Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2007., 20:43   #61
Jel zna netko gdje bi mogla nac slike Koprivnice?
Ove koje sam nasla preko googlea su lose...
__________________
glavom kroz zid
girra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 20:48   #62
Quote:
girra kaže: Pogledaj post
Jel zna netko gdje bi mogla nac slike Koprivnice?
Ove koje sam nasla preko googlea su lose...
kakve ti fotke trebaju? imam ih ja oko 200
__________________
Boris-Photo Web
It's hard enough to remember my opinions, without also remembering my reasons for them! Friedrich Nietzche
Silent Eyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 20:51   #63
Uglavnom ako imas nesto sa renesansnog festivala ili sa podravskih motiva. A dobro bi dosle i opcenite slike grada.. crkva, tvrdjava i sl..
__________________
glavom kroz zid
girra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 21:30   #64
trazim fotke...

i to od stare negdasnje maksimirske ulice,sa svim onim starim hizama kaj su 70-ih porusene...ak neko ima ili zna kak dojti do toga,bila bi puno zahvalna.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 14:41   #65
Wink Prostor za izložbu

E forumasi fotografi...stvar je slijedeca...
ako netko zna dobar prostor za postavit izlozbu podvodnih fotografija u ZADRU ( a vjerojatno i u Zagrebu ) nek me prosvijetli...of kors, prednost dajem drustvima, klubovima i sl. koji bi svoje zidove "dali" na koristenje na lijepe oči ili neku simboličnu naknadu :-) skromno, zar ne :-)
U Slavonskom Brodu smo dobro prosli u Drustvu Nasa Djeca, nadam se slicnom rjesenju i na drugim mjestima...
pa eto, ako neko ima ideju, unaprijed se zahvaljujem :-)
__________________
Danas se neće nikada ponovo desiti. Nemojte ga utrošiti na krivi početak ili da uopće ne počne. Niste rođeni za promašaje.
zadar3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 13:11   #66
javi mi se na pm pa cu probat nesto srediti.. znam dobrih prostora i ljudi koji to organiziraju
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 13:03   #67
Gdje naci fotografa u Zagrebu?

Hello people....

Ovako, ja vec neko vrijeme bezuspjesno trazim fotografa pa sam mislila mozda mi moze ovdje netko pomoci. Ne bilo kakvog fotografa ... vec nekog tko je

1. profesionalan u poslu - to znaci
a) da se na sastanke/dogovore pojavljuje i da dolazi u dogovoreno vrijeme,
b) da postuje rokove u kojima je posao dogovoren,
c) da se javlja na telefon/mobitel kad smo se dogovorili cuti,
d) da ako kaze da ce prihvatiti posao - da ima vremena baviti se dogovorenim poslom

2. voljan napraviti ono što se od njega traži (podrazumijevam nedvosmislen zahtjev) - ako je dogovor slikati Jarun po suncanom danu, onda ne zelim sliku na kojoj je poluoblacno.

3. da ima album od barem 30 reprezentativnih fotografija koji je voljan predociti i na kojima se vidi stil snimanja

4. da pristaje potrositi vrijeme na cca. 10tak probnih fotografija (vrlo konkretno odredjeni motivi) koje bi bile osnova za suradnju, ako slicnih nema u reprezentativnom albumu.

5. da ima umjetnicku notu



Gledala sam galerije slika nekih foto studija koje su tehnički odlicno izvedene, ali su vrhunski dosadne i neatraktivne, nezanimljive. OK, ne treba mi Lupino , vec netko tko ima talenta, a tko jos nije svjetski razvikan.

Ima li to negdje?
m_milica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 13:39   #68
Ovo bi trebalo ići pod oglase ali dobro...
Nego, daj nam još malo informacija, koji stil tražiš i za kakav posao (modna, reklamna, ulična, panoramska, koncertna, portreti, akti...)
thunderstorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 15:55   #69
Ovim odgovaram i na PM. Nemojte se ljutiti sto ne pisem PM, vjerujem da ovo napisano zanima sve zainteresirane, a istovremeno odgovaram i na PM...

Dakle svih 5 tocaka je pod obavezno da bi uopce poceli razgovarati/nasli se/ o tome sto treba fotografirati.

Ja sam naime primjetila da mi jednostavno previse vremena prolazi u iscekivanju probnih fotki. A osim toga razmisljam da, ako je netko strastveni fotograf i zeli od toga zaradjivati, sigurno fotografira ovo i ono, i sigurno ima slika. Ne bih radila s nekih tko nema iskustva. One mogu bit i na kompu i nije mi problem doci negdje i vidjeti te slike. Bez obzira radi li se o prirodi, arhitekturi ili slikanju vjenčanja, pored tehnike koja mora biti odlicna, na slikama cu lako vidjeti ima li netko smisla odabrati (meni) zanimljiv kadar. Vjerujem da je najveca dilema sto je meni zanimljiv kadar... A sto da Vam kazem? I mene bi spasilo da ja to znam opisati... ali mislim da bi vecina znala razluciti nesto banalno od nekog profija bez da se to opisuje...


Ako je pitanje sta se fotografira postavljeno zato sto netko ne zeli ulaziti u posao ako se radi o fotografiranju arhitekture, ali bi rado snimao portrete – to mi isto otpada jer su motivi najrazličitiji (i vrlo precizno određeni) te trebam nekog tko se moze tome prilagoditi.
m_milica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 06:39   #70
Moje pitanje je bilo stvarno pitanje ... Kako da nadjem fotografa? Gdje da idem s ovakvim zahtjevima (recimo da se na forumu nije takav nasao)?

Da dam oglas u novine? Blog napisem? Ovi sto imaju foto radnje po gradu - da idem od jednog do drugog? Ima li neka sekcija (ono kao u osnovnoj skoli) - za ljubitelje fotografije - gdje se fotografi druze pa ih ima vise na jednom mjestu i gdje se moze stavit oglas - npr?
m_milica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 10:31   #71
odi na www.fotozine.org recimo i vidi tamo ima li koga, daj tamo oglas, daj oglas ili kontaktiraj nekoga sa www.fot-o-grafiti.com
__________________
Nijedan život nije promašen! Uvijek možeš biti loš uzor.
StetoCina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 11:46   #72
ili te mogu ja spojiti s covjekom koji ima arhivu od nekoliko tisuca fotki i dvije-tri izlozbe iza sebe
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 12:01   #73
ja bi probala sa Jasenkom Rasolom. jako dobar fotograf i snimatelj.
bluzica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 12:21   #74
preporucam www.fotozine.org .....ima ih puno iz zagreba i mislim da ces naci nekog tko ce ti biti zanimljiv...
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 19:11   #75
Hvala svima.
m_milica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 12:24   #76
Ovdje ti je vise manje kompletan popis ljudi iz HR koji se bave fotografijom
Ima dosta dobre skvadre !

http://hrvatska.deviantart.com/myfriends/
zazoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 11:23   #77
fotografa nije tesko naci, ali!

ello m milice

slucajno nbasah na ovaj post, bolja polovica ostavila na ekranu, mozda namjerno

sto ti zapravo trazis?

po ovome sto si navela trazis profesionalca, a profesionalac nije kako ti pises:
"ako je netko strastveni fotograf i zeli od toga zaradjivati, sigurno fotografira ovo i ono, i sigurno ima slika"

profesionalac ce ti naplatiti i probe jer se nema vremena zezati
nece cekati da sunce grane na Jarunu jer ima druge poslove za obavljati - osim ako mu platis i vrijeme koje je proveo cekajuci

umjetnicku notu imaju umjetnicki fotografi - sto je umjetnicko u fotkanju bocice od Cedevite za reklamni plakat?

profesionalac dolazi na sastanke, postuje rokove i izvrsava narudzbe - jer inace nece dugo ostati profesionalac, ako nema vremena nece uzeti posao isto tako cesto je specijaliziran za ono sto radi jer se od njega ocekuje da to radi dobro - kao u medicini neces uzeti jednog doktora za sve, kad treba ides ginekologu, zubaru, kirurgu, okulistu - ne radi ista osoba sve poslove, tako ti je i u fotografiji - sto znaci da trebas vise osoba ako ti je podrucje interesa siroko

foto studio je gazda i ekipa sa zavrsenom srednjom skolom - to nije fotograf - njihova je funkcija drugacija u ovom svijetu

i na kraju zasto ne ostavis kontakt mozda se neko javi tebi?

naravno i pitanje je koliko si spremna platiti za fotke jer nitko ti se vise nece javiti na dogovor i odgovarati na telefon, kao sto si navela, ako nudis 20 kn za fotografiju, ono sto ti ocekujes i nacin ponasanja koji ocekujes ide uz vrhunski poslovni odnos i vrhunskog fotografa, a tu ispod 200 eura za terensko dokumentarno snimanje od par sati bez posebnih zahtjeva i dodatne opreme nemoj ni razmisljat, kad takav fotograf spakira svoju torbu u njoj se nalazi opreme za otprilike 100.000 (sto tisuca) kuna, a to treba otplatiti i jos zaraditi za kruh i rezije
Portfolio is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 13:34   #78
Napisala si puno, ali zapravo nisi napisala nista.
Napisala si samo ono sto ti izvolijevas, a nisi napisala sto nudis zauzvrat.

Fakat ne znam da li sam vidjela arogantniji nacin trazenja nekog da "radi za tebe"
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 14:22   #79
Dakle, rjesila sam ovo i nasla fotografa, tj. vise njih zainteresiranih za surednju, pa dakle ne trazim vise. Svejedno odgovor na prethodno


Quote:
Portfolio kaže: Pogledaj post
a profesionalac nije kako ti pises:
"ako je netko strastveni fotograf i zeli od toga zaradjivati, sigurno fotografira ovo i ono, i sigurno ima slika"
ostajem pri tome da je profesionalac fotograf covjek koji se time profesionalno bavi i ako mu je to profesija onda sigurno ima nesto iza sebe tj. fotke za pokazati.


Quote:
Portfolio kaže: Pogledaj post
profesionalac ce ti naplatiti i probe jer se nema vremena zezati -
OK. Ako nema neceg za pokazati, moze i ne mora htjeti raditi raditi probne. Fer je da ja kazem koji dio placam, a koji ne bih. Ne mora na to pristati, ne moramo raditi. Zato ja trazim onoga tko za to ima volje.



Quote:
Portfolio kaže: Pogledaj post
umjetnicku notu imaju umjetnicki fotografi - sto je umjetnicko u fotkanju bocice od Cedevite za reklamni plakat?
Pa evo mogu reci da su motivi siri i da se umjetnicka nota moze vidjeti jer se nije fiksno zadan kadar i moze se slikati iz raznih kuteva po razicitom vremenu i sl.


Quote:
Portfolio kaže: Pogledaj post
profesionalac dolazi na sastanke, postuje rokove i izvrsava narudzbe - jer inace nece dugo ostati profesionalac,
Ovo nije istina jer ovaj s kojim sad radim je treci o redu. Nije za vjerovati, ali je istina da ljudi kojim je navodno stalo do posla, ne postuju rokove, ne postuju dogovore - tipa: slike ce bit za pon, a on javlja tri puta da je bolestan, umrla mu baba, pa je na putu... i to sve javi u onaj sat kad smo se dogovorili i zovem ga hoce li doci da se nadjemo - ne prije. Ne vjerujem u tu pricu. Povjerovala sam prvi put, pa i drugi, a sad vec znam da izmislja... Mogao je rec da mu se ne da. U ovoj zemlji jos nije rasprostranjena disciplina i profesionalno ponasanje.


Quote:
Portfolio kaže: Pogledaj post
i na kraju zasto ne ostavis kontakt mozda se neko javi tebi?
Postoji PM i neki su mi se javili. Nemojte sad pisati vise PM, jer sam fotografa nasla...


Quote:
Portfolio kaže: Pogledaj post
naravno i pitanje je koliko si spremna platiti za fotke jer nitko ti se vise nece javiti na dogovor i odgovarati na telefon, kao sto si navela, ako nudis 20 kn za fotografiju, ono sto ti ocekujes i nacin ponasanja koji ocekujes ide uz vrhunski poslovni odnos i vrhunskog fotografa, a tu ispod 200 eura ...
Ljudi ja to ne razumijem. Pazi moguci razgovor nakon sto ja vidim slike pa me ispravi gdje grijesim u razmisljanju. Mora da sam glupa stvarno i dalje ne razumijem. Kao da trazim besplatno ????


/Pogledam slike iz njegovog portfelja, svidja mi se i htjela bih da radimo/
Ja: Trebam slike toga i toga, u tom i tom roku.
Fotograf: OK mogu to napraviti. Koliko ste spremni platiti?
Ja: Koliko kosta vasa jedna slika?
Fotograf: Recite za sto vam treba i sto cete s tim?
Ja: Pisat ce vase cijenjeno ime, naklada je izmedju ... i ..., radit cu nesto slicno kao....
Fotograf: Moj izlazak na teren kosta 200 eura. Slika po komadu 500eura.
Ja: /odlucim se ili ne/

U cemu je problem? Jesam li napisala da trazim besplatno / ispod cijene / jesam li uopce cijenu igdje spominjala????

Ali ne, fotograf bi htio znat koliko ja mogu platiti, pa da zna dokle moze ici sa cijenom... tra la la.
Cak mi je jedan rekao: "To je skupo i ne isplati vam se..." a da uopce nije rekao koja je cijena njegove fotke niti zna koliko bi love dala... anbilivbl



Quote:
Ipanema kaže:
Napisala si samo ono sto ti izvolijevas, a nisi napisala sto nudis zauzvrat.
da li sam vidjela arogantniji nacin trazenja nekog da "radi za tebe"
...
Naravno da sam napisala sto izvolijevam - tako je to kad tocno znas sto hoces. Ne znam zasto nekoga to boli i sto je arogantno u tome? Ako je netko zainteresiran - zna svoju cijenu - moze se javit i bez da ista radi (!!!) reci koja je njegova cijena za taj rad. Koji je tu dio arogantan?
m_milica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 12:04   #80
Question Gdje naci fotografa u Zagrebu?

m_milice

Drago mi je da si našla fotografa, zapravo ne znam gdje si ga uopće tražila, no kako sam ja profesionalni fotograf pokušao sam ti objasniti neke stvari. Uglavnom do sada definitvno nisi razgovarala s profesionalnim fotografima jer takav stav prema poslu kakav si ti opisala imaju fušeri, a ne profesionalci.

Definitvno profesionalac ima što pokazati, nisi shvatila bit, a to je da se ne bavi ovim i onim, finu sam ti paralelu povukao i nemoj se praviti da ne razumiješ. Ako ti netko dođe i kaže da ti može napraviti sve iz područja fotografije laže i opet imaš fušera koji će ti sve obećati samo da dobije posao.

Nadalje očito se olako razbacuješ terminima koje ne razumiješ. Pođi jednom na izložbu umjetničke fotografije i garantiram ti da ti neće na pamet pasti tog fotografa angažirati za posao. Ono što ti zapravo tražiš je kreativna interpretacija scene, a ona se jakoooo razlikuje od umjetničke.

Gle ne znam što i kako tražiš, ali ljudi su u pravu, to što nekog plaćaš ne dozvoljava ti da prema njemu arogantno nastupaš, isto kao što imaš zahtjeve koje si podastrijela, tako moraš i podastrijeti i u uvijete. Meni nije ni na kraj pameti palo da ti se javim jer ne bih nikad radio s osobom koja tako nastupa.

Ovo me podsjeća na stari vic: na radiju obavijest: oprez jedan luđak vozi autoputom A4 u krivom smjeru! Mujo bjesumočno okreće volanom dok vozi slalom i psuje: ma šta jedan, stotine, stotine!

Ako ti svi fotorafi otkazuju posao, možda je vrijeme da staneš i razmisliš tko vozi u krivom smjeru?
Portfolio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:30.