Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2017., 08:39   #5441
Quote:
dado-ma kaže: Pogledaj post
Nisu ljetne, zimske su gume, dot je 2012 god, negubi tlak,...neznam na osnovu cega se moze zakljuciti, cim ih vidio kaze katastrofa pa pomislio da nije da proda novu radi zarade...znaci nije gledao koliko ima mm ni koji je dot
Ne znam, stavi par slika, pa cemo probati vidjeti... Mozda je samo probao prodati nove...

Quote:
Kellavra kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem na brizi, drag si dečko no nisam te tražio moralne prodike. Tražio sam informaciju. Informaciju o gumi. Vjerujem da ovisi o vrsti gume al sigurno imate neko mišljenje o dotu i mm ripne. Evo da bude lakše, konkretno, s3+, 7mm, dot 28/16, 200kn = jel se isplati ?
Takve nove su 300 kn... Po DOT-u su prakticki nove, te imaju dosta profila... Ako je bas frka sa lovom uzmi...
Markkonen is offline  
Old 16.11.2017., 08:50   #5442
Quote:
dado-ma kaže: Pogledaj post
Nisu ljetne, zimske su gume, dot je 2012 god, negubi tlak,...neznam na osnovu cega se moze zakljuciti, cim ih vidio kaze katastrofa pa pomislio da nije da proda novu radi zarade...znaci nije gledao koliko ima mm ni koji je dot
2012god samo po sebi nije bas neka sreca vise. To je stara guma i zamjena je dobro dosla. Jos ako je neka "ne-premium" guma, zamjena je i vise nego dobro dosla...
Ako su ove tvoje vec ispucane to samo po sebi je razlog za zamjenu. Ali stavi sliku pa ce se sve znati.

Ja cu sad stavit UG8 iz 2012, to bi im trebala bit zadnja sezona ali moje nisu istrosene ni ispucane i dobro su skladistene. Trebale bi bit ok ali ako primjetim da nije vise to to, idu nove gume...
Astral07 is offline  
Old 16.11.2017., 09:04   #5443
Quote:
Markkonen kaže: Pogledaj post
Ne znam, stavi par slika, pa cemo probati vidjeti... Mozda je samo probao prodati nove...



Takve nove su 300 kn... Po DOT-u su prakticki nove, te imaju dosta profila... Ako je bas frka sa lovom uzmi...
Jesu li tristo? Nigdje nije rekao koja dimenzija.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Old 16.11.2017., 09:25   #5444
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Jesu li tristo? Nigdje nije rekao koja dimenzija.
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=5442

Quote:
Inače radi se o 175/65 r14
Markkonen is offline  
Old 16.11.2017., 09:55   #5445
Zbilja 300. I to češ rabljeno uzimati??? Ajd dobro. I onda dogodine opet po rabljene i tako. Dugoroćno ne da nije ušteda nego platiš više a konstanto se voziš na gumama za koje pitaj boga što im se izdogađalo kod bivšeg vlasnika i zašto ih je promjenio.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Old 16.11.2017., 09:55   #5446
Moj post je bio dobronamjeran. Nije prodika. Dakle u većini slučajeva, ako je ta polovna guma dobra u smislu sigurnosti i ripni opet košta toliko manje koliko će manje trajati. I to u najboljem slučaju. Ovaj zadnji slučaj je još gori. Imamo novu od 300 kn koja će trajati 3-4 sezone i ovu polovnu za 200 kn koja će trajati 2 sezone top...Pa gdje je ušteda ak na kraju košta isto ak se gleda prosjek po godini? Samo se daje manje odmah, voze se polovne a na kraju se da isto.
gnu is offline  
Old 16.11.2017., 10:12   #5447
Quote:
gnu kaže: Pogledaj post
Moj post je bio dobronamjeran. Nije prodika. Dakle u većini slučajeva, ako je ta polovna guma dobra u smislu sigurnosti i ripni opet košta toliko manje koliko će manje trajati. I to u najboljem slučaju. Ovaj zadnji slučaj je još gori. Imamo novu od 300 kn koja će trajati 3-4 sezone i ovu polovnu za 200 kn koja će trajati 2 sezone top...Pa gdje je ušteda ak na kraju košta isto ak se gleda prosjek po godini? Samo se daje manje odmah, voze se polovne a na kraju se da isto.

Ovakao sam i ja rezonirao. Odustao od polovnih Vredestein, 150 kn po komadu i uzeo nove Dunlop za 300 po komadu. Dot je 2014. Zato je 300, inače su nešto više od 600.
195 60 15
__________________
Κύριε Ιησού Χριστέ ελέησον με
Riječni rak is offline  
Old 16.11.2017., 10:17   #5448
Jeben deal, 4 godine stara guma, a ti se tjesis da je nova
__________________
Ako se osjećate glupo, sjetite se da postoje odrasli ljudi koji vjeruju da su dva pigvina došetala s Južnog pola kako bi se ukrcali na brod te izbjegli poplavu.

Tekućine se NE sipaju!!!
Moonraker is offline  
Old 16.11.2017., 10:22   #5449
Quote:
Moonraker kaže: Pogledaj post
Jeben deal, 4 godine stara guma, a ti se tjesis da je nova
Brate, ja sam već imao nove gume dota starog četiri godine. I četiri zime odvozile. Radilo se o Continentalu. Ne sumnjam ni u Dunlop.
__________________
Κύριε Ιησού Χριστέ ελέησον με
Riječni rak is offline  
Old 16.11.2017., 10:46   #5450
@gadze, brbljator, markkonen - to su više/manje odgovori koje sam htio ćuti.
Nisam rekao da ću tu gumu i kupiti nego dao ogledni primjer kao referentnu točku dal se isplati ili ne, te dal da rušim cijenu do isplativosti ili produžim dalje.
Ako sam trebao reći, ne zanima me dugoročna ušteda ni kupnja na duge staze. Mene zanima SAD. Ovu sezonu. Situacija je takva i neda mi se objašnjavat zašto makar je više nego očito. Vjerujte mi, da postoji mogućnost, da bi bio prvi koji bi uzeo najskuplju i najbolju gumu kao i sve ostalo.
Ovu temu čita 100k+ ljudi a realno 1% vas ima gume za 800-1000kn/kom. Pogledajte oko sebe malo pa ćete vidjet da ljude zanima ono šta ja i pitam ili nove ali najpovoljnije, opet ponavljam, iz očitih razloga. Znam da sam pikno u osinje gnjezdo no to je realnost.
__________________
What you believe to be true, is it true ? Or do you just believe that it is true because you were taught that it is true and never looked any further ?
Kellavra is offline  
Old 16.11.2017., 11:37   #5451
Pa da, u najpopularnijim dimenzijama za toliko kupiš dvije premium gume
Fishkal is offline  
Old 16.11.2017., 12:00   #5452
jel zna netko na koliko najbolje napumati 225/55 17 zimske (Dunlop WS 5)..pise na gumi max 60psi a to je 4,13 bara??
Tihomiy is offline  
Old 16.11.2017., 12:27   #5453
Quote:
Riječni rak kaže: Pogledaj post
Brate, ja sam već imao nove gume dota starog četiri godine. I četiri zime odvozile. Radilo se o Continentalu. Ne sumnjam ni u Dunlop.
Ako su fkt dobro uskladistene, nije nemoguce. Ja i dalje ne bi, al ok bar si proso duplo jeftinije. Valjda bu ok
Astral07 is offline  
Old 16.11.2017., 12:32   #5454
Quote:
Tihomiy kaže: Pogledaj post
jel zna netko na koliko najbolje napumati 225/55 17 zimske (Dunlop WS 5)..pise na gumi max 60psi a to je 4,13 bara??
Pise ti negdje na autu (obicno zna biti naljepnica na poklopcu rezervoara goriva ili na vratima) i pise ti u manualu od auta. U svakom slucaju nemoj na 4 bara... Ako ti treba za prvu ruku, dok ne nadjes tocno po specifikacijama, mozes staviti na recimo 2.5 bara...
Markkonen is offline  
Old 16.11.2017., 12:39   #5455
Quote:
Markkonen kaže: Pogledaj post
Pise ti negdje na autu (obicno zna biti naljepnica na poklopcu rezervoara goriva ili na vratima) i pise ti u manualu od auta. U svakom slucaju nemoj na 4 bara... Ako ti treba za prvu ruku, dok ne nadjes tocno po specifikacijama, mozes staviti na recimo 2.5 bara...
ma na vratima mi je naljepnica al za 19 cola original..stavio sam na 2.5 zato tu pitam jos za svaki slucaj
Tihomiy is offline  
Old 16.11.2017., 12:47   #5456
Quote:
Tihomiy kaže: Pogledaj post
ma na vratima mi je naljepnica al za 19 cola original..stavio sam na 2.5 zato tu pitam jos za svaki slucaj
Mora pisati za vise dimenzija... Ako ne na vratima, onda u manualu...
Markkonen is offline  
Old 16.11.2017., 12:53   #5457
fulda kristal montero 3MS 185/65/15 za 180 eura sve 4, jel to ok ako je netko imao (ili eskimo za iste pare)? vozim 80% autoputom.
BijedniVitez is offline  
Old 16.11.2017., 13:17   #5458
Quote:
gnu kaže: Pogledaj post
@Viper - Imaš Kleber Krisalp hp3 tamo za 367kn...to su vrhunske zimske...nemaju manu. Frend ih ima a meni su i kleber hp2 bile samo nijansku slabije od skupljeg ultragripa...
Vozio sam na Astri taj HP2, sad je gore UG9, te gume nisu ni blizu jedna drugoj, točnije Kleber je govno koje nikad nebi više kupio, po snijegu su bile ok, ali bljuzga i mokra cesta, užas naspram UG9.
Veki22 is offline  
Old 16.11.2017., 13:30   #5459
Quote:
Veki22 kaže: Pogledaj post
Vozio sam na Astri taj HP2, sad je gore UG9, te gume nisu ni blizu jedna drugoj, točnije Kleber je govno koje nikad nebi više kupio, po snijegu su bile ok, ali bljuzga i mokra cesta, užas naspram UG9.
HP3 je puno bolja guma.....ti sad spominješ HP2...inače jasno je da je UG najbolji..koliko para toliko glazbe.

A svakom ko se vozi po autoputima zimi nit ne bi preporučio ništa drugo do najbolje.
gnu is offline  
Old 16.11.2017., 13:32   #5460
Pozdrav, trebao bih savjet, vezano za odabir zimskih guma za svog limenog ljubimca.
Radi se o Toyoti Yaris iz 2002.
Trebao bih kvalitetnu zimsku gumu a da ne moram prodat bubreg za nju. Dimenzije guma su: 155/80/13 79T
Fl@Tron is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:46.