Natrag   Forum.hr > Razno > Četeraj

Četeraj Raj za chatere, bivši Off Topic

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2017., 18:10   #1521
Recimo da je sad bar na nekoj nižoj razini manje više sve jasno, neuronska mreža šalje živčane impulse (što radi uređivanja efikasnije memorije i učenja , što radi misli koje nismo "ostavili za sobom" prije sna)
i sve zajedno tijekom spavanja vidimo kao priču slučajno spojenu kako se stvari "namire u taj čas"
E sad ostaje pitanje kako se slučajni subjekti svaki mogu povezati u koliko toliko tekuću priču, bez obzira koliko ona često može biti besmislena u poredbi sad realnim budnim stanjem stvari.
Tipa ono da istreseš stotinu riječi nasumičnim odabirom na papir i da svaki put ispadne neka strukturalno opravdana rečenica sa glagolima, imenicama pridjevima zamjenicama na pravom mjestu .
Statistički naravno apsolutno nemoguće

Zato ide nova teorija o (zasad ) bar dvije razine impulsa koje čine priču , za početak idemo sa najjednostavnijom podjelom na - glavnu i sporednu

Glavna je ta tekuća koja služi kao predložak i omogućava osnovnu priču , sporedni impulsi su samo začin i ne moraju imati nikakve suvisle veze s osnovnom

primjer od sinoć

Tik prije spavanja čitam komentare u facebok grupi "školska zbornica" povodom objave onih preteških zadataka o danima u tjednu za prvašiće
U komentarima se spominje i zadatak iz udžbenika za sedmi razred
Koja se zanimanja kriju iza imena triju žena i jednog muškarca: EVA MLAKAČ, STANA VICAN, BRANKO ŠARI, LUCA MIG?
Raspravlja se o riješenjima, primjerenosti nivoa za taj uzrast itd .Ja se sjetim broji i slova (op.p kviz emisije na tv zagrebu ) kad sam ja iša u sedmi razred, kako sam moga složit premetaljku od devet slova čak i kad nisam dobio sugestiju da je riječ o nekom zanimanju . Razmišljam si jesmo li mi bili jači od ove nove generacije, što čini razliku i slično , ugl nebitno

zaspem i sanjam

U zgradi sam svoje osnovne škole (jesno to je ona glavna priča koja služi kako predložak ) dalje idu poprilične besmislice .
Trčim dakle stepeništem , na prvom sam katu škole i ulazim u jednu kancelariju da se sakrijem i uradim neku spaćku .Razmišljam si šta ću pa odlučim rastvoriti prozore i ugasiti grijanje da ravnatelju bude jako hladno ka uđe)
Ovo je taj drugorazredni impuls koji nema veze s temeljnom pričom , dolazi vjerojatno od činjenice kako sam se sinoć sjetio da već mjesec dana nisam u stanu vidio nijednog žohara , povukli su se radi hladnoće (često držim ugašeno grijanje i rastvorene prozore)
Dalje krenem s gađanjem slučajnih prolaznika bobicama (koje smo u mom selu zvali "fafarikuli") stvarno smo se znali gađati njima osamdesetih , puhajući kroz cjevčicu rastavljene kemijske olovke, gađam rukom i ne pogodim nikog , a bobica mi se od zemlje vrati još većom brzinom poput bumeranga prema glavi , postoji strah da me jako ozljedi ali ju uvjek uspjevam uhvatiti i blokirati na vrijeme
Sad prelazim na medalje koji vise u kancelariji na zidu , medalje su iste takve kakvu imam doma samo puno veće i teže , hitam ih nadljudskom snagom , osjećam se jako moćno i ponosno porad toga,
A meta mi je - vrtić u podnožju gađam ga kroz otvorena ulazna vrata, u hodnik u kojem sjedi medicinska sestra i gleda me u oči . Medalje udaraju i razbijaju pločice, radijator, stakla , nastavljam nemilosrdno s pet medalja u nizu , čin smatram opravdanim i uživam u njemu
Na kraju se spuštam u dvorište vrtića i počnem obračun s nekim učenicima s kojima sam išao u školu , učenici liče na užarene kosture s dugim žicama umjesto mačeva , napadam ih istim takvim i kad očekujem da ću ih lagano svladati dobivam nepremostiv otpor , pitam se vrijedim li ja uopće nešto kad ne mogu svladati te najlošije učenike (kosturi su bili personalizacija stvarno nekih od najlošijih učenika moje generacije)

tu se budim

To s mačevanjem je definitivno prouzročeno tim što je jedna od permutacija u zadatku EVA MLAKAČ - MAČEVALKA . Užareni kosturi su vjerojatno od pomisli na kosture borce iz gospodara prstenova jer sam prekjučerašnjom analizom kladionica u oskarima shvatio i da je gospodar prstenova laureat iz 2003 s čak 11 kipića (jako me iznenadilo u to doba nisam ništa pratio pa tek sad shvaćam)


Borba s najlošijim učenicima- dvojba vrijedim li više od tih današnjih generacija koje se muče s tim jednostavnim permutacijama


Ostaje ta agresivnost prema vrtiću i uživanje u rušenju njegovog interijera (drugom prilikom)
babunovich is offline  
Old 07.03.2017., 00:32   #1522
Imamo novu spoznaju koja baca sjenu da dosadašnju hipotezu o svrsi spavanja i sanjanja općenito , znači upitno je i ono dosad općeprihvaćeno i naosnovnije

Tek svaku treću ili četvrtu noć slonice su iskusile REM fazu sna, koja je povezana sa sanjanjem i opuštanjem mišićnog tonusa.
“REM faza često se povezuje s učvršćivanjem sjećanja. Međutim, mi znamo da slonovi dobro pamte, pa je ovo otkriće kontradiktorno središnjoj hipotezi o REM fazi sna”, rekao je Manger.

A iz osobnog sad već i pozamašnog iskustva mogu demantirati i ovu tvrdnju


4. Uzbuđenje nalazite u snovima

Od svih reakcija koje u nedostatku seksa pokazuje ljudsko tijelo jedna je okej – uzbuđenje koje vam nedostaje u pravom životu seli se u svijet snova kako bi organizam barem malo mogao uživati u sekusalnom uzbuđenju. No to bi ujedno trebao biti i jasan znak da u pravom životu nadomjestite ono što vam nedostaje.

Čak i da se sjećam manje od 30 % svojih snova , uzorak je dovoljno velik u ove zadnje tri godine da mogu zaključiti kako mi se erotski snovi javljaju na - kapaljku , i to nazovi erotski tamo negdje u drugoj aproksimaciji
A seksualni život mi je apsolutno nikakav


Zadnjih dva tjedna oborlla me temperatura , upala grla pa sinusi ... leža sam i spava skoro 12 sati dnevno . Mogu reć da sam viša sanjao nego živio u realnom svijetu

Izdvojit ću jedan onako , reprezentativan, tek toliko da pokažem kako se snovi uglavnom sastoje od referenci na dnevna zbivanja iz drugog plana , van svega onog bitnog što mi zaista zaokuplja misli tjekom dana


san od prije tjedan dana, točnije u utorak ujutro oko 09:00

U trajektu sam na liniji Zadar- Preko , na platou gdje se parkiraju auti tijekom prevoza, sjedim na nekoj klupici, kraj mene susjeda iz bivše zgrade u zadru , prepisujem nešto iz bilježnice u bilježnicu , osjetim veliki umor pa shvatim da mi se zapravo i ne da . Dok si razmišlam o tome trajekt već pristane a susjeda izleti na kopno svojim motorom . (cijelo vrijeme je mrkli mrak oko nas, kao da je 10 sati navečer )
Ostavljam sve i krećem za njom, želja mi je da prije nje stignem na odredište (op.p brodogradilište Lamljana) kako bi ju impresionirao
Kad izađem na trajektno pristanište, na rivi me čeka mama sa stolicom kakvu sam imao u novom stanu (već je propala i bačena) Dobivam i zeleni pištoj koji će me zrakama povući velikom brzinom, unaprijed se radujem jer ću lagano sustići susjedu .
Sjednem na stolicu ,lebdim metar iznad zemlje i započinjem let, prvo se uspinjem cestom koja vodi na magistralu , pri vrhu naiđem na djevojku koja isto tako lebdi u nekakvom kavezu , demonstriram joj svoj pištolj sa zrakama , guram iz daljine njen lebdeći kavez i osjećam se kao faca
Kad stignem na magistralu razvalim svom snagom, crvene laserske zrake vode me brzinom od preko 300 km /h , pobjeda je sigurna ali se nakon kratkog vremena zaustavljam radi predaha ? sad je dan nalazim se u nekom futurističkom megalopolisu , krupni lik sa strane je zainteresiran za moj pištolj , htio bi ga i on isprobati ali mu ga ne dam , samo mu dam do znanja da je izumljen tek danas i da sam ja prvi korisnik

najupečatljivije od svega je što sam cijelo vrijeme osjeća veliki ponos i ushićenje

tu se budim

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Večer prije radim neke kladioničarske statistike u vezi dodjela oscara , počnem pa shvatim da se nema smisla truditi kad se sam i bez toga zaključio kako se ne isplati kladiti na oscare
U gluho doba noći na jutubu pogledam i emisliju "Stambeno pitanje" , jedan od likova iz mamutice objašnjava renmenu kako je 1970 ispod mamutice napravljeno parkiralište za 1000 auta a koristila su ih samo dva (to je onaj moj trajekt u mraku sa samo dva korisnika na platou)
Rano ujutro , netom prije spavanja , na faceboku naletim na video koji demonstrira novo oružje , zeleni pištolj koji onemogućava bez ozljeđivanja , nisam pogleda do kraja, ugl ima neku kuglicu s kemikalijama koje bacaju u nesvjest valjda
I sad ta utrka do Lamljane
Dok sam se redovito u djetinjstvu vozio tom linijom , običaj radnika koji su putovali na posao u lamljanu bio je da se- doslovno utrkuju za bolje mjesto u cafeu trajektnog salona, jel to to nisam siguran
babunovich is offline  
Old 10.03.2017., 00:17   #1523
Malo mi se omililo ležanje od bolesti pa sam nastavio po istom principu i na zdravo , i dalje spavam po 12 sati dnevno.Plitki isprekidani sni, pamtim ih vjerojatno sve

nova tri posebna za zabilježiti

četvrtak popodne - segment sna

Kao da sam u nekom rudarskom oknu širine stolice za sjedenje , probijam se od dna do površine jednu desetak metara , a prepreke su mi upravo- stolice, i to one kakve sam imao u ovom stanu dok se nisu raspale , jedna stoji priljepljena na drugu, nožice simo amo , razvaljujem to nadljudskom snagom i divim se svojoj vještini. Malo me i trta jer ako se ne probijem do površine moga bi biti životno ugrožen , onako kao kad izranjaš iz velike dubine , nešto slično i izlasku iz groba u filmu kill bill
Kad konačno izađem na površinu zateknem neke mladiće koji se vesele da će sljedeća univerzijada biti u Beogradu , vele ponosno i Beograd , grad košarke . Kad se malo osvrnem oko sebe ponovno sam na dnu, i ponovno se probijam gore na isti način , i ponovno sam u Beogradu , ljudi se ponovno vesele univerzijadi

Shvatim da je to bio san pa na komad papira zapišem
Univerzijada Beograd

za poveznicu s jave nemam ništa osim što sam zadnje prije spavanja na jutubu gleda intervju s Dejanom Bodirogom , prvi put sam čuo da su on i Dražen Petrović rođaci u drugom koljenu
I priče da je dražen ostao živ, možda je moje okno neka poveznica s njegovim grobom i željom da se iz njega izađe ( ovo mi je tanko i onako bezveze nabačeno)

važno i da sam prvi put zapisivao san u - snu


petak ujutro

Košmarni nepovezani san bez temeljne priče , čas je 2018 i par dana prije početka svjetskog prvenstva u nogometu , na papiru imam raspored i prvu utakmicu Malta- Albanija, čas sam na nekom željezničkom mostu i pokušavam proći ustaško- njemačku stražu negdje u slavoniji , nemam propusnicu pa se zaletim i počnem bježati, sakrijem se uz rub mosta , ali vojnici dolaze, nemam izlaza i bivam izrešetan
E sad je ovo što mi se prvi put dogodilo u snu- ubijen sam a nisam se probudio , leš ostaje negdje u travi a novi ja nastavlja s diverzijama , nekom polugom iz daljine izbacujem vagone iz kolosjeka
San završava tako da doma gledam utakmicu Barcelona- Porto (do 21 godine , liga prva mladi) Barca oko 50.minute daje gol za 6-1, Vela se dere i viče 6-1 !!!

tu se probudim


petak popodne

E ovaj mi je posebno drag, dugi tekući san bez fantastike , nabijen emocijama

U svom stanu sam koji liči veličinom na studentsku domsku sobicu i sav je uključujući zidove u tankoj drvenariji. Kad izlazim na hodnik shvatim da se zvukovi prirode koje puštam s kompa preglasno čuju , pa ih se vratim malo utišati.Hodnik opet liči na interijer studentskog doma Ante Starčević u kojem sam živio 1994 samo nekako umanjenije i skučenije, i ulazna vrata soba su puno uža i tanja.
Kad iz stana do mojeg izađe susjeda (op. žena srednjih godina) pita me tko sam i što radim ovdje. Velim da razgledavam vrata, jer inače sam stalno u žurbi pa mi je to sad prilika , nikad nisam ni vidio kako sve to na hodinku zapravo izgleda . Dok prima goste (op.p veliku grupu od desetak mladih ljudi ) odbrusi mi nekako u nepovjerenju , kao ajde ti odavde polako
Kad počnem odmicati shvaćam da sam u studentskom domu na Šari . Poželim vidjeti svoju sobu na trećem katu nakon toliko godina .Uspinjem se stepenicama, dođem na drugi kat i vidim da se dalje ne može (često u snu dođem do nekog kata i vidim kako se stepenice za dalje katove okrenute naopako )
U samom snu pomislim "To su te stepenice iz sna"
Kraj mene je neka grupica studentica , "Pitam ih kako sad dalje na treći kat ?" One odgovore da je ovo treći, onaj gore nedostupan je četvrti.
Krećem dalje prema svojoj staroj sobi, na uglu opet grupica ovoj puta studenata, leže na nekim kaučima i negoduju jer "dalje nemam pravo prolaska" (tu studenti odmaraju i ne smiju se uznemirivati)Kažem im da samo želim vidjeti tu svoju staru sobicu, kažem da je iz 1993 svjesno lažući da ispadnem stariji da steknem neko poštovanje, dakle prođem i naletim na hrpu kraševih proizvoda izloženih na hodniku , lik crnac stoji na nekom šanku kao prodavač , kažem mu da ga se sjećam još iz 1993(U to doba je stvarno u domu na porti radio jedan crnac , to sam se tek sad sjetio)
Konačno eto me i do sobice, otvorena je i to nije više obična soba, to je mala učionica di se održavaju studentske priredbe , sramežljivo škicam izvana kad mi se iza leđa stvori jedan od onih studenata koji me nisu htjeli pustiti dalje , stoji onako nadamnom da me kontrolira i stvori pritisak koji bi me otjerao, utvara si da sam kao neki manijak.
Kažem mu da je soba puno veća nego 1993 , odgovara mi sa "Pa normalno" samo da me se riješi
Udaljavam se i krećem nazad , ispunjan sam emocijama , počinjem i plakati u snu (plakao sam i kad sam se probudio)
Tad ugledam i dvi toplovodne cijevi jednu do druge ,idu nekako u cik cak, tako prepoznam mjesto di je bila soba bivšeg kolege iz doma, priđem cijevima i počnem ih dirati da još jednom osjetim taj dah prošosti)
Na daljem putu van kroz prozor vidim drugu zgradu ,perspektiva je kao da sa svog dvadesetog kata gledam deseti na zgradi udaljenoj 50 metara , na balkonu iste leži jedna djevojka u donjem rublju , zastanem da ju pogledam ,pa ipak krenem dalje da se ne iskompromitiram, kako došao je tu radi nostalgije a sad gleda polugole žena na bakonu

tu se budim


---------------------------

Nemam snage ni ideje ovaj san povezati s događajima proteklih dana , jedino ta kraševa trgovina, prošli tjedan sam dobio na uvid da je kraševa trgovina na zapruđu jedino prodajno mjesto u kvartu uopće koje nije renovirano od samih početaka novog zagreba
babunovich is offline  
Old 21.03.2017., 22:15   #1524
Moglo se reći da je sad ovo opet neki korak unazad . Spavanje i sanjanje je ovim istraživanjem pomalo omalovaženo , aktivnost mozga tijekom sna je bitno manja nego se predpostavljalo a samim tim i samo sanjanje je vjerojatno nefunkcionalnije .

kaže :

Prije nego se ‘isključi’ tijekom noći, kroz dan, ljudski mozak upije poplavu znanja, obrađuje informacije i uči. Novo istraživanje objašnjava ovaj proces u akciji. Mikroskopske slike sinapsi – raskršća između dvije živčane stanice – pokazuju da se one šire tijekom dnevne stimulacije i da se smanjuju sa spavanjem, pa je resetiranjem mozak spreman za idući dan.

Znanstvenici s University of Wisconsin School of Medicine and Public Health proveli su četverogodišnju studiju koja demonstrira da ‘sinaptičke homeostatske hipoteze’ (SHY) funkcioniraju. Rezultati studije objavljeni su u časopisu Science.

SHY je teorija koju su predložili dr. Chiara Cirelli i dr. Giulio Tononi, oboje s Wisconsin Center for Sleep and Consciousness. Cirelli i Tononi spekuliraju da je spavanje cijena koju moramo platiti kako bi mozak bio savitljiv i u stanju opetovano učiti nove stvari.

Stvarno kad pogledam rano jutros, san ne da ne mogu povezati događajima proteklih dana nego ga ne mogu povezati ama baš s ničim , ni na memorijskom , ni na emocijonalnom ni nekom općem simboličkom planu

san oko 10:00 ujutro

U nekoj sportskoj dvorani sam , gledam košarkašku utakmicu cedevita - netko ? cedevita kao veliki favorit pri samom kraju utakmice gubi 95:99, i stigne nekako do iksa i produžetka. U jednom trenutku sam čak bio i dole na parketu kao sudac , pomalo uplašen da se neću snaći i da igrači neće dugo trpiti sudačke moje gafove, kao znam osnovna pravila ali mi je problem izbrojati te tri sekunde u reketu.

Tijekom pauze do produžetka postajem dio tog protivničkog tima, zalazimo u svlačionicu , neka malo sobica slična ostavi, suigračice su mi tri male krhke sportski nerazvijene djevojke (sad kad promislim, liče na one tri estonske jednojajčane maratonke) sjedimo zajedno za stolom i jedemo - pizzu, Jedna od njih me požuruje da pojedem cijelu, jer će mi trebati snage za nastavak utakmice , trpam brzo u usta bez predaha , osjećam i fini okus (to mi je jako rijetko da baš fino realno papam u snu)

One kao razrađuju taktiku , a ja se bojim debakla u nastavku.

Kad izađem iz sobice postajem svjestan da sam igrač KK Zagreba, i kako smo tek na početku utakmice , nije počelo ni službeno zagrijavanje .. Na put mi stane pet strunjača naslaganih jedna na drugu, skoro jedan metar visine, preskačem to sve nevjerojatnom lakoćom i divim se sam sebi .

U dvorani na zagrijavanju sretnem Marka Popovića (on je kao igrač cedevite) sa šipke skida utege , utezi su raznih boja i svaki vrijedi određeni broj bodova , to su kao utezi lopte za predstojeću utakmicu , plava vrijedi pet poena , ukazuje mi na tu plavu kao najvažniju, i da će nas s njom "uništiti".

Razmišljam mu pomeniti kako smo se jednom već sreli u zadarskoj kladionici 2001,(bio je iza mene u redu , nikad mi nije bilo jasno zašto je sa smješkom komentirao moj ulog ponoviviši iza mene "100 kuna") Šta je to njemu bilo, puno, malo , glupo, hrabro, bezveze ?

Ugl u snu nije došlo do daljnjeg dijaloga ,a predamnom se pojavio ni manje ni više nego -Jao Ming (i on je isto igrač cedevite , spušta mi onako pogled sa smješkom s visine, tipa mali nadrapao si ) Okrenem se nekome i dobacim "Jao Ming me zajebava "

U sebi razmišljam polako na što će sve to ličiti , ne samo da ću se osramotiti , nego bi mogao biti i teško ozljeđen u srazu s tim divovima . (u snu imam oko 25 godina, još nosim i naočale , mršav sam imam oko 70 kg ) op.p za razliku od stvarne 42 godine i 100 kg

Na kraju sna predamnom se pojavi - Mulaomerović , ( evo ni na javi se više toćno ne sjećam kako je izgledao, nisam ga vidio ni u snu ali sam znao da je to on) Nije ni u dresu nego onako casual, dribla me loptom u stilu, ajde bježi mali, polako u tom duelu izlazimo iz dvorane , vani je publika kao u nego ljetnom kazalištu .

Prije buđenja još malo maštam u snu o tome kako mu oduzimam loptu i zabijam na suprotnoj strani, velim si pa brži si od njega jedan na jedan

-------------------------------------------------------------------

Ajmo ipak jedan mali osvrt

Baš što se tiče suđenja košarkaške utakmice, nosim jednu malu traumu iz djetinjstva . Sedmi razred osnovne , tradicionalni susret povodom dana mladosti učenici- profesori , spektakl na kojem se u gledalištu okupilo valjda 500 ljudi , vrlo važna stvar koja se čekala danima

Ja naravno ne igram , nebi ušao ni u petu ekipu škole da postoji, ali par sati prije utakmice dobivam obavjest da ću biti - sudac.Profesorica tjelesnog je odbila tu ulogu da valjda izbjegne eventualne neugodnosti i predložila mene , možda sam joj se u tom trenu učinio kao najbolja solucija za prebacivanje odgovornosti

U prvi mah ponos , no kako se bližio početak i strah da se ne osramotim. Je da pratim sport i znam sva pravila, ali sam mala, neautoritativa figura, , nespreman i nesposoban da se snađem u zadanim uvjetima

Iskreno da velim ne sjećam se ama baš ničega s te utakmice . valjda je sram i nelagoda potisnula sva kasnija sjećanja. 40 minuta igre i ja se ne sjećam jesam li ja stvarno nešto dosudio i jeli me itko slušao. Znam samo da su učenici pobjedili 43:38 .
babunovich is offline  
Old 28.03.2017., 01:02   #1525
Imam jednog kolegu s faksa tu u kvartu , znam ga od 2011, otprilike jednom mjesečno se sretnemo u jednom trgovačkom centru , sjednemo u restoran pa zaćakulamo onako o svemu i svačemu
Ima to dakle već šest godina , fino smo se upoznali a da još jedno drugome ni imena ne znamo .LOL

Ugl nisam ga dosad nijednom sanjao, do sinoć . Davno nisam imao ni noćnu moru , puno ih rijeđe imam u zadnje vrijeme

san

U selu sam iz djetinjstva , i to onom prvom u kojem sam živio do šeste godine života , hodam s tim kolegom uz more, mrkli je mrak , recimo da su 23 sata, nema ni rasvjete ni mjesečine
Odjednom mi obje noge ispadnu iz tenisica , ovih novih aktuelnih koje furam zadnjih mjeseci , pete mi izađu van i moram zastati kako bi ih vratio unutra. Kolega je sad već par metara ispred mene, vidim mu samo leđa.
Dok tražim gdje da se naslonim (odaberem neki suhozid na suprotnoj strani ceste ) pedesetak metara dalje iza okuke čujemo lom i bljesak , došlo je do neke prometne nesreće
Netko viče "Udarili su u zid"
Tu izgubim kolegu iz vidokruga i počnem ga tražiti, jako mi je važno da ga nađem jer mi je dosadno bez njega ,. dozivam ga prezimenom ( ne znam mu ime)
Sad sam već blizu svoje "rodne" kuće , i dalje je mrkli mrak, sad mi je još više žao što ga nema jer bi mu volio pokazati gdje sam živio kad sam bio mali . Sad me netko počne škakljati i zadirkivati u tom mraku, bespomoćan sam i ništa ne vidim pa se ne mogu ni obraniti , predpostavljam da je on , pa me to sve skupa jako uvrijedi , onako neka mješavina straha, nelagode i poniženja .
Kad prestane nastavim se vrtiti oko kuće , u mraku se vide obrisi koji baš i ne odgovaraju autentičnom objektu , kad začujem kolegin glas iz susjednog dvorišta "Mi ovdije igramo na karte s M... ??? , ne trebamo te , možeš otići "
Uvreda me ne dotakne toliko koliko čuđenje da je tako brzo našao drugu ekipu usred tolike kmice ???
Odustanem i eto me na kauču u dnevnom boravku koji je namješten kao stan iz najranijeg djetinjstva i smješten u drugi stan u kojem sam živio kasnije u dvadesetima
Tu počinje noćna mora , pučinjem tuliti u snu , dok tulim već sam u svojoj sobi u istom stanu na krevetu , "budan "sam u snu i namjerno tulim da bi probudio roditelje u susjednoj sobi (jednom sam 1999 stvarno tako jako tulio da su došli u sred noći vidjeti što se to događa, tad jednom i nikad više)
Dok čekam da uđu u moju sobu, dignem lijevu ruku u zrak da odmah vide kako je sve u redu , čim vide taj znak odmah zalupe vrata nazad, nisam ih ni registrirao .
San završava tako da pokušavam utvrditi što mi to visi obješeno nasred sobe, dok se polako budim vidim da je to naslonjač stolice kraj mog kauča koji mi (u stvarnosti) stoji pored glave

__________________________________________________ ________________________

Nabacivanje faktova

tenisice iz kojih ispadaju pete

Par dana nakon nove godine kupio tenisice na velikoj rasprodaji za 250 kn koje su kao vrijedile 699 kn, sretnem sutradan pomenutog kolegu pa mu se odoh pohvaliti , pitam ga šta misli koliko sam platio . "200 kuna " velim ja u sebi e jebi ga sad

malo selo iz najranijeg djetinjstva

Znam jednog lika iz kvarta , isto s fakulteta , koji je samnom baš živio u tom malom selu sedamdesetih, slučajno smo se upoznali, srdačno ispripovjedali , sve fino korektno ugodno , da bi me par godina nakon toga isti počeo izbjegavati, ili se bar meni čini da je tako . U svakom slučaju sigurno je da mu nisam baš previše drag . Što se u međuvremenu dogodilo ostaje enigma

prometna nesreća

U petak sam otiša nakon duljeg vremena malo do avenue mala , na križanju avenije dubrovnik i sr njemačke vidio posljedice činilo se teške prometne nesreće

karte

1995 nakon utakmica Hajduk -Ajax koju sam gledao u jednom stanu od srednjoškolskog kolege, ekipa je odlučila zakartati dok čekamo reprizu neke druge utakmice , ugl osim što sam kao peti bio prekobrojan, oni su imali već uhodanu šemu, često su kartali zajedno . Da nebi ispalo kako sam odbačen ja sam se naglo digao i rekao da moram doma

mrak i brzo stečeni frendovi

2001 se kolegica preselilia u moj grad u kojem nije poznavala nikoga , našli smo se par puta odmah u početku , u to doba stvarno nisam imao običaj kasno izlaziti , prvi put sam uopće vidio neke djelove grada u mraku .I kad sam pomislio da se neko vrijeme neće imati s kim nalaziti osim samnom , ona je u tih par tjedana stekla veći krug prijatelja negoli ja u tom matičnom gradu kroz cijeli život
babunovich is offline  
Old 11.04.2017., 14:54   #1526
Još jednom se potvrdilo kako se sposobnost pamćenja snova bitno smanjuje s dolaskom toplijih dana , dali radi same visoke temperature ili i općenito radi neke promjene još nije potpuno razvidno
Ono znaš nešto otprilike što si sanjao ali ne možeš dohvatiti priču , a i to nešto otprilike raspline se u nepovrat u vrlo kratkom roku .

zato malo nezapisanih iz zimske arhive

28 sječanj 2017

zadnji segment sna

U školskoj sam učionici starinskoga tipa (onoj di postoje klupice samo za jednog đaka) , predvečerje je ali unutra imamo jako dobru rasvjetu, ja sam jedan od učenika u klupama , imamo okolo uza zidove kao i neku publiku.
A učiteljica je jako mlada plavuša , visoka i atraktivna - ustaška domina obučena u nacističku smeđu košulju s kukastim križem i crnu kožnu minicu ,šepuri se onak sim tam između klupa.
Između nogu imam zaturen rasklopljeni džepni nožić s oštricom prema gore , stoji mi onako baš kao da imam erekciju i pomirio se da će mi ga ustaše oduzeti kad mi ga otkriju ispod klupe ( u tom trenutku još mi se čini kako sam među pravim ustašama u drugom svjetskom ratu)
Ali velim si "Oduzet će mi ga pa što "
Trenutak kasnije shvatim ipak da sam samo na snimanju filma , sve je spremno jedino čekamo kostimografkinju s odjelima koje bi trebali nositi mi učenici .
Kad kostimografkinja(neatraktivna djevojka od cca 30 let) konačno stigne s hrpom odjeće ja sam već jako nestrpljiv i nervozan , i pozivam ju na odgovornost, dižem se iz klupe i počinjem vikati razbacujući joj tu robu .
Kašnjenje opravdava s tim da je to bila nova odjeća koja se morala oprati da se saperu zaštitine kemikalije .
Sad ju počinjem prozivati radi predstavljanja ustaša u afirmativnom tonu radi te seksi domine , da kako ih nije sram ovo ono, izguram ju van (tad shvatim da smo ispred poznate zadarske slastičarnice "Donat") počinjem ju udarati šakama u lice (ali za razliku od uobičajenih situacija kad se tučem u snu , ovdi udarci stvarno sjedaju, obaram ju na tlo , šutnem ju još par puta nogom )

i tu se budim
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
temeljna priča je svakako ta o statiranju u filmu general

Prije spavanja prvi put pročitam informaciju o potrebi za statistima u vrdoljakovom filmu "General", razmišljam malo o vrdoljaku i cenzurama u filmu, sjetim se kako su sedamdesetih bili najavljeni "Prosijaci i sinovi", ljudi su već bili spremni pred tv ekranima, pa je serija ipak u zadnji tren povučena radi onog fratrovog monologa o masovnom odlasku mladih na rad u njemačku. ( to je to kašnjenje i revolt radi izčekivanja)
Par tjedana prije nakupova sam neku robu, stvarno je davala na "novu" .Nemam ju običaj prati nakon kupovanja, ali sam večer prije naletio na članak u kojem se priča o mogućim alergijskim reakcijama na te kemikalije (dali sugestivno ili sam reakcije stvarno i imao, suze bi mi počele teći čim bi obukao jednu od tih novih majica )

Tih bdsm nazi fetiš uradaka ima na tone po netu, pogleda sam ih par još prošlih godina, kako se to prikačilo , još u školskoj učionici , po kojoj asocijaciji nebi znao

Vjerojatno je (gotovo i sigurno ) da sam u tom trenutku erekciju stvarno i imao , zašto ju je personalizirao džepni nožić mogu skroz prepustiti mašti.
Džepni nožić kakav mi se javio u snu stvarno imam doma, dobio sam ga kao jedini predmet kupnjom stana prije 13 godina (sve je bilo prazno jedino je taj nožić stajao na polici) i nikad ga nisam nizašta koristio. E tu može ležati personalizacija , imam sve uvjete (stan , prostor) ali ga ne koristim (nemam nikakav seksualni život)
Da ne govorim kako se džepni nožić isto može javljati u dva stanja , skupljenom i izbačenom
babunovich is offline  
Old 17.04.2017., 18:04   #1527
Pošto sam već treći tjedan u "dramskoj pauzi" i ne sjećam se gotovo ničeg od snova osim par sekvenci prije buđenja, ide još malo arhive, ovaj put iz daleke 2000.
Već sam u to doba volio obratit pozornost što kako i kad sanjam ,nisam ništa zapisiva ali se i dan danas glede ili unatoč toga još svega sjećam .

U filmovima i tv serijama tad su se (na ozbiljan ili neozbiljan način) znali često prezentirati repetativni snovi, kao neka ozbiljna noćna mora , ili zajebancija iz Innerspace Supermarket Scene
https://www.youtube.com/watch?v=aSEOvbUzvKQ

Vjerovao sam kako takvi snovi ne postoje, i da su samo plod scenarističke mašte

Do prosinca 2000

tada mi se gotovo isti san ponavljao kroz tjedan dana , baš recimo plus minus 7 puta zaredom , svake noći isti scenarij

Susjeda iz suprotnog ulaza je nekako ušla preko balkona ili kroz zid i nalazi se nepozvana u mom stanu

Tim snovima prethodio je incident s dotičnom

Kad mi se dogodi ovako nešto sjetim se jednog citata iz Jurasic parka o tome kako "priroda uvijek nađe svoj put" (gdje biolog objašnjava kako su se dinosauri uspjeli razmnožiti bez obzira što su svi u parku bili ženke ili mužijaci
Tako se i meni stvorila rupa između 1998-2001 , u teretani ostala samo muška ekipa, po kladionicama žena nikad nije ni bilo , bez interneta , mobitela , stvarno nisam imao nijedne žene na koji sam mogao računati kao oslonac , s kojom bi mogao izaći ili se čuti telefonski barem
I onda se zapravo malo prije početka suše u ljeto 1998 pojavila ona, susjeda iz susjednog ulaza , čiji se balkon (lođa ) naslanjao na naš dnevni boravak, tako da bi ja sjedeći na kauču zaklonjen roletom bio metar od njene stolice na balkonu.
A na balkonu je , izuzev onog kratkog zimskog razdoblja znala provoditi po pol dana , pričati s mamom , ili voditi beskrajne telefonske razgovore s prijateljicama .Imala je prodorni seksi glas , i zgodna općenito (bar mi se tad činilo dok je bila mlađa)Pogotovo noću kad bi se sve utišalo, čula bi se kao da je u sobi kraj mene , stvarno mi je puno pomagalo da se ne osjećam osamljeno .
Ono što bi ju vidio dole u samoposluzi ili na parkiralištu djelovala je prgavo i umišljeno , kao što se po mnogim upisima po netu kasnije i potvrdilo
Nikad se nismo službeno upoznali ni riječi progovorili
Ali sam zato čuo toliko njenih intimnih razgovora da je u tom jednom trenutku bila osoba koju sam poznavao najbolje ikada . Sve , od svađe a mamom , svađe s dečkom , tračanja dečka frendicima, traćanja frendice s kojom je upravo tračala dečka.Ugl jako zabavno, ko da mi ju je bog poslao da me zabavlja i održi na životu
Ona mene nije mogla viditi, možda tek ponekad čuti jer rijetko sam ja predugo komunicirao sa ukućanima, dnevni boravak smo koristili "na smjene"
I tako kad bi ukućani otišli na počinak , ja bi obavezno digao rolete i otvorio prozore , i to ne samo radi nje nego bi općenito bolje dihtao tako nego onako zatvoren, ko da mi nije dosta šutnje i tišine preko dana
Zimi bi digao samo roletu , prozor ostavio zatvoren
Bilo je jako hladno te večeri , burica onako , meni se nije dalo otić na balkon po još koje drvo da bacim u peć a kamoli što drugo.
Ali ne i njoj
Kao što već napisah rolete su mi bile dignute , i za razliku od dana , sad bi od tv ekrana veće svjetlo bilo iznutra , i mogla bi me vidjeti
A meni svih tih godina nije padalo na pamet da bi ona uopće išla viriti, i što bi njoj ja mogao biti zanimljiv , ako uopće i zna za mene i doživljava me na bilo koji način.
A bio sam joj. Dva sata iz ponoći, hladna noć i nadvijanje uz ogradu kako bi me škicnula . Te večeri joj se i posrećilo da me zatekne u intimnom činu . Navodno postoji ono šesto čulo kad osjećaš da te netko gledao , okrenuo sam se brzo i vidio munjevito povlačenje traga upaljene cigarete (samo je ona pušila u obitelji )
Da me skužila jasno mi bilo odmah ujutro kad sam joj sreo mamu na ulici , zakrenula je glavu kako bi se smješkala , valjda je odma ujutro poletila da joj se pohvali kako me ulovila
babunovich is offline  
Old 01.05.2017., 21:23   #1528
proljetni omnibus

već punih šest tjedana bez neke dugometražne sanjalačke priče , ako što i upamtim traje dosta kratko, pa idemo onda redom četiri kratka sna u zadnjih mjesc i pol dana

12/03/2017

U Vukovaru sam , u nekom starinskom restoranu u sklopu malog trgovačkog centra, nema gostiju, samo konobar koji nešto čisti okrenut leđima . Pitam ga postoje li video snimke ratnih zbivanja 1991 . Dobivam negativan odgovor u smislu da ne postoje nikakve snimke iz vukovara 1991 uopće . Odgovaram mu kako bi se čovjek mogao obogatiti da se vremeplovom vrati u studeni 1991 pa snimi nešto jer bi se to moglo skupo prodati .
Izlazim iz restorana , a pod lijevom miškom držim otrgnuti batrljak sa svog ramena , i shvatim da uopće nemam desnu ruku . Batrljak bi mi kao mogao poslužiti kako bi iz njega izvadio matične stanice i nadogradio izgubljeno u dogledno vrijeme kad medicina dopusti

tu se budim
--------------------------------------------------------

Shvatim da mi je desna ruka potpuno utrnula, rame mi je bilo pritisnuto skroz na nasonjaču. Osim toga popodne sam naletio na fascinanatan video u kojem jedan mladić bez obe noge i ljeve ruke rastura fitnes .
Kad se tiće matičnih stanica već sam dulje vrijeme opterećen jer me čeka naodgradnja dijela vilice kako bi mogao ugraditi implantat
U veljači sam naletio i na priču o vhs kaseti pokolja na ovčari koju smo mi kao otkupili od arkana za 2 miliona maraka


15/03/2017

U Austriji sam , u zimovalištu nekom . ja nisam ja nego neki atraktivni filmski glumac , ležim na bijelom kožnom kauču pred recepcijom nekog hotela . Mlada i neatraktivna službenica zadužena za upravljanje liftom poziva me jer je ostala još samo minuta do 18:30 nakon kojeg isti lift prestaje s dnevnim radom . zanemarujem upozorenje i dođem prekasno Kad uđemo u lift (ogromno stakleno zdanje 10 X10 metra )shvatim da ne mogu izaći jer je isteklo radno vrijeme

tu se budim
--------------------------------------------------------------
Samo desetak minuta prije sna na fejsu pročitam "vijest" kao su službenici zagrebačke uspinjače kao obavjest o terminu radova umjesto 8-17 ožujka , napisali 8-17 marta 2017 (sprdali su se s tim , ono s koje su to oni strane drine i slilčno)


27/04/2017

Na ulazu sam nekog trgovačkog centra a la konzum, bijeli zidovi , nikoga nema osim mene i dva crnca , jednog starijeg krupnijeg od cca 50 let koji prilazi mlađem kako bi ga obavjestio o nekoj smrti u obitelji. Ja na to uskočim i kažem im kako je original bio bolji od remakea (kao da se radi o nekoj filmskoj sceni)
Zatim se sve se ponovi na identičan način , s tim da mi stariji crnac na kraju namigne (i pretvori se u jako ružnu bjeljkinju koja izgleda kao leš)
-------------------------------------------------------

Par dana prije na fejsu pročitam "klickbait" naslov kako je umro Cuba Gooding, još sam se vrtio po članku dok nisam shvatio da se zapravo radi o njegovom ocu

01/05/2017

U zgradi carneta/srca sam gdje sam prije desetak godina pohađao cisco akademiju. Ali to u snu nije cisco već obična teretana . Na odlasku sam iz zgrade kad se na vratima pojavi lik s kojim sam išao u zadarsku teretanu devedesetih , pogleda me izdaleka i nasmješi se , ja se vratim nazad kako bi mu se srdačno javio

-------------------

Jučer ujutro u kladionici kod mene u novom zagrebu sretnem lika iz kvarta u zadru (nisam ga vidio godinama) Malo smo se ispripovedali i eto (fizički je i po godištu jako sličan liku iz teretane . Ima inače jedna anegdota , 2000-2002
sam ga stalno viđao u zadarskoj kvartovskoj kladionici , nisam ga poznavao niti razgovarao s njim. Kad sam se preselio u zagreb , eto njega opet u kladionici ,i opet u mom novom kvartu , pa koje su šanse za tako nešto (lik živi inače na relaciji zadar- zagreb) tako smo se upoznali i eto
babunovich is offline  
Old 16.05.2017., 15:57   #1529
Quote:
babunovich kaže: Pogledaj post

Sad više situaciju ne gledam iz auta nego iz ptičije perspektive, u priču se upleo ogroman propeler radijusa stotinjak metara kojeg je zavrtila oluja .(propeler je kao na brodogradiištu, čeka sklapanje ) Cesta mu stoji točno na putu , a kolizija s njim bi značila sigurnu smrt.Autom se ne zaustavim nego ono zatvorim oči , jurnem i molim boga da me ne zakači.
Provučem se ali kamion i ostali iza u koloni nisu bili te sreće, zgnječeni, lančani sudar sigurno ima puno mrtvih
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=1519

Krilo vjetroturbine zdrobilo je kamion: Šteta 3,4 milijuna kn!

Pročitajte više na: http://www.24sata.hr/news/krilo-vjet...acebook+status - 24sata.hr
http://www.24sata.hr/news/krilo-vjet...acebook+status
babunovich is offline  
Old 16.05.2017., 19:04   #1530
Sinoć gleda do 5 ujutro Boston i Washington, još malo prosufra po netu, taman se počea spremat za spavanje kad susjed krene s nekim radovima, ne pušta bušilicu
Ajde reko opet malo vamo tamo dok ne stane , ionako danas nisam ima ništa u planu , pa opet na net, i sve tako do 2 popodne , obnevidio od umora , a sunce taman okreće na otvorenu stranu pa opet ništa od ugodnog spavanja
Na forumu vidio jedan upit o neprenošenju finala lige prvaka , malo se zaletio u stare rasporede, vidio da je štafeta mladosti 1977 i 1983 bila prioritet, pitao se kako bi danas javnost reagirala da nema prenosa reala i juventusa zbog mise iz krašića
Standarno bacio oko i na stare časopise koji se nude na aukcije.hr

Oko pet se naslonio na kauč , i neplanirano zaspa

sanjao

U nečemu sam što izgleda kao robna kuća, a predstavlja moj stan u kojem živim s roditeljima , silazim s kreveta na kat, a ljestve su mi građene po modelu jedne stare stolice koju smo koristili osamdesetih, još imam jednu takvu u sadašnjem stanu i nepopravljivom stanju
Ugl baš radi tog derutnog stanja prijeti opasnost da se ljestve pod opterećenjem raspadnu a ja se ili bilo tko od ukućana teško ozljedi.
Kas siđem s kreveta velim ukućanima da bi ključni dio trebalo obljepit selotejpom. Vratim se i umjesto da obavim popravak shvatim da mogu skočiti s kreveta i bez pomoći ljestava .Dok silazim u snu mi počne svirati uvodna špica iz tv serija "U registraturi" razmišljam pitati starce kako im se čini serija nakon toliko godina , i jeli ostavlja drugi dojam sad kad ju gledaju na ogromnom lcd , za razliku od portabl polumračnog gorenja iz osamdesetih .
I dalje mi u glavi svira uvodna špica , sad sam na cesti, dvadesetak metara dalje nalaze se rade šerbedžija, onaj iz gruntovčana (op.p Zvonimir Ferenčić ) i neki treći glumac iz tog vremena
Zvonimir Ferenčić me rezolutno , urlajućim tonom počinje preispitivati zašto preispitujem roditelje u vezi dojmova oko serije, i što će mi to , ponavlja rečenice tipa "Kakvo je to istraživanje?" " Koja je njegova svrha ?", postaje jako neugodan i ja ga više ne mogu trpiti pa se krenem fizički obračunati, da ne kažem razbiti šakama . Ali kad priđem skroz blizu shvatim da su sva ta tri glumca toliko viša od mene da im ni lice ne mogu dohvatiti .
Ipak nastavim s agresijom ali bivam obaran na tlo (mada je on fizički slabiji, iza njega "stoje talijani") ima i neka klješta na rukama bojim se da mi ne što ne slomi, zarobi me zajedno s talijanima i izloži torturi

__________________________________________________ ________________________

Veza serije u registraturi i informacija o neprenošenja finala kupa prvaka osamdesetih od jutros je potopuno jasna . Starci mi nisu dozvolili gledati utakmicu nizozemska- irska na evropskom prvenstvu 1988 jer se termin poklapao baš sa tom serijom koju su pratili
Više puta sam u sebi preispitivao roditelje zašto je priporitet bio repriza serije nego supervažan diretkan prenost se uzbudljive utakmice . Jesam i bjesan pomalo i dalje radi tog postupka . Znam da ne može uvijek sve biti po mom , znam da i nebi trebao dramatizirati oko tamo neke utakmice, ali se pitam pobogu zašto
Na aukcijama.hr sam jutos vidio naslovnicu studija iz 1984, "Tri sestre"dvi sam glumice prepoznao (op.p biserka ipša i inge apelt) treća mi je nepoznata
babunovich is offline  
Old 13.06.2017., 12:37   #1531
Ka šta sam već pisa, erotski snovi su mi iznimno rijetki , glede (ili unatoč) tome što "stimulativni" materijal konzumiram u većim količinama

Ali eto zalomila se dva u proteklih 15 dana , nebi im ni pridavao neki značaj da im zajednička poveznica nije u činjenici kao sam tik prije sna imao nedovršenu autoerotsku aktivnost . Je da sam erotske snove u zadnjih par godina baš i nakon dovršene aktivnosti ali ipak .

Zapisat ću ovaj drugi od jutros kao reprezentativniji .

Kao što rekoh, vrućine su neke stvarni nije lako ni započet a kamoli svršiti . Tako je bilo i jutros , prebacivanje u san i horizontalu mi se činio kao puno ugodniji nastavak užitka

sanjam

U prizemlju sam svoje zgrade, u prostoriji koja u stvarnosti ne postoji , sobi od jednu 20 kvadrata, s stolovima , i tuš kabinom kakva se obično može viditi u skromnijoj teretani . Tuš kabina služi nama stanarima koji se momentalno iz nekog razloga ne mogu otuširati u svom stanu .
Gol sam zavlačim se u kabinu i spustim ručnike kao zastore da me nitko ne vidi ( u prostoriju može slobodno ući kad god tko hoće)
Otuširam se kratko , minutu dvije, osjećam u snu vodu kako mi klizi niz leđa , u prostoriji čujem i neke glasove, čine mi se kao muški , pa pričekam malo sa izlaskom jer mi je mrsko i neseksualno biti gol pred drugim muškarcem . Ispostavi se da je glas ipak ženski, vidim i kroz zastore da je ušla žena, naočita 35 godišnjakinja , kao neka "službenica" zgrade, ima i svjetloplavu kutu na sebi (liči na na one kute koje su nosile konobarice u tvin piksu) nešto je obavila nad lavaboom pa si sjedne na stolicu uz leđima okrenuta zidu .
Izlazim van iz tuša (predhodno ga gasim na prekidač ) . dok izlazim vidim svoja leđa u ogledalu , svidi mi se koliko su krupna i mišićava , to me ispuni samopuzdanjem pa polako potpuno gol krenem i bočno prođem lagano kraj nje.
Njoj se svidi prizor , daje mi to do znanja očima i obrvama . (nikakav poziv na akciju, čisto kao "dobar si mali" ili tako nešto) Kad sam već prošao u podprostoriju s lavaboom, čujem kako me nešto pitala,(ne sjećam se što, onako proforma nebitno nešto)ali to mi daje za pravo da se vratim i stanem onako frontalno iz velike blizine ponovno potpuno gol pred njom. Probudim se taman kad sam joj počeo približavati


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Uz tu nedovršenu autoerotsku aktivnost kao triger , san je puvuklo više zbivanja iz proteklog dana .
Kupovao sam majicu u avenue malu , presvlačio se u kabini (navlačio zastore) . Kad sam izlazio prodavačica me odmjerila i pitala jel mi dobra (ona je ta službenica pred kojom sam bio gol u snu)
Imam zadnjih dana probleme u kupatilu , dotrajala kada , prska na sve strane , a istovremeno mučim muku sa žoharima, ne smijem im priuštiti ni kap dok ih konačno ne sredim. palo mi je na pamet čak i da se neko vrijeme tuširam na obližnjem bazenu (to je ta posebna prostorija za tuširanje u zgradi)
Mišićava leđa iz sna su leđa koja sam iz druge perspektive vidio jučer u kabini radi onih duplih stakala (ovako kad se doma gledam frontalno ne dobijem pravi uvid )
Sinoć sam i oko 02:00 išao prozračivati stan od vrućine (gol dakako , kakve su šanse da netko bane s hodinika u to doba ) ali sam ipak zatvorio vrata kad sam čuo da susjedima još radi televizija

EDIT

Sinoć sam naletio i na Mineinu fejs objavu , sliku jednu koja se očito nije svidila fanovima zbog pretjeranog fotošopa , jedan je u komentarila i zaurlao
"Volio bi te viditi kad se otuširaš!" ja mu htio replajati onako da bi ju ja volio viditi dok se tušira , nisam velim si šta mi sad to treba

Zadnje uređivanje babunovich : 13.06.2017. at 12:57.
babunovich is offline  
Old 19.09.2017., 00:28   #1532
long tajm no si

Prošlo je ljeto , tradicionalno neproduktivno kaj se tiče pamćenja snova , bilo je u ono doba paklenih dana situacija da se nisam sjećao jesam li uopće zaspao a kamoli sanjao

Evo tek sad pomalo hvatam korak , zadnja dva tjedna počinjem pamtiti , od neki dan čak i povezivati snove sa događajima proteklih dana

Izdvojit ću jedan koji po modelu nije nalik nijednom dosad

Osim snova u kojima sanjam da još nisam završio fakultet i da imam dosta teških ispita do kraja ,najčešći repetativni san u zadnjoj dekadi mi je bio kako susrećam s nekim likovima iz prošlosti s kojima sam naglo , samoinicijativno i bez ikakove najave prekinuo svaki odnos poradi očuvanja mog emocionalnog zdravlja

Sanjam kako nekog, ponajviše glavnog od njih susrećem negdje u gradu , trgovačkom centru gdje već , želi mi se javiti , ja ga izbjegavam i sakrivam se ,ponekad i bježim (noge su u takvoj situaciji izrazito olovne i teške) Sve je ispunjeno izrazitom nelagodom i neodlučnošću , preispitivanjem samog sebe , u pravilu ili gotovo nikad se ne uspjevam sakriti ali rijeđe dolazi do samog verbalnog kontakta

I tako sve do prije petnaestak dana kad se "noćna mora" nakon gotovo desetljeća konačno dogodila u stvarnosti.Bliski susret je odrađen ležerno i mirno bez ikakvih uzbuđenja ,okrenuo sam se na stranu i nastavio svojim putem kao da se nikad nismo ni poznavali

E sad ide san nakon tjedan dana, prvi put bez bježanja i izbjegavanja sukoba

U Splitu sam , mrak je i idem na trajekt za Brač (nebitno ) s grupom kolega i poznanika . Odjednom nam se priključi i subjekt koji izrazi želju da ide s nama . Ja mu se u snu prvi put glasno suprostavim i rezolutno , jasno i vrlo agresivno odbijem njegovu namjeru
Kasnije ulazim u trajket, posjednem se s ekipom, osjećam se jako ugodno, ponosno i prihvaćeno.



I malo "sexa"


U snu sam dosta često potpuno gol, ali jako rijetko i spolno aktivan. U zadnja dva tjedan čak triput i to baš u trenutcima kad mi je seksualni potencijal bio na najnižem mogućem nivo otkad znam za sebe, putpuno iscjeđen , tjelesno i mentalno, još dodatno opterećen depresijom i na kraju zakucan ovim naglim zahlađenjem

Zanimljivo u onim trenutcima kad sam gol uopće nemam pojam o veličini svog spolnog organa niti razmišljam o njemu, ali prilikom eksplicitnih aktivnosti raste mi od najmanje duplo od stvarne veličine, pa sve do šest puta iliti gotovo do cijelog metra
I tome se u snu ne ćudim , nego me fino ispunjava ponosom , sam sebi znam govoriti eto vidiš sad su svi ti tvoji problemi riješeni
I to je ok svi bi volili imati većeg, mada u mojim godinama već odavno ne živim u zabludi da imam neki problem niti da bi mi suvišno povećanje štagod pomoglo u životu
babunovich is offline  
Old 29.09.2017., 02:44   #1533
petogodišnjak opisuje svoje snove (1983.)

Bijela Vrana - Mladen Kušec (Sat vremena radio emisije)
https://youtu.be/msqYT1OP9h0?t=980

jednu noć je sanjao da ima auto s kvakom na rajfešlus., drugu noć je sanjao da ima pežo 204

bome ja se ne sjećam da sam mogao reproducirati snove kao petogodišnjak , zapravo se ne sjećam ni da sam mogao ni da nisam
počinjao sam polako kad sam krenuo u drugi razred osnovne, ono što se sjećam sigurno pa nadalje

razmišljam si o eksperimentu kad završe kvalifikacije za svjetsko idući vikend ,jedna kratka izolacija od vanjskog svijeta (bez neta, kladionice, tva, radija, ikakvog razgovora s bilo kim, bez izlazaka , gostiju, otvaranja vrata )
isključim recimo sve, ne idem vani tjedan dana i da cijelo to vrijeme manje više gledam u neku jednu te istu sliku koju bi objesio na zid (koliko mi koncentracija dozvoli, ne mislim si sad nešto forsirati i patiti)

pa da vidim što će ispasti, koliko će takva radiklana stimulacija utjecati na snove u tom i kasnijem razdoblju
babunovich is offline  
Old 20.10.2017., 07:44   #1534
Malo sam se zaletio s onom najavom eksperimenta, mislim imam ja vremena i volje ali punih 7 dana izdvojit zasad mi je nemoguće . Načelno stoji i dalje samo ga mislim preinačit u recimo puna 3 dana jednolične zvučne stimulacije , npr puštat si na repeat podcast
Female Supremacy and Male Obedience: Ms. Cindy’s Thoughts
https://player.fm/series/femdom-podc...indys-thoughts
Ugodnan ženski glas bi moga olakšat da ustrajem u naumu

U međuvremenu sam sinja bacit oko na "inception" vidio da tu tema snovi pa se nada ogrebat o neko novo saznanje



Film je ispa potpuno negledljivo smeće , samo ću se referirat na jedno scenu sa početka kad Leo tumači onoj maloj u restoranu kako se "ne možeš sjećati početka sna"

E pa meni se čini kako se ipak možeš .Riječ je o rubnim slučajevima teške premorenosti, kad ne spavaš 24 i više sati, legneš se smiriš, zatvoriš oči, obratiš malo bolje pažnju i čekaš
Počet ćeš sanjati prije nego se potpuno isključiš , kad si još u stanju svjesno prebaciti podatke u memoriju, tzv tetris ekekt
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...7&postcount=42

Doživljaj je sličan onoj sceni iz "Trumanovog showa" kad statisti čekaju na znak režisera i ... kreću


Što se prošle "noći" tiče detaljno se sjećam čak tri duga tečna sna što mi se nije dogodilo od ko zna kada.
Prije dva dana sam nakon 7 godina pri put radio čučnjeve s tegovima , dobio epski muskulfiber , hodao sam jučer ko da sam dobio moždani udar . Izležavao se cijeli dan pa je to vjerojatno utjecalo da sam imao "plići san " i lakše se sjećao svega (apropo pojma plići san , treba tek po netu istražiti što on uopće znači , i postoji li uopće razlika između plićeg i dubljeg sna ili je to samo mit)

Legao sam oko 19:00 misleć gledat s kauča tekmu Vardar- Socieded na koju sam se kladio. . Međutizim zasapa sam ko krme i probudio se tek oko 23:00
Sanjao sam kako šetam po studentskom domu Ante Starćević(novoobnovljena verzija ) i ne teleteksu gledam kako je vardar dobio 3-2 (prejkučer sam stvarno prvi put nakon 23 godine prošetao tim domom u kojem sam živio 1994.)

U drugom snu sam bio na predavanjima u velikoj fakultetskoj predavaonici (liči najbliže onoj na PMFu)
Kraj mene sjedio jedan od poznatijih admina na ovom forumu (za kojeg uopće ne znam kako izgleda, u snu je bio ogroman poput peđe grbina ) a kraj njega jedna seksi stuidentica koja ga stalno zapričava , gotovo da bi se to moglo smatrati otvorenim upucavanjem. Znam da on nije zainteresiran jer ima ženu i djecu , pa čekam da mala oladi i priželjkujem da pređe na mene
Predavač je - otac drage pilsela kojeg pomeniti često stavlja na fejs u zadnje vrijeme . Ne znam o čemu se radilo na predavanjima ali nam je u pauzi svima podjelio kobasica koliko hoćeš , ja napunio punu trgovačku vrećicu . ponosan da pokažem stvojima doma što sam dobio .
Dok je trajala pauza neki se student mašio za kobasu u mojoj vrećici , bio sam strašno bjesan dok ga drugi studenti nisu odgovorili i rekli mu "što tuđe diraš, imaš ih tamo iza katedre holiko hoćeš"
Na kraju pitam pilsela jeli zdravo jesto ovoliko kobasica , odgovara kako njihova skupa cijena najviše ograničava konzumaciju. Pomislim mu reći kako čak i ja imam dovoljno da se prežderavam kulenom svakodnevno kad vidim kako vozi auto mađarske registracije (razmišljam jeli mađarska tako siromašna zemlja kad nemaju za hranu)
__________________________________________________ __________________________________
ovo djeljenje kobasica bi moglo biti djeljenje čokoladnog mlijeka u konzumu od pred prošlog tjedna

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...1&postcount=62

osim toga imam jedno desetak cijelih kulena kako mi leže na podu u dnevnom boravku , isteko im je rok a još mi ih se ne da baciti (nakupovo previše, a nije išlo ovo ljeto po onim vrućinama )

Jučer je bio i par članaka o vjenčanju peđe grbina

Prije tri tjedna sam nakon desetak godina posjetio PMF , sjeo malo i u veliku predavaonicu

Prekjučer sam se sjetio i jedne scene sa predavanja iz 1994, sjedili smo isto tako jedno do drugoga jedna seksi studentica , jedan visoki lik i ja , on je pričao o Oliveru Dragojeviću , kako moraš u nešto "Virovat" . Došla mi je misao nakon one vjesti kako je Pejaković popljuvao Olivera , kako se slažem s njim čisto iz revolta što mi se ništa od toga u što sam "Virova " na kraju nije ostvarilo

Kaj se tiče mađarske još od prije desetak godina ostao mi je urezan tv prilog kad je bila ona velika recesija o mađarskoj obitelji koja ono mora razvuć par feta parizera na tjedan dana
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

I na kraju treći san

U smogovcima sam , u tv seriji smogovci tjekom snimanja , figuriram kako neki slobodni statist, Ispred mene su Dunja i Mazalo, a crni jack ih zove sebi iz neke parkirane volsfagen bube i prijeteći im pokazije nož skakavac
(predprošlu subotu sam gledao prvu epizodu, zanimljivo kako epizoda završava scenom dunjinog sna u kazalištu)

Ali odavna nisam gleda mućke i sajnfelda pa sam isto bio statist zapravo više kao duh koji promatra snimanje

Ko na ringišpilu smjenjivale su se mućke -sajnfeld- smogovci-mućke- smogovci , u snu sam utvrdio da kruže po tjednom tv rasporedu

U mućkama sam bio na nekoj svadbi, delboj je uvalio rodneju neki cd . Ispalo je da su na njemu kompromitirajuće slike mlade na kojem je dokaz kako je prevarila mladoženju
Mladoženja stvarno pregledava slike , a ja očekujem pošto je to kao repriza kako će reći "Nema veze ja sam ionako peder"
Ali ne kaže nego na kraju ravnodušno razbacuje slike (besmislene kolaže) kao da ga to uopće nije zasmetalo
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Prekjučer mi se dogodilo da sam gotovo doživio ulogu Robija Vilijamsa iz filma "zabranjene fotografije" . Znači nedostupna žena koju obožavam , i trudim se emocijonalno preživjeti se tako da pokušavam pratiti njen privatni život .
U istom filmu je i scena u kojoj robi vilijams prati njenog muža i fotografira ga dok je s ljubavnicom pa pošalje slike toj njegovoj ženi u koju je zaljubljen kako bi im rasturio brak . Ona se isprava šokira ali mu i oprosti već sljedeći tren

I na kraju sajnfed

Ipak ima smisla , neki dan sam na nekom portalu vidio sliku nogomataša benayouna (koji je pljunuti sajnfeld)
babunovich is offline  
Old 24.10.2017., 15:31   #1535
a možda je i život sam po sebi jedan veliki eksperiment pa (zasad) nije potrebno izmišljati nikakve dodatne ekstra stimulacije

Osim toga prvi ekspertimenti na ovu temu uraditi su još davne 1800 , tako da kasnim čitavih 217 godina
https://en.wikipedia.org/wiki/Neural_adaptation

https://en.wikipedia.org/wiki/Sensory_gating

The cocktail party effect demonstrates sensory gating in hearing, but the other senses also go through the same process protecting primary cortical areas from being overwhelmed.

https://en.wikipedia.org/wiki/Sensory_overload

Neural adaptation or sensory adaptation is a change over time in the responsiveness of the sensory system to a constant stimulus. It is usually experienced as a change in the stimulus.

znači ko što se u narodu već stoljećima veli "oguglao" sad se i točno zna o kojem se centru u mozgu radi
i što više stimulacije manji je relativni priliv informacija i manja potreba za obradom , tu je recimo i odmah odgovor na pitanje zašto tako rijetko sanjam teletext mada u njega buljim po cijele noći i dane

Ali u slučaju da nam je oblik stimulacije relativno novi ili mu dulje vrijeme nismo bili izloženi velika je vjerojatnost da će nam na neki način ući u san

Pravi primjer je i san od sinoć

Dobrih sedam godina nisam zalazio u centar grada(op,jelacic plac , zrinjevac, glavni kolodvor) proša sam tuda jedva dva tri puta kroz pomenito razdoblje u tramvaju bez silaženja , da bih se u zadnjih mjesec dana na pomenitim lokacijama u desetak navrata vrtio gotovo po cijele dane .
Sad je valjda došao na red da se i one radi prekomjerne stimulacije pojavljuju u obradi , prije svega kao odabir lokacije za neku ne nužno povezanu temu sna .

ide san

U starinskom sam mini busu koji prolazi tramvajskom prugom točno na mjestu preko puta zgrade kolodvora , kao vozi a ne miče se .
Vozi ga jedna mlada djevojka od 25 let , uz mene tu su još dvije djevojke kao putnice otpozadi . Pričam s njima kako nas nije dopala očekivana nagrada za (pjevački) hit godine (op.p stvar smo kao pjevali zajedno) već je otišla autsajderici , djevojci iz mog kvarta ( op.p vozačici našeg minibusa)Kako bih ju pohvalio okrenem se ( sjedim tik iza nje) počnem ju senzualno maziti po licu i vratu(točno osjećam tu toplu i meku kožu , osjet je za san neuobičajeno stvaran. I tako cijelu minutu dok hitro ne povučem jer sam se uplašio da sam malo pretjerao i da bi se mala mogla naljutiti .
Ovo s curom od 25 let koja pjeva hit iz mog kvatra bi lako moglo biti otkriće od prije par tjedana kako je Bruna Esih (koja je bwt iz mog kvarta) bila back vokal baretu i majkama prije 20 godina
Ovo maženje po vratu i strah da nisam pretjerao je sigurno činjenica da se zadnjih mjesec dana znam vrtiti po centru kako bih udahnuo malo topline (netom sam otkrio kako meni jedna beskrajno važna osoba obitava u tom prostoru , znam se koji put zapitati da ne pretjerujem malo i kako bi se ista mogla naljutiti da dozna čemu je izložena .)

drugi san , odmah pred jutro

U nepoznatom sam stanu s "cimerom" (op. p ne znam tko je ni kako zapravo izgleda) Stan kao i često puta dosada izgleda kao tetin stan iz djetinjstva s onim ormarima kraj vrata u hodniku .A u ormaru kad rastvorim police naiđem na obilni - ejakulat .
Pitam se odakle je i jeli moj , moj nije tko mi ga je podvalio . U to u stan ulazi jedna starija gospođa koja nam je kao stanodavka , u rukama drži moj lonac s ostatcima jučerašnjag ručka , obraća se meni i prospe ga po podu optužujući me "Ti si svršio" a prosipanjem hrane iz lonca simbolično prikazuje ejakulaciju . Kad otvorim vrata stana najednom se nađem na trgu točno u onom prolazu od harmice prema konju .
Na rubu stepeništa opazim jednog muškarca kako me netremice promatra i tad shvatim da je upravo on moj stalker i podvaljivač. Pojurim prema njemu ali dok ga sustignem to više nije muškarac nego naočita mlada dama . Svejedno ošinem ju remenom i odrubim joj glavu koja se zakotrlja preko trga okolo .Odmah shvatim i da ju nisam ubio, nego da je to bila "lažna glava" koja je samo služila kao krinka . Tad nastane i opći metež , policajci u civilu počnu vezivati i hapsiti sve sudionike kaznenog djela , među njima je i nogometaš Zlatan Ibrahimović u dresu Manchester Uniteda . Dok leži onak vezan pored mene zaprijeti kako će "Ubiti svakoga tko proba taknuti knjigu " (op.p pored njega leži i neka knjiga koja je za njega svetinja) Zainat mu pred očima šutnem knjigu svom snagom da mu pokažem kako mi ne može ništa

-------------------------------------------------------------------------------------------

Znači opet trg . Kaj se tiče onog prosutog ostataka ručka u zadnje vrijeme se ne forsiram pojest sve do kraja ako ne ide ako je u pitanju pašta nego ju prospem u wc školjku
Odrubljena glava je sigurno ideja da nosim neku krinku kako me pomenuta osoba nebi slučajno prepoznala dok se vrtim oko njenog prebivališta
babunovich is offline  
Old 16.11.2017., 21:10   #1536
ispalo je po onoj staroj, "pazi što ćeš poželit da ti se nebi ostvarilo "
i tako se plan o izloženosti prekomjeroj stimulaciji ostvario spletom okolnosti i ne planirano sam od sebe

prvo sam prije tjedan dana naletio na savršen video
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=7109
na koji se nisam mora siliti da mi bude na repeatu, s guštom sam ga par dana pušta po 20-30 puta , savršeno izdanje najljepše i najtalentiranije ljepotice u femdom industriji
Uza to naglo je zahladilo, ne samo da je hladno vani nego i stanu jer ja ne podnosim grijanje, sve me to umrtvilo, nisam ima volje izlazit već punih 7 dana .Izležavam se i ćorim po cijele dane, samo se dignem da bi nešto bacio u kljun i povirio na net (ovo mi se inače događa svakog studenog već šestu godinu otkad nemam nikakve obaveze )
Tako imam po desetak tečnih , suvislih upamćenih snova dnevno , morat ću odabrati samo neke od njih jer je sve nemoguće zapisat .

Ali femdom princes rene još nije bila ni u nijednom ,i ne samo ona nego ništa što je u vezi s bdsm humiliation tematikom u bilo kakvom pogledu .

S druge strane dovoljno je bilo da naletim na samo jedan članak STARTa iz 1986. o jednoj manekenki
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=3940
koja je otišla živiti u New York pa da sanjam kako sam u New Yorku na nba utakmici , ili da slučajno u arhivi naletim na jedan skrinshot s fejsa iz 2010 u kojem dr ante pavlović poziva na ubijanje srba i turaka pa da sanjam kako sam na kosovskoj bitci (probo sam između ostalog i na smrt Pavla Vujisića radio antenom)


Najzanimljiviji mi je ovaj od jutros,a ovog trenutka mi je palo na pamet i da bi ipak donekle mogao imati veze sa femdomom

U nepoznatoj sam zgradi koja može proći kao škola , dolazim do vrata bivšeg razrednika i profa matematike iz srednje škole (njega nisam vidio ni čuo 25 godina a evo mi ga jutros u snu) . Nosim mu- seminar iz matematike koji je načelno uvjet za početak pohađanja nastave u četvrtom srednje .Ali u praksi zapravo i nije jer svi dobiju obavjest prvi tjedan škole i imaju vremena za seminar polako ako im ga na kraju uopće netko bude i tražio.
Dakle ulazim u kancelariju profesora , pitam ima li mjesta (kancelarija je jako uska ) Prof se jako čudi što sam odjednom navalio , seminar mu se uopće ne pregledava, gleda me onako sumljičavo a meni neugodno jer sad ispada da mu se uvaljujem .
U idućoj sceni sam u školskoj učionici tik do s dvije mlađe profesorice , jedna od njih sjedne na klupu u kojoj sjednim točno iznad mene , a čini se kao da je bar dva metra iznad . Nosi minicu i ima vidno unakažene zube
Obraća mi se s omalovažavanjem i počne preispitivati moje znanje engleskog (mala digresija, kad engleski pričam u snu u pravilu je vrlo tečan , mislim imam dovoljno znanja da i bude takav , ali u stvarnom životu nemam takvu sposobnost , kad ne neki turist zaustavi zvučim ko tarzan iz džungle maltene )
Pita me da nabrojim koje su države članice velike britanije, lagano odgovaram da su to škotska , engleska, irska , i ne dozvoli mi da završim pa prije mene kaže "Wales", tipa vidim da znaš ajmo dalje na teže pitanje.
Sad mi zada da nabrojim 10 gradova u engleskoj . a da joj pokažem koliko mi je to pitanje prelagano pružim joj okladu kako ću nabrojati 100 gradova u engleskoj za 1000 eura. Ona se samo okrene čini se kako je prihvatila izazov, a ja stanem pisati u tekicu zelenom kemijskom dok ona ćakula par klupica dalje s nekom kolegicom
Krenem lagano napišem cca 25 gradova, pa se počnem preispitivati hoću li ipak biti knap , je da znam sve klubove do pete lige radi kladionice, ali mnogi su iz istog grada , desetak ih je samo iz londona , pa par iz manchestera, birrmingama i tako dalje
Strah me je drhne mi ruke , je da frca bolton, brightom , bristol , salford, ali me strah kako će znanje uskoro presahnuti

tu se budim

Ka šta sam već posumljao , omalovažavajući ton način na koji mi se "učiteljica" obraćala može biti pod utjecajem femdom humiliation tarapane kojoj sam se izložio zadnjih dana

I Iako se prije zapisivanja sna osjećam nemoć povezati ga s događajima iz rl, pri pisanju mi se počinju otvarati karte , tako sam se sad sjetio da sam sinoć u nekoj yu nostalgija grupi na fejsu vidio objavu grad- država -selo tablicu i "kako smo se igrali nekad"

Ovih 100 subjekata kojih se moram sjetiti mogu biti iz filma " throw momma from the train" i čuvene knjige One hundred girls I'd like to fuck",
Probao sam ju i sam napisati 2004 godine ali nikako nisam uspio stići do broja 100
babunovich is offline  
Old 22.11.2017., 00:26   #1537
od princes rene još ništa , mada je već prošlo 11 dana otkad mi je bar desetak put dnevno na repeatu , već sam skoro cijeli tekst naučio napamet , ušao mi je u dnevnu frazeologiju maltene izričaj "Your pathethic escuse for a cock"

danas popodne nakon što sam se vratio u krevet iako sam spava do 2 popodne

Na ulazu sam u kaufland i to na mjestu gdje je inače izlaz tj.blagajne . na putu me zaustavi djevojka od cca 28 let koja radi kao promotorica na onom štandu unicef za djecu nešto
Znam o čemu se radi ali ipak zastanem da malo popričam s djevojkom . Izgleda onako prosječno , meni osobno zapravo neprivlačno , 170 cm , malo (ali samo mrvicu) jača, u crnoj ljetnoj haljini , vidim ju jasno u licu (ovo me uvijek fasciniralo kako u snu vidim osobu koja mi je potpuno nepoznata , što nema nikakvo razumno objašnjenje osim da sam ju jednom vidio usput u prolazu bez da sam ju registrirao dovoljno da mi svjesno sjedne u dugotrajnu memoriju)

I tako pričamo za nekim stolom kraj štanda za kojim sjedi i jedna naočita dama od cca 40 let , pričamo oko 8 minuta , valjda o hrani i zdravlju uglavnom , sjećam se jedino kako sam joj u jednom trenutku pričao da mi se povraća na oranginu nakon što sam se vratio na ocjeđene naranče i limune . Kako razgovor teče sve mi je privlačnija i privlačnija , tumačim si da je to radi toga jer je jako topla i ljubazna.

Pomalo krećem s njom i u samu samoposlugu, zaustavimo se na prvoj polici sa proteinskim dodatcima u prehrani gdje čitamo vijest kako je u pedesetoj preminuo jedan poznati body bilder. Ja joj počnem tumačiti kako se to događa je uzimaju steroide, napomenem joj i kako su isti radi toga i impotentni nadajući se da ću s tim razgovor skrenuti na temu seksa općenito .

No ona se na to brzo okrene i vrati nazad na svoje mjesto , tipa s tobom sam dosad pričala samo iz kurtuazije.ja nastavim put kroz police, sjedim u košarici na podu i vozim se ko da sam malo djete, prebiram po nekim šamponima i tu se budim

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Prije desetak dana sam stvarno bio u Kauflandu sa isključivim ciljem da malo razgovaram s djevojkom koja je djelatnica u istome. Ne liči nimalo na djevojku iz sna ali haljina djevojke iz sna liči na haljinu djevojke s fejsa na koju sam prošli tjedan slučajno naletio, a ista jako liči na stvarnu djevojku iz kauflanda .
Isti dan sam kraj njene poslovnice vidio i postavljeni štand s tom unicef djecom
Ovaj preminuli bilder je slavni dizač utega Sulejmanoglu koji je umro prije koji dan , dakako tu je i stalna dilema jeli njena ljubaznost samo kurtuazija ili joj se pomalo sviđam

Ovo vozanje u košarici je način na koji sjedim zadnjih dana , napravio sam si foteljicu od dvi stolice i ćućim na njima u položaju kao da se vozim u košarici
babunovich is offline  
Old 28.11.2017., 06:56   #1538
definitivno ništa od princes rene , općenito se da zaključiti kako se uplivi iz 2D sfere (TV, slike, net) teško primaju u san i kako 99% priče dolazi iz " stvarnog "svijeta

Umjesto nje ide jedan od rijetkih erotskih snova iz arhive , spojili su se dojmljivi utisci i iskustva iz rujna i listopada , zaključno s razmišljanjima prije sna o jednom događaju iz 1993

erotski san park voćarska 14112017

U zagrebu sam u voćarskoj ulici (ili bar tako izgleda ), potpuno sam gol i sjedim na rubu onih zidova koji obrubljuju parkove kod šalate , dan je i ima prometa u vidu pokojeg čovjeka i auta u podnožnju .
Osjećam se fizički strahovito moćno , pogotovo u nogama , recimo ko avatar u onom filmu.
Vrijeme je da sa pokrenem i počnem razmišljati hoću li skočiti onako na cestu s 2-3 metra visine ili ću naokolo kroz park na sigurno po stepenicama .
Odlučim da ipak nema smisla riskirati i potencijalno uništiti tjelo u tako savršenom izdanju, pa krenem kroz park i siđem na drugu stranu puteljkom iza ograde na cestu , izrazito je toplo mada je sve puno žutog i otpalog lišća .
Kad se spustim iza ograde u parku vidim kako mi u susret stiže potpuno gola djevojka od kojih 20 let sophie marceau iz rane mladosti loks like, ali onako tiha skromna i nježna .
Vratim se nazad , priđem joj i zagrlim ju desnom rukom te ju povučem niz stepenište u blizini a u ruci mi se odjednom nađe neka brošura s upitnicima o seksualnim navikama općenito
.Pokažem joj ga i dam joj da odgovori na pitanje koliko puta tjedno njen dečko masturbira .
Odgovara mi sa "Tri puta tjedno po dva puta tjekom dana , znači ukupno šest puta" Ja joj odgovorim ili pomislim sam u sebi "Kako ja još mogu osam puta a duplo sam stariji od njenog dečka"

tu se budim
-------------------------------------

U voćarskoj ulici sam bio prija dva mjeseca, oduševljen onim parkovima okolo . (mada se tuda po šalati vrtim dobrih 25 godina , samo par puta se nisam s pmfa vraća preko medicinskog faksa i šloserovih ) tako da sam ostao pod jakim dojmom viđenog
Večer dvije prije sna razmišljao sam o "incidentu" iz srednje škole, kad sam se vraćao doma nakon nastave krajem četvrtog razreda(1993 godina op.p) , slučajno sam se našao u grupi s još par cura iz škole , pozvale su me onako nehajno "Ajd malo s nama do grada (poluotoka u zadru op.p"
Da ne ispadne kako mi je stalo do njih "nećkao" sam se do zadnjeg trenutka gdje se put račvao između direktnog odlaska doma i onog za grad , hodao po tankom zidiću tih 30 metara gdje gap postaje sve veći i uspinje se do 2.5 metra - da bi u tom trenutku odlučio - skočiti s te visine samo da bi ih impresionirao i krenuti s njima prema gradu (mada sam mogao produžiti još par koraka naprijed i lagano se spustiti stepenicama )
Kad sam skočio jedna od njih je vrisnula "isuse bože !!!" Aterirao sam sigurno i uspješno bez posljedica (tad to zapravo i nije bila neka hrabrost s obzirom na tjelesne mogućnosti, danas bi me isti podhvat vjerojatno odveo ravno na intenzivnu)
Ova toplina i park pun lišća je nedvojbeno lokacija u centru na dan kad mi se ove jeseni ispunila želja da još jednom vidim svoju neprežaljenu ljubav, kako i stepenište niz koje sam silazio u snu (bila je velika južina , sve prepuno lišća, a stisla me i potreba , stepenište koje vodi u zaklon činilo se kako najbliža optimalna lokacija )
I čini mi se kako su ove tjedne masturbacije zapravo parni i neparni datumi tjekom tjedna preko kojim sam računao u kojoj se smjeni ta moja nalazi i kad će izaći s radnog mjesta (2 puta dnevno dvije smjene, tri puta popodne tjekom tjedna, šest izlazaka i ulazaka ponedjeljkom, srijedom i petkom )

kad smo već kod zidića, provalija srednje škole i 1993

Jedan kolega iz razreda nam je iste godine pričao kako mu se otac u mladosti za okladu dogovorio kako će prespavati jednu noć lezeći na uskom zidiću kraj ruba provalije (ne znam na koju se lokaciju više odnosilo, zadar, sarajevo,beograd whatever )
Ugl preživio je noć i dobio okladu ali je do kraja života snosio posljedice u vidu noćnih mora , priča je kako je nebrojeno puta sanjao baš kako leži na rubu provalije , budi se u smrtnom strahu i čvrsto prima za krevet
babunovich is offline  
Old 10.01.2018., 22:15   #1539
blagdanski snovi 2017/2018


Princes Rene i dalje nisam sanjao u nikakvom obliku , barem što se tiče snova koje sam upamtio ( a trenutni procent procjene upamćenih snova mi seže to čak 70 posto, znači da mogu prepričat san u 2 od 3 slučaja nakon bilokojeg buđenja, bez obzira na doba noći ili dana )
Znači da su i jako male šanse da sam ju zaobišao


26.prosinac 2017

S druge strane imao sam oko božića erotski san na osnovu samo par nehajno pogledanih minuta jutub videa jedne kvazi porno zvjezde
Dosadilo mi to popodne sve i glazba i sport i zvukovi prirode , osjetio da bi mi pasalo pustiti samo jedan ugodan ženski glas pa ukucao u google video "girl sexy talking"
Izađe mi ta vlogerica s hrpom besmiselih sex savjet videa s kojima skuplja klikove i zarađuje na reklamama
, kliknem na prvi i dok sam sprema ručak ona počne o uputstvima za dobar oralni seks

SEX TALK: Blowjobs!
https://www.youtube.com/watch?v=h2YNbPphSQQ


"Pljunite na njega,nikad nije dovoljno mokar " i tako dalje
Iste većeri sanjam kako ležim na krevetu na nekoj NN lokacij, nabildan sam poput bika i kako je to pravilo u mojim snovima, imam abnormalno veliki spolni organ
U to mi kroz sobu prolazi neki mlađi dečko, opazi me i jako se uzbudi, priđe mi klekne pa me počne oralno obrađivati

2.sječanj 2018

Kao i u slučajnu princes rene jako je rijedak slučaj da sanjam nešto što sam gledao na kompu , mada mi na tu radnju otpada skoro 8 sati dnevno . Još rijeđe sanjam komp i kako nešto gledam na njemu
Jedinistven primjer dogodio se dva dana nakon nove godine
Dakle sjedim pred kompom i gledam kako Lepa Brena pjeva obradu
Baccara - Yes Sir, I Can Boogie
https://www.youtube.com/watch?v=VSQjx79dR8s

Onako ponosno kao da je to njena stvar . Bjesnim što je tako bahata da bezočno krade tuđe stvari i predstavlja ih kao svoje
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tjedan dana prije stvarno sam otkrio tu stvar na jutubu (nakon što sam ju na radio čuo 7 tisuća puta) bila mi je na repeatu dak sam prelistava stare časopise iz 1982 i na jednoj strani pročitao članak o Osobama koje su obilježile 1982, među njima je bila i Lepa Brena potpisana kao "pevaljka " (ne pjevačica nego baš pogrdno kao "pevaljka")
Tjedan dana prije naletio sam i na video u kojem pomenita daje intervju 1999 na "antiratnom skupu" u Beogradu stojeći uz bok Ražnjatoviću Arkanu . To joj stvarno nije trebalo i moram priznat da sam osta zatečen i razočaran

3.sječanj 2018

Na Zagrebačkom sam Središću ,noć je , na velikom stadionu gledam nogometnu utakmicu Real- Barcelona . Jako je hladno i ljudi pale rukavice na svojim rukama kao bi se zagrijali. Na jednom od njih vatra se s rukavica proširi na cijelo tijelo i proguta ga u požaru, zatim i na drugima, požar se proširi na cijelu publiku . Na terenu počne gorijeti i sam igrač Reala - pokojni košarkaš Dražen Petrović(gori mu samo kosa)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tik pred spavanje na jutubu naletim na snimke Arsenio Hall showa iz 1989
1989-ARSENIO-MICHAEL JACKSON-EDDIE MURPHY
https://www.youtube.com/watch?v=cigFGV6gLBI

u kojima pomeniti ugošćuje Michaela Jacksona i Jordana. Kad bi ulazili publika bi se spotano podigla uz ovacije ,.pa razmišljam kako bi to danas izgledalo kad bi ulazili Justin Biber ili Stephen Curry , kako zvjezde više nemaju karizmu , poređujem i našeg NBA igrača Bogdanovića kojeg danas ljudi maltene nebi prepoznali na ulici i ikonu poput Dražena Petrovića
Ovi požari po ljudima gotovo sigurno su našli okidač u incidentu kada je na snimanju za pepsi Michael Jackson ozljeđen u požaru , a nakon kojeg mu je navodno sve krenulo po zlu

6.sječanj 2018

Kao na ljetovanju sam , u stanu sam kod roditelja koji liči na stan kućnih prijatelja s mora.Uskoro treba početi ručak ali ja priopćim kako neću ručati doma nego idem po pozivu u goste kolegama s faksa iz 2009
Da ne ispadne kako sam svoje tek tako odjebo kažem da sam kod kolege jeo janjetinu , Dok čistimo smeće mama ugleda jedan komad mesa i prijekorno upita "Jeli ovo janjetina ?" Očito je da nije pa se izvučem da je bio i jedan komad svinjetine
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Večer prije, zapravo tik prije spavanja dobio sam poziv od svojih da se povežem na skype na kojem nisam bio evo sada već punih šest godina (ne pričam s nikim , nemam ni mob ni fiksni) to mi je malo diglo živce jer sam već stoput objasnio kako mi se više ne razgovara preko neta
A te pomenute 2009 dogodio mi se "incident" koji mi relativno često pada na pamet, imao sam istovremeno poziv od svojih i kolege s faksa, nisam se mogao odlučiti pa sam pričao sa svojima i tipkao s kolegom s faksa , mama je to primjetila pa me pozdravila . Mislim sitnica ali ja se grizem radi toga jer nisam siguran da sam pravilno posložio prioritete , tim više što mi je to bio jedan od posljednjih razgovora uopće

8.sječanj 2018

Jedan od najljepših snova uopće , ikada .
Kao na zavodu sam za zapošljavanje , kraj mene šeta djevojka koja je pljunuta mlada Heidi Klum i priča na mob . Ja se kao vrtim simo amo kako bi ju zavarao da me ne zanima, ali sam stalno blizu i jednim uhom osluškujem o čemu razgovara
Priča ako je "Odustala od Mandića" (op.p nekog dečka koji joj se sviđao)
Kad prekine razgovor upoznamo se jer zajedno krećemo na razgovor za posao , ni manje ni više nego u - Burkinu Faso. San i zajedničko putovanje u autobusu traju jako dugo, sjedio sam kraj nje na zadnjem sjedišu ,(jako ugodno druženje,samog dialoga se baš i ne sjećam )
Cijelim putem se pitam o kakvom se poslu zapravo radi i čime mi to možemo pridonjeti u dalekoj Burkini.
Kad stigemo dočeka nas neki mlađi lik , stanem nasamo po strani s njim pa
me pita "Jel ti dobra ova"(op.p djevojka)
Odgovaram "Je , jako liči na Heidi Klum " ispostavi se da je ekonomistica i da tamo budemo administracija plantaži kave?, iz aviona pored frcaju neka bale sjena/kave ? koje taj tip pokušava uhvatiti(sve prolete kraj njega )
_____________________________________________
Dan prije prolazim parkom , na klupici sjedi djevojka , u prolazu uhvatim kako priča na mob i da je "Odustala od onog dečka "
Par dana prije zakačio sam se s jednim poznanikom , preispitujem svoju krivicu pa zakljućim kako meni neće spuštati lik koji je čekao u redu na trgu da dotakne voštanu fuguru Leopolda Mandića (to je onaj Mandić iz sna )
Za Heidi Klum nisam ziher, ali ima jedna priča o patološkom lažljivcu s fejsa koji se voli prodavati za ono što nije, objavio je jednom index članak o njemu, popljuvali su ga u komentarima , jedan od njih bio je od kolege iz srednje koji je napomenio da je taj lik s punom ozblljnošću jednom pričao kako je u tajnoj vezi s Heidi Klum
Što je najbolje u svom stvarom životu ima zgodnu ženu, puno puta se pitam što je ta vidila u njemu (lik je bez škole, posla , para ,a izigrava veliku poslovnu facu, fura se na jet set)

Ovaj put autobusom u Burkinu Faso definitivno je vezan uz tzv reli "pariz-dakar" kojeg sam analizirao radi kladionice par večeri prije
babunovich is offline  
Old 25.01.2018., 22:30   #1540
__________________
I may love to shop but I'm not buying your bullshit.
AlwaysOnTop is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:42.