Imam ja, nema sanse da se zapamte kombinacije, i ooodlicna je igra. S tim da mladja (2 i sitno) jos ne moze skuziti koncept sta tu treba napraviti i zasto. Starija (skoro 6) je vec debelo prerasla, ona slozi sve kombinacije u 20 min.
Rea Reana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 01:20   #617
Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
Da odmah pitam, ima li tko igru Živi zid (ona kad je jaje na zidu pa ne smije pasti)?
To sam planirala uzeti za Božić curici od 3,5 i svojoj od 4.5. ili ako imate bolji prijedlog za moju od 4.5
Mene ova igra zivcira, iako ju moje obje cure vole. Trenutno se mladja igra tako da slaze zid, a starija tako da vadi kockice pa zabavim obje

Ali generalno bezveze mi je i predugo traje slaganje igre da bi krenuli igrat, pa se srusi i ne da mi se opet slagat zid....
Rea Reana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 23:20   #618
Quote:
Rea Reana kaže: Pogledaj post
Imam ja, nema sanse da se zapamte kombinacije, i ooodlicna je igra. S tim da mladja (2 i sitno) jos ne moze skuziti koncept sta tu treba napraviti i zasto. Starija (skoro 6) je vec debelo prerasla, ona slozi sve kombinacije u 20 min.
Super, hvala, uzet cu ju onda. Ako imas jos neku preporuku za tu dob please napisi.
Acha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 01:09   #619
Quote:
Acha kaže: Pogledaj post
Super, hvala, uzet cu ju onda. Ako imas jos neku preporuku za tu dob please napisi.
Za tako male jedino imamo Gavran (onaj za 2+) i to igra po pravilima.

Imamo brdo drustvenih igara za starije pa njoj prilagodimo zadatak:
Zivi zid - ona slaze zid (gore sam pisala, nisam inace fan ove igre)
Halli Galli - trazi tuzne klaune
Bingo na farmi - smjesta kartice na tocnu sliku na plocici (bingo mi je inace isto bzvz )
...
U ostalim igrama dodje dok se igramo, mazne figurice i bjezi

Jednom smo igrali ovu https://boardgamegeek.com/boardgame/...-der-wurm-drin , mislim da se to moze smisleno igrati vec sa 3g.

Eee da, ovu igru cesto navlaci https://boardgamegeek.com/boardgame/...l-auf-dem-land , to bas voli slagat, ali realno Habina je preskupa verzija s obzirom da u Lidlu postoji nesto vrlo slicno za sicu.

I tako, ona se snalazi sa onim sto vec imamo Gledam kolekciju, vecina igara je za 4 ili vise godina.
Rea Reana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 08:42   #620
Mi smo u Lidlu uzeli jedan board game koji nam je zanimljiv i nije skup - Hidden Tresures za 80,00 kn. I mojem trogodišnjaku je stvarno zabavan i vrlo lagan za naučit, a dinamičan je. Acha preporuka za manju djecu je npr. Uno junior.
valed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:59.