Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Pogledaj rezultate ankete: tetovažu na mladenki mi je...?
lijepo vidjeti 9 19.15%
ružno vidjeti 8 17.02%
ne obazirem se/nije me briga/svejedno mi je 30 63.83%
Glasovatelji: 47. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2013., 21:16   #1
Talking vjenčanje i tetovaža?

imam jednu, planiram drugu. do sad nisam bila na vjenčanju gdje je mladenka imala tetovažu, tako da sam jedino mogla vidjeti fotke na netu koje su najčešće dobrano isfotošopirane i na njima bi vjerojatno i ja dobro izgledala , tako da to ne uzimam baš kao neko mjerilo ljepote.

zanima me, onak općenito govoreći, šta vi mislite o tome.

probat ću staviti anketu (al to radim prvu put pa ništa ne mogu obećati ), al slobodno se () raspišite. zanima me vaše mišljenje - bride to bride.


E
anketa uspjela , odgovori anonimni .
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 21:26   #2
Ne vidim povezanost jednog sa drugim da budem iskren. Tetovaza kao nacin ukrasavanja u HR je jako popularna u zadnjih 20 ak godina a prije toga su bile oznaka nekih kvazi marginalaca. Ako se odlucujes na tetovazu napravis si neku ukusnu na nekom mjestu koje se tebi svida i probavaj izbjegavati glupave natpise i crteze na glupim mjestima zbog kojih bi ti moglo biti zao kasnije.
Na veliku zalost tu su jos u velikom broju ljudi koji su zatucani pa mozes generalno imati problema zbog tetovaza ali ako se tebi i tvom buducem svida osobno ne vidim zasto nebi ju napravila
nazadsam is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 21:30   #3
s obzirom da znam što planiraš ideja mi je ok

osobno ne volim previše tetovaža na ljudima, tri vidljive su mi max sve više od toga mi je neukus. ajde i veličina je bitna i glupe su mi tetovaže na licu.

pogledaj slike angeline na crvenom tepihu, ona ne skriva tetovaže ali ih po meni ima previše.
Trolička is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 21:33   #4
ja sam svoju radila svejesno i meni je draga, ali također mi npr baka svaki (ali baš baš svaki put) kaže nešto u stilu "jesi morala to ružno na rame stavljat", drugi stariji rođaci imaju slične reakciju u vidu face kojoj se nešto gadi i pitanja "a šta to je" - dođe mi da kažem kurac jednom .

inače, kad bi imala dream wedding onda bi ja bila kao princeza. ono ooooogromna bijela vjenčanica i tako to. ne uklapaju mi se tetovaže, koliko god mi drage i mile bile, u tu priču nikako. sad, moj stil nije ni neki totalno rokerski, nije pak ni šminkerski, tako da niti sam princeza niti sam hell's angel
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 21:36   #5
glasala sam za treću opciju- svejedno mi je u potpunosti..
osobno, nisam ljubitelj tetovaža, ponajviše ne na ženi, osim kao ona ne dočarava nešto najintimnije i nježno..ako je tako, lijepo mi je da je sakrivena ili tek pomalo vidljiva sveopćem pučanstvu :znam, zadrta sam, ne mogu si pomoći:
a što mislim o tetovaži na mladenki?
baš ništa..to je dan kada ona treba imati najljepši osmijeh na licu, isijavati srećom i radošću a ne razbijati glavu ovakvim stvarima
opusti se i uživaj
tvoja tetovaža je dio tebe, zbog nekog razloga si odlučila nositi ju vječno, nosi ju ponosno..
a to što će neki tamo gost na svadbi o njoj misliti, ne zamaraj se time..
jer isto tako se možeš zamarati i odabirom prve pjesme, uređenja sale, cipela, frizure..hoćeš li pogoditi svačiji ukus?
vrlo vjerovatno nećeš ali to na kraju nije ni važno..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 22:26   #6
Apsolutno bi mi bilo svejedno da li su nekome tetovaže uočljive ili ne, možda zato šta ih i ja imam .
Da nataknem na sebe vjenčanicu ili tako neku sličnu haljinu vidjele bi mi se 4 tetovaže od ukupno 5 koje imam. I sasvim bi mi bilo svejedno šta netko misli o tome. One su moje i ja ih volim
__________________
...Ništa nije pogrešno ako te čini sretnim...
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 00:02   #7
uuu ak su fora tetovaže ja sam skroz za još fotići mogu napravit koju fotkicu di je tetovaža baš u prvom planu

seksavo skroz
__________________
'pojest ću ti uho ko list salate' xD
https://lb3f.lilypie.com/2cXxp1.png
padallo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 01:09   #8
moja sestricna ima skroz fora tetovazu (simbolicnu) na ramenu, i tetovaza se na vjencanju vidjela, tj. vjencanica ju nije pokrivala.
i ovo sto padallo kaze, fotograf je napravio nekoliko ful kul fotki s totavazom u prvom planu.
sve ovisi o tetovazi i mjestu. osobno nemam nista protiv.
Malo Sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 15:53   #9
moja tetovaža nikako nije prigodna za princes vjenčanje i nikako se nebi uklopila
simbolična je, samo što većina ljudi to ne shvaća ili imaju u glavi krivu simboliku, a vjerujem da bi me i svećenik u crkvi gledao ispod oka da mu se okrenem, a ono vražićak na ramenu .
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2013., 02:33   #10
Apsolutno ne. Na dan kad se udaje, žena mora u potpunosti prekriti svoj identitet za taj dan posuđenim identitetom mladenke i poželjno je da ni u naznakama ne dolazi do izražaja ijedan njen aspekt osim brajdzilskog. Ima dobrih korektora danas, lako se prekrije tetovaža.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2013., 15:49   #11
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Apsolutno ne. Na dan kad se udaje, žena mora u potpunosti prekriti svoj identitet za taj dan posuđenim identitetom mladenke i poželjno je da ni u naznakama ne dolazi do izražaja ijedan njen aspekt osim brajdzilskog. Ima dobrih korektora danas, lako se prekrije tetovaža.


Ako si se već tetovirala, pretpostavka je da znaš da će to na tebi biti cijeli život (osim ako je ne ukloniš, no i onda ostaje ožiljak i koješta). Tako da je sad ta tetovaža dio tebe. I bit će dio tebe bila ti zakopčana do grla ili u badiću, udavala se, rađala, tražila posao, polagala vozački, slavila pedesetu godišnjicu braka, branila doktorat... to je dio tebe, aspekt tebe koji možda babe i tetke ne poznaju i ne sviđa im se, ali i ta tetovaža te čini - tobom

(Mislim, da se razumijemo, kužim da prilično ozbiljno ovdje zvučim, kao da se radi o ne znam čemu, i postoje ljudi koji tetovaže doživljavaju kao ukrašavanje tijela, kao dodatak imidžu, ali ja to doživljavam tako, kao nešto što ti je pod kožom, a iz te kože ne možeš... )

Uglavnom, to je tvoja tetovaža, to si ti, ne trebaš se ukalupljivati u random sliku mladenke koja, i danas, falabogu, ne postoje propisi prema kojima mladenka treba izgledati tako-i-tako. Mislim, možda i postoje neki nepisani, ali štatebriga
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2013., 19:24   #12
Ako je mala i lijepo napravljena, nemam ništa protiv. Ne volim one ogromne preko cijele ruke, leđa i sl. I ne volim šarene.
Isabel87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 01:49   #13
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Apsolutno ne. Na dan kad se udaje, žena mora u potpunosti prekriti svoj identitet za taj dan posuđenim identitetom mladenke i poželjno je da ni u naznakama ne dolazi do izražaja ijedan njen aspekt osim brajdzilskog. Ima dobrih korektora danas, lako se prekrije tetovaža.
kako volim tvoja trollanja na svakom kurcu gdje pišem

Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post


Ako si se već tetovirala, pretpostavka je da znaš da će to na tebi biti cijeli život (osim ako je ne ukloniš, no i onda ostaje ožiljak i koješta). Tako da je sad ta tetovaža dio tebe. I bit će dio tebe bila ti zakopčana do grla ili u badiću, udavala se, rađala, tražila posao, polagala vozački, slavila pedesetu godišnjicu braka, branila doktorat... to je dio tebe, aspekt tebe koji možda babe i tetke ne poznaju i ne sviđa im se, ali i ta tetovaža te čini - tobom

(Mislim, da se razumijemo, kužim da prilično ozbiljno ovdje zvučim, kao da se radi o ne znam čemu, i postoje ljudi koji tetovaže doživljavaju kao ukrašavanje tijela, kao dodatak imidžu, ali ja to doživljavam tako, kao nešto što ti je pod kožom, a iz te kože ne možeš... )

Uglavnom, to je tvoja tetovaža, to si ti, ne trebaš se ukalupljivati u random sliku mladenke koja, i danas, falabogu, ne postoje propisi prema kojima mladenka treba izgledati tako-i-tako. Mislim, možda i postoje neki nepisani, ali štatebriga
ja osobno tetovažu ne gledam kao dio svoje osobnosti niti nešto što baš moram pokazati taj dan. ja se ne želim uklopiti u neki kalup, već želim biti što više ja, a možda mi se taj dan tetovaža baš ne uklapa. isto kao što ju ne pokazujem svaki dan svugdje ikad, isto kao što nosim majce sa rukavima (kratkim/dugim ovisno o dobu godinu) kad idem na razgovor za posao, možda bi se ugodnije osjećala da se ona ne vidi. inače ju volim istaknut kad je to meni primjereno i kad se osjećam ugodno.

ovaj post što si linkala, da se i na njega osvrnem.
ekstenzije stavljat neću jer imam dovoljno dugu kosu, ali umjetne nokte hoću jer ih inače grizem i to užasno izgleda. jesam zato izdajica sama sebe? znam da će netko fotkat moju i njegovu ruku sa tek stavljenim prstenjem, a ja ne želim da moji nokti izgledaju ovako -> klik


mislim da vi "sa strane" to gledate kao da se mladenka prisilno želi uklopiti u nešto, a ustvari je u velikoj većini slučaj u tome da se mladenka želi obući tako i tako, staviti ekstenzije i ne znam ni ja što jer taj jedan dan želi biti što posebnija i priuštiti si ono što si inače ne može.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 17:01   #14
Imam tri tetovaže i iskreno nemam blage veze jesu li se vidjele ili nisu
Toliko su dio mene da ih ne primjećujem i ne razmišljam o njima na način jesul prikladne, nisu, vide li se i šta će neko reć ako ih nedajbože vidi...
Mislim i ljudi koji su prisustvovali činu su mi bliski tako da ono, vjerojatno su isto već toliko navikli na iste da ih ni ne primjećuju niti su na tom nekom mental levelu da se zamaraju mojim sličicama.bilo bi mi onak zaista neobično da ne velim začudno da mi npr mama prigovori "ćerce kak to zgledaš"
YesYesNoProblem is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2013., 20:22   #15
i drugu sam napravila. no ova je romantična
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:39.