Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2010., 11:41   #1441
pozdrav svima, da i ja uletim s pitanjem
imam dva madeza za koje mi je dermatolog (privatni, vidio ih je prilikom jednog drugog tretmana) rekao da bi ih trebala ukloniti, jedan je dosta velik i ispupcen i neravne povrsine, a drugi mali, ali dosta taman... ali kao da bi ih trebala ukloniti cisto prevencije radi, naime, godinama su takvi, bez ikakvih promjena...

e sad, ono sto mene zanima je sljedece - takodjer mi je rekao da, s obzirom da su potencijalno opasni, trebalo bi ih kirurski odstraniti zajedno s tkivom ispod njih... a mene, k'o pravo zensko, u biti brine kako ce izgledati oziljak te bih htjela u nekog esteticara da sam 'sigurnija' u rezultat... ono, brine me izgled, a ne potencijalna opasnost od madeza, ali sta mogu
ali, s obzirom da je to bas kirurski, i zbog tog tkiva koje treba odstraniti, mogu li ja to uopce u esteticara (npr. Toncic) ili bas moram u bolnicu?

ah ta tastina
macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 14:16   #1442
vidi....ja sam imala na leđima......isto su mi rekli....predostrožnosti radi da ga odem ukloniti.....kirurški.....

operirao me kirurg plastičar......i sve je bilo ok dok ga nije otvorio....

madež je rastao na unutra.....već je bio blizu rebara.....

imala sam konce na rani 3 tjedna a krastu 6 mjeseci!!!!!

uglavnom....to sad izleda ko rana od metka.....moglo bi se ponovo na operaciju....ali fakat ne želim dirati više niš....

pusti estetiku.....odi to maknuti pa moš poslije razmišljati o uklanjanju ožiljaka

sretno....
__________________
I lost my mind, sold my soul, to those demons eyes, I have no faith and hope is gone, since long, long time.....
dichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 18:59   #1443
Quote:
macka kaže: Pogledaj post
pozdrav svima, da i ja uletim s pitanjem
imam dva madeza za koje mi je dermatolog (privatni, vidio ih je prilikom jednog drugog tretmana) rekao da bi ih trebala ukloniti, jedan je dosta velik i ispupcen i neravne povrsine, a drugi mali, ali dosta taman... ali kao da bi ih trebala ukloniti cisto prevencije radi, naime, godinama su takvi, bez ikakvih promjena...

e sad, ono sto mene zanima je sljedece - takodjer mi je rekao da, s obzirom da su potencijalno opasni, trebalo bi ih kirurski odstraniti zajedno s tkivom ispod njih... a mene, k'o pravo zensko, u biti brine kako ce izgledati oziljak te bih htjela u nekog esteticara da sam 'sigurnija' u rezultat... ono, brine me izgled, a ne potencijalna opasnost od madeza, ali sta mogu
ali, s obzirom da je to bas kirurski, i zbog tog tkiva koje treba odstraniti, mogu li ja to uopce u esteticara (npr. Toncic) ili bas moram u bolnicu?

ah ta tastina
Na raspolaganju imaš više mogućnosti, ovisno o regiji u kojoj se madeži nalaze.

Npr., ukoliko su smješteni u području glave i vrate, odstraniti ih može specijalist otorinolaringologije, maksilofacijalne kirurgije ili plastične kirurgije. Navedeni specijalisti mogu učiniti i rekonstruktivni zahvat ako bi odstranjenje madeža uzrokovalo veći defekt koji se ne bi mogao riješiti jednostavnim približavanjem rubova rana. Ako su na vjeđama, onda osim njih i oftalmolog.

Ako su na drugim dijelovima tijela, plastični kirurg ili kirurg. No, ako se radi o većim madežima, možda je plastični kirurg bolja opcija.

Zahvat se može obaviti u bolničkoj ustanovi (na uputnicu) ili privatno.

A na to kakav će ožiljak zaostati nakon operacije utječe više faktora: od kirurške tehnike, preko regije tijela na kojoj se madež nalazi, nadalje neke osobe su sklonije stvaranju izrazitijih ožiljaka itd.

Kao što vidiš, na raspolaganju imaš više opcija.

Svakako još za pripomenuti kako se sumnjivi madeži šalju na patohistološku analizu. Uputnica, koju daje obiteljski liječnik, sadrži osim upućivanja na operativni zahvat i tu stavku. Ako se odlučiš zahvat obaviti u privatnom aranžmanu, tada nemoj zaboraviti da se cijeni operativnog zahvata nerijetko treba pribrojiti još i cijena PHD analize!
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 19:02   #1444
Imam odstranjeno već par madeža, uglavnom s leđa (bili su sumnjivi), phd analiza uvijek bila ok.
Imam par onih bradavičastih madeža i zanima me da li se oni mogu odstraniti "u kućnoj radinosti", ima u ljekarni za kupiti ono za smrzavanje bradavica, pa da li bi mogla to iskoristiti i za te madeže. Imam ih već godinama, dermatologica kaže da takvi nikad nisu opasni.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 09:50   #1445
Quote:
rushka kaže: Pogledaj post
Ambulanta radi od 8 -15 h , bolje poslijepodne doći , mada to ide dosta brzo.
Ja bila prošli tjedan oko pol 2, pa me sestra na finjak obavijestila da ambulanta radi od 8 do 12h.

Ili je to možda samo sad zbog godišnjih kad su svi brojčano osakaćeni? hm
__________________
Haikus are easy
But sometimes they don't make sense
Refrigerator.
kinara is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 09:59   #1446
madež nakon sunčanja;

dakle, kupala sam se ovo ljeto ujutro od 09-10,30 i popodne iza 18,30, uvijek bila namazana i nikad ležala da uhvatim boju,
međutim dvije nijanse sam ipak uhvatila i gledam si madeže....
njih nekoliko sada ima bijeli krug oko sebe, izgleda kao da na rubovima madeža nema pigmenta i to 3 milimetra oko madeža.
ne svrbe me, madeži nisu promjenili boju, nisam izgorila na suncu
čemu onda ta depigmentacija oko njih???
absoluta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 10:03   #1447
Quote:
absoluta kaže: Pogledaj post
madež nakon sunčanja;

dakle, kupala sam se ovo ljeto ujutro od 09-10,30 i popodne iza 18,30, uvijek bila namazana i nikad ležala da uhvatim boju,
međutim dvije nijanse sam ipak uhvatila i gledam si madeže....
njih nekoliko sada ima bijeli krug oko sebe, izgleda kao da na rubovima madeža nema pigmenta i to 3 milimetra oko madeža.
ne svrbe me, madeži nisu promjenili boju, nisam izgorila na suncu
čemu onda ta depigmentacija oko njih???
imam i ja jedan takav majušni na leđima, a bijelo par mm oko madeža.
mislim da nije ništa, imam ga već duže vrijeme, i ništa.
__________________
It shouldn't make you sad - it should make you happy to see, hear and realize that there's beauty in everything
Falco SM is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 10:16   #1448
Quote:
Falco SM kaže: Pogledaj post
imam i ja jedan takav majušni na leđima, a bijelo par mm oko madeža.
mislim da nije ništa, imam ga već duže vrijeme, i ništa.
stvarno? evo se meni pojavio tek ovo ljeto pa sam mislila da me sunce otrovalo.

hvala ti! (naime, mrzim ići po doktorima, i sam da mi to netko ne napiše.
absoluta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 10:28   #1449
Quote:
absoluta kaže: Pogledaj post
stvarno? evo se meni pojavio tek ovo ljeto pa sam mislila da me sunce otrovalo.

hvala ti! (naime, mrzim ići po doktorima, i sam da mi to netko ne napiše.
a eto, ja još uvijek bez problema radi toga - i mislim da neće ništa bit.

ali možda da pričekaš koji"stručniji" odgovor ovdje jer najvjerojatnije nije ništa, no za svaki slučaj pa ću i ja vidit.
__________________
It shouldn't make you sad - it should make you happy to see, hear and realize that there's beauty in everything
Falco SM is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 10:38   #1450
ajd, čekajmo zajedno
absoluta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 11:07   #1451
Absoluta i Falco SM,

Prema onome što opisujete kod vas bi se moglo raditi o pojavi tzv. halo nevusa (poznat i pod nazivom Suttonov madež). To je madež okružen pojasom depigmentacije.

Upravo zbog izlaganja suncu i UV zračenju, taj svijetli pojas oko madeža je jače izražen jer je okolna koža jače pigmentirana.

Takvi se madeži češće jave u djece i mlađih odraslih osoba.

Tijek takvog madeža jest takav da on obično s vremenom nestane a depigmentirano područje ("svjetlija fleka") ostaje.

Liječenje obično nije potrebno, preporučuje se praćenje madeža, kontrole kod dermatologa(!) i zaštita od sunca.

Naglašavam da je potrebno obvezno obaviti pregled kod dermatologa(!) premda se radi o bezopasnoj promjeni koja se samo prati, a razloga zašto vam savjetujem obvezni pregled ima nekoliko:

1. uvijek je moguće da se radi o nečem drugom (samo na temelju opisa nemoguće je postaviti dijagnozu!) a u nekim slučajevima ni pregledom nije lako isključiti druge dijagnoze; naime i tzv. opasni (displatični) madeži mogu se skrivati iza ovakve kliničke slike;
2. osobe koje imaju ovakve halo nevuse mogu imati i druge kožne promjene na tijelu, npr. vitilgo (depigmentacija) ili atipični (sumnjivi) madeži pa je potrebno da se to pregledom isključi.

Zaključno: možete biti mirni, vjerojatno se radi o bezazlenim halo madežima, ali obvezno posjetite dermatologa.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 11:12   #1452
eto ti ga na! ipak doktor

čudno kako ti prije nisam primjetila
puno ti hvala na iscrpnom objašnjenju
absoluta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 12:05   #1453
Stari mi ima vitiligo.

Madež je mali, skoro nevidljiv, samo bijelo oko toga. Okej, fala.
__________________
It shouldn't make you sad - it should make you happy to see, hear and realize that there's beauty in everything
Falco SM is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 13:51   #1454
može mi netko preporučiti dobrog doktora za pregled madeža u zagrebu?
naime bila sam na pregledu u gradu kojem živim i dermatologinja kaže da je ok ali taj madež se stalno mjenja, na površini često vidim promjene, ponekad me svrbi pa bih htjela drugo mišljenje
i koliko se dugo čeka na pregled ako netko zna
blaenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 18:28   #1455
Jel bio netko skidat madež(e) kod nekog privatnika u Rijeci..?
Ne znam di, odnosno kod koga da krenem...
__________________
Čudno je kako je malo potrebno da budemo sretniji, a još čudnije kako nam često baš to malo nedostaje...
DraMaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 11:13   #1456
Može li mi netko preporučiti neku dobru kliniku gdje se može obaviti preventivni pregled cijelog tijela?

Hvala!
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 15:48   #1457
odlucih se ja napokon na posjet dermatologu, a ono .. pregled nije traja nit minutu sta te muci? ja kazen-3 madeza.... ajmo vidit...
pogledala na brzinu, sve u redu, mozes ih skinit kad hoces, to ce bit gotovo u tren oka.. cap cap... blabla...
e sad... tu san procitala komentar od dichy.... divota...

inače sva 3 su kao... bradavičasta, jedan ispod ključne kosti, ova dva na gornjem dijelu leđa.... pa kontan ako su ispupčeni van, nisu valjda i unutra duboki? jel ima koji način da se to "vidi" prije same operacije?

i ove depigmentacije svaki put kad se sunčam, na ovu veličanstvenu trojku stavim malo kreme sa sunblockerom... normalno... ode i na kožu pokraj njih, tako da mi je oko svakog bijeli krug fala bogu pa ne mogu uvatit neku crnu boju, inače bi izgledala blesavo

btw. falit će mi kad ih maknem
queen000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 13:37   #1458
tenks za info - ja baš tražim šta da radim i gdje da ih pregledam!

vidim veći broj madeža i nekih malih sitnih bradavičica nakon trudnoće?!?!?!?
a veli mi opća praksa da to nije ništa?!?!? pa baš želim otići negdje na 'full monty' pregled
__________________
OTVORENOOO Biđej , Njuđej
BobicaBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 14:01   #1459
Quote:
BobicaBo kaže: Pogledaj post
tenks za info - ja baš tražim šta da radim i gdje da ih pregledam!

vidim veći broj madeža i nekih malih sitnih bradavičica nakon trudnoće?!?!?!?
a veli mi opća praksa da to nije ništa?!?!? pa baš želim otići negdje na 'full monty' pregled
Dermoskopija. Dobiješ i snimke "sumnjivih" pa s time odmah možeš i kod kirurga. Klinika za dermatologiju na Šalati.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 18:59   #1460
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
Dermoskopija. Dobiješ i snimke "sumnjivih" pa s time odmah možeš i kod kirurga. Klinika za dermatologiju na Šalati.
kaj je to na uputnicu il moraš masno platiti???
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:03.