Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2009., 17:01   #41
Quote:
darko051 kaže: Pogledaj post
Za nas koji uskoro postajemo očevi a zbunjeni smo sa svom državnom administaracijom što nam je činiti vezano za prijave djeteta, osiguranje itd. Također kaj sve treba spremati kroz godinu od računa za prijavu povrata poreza. Ja jedva imam nešto staža u Hrvatskoj godinama sam se zajebavo po inozemstvu bez iakakvog statusa i sada sam zaposlen u hrvatskoj(na određeno vrijeme) kaj sve treba skupljati za prijavu. Hvala

žena kad rodi dobije u rodilištu papir gdje piše kako se i s kojim papirima dijete prijavljuje. oboje morate zajedno dijete prijaviti. imaš rubriku Porodiljni dopust, uputnice, zakoni i papirologija...
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 17:06   #42
ako na plaći ne koristiš poreznu olakšicu na dijete, možeš ju koristiti prilikom godišnje porezne prijave.
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 17:26   #43
Ne brini! Sve će to žena srediti kad izađe iz bolnice!
__________________
a thing called love
maca faca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 18:23   #44
darko051 za prijavu bebe, naknade od grada sve imaš u prvim postovima

za račune....svi moraju biti na tvoje ili ženino ime..mi smo za pregled kukova uzeli račun na malčevo ime računajući da je prijavljen na MM-a i da će MM to moć predat u poreznoj prijavi al nije mogao...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 16:09   #45
na koji broj zovem da provjerim jesu li stigli papiri iz bolnice na trg franc republike...rodila na Sd pa valjda tamo idem???

i koliko biljega treba kupiti??
i koliko da izvadim rodnih listova....(valjda će mi trebati za još neke stvari u skoroj budućnosti)
__________________
18.10.2009.Klara, 31.05.2011. Katja
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 20:06   #46
zoveš centralu tražiš Matični ured i pitaš jesu stigli papiri..6101-733

za biljege se ne sjećam...rekli su nam koliko, ispred je odma kiosk i kupili biljege

ne sjećam se ni koliko primjeraka..mislim da smo svega po 1 uzeli....i dalje predavali samo kopije (tak većinom traže da ti papiri ne budu stariji od 6 mj)
znam da sam za produljenje porodiljnog predala također kopiju..

na MUP-u su tražili original na uvid samo
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 22:08   #47
Mislim da je 60 kn biljega, ako se dobro sjećam. I ne treba ti više primjeraka rodnog lista, nego napravi nekoliko kopija koje ćeš ostavljati po svim mjestima koje ćeš obilaziti, a original nosiš sa sobom i eventualno im ga pokažeš, ako traže...
mišolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 11:28   #48
@mandy
@mišolina


hvala na info , sad idem zvati da vidim da li je stiglo
__________________
18.10.2009.Klara, 31.05.2011. Katja
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 11:43   #49
stigli papiri
broj koji sam zvala je za branitelje
ali teta je super pa me prespojila
__________________
18.10.2009.Klara, 31.05.2011. Katja
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 18:58   #50
Kojim redom se obavljaju stvari u MUP-u - prvo MBG, pa prijava prebivališta?

Naime, u obrascu za prijavu prebivališta prva rubrika je MBG ...

I, da, OIB se dobije kod matičara, ne? To nitko uopće nije spomenuo ...
lestrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 19:18   #51
Birokracijska nebuloza

Vidim da se za ostvarivanje "prava na pomoć za novorođeno dijete" traži i osobna i uvjerenje o prebivalištu, dakle oboje.

To je nepotrebno obzirom da je osobna iskaznica dokaz o prebivalištu (članak 1. Zakona o osobnoj iskaznici).

Dakle, oni po zakonu moraju uvažiti osobnu iskaznicu kao dokaz o državljanstvu i kao dokaz o prebivalištu.

Jel netko probao to provesti u djelo?
Naime, bojim se da bi mali birokratski bogovi mogli stvarati probleme, ako ne na šalteru, onda kod prihvaćanja (odbijanja) zahtjeva ...
lestrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 01:29   #52
da,ali ne uvazavaju nego moras imat i osobnu i potvrdu o prebivalistu...
lana1313! is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 12:43   #53
MM je isao prije par dana u Gradski ured...

i trebala su nasa oba potpisa na zahtjevu ...i trazili su da dokument kojim on potvrdjuje svoj JMBG...naravno da toge nije imao i gadno se posvadio...i kaze zena "onda cu morat bez toga"...wtf??
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 12:49   #54
Quote:
lestrt kaže: Pogledaj post
Kojim redom se obavljaju stvari u MUP-u - prvo MBG, pa prijava prebivališta?

Naime, u obrascu za prijavu prebivališta prva rubrika je MBG ...

I, da, OIB se dobije kod matičara, ne? To nitko uopće nije spomenuo ...
oib se dobije u policiji, zajedno s uvjerenjem o prebivališu i jmbg-om.
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 14:39   #55
Quote:
ribica0603 kaže: Pogledaj post
MM je isao prije par dana u Gradski ured...

i trebala su nasa oba potpisa na zahtjevu ...i trazili su da dokument kojim on potvrdjuje svoj JMBG...naravno da toge nije imao i gadno se posvadio...i kaze zena "onda cu morat bez toga"...wtf??
ja sam rekla da nemam niti jedan dokument na kojem mi pise jmbg i nisu radili problem...
lana1313! is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 16:14   #56
Quote:
zaručena kaže: Pogledaj post
oib se dobije u policiji, zajedno s uvjerenjem o prebivališu i jmbg-om.

mi smo oib za dijete dobili kod maticara


nego, imam pitanje za policiju...ja i mm nemamo iste adrese, dijete ce biti na njegovoj adresi i ja bih trebala dat suglasnost da se slazem da dijete zivi na njegovoj adresi...da li netko zna dal je moguce da ja tu suglasnost dam kod javnog biljeznika, a mm onda to odnese na MUP, bez mene?
poslala sam mejl na mup, al nitko nista ne odgovara, valjda im fali zaposlenika da odgovaraju na mejl....meni nije fora cekat u petrinjskoj medju hrpom ljudi, a pri tome i dojim, tak da ne bih bas dijete dugo ostavljala doma, tak da mi se cini jednostavnije i brze otic kod JB?
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 18:05   #57
Quote:
lestrt kaže: Pogledaj post
Vidim da se za ostvarivanje "prava na pomoć za novorođeno dijete" traži i osobna i uvjerenje o prebivalištu, dakle oboje.

To je nepotrebno obzirom da je osobna iskaznica dokaz o prebivalištu (članak 1. Zakona o osobnoj iskaznici).

Dakle, oni po zakonu moraju uvažiti osobnu iskaznicu kao dokaz o državljanstvu i kao dokaz o prebivalištu.

Jel netko probao to provesti u djelo?
Naime, bojim se da bi mali birokratski bogovi mogli stvarati probleme, ako ne na šalteru, onda kod prihvaćanja (odbijanja) zahtjeva ...
uvjerenje ti treba da se vidi od kad si tu gdje jesi, na osobnoj nigdje nemaš datuma od kad si tu a, za npr. pomoc od grada zagreba ti je bitno da živiš u zgb najmanje dvije godine,
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 20:55   #58
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
mi smo oib za dijete dobili kod maticara
nama su oib dali na mupu zajedno sa potvrdom o prebivalistu.
lana1313! is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 11:36   #59
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
uvjerenje ti treba da se vidi od kad si tu gdje jesi, na osobnoj nigdje nemaš datuma od kad si tu a, za npr. pomoc od grada zagreba ti je bitno da živiš u zgb najmanje dvije godine,
Postoji datum kad je osobna izdana. Ako je osobna starija od 2 godine, onda bi to trebali biti dovoljno.

Poanta je da potvrda o prebivalištu košta 40kn, pa puta dva = 80kn koje idu državi (MUP), a ne "natrag" gradu - defacto 80 kuna od te pomoći ide državi, a ne onima kojima je namjenjeno.

Jel zna netko koliko se tih pomoći godišnje dodijeli? Bilo bi interesantno izračunati sa koliko tih novaca godišnje Grad Zagreb (nepotrebno) financira državu ...

Zadnje uređivanje lestrt : 30.11.2009. at 11:45. Reason: nije 6 mjeseci, nego 2 godine
lestrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 11:56   #60
Čini se da je ovo moje pitanje promaklo, pa evo još jednom:

Kojim redom se obavljaju stvari u MUP-u - prvo MBG, pa prijava prebivališta?

Naime, u obrascu za prijavu prebivališta prva rubrika je MBG, pa bi bilo logično da se prije vadi MBG. No birokracija i logika ne idu baš zajedno ...
lestrt is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:38.