Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2021., 23:48   #1
Posudeni novac se ne vraca

Pozdrav,kao sto kaze tema

Posudio sam prije god i pola 3500 tisuce kn poznanici i ona te novce ne vraca.U meduvremu sam saznao da nisam jedini kojima je duzna te da laze ljude da treba za pomoc djetetu i onda ljudi posude jer se smiluju..

Imam datum i iznos i njezin potpis na papiru zabiljezen kad sam joj posudio.
Bio je dogovor da ce vratiti ali samo se prolongiralo iz mj u mjesec i sad je doslo do toga da ne odg na poruke.

Jel netko zna dali mogu pravnim putem doci do svojih novaca koje sam posudio?
kAKO I NA KOJI NACIN POSTUPITI?
Nekome je 3500 tisuce kn malo al nije za baciti ,barem ne meni...
Hvala
Kontagon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2021., 23:54   #2
Potrošit ćeš ti više na sudu nego ako popušiš tih 3500 kn sad i nastaviš životom.
OdmoranPonovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2021., 01:13   #3
Ako ima volje, a očito ima, nek je tuži, jasno, potraživat će i sudske troškove. Možda njegov potez potakne i ostale koje je prevarila, ako ništa, neće više varati druge ljude jer bi mogla završiti iza rešetaka.

Može i poslat mail na info at mup.hr, u najgorem slučaju neće odgovoriti (ali vjerujem da hoće), te ga uputiti na tužbu. Možda je policija na vratima potakne da vrati novac. Ako ne, nek se raspita o odvjetnicima koji se bave takvim stvarima i ode na razgovor. Pitanje je što dotična ima od imovine tj. hoće li moći naplatiti, ali u svakom slučaju je bolje imati presudu nego zaboravit na to. Možda za 10g dotična nešto naslijedi pa joj ovrha sjedne na račun (s kamatama, troškovima suda itd). Mislim da takve presude nemaju apsolutnu zastaru već treba aktivno potraživati novac (tražiti ovrhu).

Ja bi probao, ako ništa nek se malo trese kad joj stigne poziv na sud (ili policija na vrata).
Frank Knight is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2021., 02:36   #4
Naucio si nesto iz ovog, zivot ide dalje..
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2021., 10:20   #5
Poznanica je imala sličnu situaciju pa joj je druga poznanica odvjetnica sastavila stručno sročenu opomenu zbog neplaćanja (nikakva prijava, sud, samo opomena) i ova se prestrašila i odmah sve vratila

Pa vidi prije nego se upustiš u tužbu ako imaš nekog odvjetnika da tako nešto sroči, malo zaprijeti i prestraši je, možda i tebi upali.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2021., 23:46   #6
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Poznanica je imala sličnu situaciju pa joj je druga poznanica odvjetnica sastavila stručno sročenu opomenu zbog neplaćanja (nikakva prijava, sud, samo opomena) i ova se prestrašila i odmah sve vratila

Pa vidi prije nego se upustiš u tužbu ako imaš nekog odvjetnika da tako nešto sroči, malo zaprijeti i prestraši je, možda i tebi upali.
Hvala na savjetima,tako nesto sam namjeravao i napraviti pa cu vidjeti
Kontagon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2021., 00:31   #7
Pa svi skupa uzmite odvjetnika i tuzite ju.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2021., 14:25   #8
Najbolji savjet je ne posuđivati. Imala sam drugačiju situaciju, da me majstor traži da mu više platim. Račun se ne dobije naravno iako posao i ne napravi kako treba. Ali posao je grozan i on zna da to sama ne mogu zato i traži svaki puta više da mu platim. Sa bilo kakvim pozajmicama fizičkim osobama bolje ne imati nikakva posla. Nikada ne znate kako će ljudi reagirati, ma radije bi gladovala nego bilo što od nekoga posudila, pa makar do prve plaće.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2021., 15:09   #9
Quote:
Kontagon kaže: Pogledaj post
Pozdrav,kao sto kaze tema

Posudio sam prije god i pola 3500 tisuce kn poznanici i ona te novce ne vraca.U meduvremu sam saznao da nisam jedini kojima je duzna te da laze ljude da treba za pomoc djetetu i onda ljudi posude jer se smiluju..

Imam datum i iznos i njezin potpis na papiru zabiljezen kad sam joj posudio.
Bio je dogovor da ce vratiti ali samo se prolongiralo iz mj u mjesec i sad je doslo do toga da ne odg na poruke.

Jel netko zna dali mogu pravnim putem doci do svojih novaca koje sam posudio?
kAKO I NA KOJI NACIN POSTUPITI?
Nekome je 3500 tisuce kn malo al nije za baciti ,barem ne meni...
Hvala
Ako ti je prijateljica i ako joj je trebala pomoć onda si joj trebao pokloniti, a ne posuditi.

Sitna si duša, jebiga. Tako te ja vidim.
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2021., 15:15   #10
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
Ako ti je prijateljica i ako joj je trebala pomoć onda si joj trebao pokloniti, a ne posuditi.

Sitna si duša, jebiga. Tako te ja vidim.
Nije mi prijateljica nego je to osoba koja je pekla cevape i hamburgere u jednom restacu kod nas,s tim da joj je to dodatni job bio ..Navodno da kocka ...jer ima solidnu placu i u ovom poslu je bila ko voditeljica ali jbg love nikad dosta...

Prezivjet cu ja to jer znam da se ne mogu naplatiti,ovo ce mi bit skola a i nadam se da netko od Vas nece imati takve probleme......

Ja tebe vidim ko muckog provokatora,eto ,kiss
Kontagon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2021., 15:35   #11
Quote:
Kontagon kaže: Pogledaj post
Nije mi prijateljica nego je to osoba koja je pekla cevape i hamburgere u jednom restacu kod nas,s tim da joj je to dodatni job bio ..Navodno da kocka ...jer ima solidnu placu i u ovom poslu je bila ko voditeljica ali jbg love nikad dosta...

Prezivjet cu ja to jer znam da se ne mogu naplatiti,ovo ce mi bit skola a i nadam se da netko od Vas nece imati takve probleme......

Ja tebe vidim ko muckog provokatora,eto ,kiss
Pa zašto si joj onda posudio?

Polakomio si se na kamatu ili?

Ili si se možda nadao da će ti malo intime dat za uzvrat?

Interesiraju nas tvoji motivi kako bi te mogli čim kvalitetnije savjetovati
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2021., 15:42   #12
Quote:
Alfa KT kaže: Pogledaj post
Naucio si nesto iz ovog, zivot ide dalje..
Ajde molim te ne budi naivan

Želio ga je umočiti, nije mu pošlo za rukom i sad se ljuti

Pa tko još posuđuje novac konobarici u obližnjem restoranu, ako nema neke skrivene planove.

A ako joj je uistinu želio pomoć, onda je trebao pokloniti i gotovo. Pokloniš i ideš dalje .

Ali kažem vam ja. Ovo su neka sasvim druga posla

Konobarici koju znaš iz viđenja. Moš mislit
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2021., 16:53   #13
Pa ljudi danas svašta traže. Mislim da vas se ne tiče zašto je posudio novac. Ali ako je znao da je mala vjerojatnost da će mu vratiti bolje da niti nije posuđivao.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2021., 16:56   #14
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Pa ljudi danas svašta traže. Mislim da vas se ne tiče zašto je posudio novac. Ali ako je znao da je mala vjerojatnost da će mu vratiti bolje da niti nije posuđivao.
Kako nas se ne tiče? Pa pitao nas je za savjet. Da bi mu mogli dati što kvalitetniji savjet, moramo znati sve pojedinosti. Pa tako i motive.
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2021., 18:52   #15
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
Kako nas se ne tiče? Pa pitao nas je za savjet. Da bi mu mogli dati što kvalitetniji savjet, moramo znati sve pojedinosti. Pa tako i motive.
Majstore nije sve u mocenju,ako te zanima zena ima cc preko 100 kg i ne bi ju tri takva presvjetla kao ti udovoljila......Iskljucujem se iz ove teme a tebi josipe zelim da nades svoj dusevni mir i da ti dusa nade mira
Kontagon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2021., 19:05   #16
Quote:
Kontagon kaže: Pogledaj post
Majstore nije sve u mocenju,ako te zanima zena ima cc preko 100 kg i ne bi ju tri takva presvjetla kao ti udovoljila......Iskljucujem se iz ove teme a tebi josipe zelim da nades svoj dusevni mir i da ti dusa nade mira
Ok. Još uvijek su nejasni motivi zbog kojih si posudio novac

Za sve što u životu činimo postoji motiv, pa tako i za ovu tvoju posudbu novaca

Ako ti je motiv bio pomoć ženi iz čistog altruizma, pa onda joj oprosti tih 3.500 zaboravi i kreni dalje

Ali očito je da su motivi bili neki drugi, jer si nas došao pitati za savjet kako da dođeš natrag do svog novca
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2021., 20:30   #17
Quote:
Kontagon kaže: Pogledaj post
Pozdrav,kao sto kaze tema

Posudio sam prije god i pola 3500 tisuce kn poznanici i ona te novce ne vraca.U meduvremu sam saznao da nisam jedini kojima je duzna te da laze ljude da treba za pomoc djetetu i onda ljudi posude jer se smiluju..

Imam datum i iznos i njezin potpis na papiru zabiljezen kad sam joj posudio.
Bio je dogovor da ce vratiti ali samo se prolongiralo iz mj u mjesec i sad je doslo do toga da ne odg na poruke.

Jel netko zna dali mogu pravnim putem doci do svojih novaca koje sam posudio?
kAKO I NA KOJI NACIN POSTUPITI?
Nekome je 3500 tisuce kn malo al nije za baciti ,barem ne meni...
Hvala
ja sam u rujnu 2018. "frendu" posudio 1300 eura. Znao je da imam lovu jer sam prodao nešto zajedničkom poznaniku, dan nakon što mi je novac isplaćen, došao je posuditi. točno 1300 eura, koliko sam dobio u kupoprodaji.
kako smo odrasli u istom ulazu, znam mu familiju tri koljena unazad, posudio sam mu. Čak nisam pitao kad će vratiti, on je sam rekao: do Božića imaš lovu.
Kad je došao Uskrs 2019. sjeo sam u kafić u starom kvartu i čekao sam ga jer znam do kad radi i znam gdje parkira auto. Nisam ga ulovio do 1. maja. Tada smo se slučajno sreli: frende, nemam, frende zaš da ja ne bi, frende znaš kako je... Pa su mene starci popljuvali kako sam mogao pitati čovjeka lovu, znaš da bi vratio da ima, sjećaš se koliko puta ste zajedno ručali kod njega ili kod nas... I ja rekao ok... dok jedne subote nisam dolazi starcima i dok nisam skužio da je moj frend-dužnik bez prebijene pare ugradio novu stolariju. pa sam sjeo na zvono i pet minuta zvonio. nije otvorio. a s balkona kod staraca vidio sam da u njegovom stanu gori svjetlo u svim sobama.
Onda sam isprintao oglas na A4 formatu da tražim Peru (puno ime i prezime s adresom) koji mi duguje lovu i da sam spreman platiti 100 eura za bilo kakvu informaciju. na svakom kestenu u krugu 200 metara od našeg haustora, na svaki haustor, na svaku kutiju od telefonskih kablova, na svaku oglasnu ploču ja sam stavio 64 "oglasa". To je bilo u petak oko 18 sati. u subotu oko podneva, nazvala me stara i rekla da mi je prijatelj ostavio kuvertu kod nje.
Tratin20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2021., 20:35   #18
Quote:
Tratin20 kaže: Pogledaj post
ja sam u rujnu 2018. "frendu" posudio 1300 eura. Znao je da imam lovu jer sam prodao nešto zajedničkom poznaniku, dan nakon što mi je novac isplaćen, došao je posuditi. točno 1300 eura, koliko sam dobio u kupoprodaji.
kako smo odrasli u istom ulazu, znam mu familiju tri koljena unazad, posudio sam mu. Čak nisam pitao kad će vratiti, on je sam rekao: do Božića imaš lovu.
Kad je došao Uskrs 2019. sjeo sam u kafić u starom kvartu i čekao sam ga jer znam do kad radi i znam gdje parkira auto. Nisam ga ulovio do 1. maja. Tada smo se slučajno sreli: frende, nemam, frende zaš da ja ne bi, frende znaš kako je... Pa su mene starci popljuvali kako sam mogao pitati čovjeka lovu, znaš da bi vratio da ima, sjećaš se koliko puta ste zajedno ručali kod njega ili kod nas... I ja rekao ok... dok jedne subote nisam dolazi starcima i dok nisam skužio da je moj frend-dužnik bez prebijene pare ugradio novu stolariju. pa sam sjeo na zvono i pet minuta zvonio. nije otvorio. a s balkona kod staraca vidio sam da u njegovom stanu gori svjetlo u svim sobama.
Onda sam isprintao oglas na A4 formatu da tražim Peru (puno ime i prezime s adresom) koji mi duguje lovu i da sam spreman platiti 100 eura za bilo kakvu informaciju. na svakom kestenu u krugu 200 metara od našeg haustora, na svaki haustor, na svaku kutiju od telefonskih kablova, na svaku oglasnu ploču ja sam stavio 64 "oglasa". To je bilo u petak oko 18 sati. u subotu oko podneva, nazvala me stara i rekla da mi je prijatelj ostavio kuvertu kod nje.
Legendarno
Lily Valley is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2021., 21:50   #19
HAHAHAHA vrh! Svaka čast!

Ja sam bila dosadna i svaki tjedna sam pitala kolegicu kad će lova. Na kraju sam ju dobila, bila je sva uvrijedjena.
regresija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2021., 22:52   #20
novac se ne posudjuje nego se daje. posebno ne da ocekujes da ce ti netko vratiti pa ga maltertiras oko toga.
klingonac_worf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:57.