Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2013., 11:22   #41
Ako netko ima neku knjigu bezano za Hitlera da bi prodao neka se slobodno javi.

Što se tiče knjiga o Fuhreru ja sam čitao: Uspon i pad Trećeg Reicha, Knjigu o Hitleru, Ja poznajem te diktatore, Behemot. One mi sad padaju napamet.
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 23:37   #42
Upravo čitam Hitlerovu biografiju od Joachima Festa. Knjiga je na engleskom i prava je sramota da nije prevedena na hrvatski.

Netko je spomenuo Knjigu o Hitleru od dvojice Hitlerovih suradnika koji su je pisali za Staljina i ona je vrhunska. Čitajući je lako se unese u ulogu Hitlera. http://www.superknjizara.hr/?page=kn...d_knjiga=83550

Vidim da je od Kershawa prevedena njegova prva knjiga o biografiji o Hitleru do 1936. godine, a druga knjiga do 1945. nije. Stvarno šteta da nije. Malo je toga prevedena na hrvatski sve u svemu.
__________________
Yes, we can!
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 23:41   #43
Norman Mailer - Dvorac u šumi

Boris Dezulovic - Christkind

najbolje knjige o Hitleru koje sam ja procitao

__________________
Only God can judge me!
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 23:02   #44
Quote:
listopad kaže: Pogledaj post
Norman Mailer - Dvorac u šumi

Boris Dezulovic - Christkind

najbolje knjige o Hitleru koje sam ja procitao

Dobro mislio sam na ozbiljne knjige ali hvala na preporuci za parodije. Ako tko još zna neku knjigu neka slobodno napiše.
__________________
Yes, we can!
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 11:04   #45
apsolutno nisu parodije ozbiljni romani o Hitleru. e sad koliko su realni je drugo pitanje
__________________
Only God can judge me!
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 12:12   #46
Previše je knjiga o Hitleru i romana o fiks idejama da je podmornicom stigao na obale Argentine i da je umro negdje u Brazilu,ili Paragvaju ili River Plati..
Hitler je neiscrpna ideja jer je on u pravilu najpoznatjiji simbol općeg zla.
Pogledajmo koliko ima još zla na ovom svijetu pa ne nemamo romane o njima..
Canuleius Leius is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 17:40   #47
Isrorija Gestapoa.Unutra piše ne samo o Hitleru nego i sve o nacističkim ubijanjima i eksperimentima nad židovima.Da ti se smuči!
__________________
Nisam uvijek u pravu, ali nikad nisam u krivu.
Fireskull is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 19:48   #48
Quote:
Canuleius Leius kaže: Pogledaj post
Previše je knjiga o Hitleru i romana o fiks idejama da je podmornicom stigao na obale Argentine i da je umro negdje u Brazilu,ili Paragvaju ili River Plati..
Hitler je neiscrpna ideja jer je on u pravilu najpoznatjiji simbol općeg zla.
Pogledajmo koliko ima još zla na ovom svijetu pa ne nemamo romane o njima..
To su romani za zabavu. Ako hoćete saznati zadnje Hitlera pročitajte "Knjiga o Hitleru". Tu se detaljno govori o tome.

Slažem se da se puno piše o Hitleru ali nije od jedini takav zlotvor. Staljin nije ništa manji.
__________________
Yes, we can!
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 11:17   #49
Quote:
Momak 90 kaže: Pogledaj post
To su romani za zabavu. Ako hoćete saznati zadnje Hitlera pročitajte "Knjiga o Hitleru". Tu se detaljno govori o tome.

Slažem se da se puno piše o Hitleru ali nije od jedini takav zlotvor. Staljin nije ništa manji.
Da je Hitler preživio i nastavio živjeti u Argentini ili Brazilu,to misli dobar dio ljudi,koji pročita samo naslov romana.

A što se tiče Staljina,evo vidiš štop se dogodilo sa autorom biografije o njemu.Englez koji je prije dobio dozvolu ruskih vlasti da ispituje arhive,sada nakon godina prodaje knjige o Staljinu,zabranjen mu je ulaz u Rusiju.
Ali,svakako,Staljin je jedna neotesana seljačina,u to nema sumnje.
Zašto živimo u takvom paradoksalnom svijetu gdje oni koji su lošiji dio društva dobivaju takvu pažnju..?!
Canuleius Leius is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 12:50   #50
Hitler je skončao u svom bunkeru.

Pa ta povijest je itekako zanimljiva. Povijest velikih političara i pokreta kao Hitler, Napoleon, Staljin. O Jadranki Kosor i Zoranu Milanoviću sigurno neće biti takav interes za 50 ili 100 godina jer oni su jedni bezvezni dosadni političari. Dok Sanader je već druga priča. O njemu bi se mogle pisati biografije ...
__________________
Yes, we can!
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 16:57   #51
Quote:
Momak 90 kaže: Pogledaj post
Hitler je skončao u svom bunkeru.
Mnogo povjesničara ne bi se složilo s ovom tvrdnjom zbog očitog nedostataka fizičkih dokaza. Hitler je bio previše zaljubljen u svoju ličnost da bi digao ruku na sebe.
Baš su mi zanimljivi ljudi koji slijepo vjeruju svemu što im pruža službena literatura Ponekad treba čitati između redaka. Povijest nije egzaktna znanost, ali nažalost neki joj tako pristupaju.

Za pokretača teme nekoliko naslova (i treba čitati čim više i što više kako bi se dobila potpuna slika).
Henrik Eberle, Mathias Uhl: Knjiga o Hitleru
Roger Moorhouse: Ubiti Hitlera - Treći Reich i urote protiv Fuhrera
Richard Weikart: Od Darvina do Hitlera - Evoluciona etika, eugenika i rasizam u Njemačkoj
Ron Rosenbaum: Kako objasniti Hitlera - potraga za izvorima njegova zla
Eduard Čalić: Hiler bez maske
Henrik Eberle, Hans-Joachim Neumann: Je li Hitler bio bolestan? - Završni nalaz
Walter C. Langer: Hitler - psihološki profil - tajni dosje američke tajne službe OSS 1943.
Milenko Doder: Hitlerovi špijuni
Sebastian Haffner: Bilješke o Hitleru
Heike B. Gortemaker: Eva Braun - život s Hitlerom
Glenn Infield: Eva i Adolf
__________________
Ne, nemoj mi prići, hoću izdaleka da volim i želim tvoja oka dva.
Jer sreća je lepa samo dok se čeka, dok od sebe samo nagoveštaj da.
izanami is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 17:22   #52
@izanami

Henrik Eberle, Mathias Uhl: Knjiga o Hitleru

Sam si preporučio ovu knjigu. Mislim da ona najrealnije prikazuje posljednje Hitlerove dane i to da da je skončao ubivši se na krevetu iz pištolja u svojoj radnoj sobi. Ona je pisana izravno za Staljina jer nije vjerovao da je Hitler mrtav. Zato sam i rekao kako ja osobno vjerujem da je Hitler skončao život u bunkeru.

Za te priče da je otputovao i živio u Južnoj Americi nema nikakvih materijalnih dokaza.
__________________
Yes, we can!
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 17:36   #53
Quote:
izanami kaže: Pogledaj post
Mnogo povjesničara ne bi se složilo s ovom tvrdnjom zbog očitog nedostataka fizičkih dokaza. Hitler je bio previše zaljubljen u svoju ličnost da bi digao ruku na sebe.
Baš su mi zanimljivi ljudi koji slijepo vjeruju svemu što im pruža službena literatura Ponekad treba čitati između redaka. Povijest nije egzaktna znanost, ali nažalost neki joj tako pristupaju.
@izanami-chan


citala si:

Grey Wolf - The Escape of Adolf Hitler od Dunstana i

Hunting Hitler - New Scientific Evidence That Hitler Escaped Germany od Corsi-a?


nexus magazine je imao nesto o smrti Hice ako se ne varam
__________________
Don’t be a follower be a student!
osaki ni douzo!-ie ie douzo osaki ni!

Zadnje uređivanje rokurota : 20.02.2014. at 17:47.
rokurota is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 18:43   #54
Momak 90
da, pročitala sam, ali ne povjerujem svemu što pročitam jer ovisi tko piše i za koga piše...
Južna Amerika je zanimljiva zbog velikog broja nacista koji su tamo pobjegli i živjeli....teorije su zanimljive, a znaš kako se kaže "gdje ima dima, ima i vatre"....kažeš da nema dokaza da je preživio i pobjegao u Južnu Ameriku, pa tako nema i dokaza da je prosvirao svoju i evinu glavu....za neke povijesne događaje i ličnosti nikada nećemo doznati pravu istinu

rokurota-chan
dunstana još nisam pročitala, ali je u planu (stoji u hrpi kraj kreveta)...i Hunting Hitler nisam još pročitala, ali pogledala sam dokumentarac slične tematike (Tajna Hitlerove lubanje)...moram nabaviti knjigu
__________________
Ne, nemoj mi prići, hoću izdaleka da volim i želim tvoja oka dva.
Jer sreća je lepa samo dok se čeka, dok od sebe samo nagoveštaj da.
izanami is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 20:48   #55
evo jedna ozbiljna i odlicna knjiga

Hannah Arendt - Totalitarizam https://www.goodreads.com/book/show/...-totalitarizam

opcenito o totalitarnim sustavima ali najvise se dotice Hitlera i Staljina. izvrsno stivo
__________________
Only God can judge me!
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 11:06   #56
Ako je netko pročitao Pisma Hitleru mogao bi ustanoviti da su oni Nijemci,koji su mu pisali,jednaki slijepim budalama.
Canuleius Leius is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 11:59   #57
Quote:
izanami kaže: Pogledaj post

rokurota-chan
dunstana još nisam pročitala, ali je u planu (stoji u hrpi kraj kreveta)...i Hunting Hitler nisam još pročitala, ali pogledala sam dokumentarac slične tematike (Tajna Hitlerove lubanje)...moram nabaviti knjigu
nisam ni ja Hunting Hico..na cekanju mi je

za one koji neznaju pojavila se nove biografija o Hitleru od Volker Ullrich-a..link
jos nema na engleskom a o hrvatsko da i ne govorim ako pogledamo kako je Joachim Fest prosao..jos dugo cemo cekat prijevod...
__________________
Don’t be a follower be a student!
osaki ni douzo!-ie ie douzo osaki ni!
rokurota is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 14:18   #58
Ni ja stvarno ne mogu vjerovati da Hitlerova biografija od Festa nije prevedena na hrvatski. Pitao sam jednog izdavača zašto to ne prevedu i objave pa je rekao da su prijevodi skupi a da se ne isplati jer se slabo prodaje.
__________________
Yes, we can!
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 13:21   #59
Za one koji imaju strpljenja i dobar želudac, neka si nabave Maxa Domarusa - "Hitler. Speeches and Proclamations 1932-1945". Radi se o zbirci svih Hitlerovih javnih nastupa iz navedenog razdoblja prevedenoj na engleski, na ukupno 3500 stranica.

Premda vrlo kontroverzan glede pitanja plinskih komora (osuđen zbog revizionizma u Austriji), David Irving je temeljit i plodan istraživač Hitlerove Njemačke: "Hitler's War" i druga djela. Čitati "cum grano salis"...

Sjećanja jedinog Hitlerova prijatelja iz mladosti: August Kubizek, "The Young Hitler I Knew"

Zanimljiva je i studija: Goetz Aly, "Hitler Beneficiaries. Plunder, Racial War, and the Nazi Walfare State"
CroatianFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 16:58   #60
Ian Kershaw: Hitler

Ta mi je super.
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:14.