Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2010., 09:36   #21
Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
"Pokazite Svoju..."
Upss, tu bi si covjek svasta mogel misliti
Inace, da pitam kak bi bilo da se otvori podforum tipa "Pokazite svoju/ega" gdje bi svatko mogel otvoriti temu u kojoj bi napisal ukratko o slici i gdje bi svatko mogel komentirati fotku, pa eventualno staviti "poboljsanu" fotku u smislu cropa ili dorade po eventualnim savjetima. Mozda nije bitno dal je slika nastala u zadnjih 24 sata, jer se u neravnopravan polozaj stavljaju ljudi s analogijom.
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 09:53   #22
Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
Ti ces spemat cet (i ostale teme) sa i bez Photo Of The day. Tstststs...ko te ne zna, skupo bi te platio.


Kako si ti zamislio tu temu onda? Samo ko keljenje slika? Dakle, bez krajnjeg rezultata ili...komentara...samo ljepidba ili kako?
I ako ce komentiranje biz dozvoljeno, zar to onda nece bit apsolutno vrlo slicno "Pokazite Svoju..." temi?
Ne znam...treba mi nesto opipljivije pa cemo razmotrit.
Pa na "Pokažite..." tražite konstruktivne komentare a ovdje bi mogli ići nekonstruktivni
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 16:08   #23
Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
Ti ces spemat cet (i ostale teme) sa i bez Photo Of The day. Tstststs...ko te ne zna, skupo bi te platio.


Kako si ti zamislio tu temu onda? Samo ko keljenje slika? Dakle, bez krajnjeg rezultata ili...komentara...samo ljepidba ili kako?
I ako ce komentiranje biz dozvoljeno, zar to onda nece bit apsolutno vrlo slicno "Pokazite Svoju..." temi?
Ne znam...treba mi nesto opipljivije pa cemo razmotrit.
nisam zamislio nikako samo mi je palo na glavu
no sad kad razmišljam malo, nekakva mutna ideja je pokazati svoj vlastiti photo of the day i ukratko komentirat/objasnit zakaj (naravno, ak se želi). To ne mora biti fotka fotkana unutar zadnjih 24 sata, nego samo kad staviš fotku nemreš nakeljit drugu unutar 24 sata na tu temu, kako bi spriječili fotospem meni sličnih .
Komentari drugih ljudi na nečiju fotku nisu nužni, a nekak si mislim i da nisu ni potrebni, jer je ideja imat jedan thread samo sa fotkama i to ne bilo kakvim, neg onim koji ljudima upadaju u kategoriju photo of the day.
Razlika od "pokaži svoju" je u: a) komentarima, odnosno nedostatku istih b) samo jedna fotka u 24h i c) valjda buju ljudi stavljali samo svoje naj naj fotke
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 16:20   #24
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
nisam zamislio nikako samo mi je palo na glavu
no sad kad razmišljam malo, nekakva mutna ideja je pokazati svoj vlastiti photo of the day i ukratko komentirat/objasnit zakaj (naravno, ak se želi). To ne mora biti fotka fotkana unutar zadnjih 24 sata, nego samo kad staviš fotku nemreš nakeljit drugu unutar 24 sata na tu temu, kako bi spriječili fotospem meni sličnih .
Komentari drugih ljudi na nečiju fotku nisu nužni, a nekak si mislim i da nisu ni potrebni, jer je ideja imat jedan thread samo sa fotkama i to ne bilo kakvim, neg onim koji ljudima upadaju u kategoriju photo of the day.
Razlika od "pokaži svoju" je u: a) komentarima, odnosno nedostatku istih b) samo jedna fotka u 24h i c) valjda buju ljudi stavljali samo svoje naj naj fotke
I tako smo dobili 365 day photo project cijelog PDF-a... Može!
mamurni is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 18:14   #25
Ideja ovak globalno nije skroz losa, al vec vidim nedostatke.
Recimo....brijem da smo optimisticni da ce ljudi stavljat samo naj fotke. Bojim se da ce s vremenom taj topik postat pticica like...onak fotke koje ljudi stavljaju samo da ih negdje stave (ne mislim pri tom na ljude koji i inace sudjeluju na ovom pdfu nego na padobrance. Iste one koji se pojave sa snapshotovima kad god imamo iole otvoreniju temu...nesto tipa "Psi", "Macke" itd...).
Drugo....komentari, odnosno nedostatak istih. Vjerujem da vecina ljudi ipak stavlja svoje slike na net da dobiju nekakav feedback, a ne tek tolko da nakelje negdje pa kud puklo da puklo.
Moram priznat da ne kuzim bas svrhu takvog topika....bez komentara i jos kad dodju padobranci....to bi zapravo bio ko nekakav photo spam.
ne znan...ja bi da se to malo bolje iskristalizira i uredi, ovako kako je predlozeno ne vidim svrhu, a ne vidi ni Dile za sad.
Mozete vi i bolje.
Treba nesto ubact u taj topik da postane malo upotrebljiviji.....mozda glasanje za fotku dana, ili da bude opcija da slike moraju bit uslikane u zadnja 24 sata ili da bude vise kao neki projekt...mozda weekly projekt ili 365 projekt....uglavnom nesto sto ce taj topik sprijecit da postane photo spam.
Slusamo vas.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 18:27   #26
Onda ovak, da nebude smeća. Otvori temu application, i onda svi koji se prijave imaju dozvolu postati jednu fotku dnevno na taj topic, dakle odabrani forumaši. E sad, da to nebude diskriminirajuće (jer se ni meni izraz "odabrani" ne sviđa) možemo reći da svatko ima pravo pristupiti projektu/topicu, ali ukoliko "žiri" procjeni da su mu fotke bezveze i da nemaju poantu vec da spama onda ga se moze iskljuciti. Taj žiri mora biti od barem 5-10 ljudi, moze sa i bez moderatora. Takodjer, žiri ne smije isključiti sudionika bez prethodnog kontaktiranja njega i zamolbe da pojasni svoju ideju ukoliko ju žiri ne kuži, a to je moguće jer nitko nije najpametniji. Ukoliko ok objasni svoju poantu ostaje.

Stavio bi kao pravilo da jedino sto mora ici u post osim fotke je datum fotkanja (vrijeme opcionalno). Opisi i diskusije mozda i nisu potrebni, mozda zasebni topic za komentare...

mišljenja?
__________________
Nijedan život nije promašen! Uvijek možeš biti loš uzor.
StetoCina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 18:29   #27
hmmmmmmm... Kiki nas uvijek spusti na zemlju

ak je već tak onda bi ja radije weekly projekt - to je i nešto što sam i sama htjela sebi zadati, jer 365 nema šanse da izvedem...
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 18:31   #28
da se nadovežem na Štetočinu - možda da se novima da neki kao probni rok na kojem bi stavljali fotke za Pokaži i onda kad se vidi da su ozbiljni, da im se "ulaznica" na ovaj topic...
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 18:35   #29
Ocemo onda ovak, foto kaladont? Svatko dobije jedan dan, svatko od sudionika koji se prijave. Dakle sve fotke, osim prve, nastaju prema inspiraciji koju pobudi u fotografu zadnja postana fotka. I to je kontrolirano, dakle svi dobiju jedan dan, pa da se zna unaprijed da odredjeni dan moraju producirati fotku. Ukoliko nemogu neka unaprijed najave.

Topic je dakle invite only, svatko tko zeli moze se prijaviti, a onda svi sudionici odlucuju da ili ne. Komentari idu u zaseban topic.
__________________
Nijedan život nije promašen! Uvijek možeš biti loš uzor.
StetoCina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 18:38   #30
Quote:
StetoCina kaže: Pogledaj post
Onda ovak, da nebude smeća. Otvori temu application, i onda svi koji se prijave imaju dozvolu postati jednu fotku dnevno na taj topic, dakle odabrani forumaši. E sad, da to nebude diskriminirajuće (jer se ni meni izraz "odabrani" ne sviđa) možemo reći da svatko ima pravo pristupiti projektu/topicu, ali ukoliko "žiri" procjeni da su mu fotke bezveze i da nemaju poantu vec da spama onda ga se moze iskljuciti. Taj žiri mora biti od barem 5-10 ljudi, moze sa i bez moderatora. Takodjer, žiri ne smije isključiti sudionika bez prethodnog kontaktiranja njega i zamolbe da pojasni svoju ideju ukoliko ju žiri ne kuži, a to je moguće jer nitko nije najpametniji. Ukoliko ok objasni svoju poantu ostaje.

Stavio bi kao pravilo da jedino sto mora ici u post osim fotke je datum fotkanja (vrijeme opcionalno). Opisi i diskusije mozda i nisu potrebni, mozda zasebni topic za komentare...

mišljenja?
Ja sam misljenja da je ovo malo komplicirano. Bar ako sam dobro shvatila.
Vise sam naklonjena Franinom preijdlogu da imamo weekly project.
Samo...ja bi da taj weekly project pocne na neki smisleni dan....najidelanije je da to pocne za Novu Godinu, al ko ce docekat to....
Mozda da pocnemo od prvog aprila s tim da se ljudi mogu ukljucivat kad god zele?
Tj...od kojeg god tjedna zele?
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 18:41   #31
Quote:
StetoCina kaže: Pogledaj post
Ocemo onda ovak, foto kaladont? Svatko dobije jedan dan, svatko od sudionika koji se prijave. Dakle sve fotke, osim prve, nastaju prema inspiraciji koju pobudi u fotografu zadnja postana fotka. I to je kontrolirano, dakle svi dobiju jedan dan, pa da se zna unaprijed da odredjeni dan moraju producirati fotku. Ukoliko nemogu neka unaprijed najave.

Topic je dakle invite only, svatko tko zeli moze se prijaviti, a onda svi sudionici odlucuju da ili ne. Komentari idu u zaseban topic.

Ovo mi se svidja.


Dakle, da rezimiramo dosad....sto se mene tice moze dvije teme...foto kalodont, te weekly project 52 weeks.

Molim i ostale da se izjasne sa da ne, zasto itd...

I, ne zaboravite da i Dile mora dat zeleno svjetlo, a ne samo ja. Dakle, ako Dile kaze JOK, nista od toga.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 18:50   #32
ma te dvije ideje su okej ali i dalje ne rješavaju moju goreću želju da jednom dnevno cijelom svijetu objavim svoj photo of the day
a da to napravimo ko dnevnu anketu pa na kraju dobijemo 365 best of pdf fotografija? 1 fotka dnevno po osobi, anketom se odluči naj naj.
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 18:52   #33
da, foto kaladont je dobra fora, no kako rješit uključivanje ljudi, i koliko dugo traje...recimo, da se prijavi 10 ljudi pa kaladont traje 10 dana, ili se i nakon 10tog dana može nastavit s fotkanjem...ili da se recimo ponedjeljkom prijavljuju ljudi, pa onda koliko god ih se prijavi toliko dana traje, kad je gotovo (recimo za 11 dana), čeka se sljedeći pon za prijave a ostatak tih dana (recimo da završi u četvrtak) se koristi za komentiranje i slično?
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 18:53   #34
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
ma te dvije ideje su okej ali i dalje ne rješavaju moju goreću želju da jednom dnevno cijelom svijetu objavim svoj photo of the day
a da to napravimo ko dnevnu anketu pa na kraju dobijemo 365 best of pdf fotografija? 1 fotka dnevno po osobi, anketom se odluči naj naj.
ti đuro zapravo ne bi htio započeti svoj vlastiti 365 projekt, nego tu i tamo uletit sa fotkom dana, a da se na kraju napravi the best of forum 365...jel? samo da se kelji
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 18:56   #35
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
ma te dvije ideje su okej ali i dalje ne rješavaju moju goreću želju da jednom dnevno cijelom svijetu objavim svoj photo of the day
a da to napravimo ko dnevnu anketu pa na kraju dobijemo 365 best of pdf fotografija? 1 fotka dnevno po osobi, anketom se odluči naj naj.
Priznaj da dnevno okines 3857543658237289 slika i da ti ni sve teme na svijetu nikad nisu dovoljne za keljidbu.

Ovo predlozeno je malo konkretnije vec.
Sad cekaj da se Dile i ja dogovorimo oko sve tri teme.

U medjuvremenu mozete ovdje davat svoje za, protiv, zasto itd...
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 19:38   #36
Opet neke natjecaje s nekakvim pravilima zmisljate, samo da bi se moglo krsiti i zugati
Ja sam nekak vise mislil u ovom stilu, pa ko voli nek izvoli keljiti i komentirati ako ima potrebu.
Moze se i staviti nekaj tipa "Savjeti" ili "Kak da.....?" gdje bi stavljali fotke s kojima nismo zadovoljni i trazili savjet kak su mogle bolje ispasti ili htel sam onak a ispalo je ovak ili nekaj u tom stilu.
Nadam se da nisam previse zakompliciral
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 20:36   #37
ja bi da fotokaladont ide i ide i ide i ide i ide i ide i ide i ide i ide i ide i ide i ide i ide i ide i ide i ide i ide dakle bez stajanja, ukljucuje se tko kada zeli, plan se radi za 15 dana unaprijed, svatko uzme neki datum, a dogovaranja o redoslijedu i komentari idu na zasebnom topicu.
__________________
Nijedan život nije promašen! Uvijek možeš biti loš uzor.
StetoCina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 20:37   #38
Rib@, pa to vec imamo.
Mislim ima puno tema kako fotografirati nesto ili opcenito o stajaznam....kapljicama vode, amo tamo...
Ako nesto ne vidis na popisu, slobodno se otvori ono sto te zanima...recimo....stajaznam...kako fotografirati konje.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 23:07   #39
ja sam za to da se otvori tema u koju ce djuro moc keljit kaj hoce i kak hoce. on sretan, a kome se ne svida moze tu temu ignorirat
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 23:17   #40
samo da kažem, nećemo otvarati novu mega temu dok se ideja ne iskristalizira, dok ne odlučimo točno što i kako. možete nastaviti iznositi ideje, ali samo konstruktivne i smislene, kao što piše u uvodnom postu. nemojte ponavljati ono što je već predloženo i stavljati postove podrške, jer ćemo se izgubiti u moru nepotrebnih postova.
__________________
vremenska kapsula

Zadnje uređivanje dile : 01.09.2011. at 23:46.
dile is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:05.