Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2017., 07:48   #5481
Quote:
Warthog kaže: Pogledaj post
Nokian nikako nije u rangu s ostalima navedenima, ni cjenovno ni kvalitetom.
.
Pa sad...

Prekjučer kupio gume, Nokian ispao 20kn skuplji od S3. Kvalitetom ne ide nikako u istu rečenicu kao S3.

S druge strane, probao Eskimo HP (HP2 još nisam nažalost, makar ljudi tvrde da je OK), stvarno me ugodno iznenadila na mokrom.
Lyman is offline  
Old 17.11.2017., 09:12   #5482
Quote:
Futsal Dinamo kaže: Pogledaj post
Koja Fulda i gdje?

Zna netko ako na mallu pise da datum dostave nije poznat koliko treba da guma dode? Uopce ju ne mogu naručiti vec samo kliknuti "zainteresiran sam"

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Dosle gume na mall jucer. Dobio mail.
Tako da sam ih ipak kupio po istoj cijeni.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Futsal Dinamo is offline  
Old 17.11.2017., 09:20   #5483
Quote:
Warthog kaže: Pogledaj post
Eskimo HP2 je malo bolji od S3+. I dalje to nije dobra guma nego nužno zlo ako nemaš novca za bolju.
Po svim iskustvima do sad ne bih se slozio ni malo. HP2 je solidan proizvod koji se moze preporucit onima koji traze dobru, jeftiniju gumu. Pogotovo u neki skupljim dimenzijama gdje se i HP2 moze naci pa ispadne stvarno dosta jeftinija, a opet poprilicno dobra. Nije da nosis glavu u torbi ako se vozis na njoj.
Astral07 is offline  
Old 17.11.2017., 10:45   #5484
I jel vam se skliže po Zg sa novim zimskim prezvuštima? Ovi sa low i mid range šlapama.
__________________
da?
hakkler is offline  
Old 17.11.2017., 10:52   #5485
Sa UG9 nemam problema s sklizanjem. Imam s biserima koji se kližu oko mene.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Old 17.11.2017., 11:03   #5486
Quote:
hakkler kaže: Pogledaj post
I jel vam se skliže po Zg sa novim zimskim prezvuštima? Ovi sa low i mid range šlapama.
Po tome kak su počeli vozit i kilavit - da, jako.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 17.11.2017., 12:25   #5487
Ja sam Sava S3+ 155/70R13 u Kauflandu kupio za 189 kn po komadu. Džabe. Da ga *ebeš za te pare je dobra.
Drago_Gervais is offline  
Old 17.11.2017., 14:12   #5488
Quote:
Warthog kaže: Pogledaj post
Eskimo HP2 je malo bolji od S3+. I dalje to nije dobra guma nego nužno zlo ako nemaš novca za bolju. Cijenom i kvalitetom je opet ispod srednje klase.
17. i 15. mjesto na testu nisu premium rezultati. Smještena iza trulog Baruma, a iza su rijetki poznati brandovi.

Uvijek je bolje odabrati Yokohamu, Uniroyal, Fuldu, BF Goodrich i slične brandove druge klase nego Savu. Sava nikad neće biti u rangu s njima jer u toj klasi Goodyear već ima Fuldu.
Sava HP2 je puno bolja guma od S3+. Čak i ako zanemarimo zadnji ADAC test (u kojem se pokazala dosta boljom od S3+) ja ti mogu reć isvoje iskustvo. Imao sam UG9 (koja je bila, jasno, odlična), pa onda vozio službeni sa S3+ i sad na svom novom autu uzeo HP2 (manje se vozim sada i samo grad pa mi UG ne igra s tom lovom). HP2 je miljama bolja i baš kako se pokazalo na testu dosta bolja na mokrom i suhom od S3+. Pogotovo na mokrom. Snijeg još nisam testirao ali tu je i S3+ dobra. Na ledu je HP2 ispala najbolja od svih na testu iako je taj led "diskutabilan" jel tu ni jedna guma ne briljira, što je razumljivo.
Fulda, a vjerojatno misliš na KC HP2 je po svemu u rangu Save HP2...a u dimenziji 205/55/16 je malo skuplja od save HP2
gnu is offline  
Old 17.11.2017., 14:49   #5489
Po mom osobnom iskustvu razlika u gumama premium i srednje klase nije velika na početku, osobito kod neke prosječne vožnje. Ta razlika nakon 8-10tkm je dosta uočljivija, pa tu treba gledati razlog razlike u cijeni.
Brbljator is offline  
Old 17.11.2017., 14:54   #5490
Kada je god to moguće vozači automobila morali bi bolje gume imati na stražnjim kotačima, kažu stručnjaci. To je opće pravilo koje se primjenjuje bez obzira na to ima li automobil prednji pogon, stražnji ili pogon na sva četiri kotača, objašnjavaju njemački eksperti u automoto časopisu Auto, Motor und Sport.

Stražnja osovina ima ključnu ulogu u stabilnosti vozila i ako se starije ili istrošenije gume stave na stražnje kotače, to može uzrokovati proklizavanje pri naglim promjenama smjera.

Čak niti ugrađeni sustav elektroničke stabilnosti (ESP) ne može uvijek spriječiti 'plesanje' stražnjeg kraja automobila ako su ondje 'ćelave' gume.
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Old 17.11.2017., 15:20   #5491
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Po tome kak su počeli vozit i kilavit - da, jako.
Onaj dio od rotora kod West Gate-a do Inkera, onaj lepi "bezopasni" zavoj prema tebi, na ravnici nas lik sa Golf 7 forfara, mene i 3 auta ispred kaj smo čekali da kamion skrene desno. I kod zavoja šus na bremzu i 30! A moj General na T5 u povratku drži na 60 bez beda. Danas ujutro po onom slinavom vremenu. I kasnije, išel malo do Plinaša pa za Pušću, na kraju spusta kod skretanja prema Bumerangu Felacijo na krovu levo u jarku. General opet drži. Al ih svejedno mrzim jer Toyo drži još bolje. A C Nokian se tek treba pokazat.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Old 17.11.2017., 15:53   #5492
Quote:
hakkler kaže: Pogledaj post
I jel vam se skliže po Zg sa novim zimskim prezvuštima? Ovi sa low i mid range šlapama.
Ne kliže jer su još u podrumu, ali ću morati nabaviti još dva Nokiana (imam 2) jer je Sava S3 prošle godine već bila kritična na mokrom.
Za sad sam još na ljetnom Uniroyalu.

Za Eskimo HP2 (215/55 r17) se pridružujem pozitivnim komentarima, u ponedjeljak po mokrom dobra i kroz mečavu kroz Liku bez problema. Po suhom ju skoro nisam ni vozio

EDIT: majketi bezobraznika u Vulkalu, poskupili Nokian zadnjih par dana... Lyman, gdje si uzeo Nokian?
Guater is offline  
Old 17.11.2017., 16:30   #5493
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Kada je god to moguće vozači automobila morali bi bolje gume imati na stražnjim kotačima, kažu stručnjaci. To je opće pravilo koje se primjenjuje bez obzira na to ima li automobil prednji pogon, stražnji ili pogon na sva četiri kotača, objašnjavaju njemački eksperti u automoto časopisu Auto, Motor und Sport.

Stražnja osovina ima ključnu ulogu u stabilnosti vozila i ako se starije ili istrošenije gume stave na stražnje kotače, to može uzrokovati proklizavanje pri naglim promjenama smjera.

Čak niti ugrađeni sustav elektroničke stabilnosti (ESP) ne može uvijek spriječiti 'plesanje' stražnjeg kraja automobila ako su ondje 'ćelave' gume.
Jesi morao

Samo čekaj sad da krene ekipa "ja s prednjim gripom hvatam zadnji kraj" i "kako ćeš izići na breg sa boljim gumama iza".
Fishkal is offline  
Old 17.11.2017., 17:14   #5494
neko mišljenje za general tire altimax winter 3?
__________________
Ignore lista: divizija, Jack, njami njami, sabur sabur, Prvi mart, KuciloOro
ivan99cro is offline  
Old 17.11.2017., 17:23   #5495
Dobri ljudi, može preporuka za gume dimenzija 175/70 R14. Živim u Rijeci, vozim Pola, često na relaciji Zg-Ri.

Thnx!
Lukax is offline  
Old 17.11.2017., 17:37   #5496
Stigle Fulde iz Mall haera, 3 komada 4417 i jedna 3517. Tužio bi ih sad najradije, pfffffff


Lowryder is offline  
Old 17.11.2017., 17:39   #5497
Quote:
ivan99cro kaže: Pogledaj post
neko mišljenje za general tire altimax winter 3?
Najbolja na svijetu.

Prvi koji spomene Continental bit će u najboljoj tradiciji Pakistana nagrađen sa 200 udaraca bičem.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 17.11.2017., 18:07   #5498
Quote:
hakkler kaže: Pogledaj post
I jel vam se skliže po Zg sa novim zimskim prezvuštima? Ovi sa low i mid range šlapama.
Kaj bi se imalo klizati, nit snijega nit minusa nit zime.

Jos se uredno mozes na ljetnima vozit ko nije mjenjao.
ivica_0123 is offline  
Old 17.11.2017., 18:07   #5499
Evo, jučer stavih Contija na Grande Puntača. Očekujem bičevanje.
Muljuzator is online now  
Old 17.11.2017., 18:50   #5500
Prije tri dana stavio Nokian wrd4 u dimenziji 185-65-15,cijena s novim ventilima i montažom 440 kn.Valjda nisam pogrišia.Nakon Save s3 mislim da će to biti bolje jer sam uglavnom po Zadru i okolici i par puta u Liki eventualno do Zagreba.Dot je 2217.
zdvošta1 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:37.