Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2017., 14:47   #9281
Poz da li zna neko nastaviti niz :
1,5,7,8,13,11,...

P.S. skontao sam, 19...
alagor2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 17:03   #9282
Quote:
Zvone99 kaže: Pogledaj post
Pa što ti je to bitno kad si upao na željeni fakultet. K'o da ćeš se za godinu dana sjećati jesi imao 2 posto više ili manje na maturi iz matematike
Istina!
wickedcoder256 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 21:55   #9283
Quote:
wickedcoder256 kaže: Pogledaj post
Istina!
Pustite vi to, bitan je trenutak, necemo sad u filozofiju
lav_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 09:00   #9284
Matmatika :(

Ima li tko da pise matematiku B razina u ponedjeljak u puckom otvorenom ucilistu u Zg? xD Jeste se spremili?
MissMetallica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 22:01   #9285
Da li netko zna ovo riješiti odnosno postaviti zadatak.

Rezultat je B i gama su 62 stupnja, a alfa je 88 stupnjeva.

http://i64.tinypic.com/2z7mnv8.jpg

LP,
remus0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 16:20   #9286
Quote:
remus0 kaže: Pogledaj post
Da li netko zna ovo riješiti odnosno postaviti zadatak.

Rezultat je B i gama su 62 stupnja, a alfa je 88 stupnjeva.

http://i64.tinypic.com/2z7mnv8.jpg

LP,
Da li fali dio zadatka mozda? Jer ovo, samo po ovoj skici, nije rjesivo. Moguce je iz ove skice izvuci samo dva zakljucka, a to su:

1) Beta je ocito jednak gami.
2) Alfa + Beta = 150 stupnjeva.

Vise od toga se ne moze zakljuciti.
__________________
"All we have to decide is what to do with the time that is given to us."
navie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2018., 00:01   #9287
iz čega učiti matematiku? leži mi predmet, ali nisam radio prošlih godina pa bih ja nekako sistematski sve još jednom solo prošao. nemam nikakve udžbenike ni išta slično.
__________________
Have you ever been alone at night
Thought you heard footsteps behind
And turned around and no one's there?
redjohn6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2018., 08:40   #9288
Quote:
redjohn6 kaže: Pogledaj post
iz čega učiti matematiku? leži mi predmet, ali nisam radio prošlih godina pa bih ja nekako sistematski sve još jednom solo prošao. nemam nikakve udžbenike ni išta slično.
Toni Milun je na svom kanalu rijesio i višu i nižu razinu (i još uz to objasnio svaki zadatak) pa pogledaj prvo to da vidis da li se trebaš samo prisjetiti ili trebaš baš učiti sve iznova. Uz to mozes ukomponirati njegove lekcije (naravno ono sto se trazi na maturi a ne sve) i eventualno trinomovu skriptu ili mu24.
Ja sam išla u opću gimnaziju i bila sam ok, ništa previše talentirana i uvijek sam se vrtila oko 3-4 iz matise pa sam uz Tonijeve instrukcije i trinomovu skriptu izvukla 84% na A razini uz minimalnu pripremu.
MissMusica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2018., 21:21   #9289
Quote:
MissMusica kaže: Pogledaj post
Toni Milun je na svom kanalu rijesio i višu i nižu razinu (i još uz to objasnio svaki zadatak) pa pogledaj prvo to da vidis da li se trebaš samo prisjetiti ili trebaš baš učiti sve iznova. Uz to mozes ukomponirati njegove lekcije (naravno ono sto se trazi na maturi a ne sve) i eventualno trinomovu skriptu ili mu24.
Ja sam išla u opću gimnaziju i bila sam ok, ništa previše talentirana i uvijek sam se vrtila oko 3-4 iz matise pa sam uz Tonijeve instrukcije i trinomovu skriptu izvukla 84% na A razini uz minimalnu pripremu.
to je odličan rezultat koliko je zapravo teška A razina na maturi i koliko si se dugo spremala? ja baš i nisam talent za matisu imam 2 što je dosta slabo no krenula sam na trinomove pripreme od 11. mjeseca i relativno sam zadovoljna samo što se matiše na maturi bojim ko samog vraga....da se razumijemo treba mi samo prolaz jer mi fakultet na koji planiram ići boduje mat sa svega 0-4% (ovisno o gradu) iako svaki bod dobro dođe pa ciljam na nešto više od samog prolaza...
__________________
Moj BLOG
rosavitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2018., 12:28   #9290
Quote:
rosavitta kaže: Pogledaj post
to je odličan rezultat koliko je zapravo teška A razina na maturi i koliko si se dugo spremala? ja baš i nisam talent za matisu imam 2 što je dosta slabo no krenula sam na trinomove pripreme od 11. mjeseca i relativno sam zadovoljna samo što se matiše na maturi bojim ko samog vraga....da se razumijemo treba mi samo prolaz jer mi fakultet na koji planiram ići boduje mat sa svega 0-4% (ovisno o gradu) iako svaki bod dobro dođe pa ciljam na nešto više od samog prolaza...
Zaboravila sam napomenuti da sam i ja išla na trinomove pripreme. Uglavnom ako rješavaš one njihove zadace, eventualno nekad prođeš kroz njih i ak ti je to koliko toliko "sjelo" onda nebi trebala imati problema. Ona njihova skripta kao i same pripreme su konstruirani da budeš spremna za test na maturi tako da se nemoraš bojati. Pogotovo ako ti je samo važan prolaz.
Npr. ja imam dosta rupa u znanju što se matematike tice ali sam se pripremala iskljucivo za zadatke kakvi su maturi zato što faks koji sam htjela upisati nije uopce vezan za matematiku.
Prođi kroz zadace, i probaj rijesiti zadatke koje niste radili na pripremama i kad zavrsis sa time onda probaj rijesiti staru maturu i vidjet ces što ti slabije ide i onda se malo oko toga pozabavis i to ti je to.
Negdje sam procitala da je matematika A razina konstruirana tako da prosjecni ucenik gimnazije koji je ima nekakvu trojku tijekom srednje skole nebi trebao imati problema napisati najmanje 50% (naravno u stvarnosti je to dosta drugačije jer nije svaki profesor isti).
Ja sam ti rješavala one njihove zadace, dolazila na pripreme svaki put i onda 2-3 tjedna prije mature krenula sa starim maturama, tonijem i mu24 (ali od tog dodatkog ucenja nije bilo skoro nista jer mi se nije dalo )
MissMusica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2018., 00:39   #9291
Quote:
MissMusica kaže: Pogledaj post
Zaboravila sam napomenuti da sam i ja išla na trinomove pripreme. Uglavnom ako rješavaš one njihove zadace, eventualno nekad prođeš kroz njih i ak ti je to koliko toliko "sjelo" onda nebi trebala imati problema. Ona njihova skripta kao i same pripreme su konstruirani da budeš spremna za test na maturi tako da se nemoraš bojati. Pogotovo ako ti je samo važan prolaz.
Npr. ja imam dosta rupa u znanju što se matematike tice ali sam se pripremala iskljucivo za zadatke kakvi su maturi zato što faks koji sam htjela upisati nije uopce vezan za matematiku.
Prođi kroz zadace, i probaj rijesiti zadatke koje niste radili na pripremama i kad zavrsis sa time onda probaj rijesiti staru maturu i vidjet ces što ti slabije ide i onda se malo oko toga pozabavis i to ti je to.
Negdje sam procitala da je matematika A razina konstruirana tako da prosjecni ucenik gimnazije koji je ima nekakvu trojku tijekom srednje skole nebi trebao imati problema napisati najmanje 50% (naravno u stvarnosti je to dosta drugačije jer nije svaki profesor isti).
Ja sam ti rješavala one njihove zadace, dolazila na pripreme svaki put i onda 2-3 tjedna prije mature krenula sa starim maturama, tonijem i mu24 (ali od tog dodatkog ucenja nije bilo skoro nista jer mi se nije dalo )
Odlicno, nikad mi nije pretjerano isla matisa niti me zanimala a kao sto sam i rekla trebam samo prolaz na istoj. Na trinomove pripreme redovno dolazim, bas sam neki dan sjela sa skriptom iz trinoma i u 2 dana rjesila jedno 150 zadataka sto mislim da je dosta dobro i nadam se da cu sve uspijeti savladati u onom periodu od kraja skole pa do pocetka mature, tada cu se poceti intenzivnije pripremati (sada mi je skola glavna briga i prioritet)
__________________
Moj BLOG
rosavitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2018., 16:51   #9292
Quote:
rosavitta kaže: Pogledaj post
Odlicno, nikad mi nije pretjerano isla matisa niti me zanimala a kao sto sam i rekla trebam samo prolaz na istoj. Na trinomove pripreme redovno dolazim, bas sam neki dan sjela sa skriptom iz trinoma i u 2 dana rjesila jedno 150 zadataka sto mislim da je dosta dobro i nadam se da cu sve uspijeti savladati u onom periodu od kraja skole pa do pocetka mature, tada cu se poceti intenzivnije pripremati (sada mi je skola glavna briga i prioritet)
Ako stalno ides na pripreme i ako si rjesila sve te silne zadatke i zadace onda te stvarno ne treba biti strah. Mogu ti reci iz vlastitog iskustva da su zadaci stvarno jako slicni onima iz trinomovih zadaca, a neki zadatci koje nismo stigli na pripremama rjesiti su cak i previse komplicirani za maturu tako da si na dobrom putu trenutno.

A što se straha tice, znam kako ti je. Meni je čak i kosa ispadala od nervoze. Ali mogu ti reci ono sto si tisucu puta cula... Matura stvarno nije vrijedna toga. Nauci sto je bolje moguce i to je to.
MissMusica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2018., 01:01   #9293
Jel mogu negdje nabaviti od trinoma skriptu ? Ili neke druge škole za pripremu DM iz matematike,A ?
KromHD is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2018., 12:24   #9294
Quote:
KromHD kaže: Pogledaj post
Jel mogu negdje nabaviti od trinoma skriptu ? Ili neke druge škole za pripremu DM iz matematike,A ?
Možeš direktno od trinoma kupiti, ali pogledaj po njuškalu prodaje li netko jeftinije
__________________
Moj BLOG
rosavitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2018., 16:22   #9295
moze neko preporuciti neku knjigu ili nesto za nizu razinu,cisto da prodem malo da vidim kakvi ce zadatci biti
Johnny Bronson is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2018., 08:43   #9296
Quote:
Johnny Bronson kaže: Pogledaj post
moze neko preporuciti neku knjigu ili nesto za nizu razinu,cisto da prodem malo da vidim kakvi ce zadatci biti
najbolje ti je pogledati prijašnje ispite zato što se jedan te isti tip zadataka stalno vrti
MissMusica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2018., 19:20   #9297
Quote:
MissMusica kaže: Pogledaj post
najbolje ti je pogledati prijašnje ispite zato što se jedan te isti tip zadataka stalno vrti
Slažem se s ovim odgovorom, samo si malo pogledaj i probaj rjesiti ispite od tipa zadnje 3 godine i dobro ćeš proći sigurno. B razinu mozes za 4 rjesit uz malo bolje poznavanje kalkulatora bez problema.
__________________
Moj BLOG
rosavitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2018., 15:25   #9298
Kad već komentiramo aftermath svakog dijela, ajmo i ovaj Kak je vama prošlo?
__________________
If you have the courage to begin, you have the courage to succeed.
Tellurium is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2019., 17:46   #9299
Ekipa heej moze pomocc. Ako netko zna rijesit samo 1 test bila bi mu jako zahvalna jer ja ovo nista ne kuzim i nemam of kuda nauciti a ovi debili iz razreda ne zele poslat rjesenja

Poslano sa mog SM-A320FL koristeći Tapatalk
__________________
Smisao svega je da smisla nema
napusenihilist is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2019., 22:06   #9300
Quote:
napusenihilist kaže: Pogledaj post
Ekipa heej moze pomocc. Ako netko zna rijesit samo 1 test bila bi mu jako zahvalna jer ja ovo nista ne kuzim i nemam of kuda nauciti a ovi debili iz razreda ne zele poslat rjesenja
http://uploads.tapatalk-cdn.com/201...ff150a9b37.jpg

Poslano sa mog SM-A320FL koristeći Tapatalk
Zašto bi ti kolege trebali poslat rješenja? Imaš knjigu i uči

Zadnje uređivanje L3go : 15.04.2019. at 09:32. Reason: img
Clara Nyx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:21.