Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2017., 14:39   #201
Quote:
escada4life kaže: Pogledaj post
pa da...jer baš je lijepo živjet površno i bezbrižno

@majaMama : dijete mrtvo u wc šolju izbacila ??? Ajme, strašnoo

Žao mi je , zaista i od srca svih žena koje idu na umjetnu oplodnju , nije mi jasno kako sam ja od nezdravog života i drogiranja ostala trudna , a vi koje bi sve napravile - ne možete, to me žalosti , ali što je tu je
Od nečega iz prošlosti bježiš. Bježiš na način da se drogiraš i isključiš.
Jer ti je tako lakše.
Vjerojatno radi nakupljenih trauma.

Shvati dijete kao poticaj da se vratiš u život. Onoj pravoj sebi.
Bez opijata i kemije.
Potraži pomoć i uživaj u svom djetetu.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 14:46   #202
I ja sam prošla sad sve skupa 6 godina neplodnosti, 7 postupaka, 1 spontani i trudna sam s 2.djetetom, pa ne osuđujem escadu. Zato bih radije da dijete bude s nekim tko će ga voljeti, ako se escadi to ne dogodi u budućnosti. Meni žao djeteta.
Znam da se neke žene jednostavno ne mogu povezati s djetetom, neke tako žive život, normalno, da se na van ne zna, neke završe psihički i fizički zlostavljajući dijete. Ima svakakvih priča.

Ja ne vjerujem da se sve žene instant zaljube u bebu i više im ne fali stari život. Jest da većina mama to osjeća samo u početku, ali ima i iznimaka.

Escadi je još teže jer stvarno očito nema nikog van tog party-društva tko bi ju razumio i s kim bi provodila dane, išla na kave, družila se -
živjela normalniji život. I zato vjerujem da je usamljena. Ovo je sad veliki šok i prestanak dosadašnjeg života

Nadam se da ćeš naći neke nove poznanike i da ćeš malo po malo zaboraviti stari život i hrabro krenuti u novi. Možda kad ovako pišeš bi bilo stvarno najbolje odseliti van k mužu, daleko od svega ovog starog što te muči
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 15:01   #203
Ja se naprosto moram uključiti u raspravu, i iskreno se nadam da nisi trol (a teško je više ikome vjerovati tu na forumu).

Prije samo 6 mjeseci, u ovo doba, vjerojatno sam još bila na afteru i vukla tridesetu crtu spida da me malo digne (a ne bi me spasilo više ništa, osim 20 sati sna u komadu koje sam odbijala jer je hajp i super je i muzika je divna i volim sve te ljude, tko je vidio spavat). A evo me danas u 22. tjednu trudnoće, sjedim za laptopom, odmorna, sita, i partijam na 'trudnice' podforumu.

Ne poznajem te, ali pretpostavljam da smo vodile sličan život. Osjećaj apsolutne slobode, neovisnosti i uživanja u svakom trenutku. Bila sam haj on lajf, i neću reći da sam živjela za vikend, ali mi je to bio vrhunac tjedna. Otić na dobar party, po mogućnosti festival, plesati satima, pričati s novim uzbudljivim ljudima i osjećati se u apsolutnom sinkronicitetu sa svijetom. Ne otići spavati 48 sati, ne toliko zbog toga što nakon sve te droge ne mogu zaspati, nego zato što NE ŽELIM ići spavati i propustiti sve što se događa.
Partijanerski život uopće ne mora biti iluzija ili bijeg od realnog života i problema. Ja sam otkrila lijepu stranu partijanja, ono što je ljudima koji nemaju takav lifestyle teško objasniti. Prije svega, bila sam u tome zbog glazbe. Znaš onaj trenutak kad si na podiju, zatvorenih očiju, i ljudi oko tebe na trenutak prestanu postojati- tu ste samo ti, tvoje tijelo i glazba koja miluje svaki dijelić tvog bića. To je meni zbilja bilo transcendentalno iskustvo, vjerojatno slično onome koje dožive šamani ili budisti kad dosegnu nirvanu.
Upoznala sam cijelu karavanu zbilja svakakvih ljudi, vodila dubokoumne razgovore u 6 ujutro, putovala svijetom i partijala u Berlinu 4 dana za redom. Bilo mi je vrhunski

Upoznah tako i svog dečka (doduše, ne na partiju), zaljubih se, i paf- par mjeseci kasnije, test za trudnoću pokaže plusić.
Naravno da me uhvatila panika, ali na kraju smo to odlučili prihvatiti. Nismo znali što i kako, ali smo znali da se volimo, i to je jednostavno bila ispravna odluka.

Nije mi se svijet preokrenuo preko noći, nisam razvila majčinske osjećaje čim sam ugledala taj plus na testu. Uopće ni ne volim djecu. Nemam svoj stan, nemam ni stalan posao jer još završavam fakultet. Moje prijateljice nemaju djecu, sve ganjaju neke karijere, ili jednostavno uživaju u životu. Nisam bila spremna odreći se svega. Nisam bila spremna prestati izlaziti, pušiti, konzumirati sve ostalo. Nisam bila spremna udebljati se 15ak kg, početi planirati dugoročno, staviti na prvo mjesto nekoga tko raste u meni, a još ga niti ne poznajem, a kamo li volim.

Ali sam se postavila prema cijeloj situaciji kao prema jednom novom i uzbudljivom periodu u životu. A pozitivne promjene i nova super iskustva su inače moj životni pokretač. Okej, možda neću uživati u životu na isti način kao i prije, ali to ne znači da ću uživati manje. Samo na drugi način. Bitna je ta promjena percepcije.
Prvo se zapitaš čega ćeš se sve toga morati odreći, tj. što je ono što ne želiš izgubiti. Ja sam si čak i napisala na papir. I skužila da je dobar dio tih odricanja samo privremen. S druge strane, a to će ti svaka majka potvrditi, sa djetetom ćeš dobiti nešto novo i prekrasno, nešto što nisi ni mislila da možeš imati. Znam da tebi sad to zvuči nevjerojatno, kao što nekome zvuči nevjerojatno kad mu ti kažeš da si apsolutno sretna tamo negdje na plesnom podiju na 2 bombona. A ne možeš ni znati ni razumijeti dok sama to ne iskusiš.

Gledaj na ovu situaciju kao na izazov. Nova i uzbudljiva stranica u životu. Izgubiš nešto, dobiješ nešto drugo. Nemoj se bojati promjene.

Eto, ja sam si tako postavila stvari. I na početku sam mislila da je sve ovo što sam sad tebi napisala, i što sam sebi tada mantrala, bulšit, i da mi je uzalud uvjeravati se u to, kad u mom slučaju to naprosto nije istina i ja nikad neću biti sretnija kao majka nego što sam bila kao 'slobodna' žena. Ali malo po malo, počelo se sve mijenjati. Otišla sam na svoj prvi ultrazvuk, i kad sam vidjela to malo zrno graha, rastopila sam se. Tad sam znala da će sve biti okej. I sama si napisala da si se razniježila kad si ga vidjela, vjerujem da ćeš se razniježiti još i više kad ga vidiš uživo.

Probaj si prvo posložiti stvari u glavi, pa će sve nekako sjesti na svoje mjesto.

Ja svakim danom trudnoće otkrivam neke nove ljepote života, koje su mi u potpunosti one prijašnje užitke stavile u drugi plan. Probudim se u nedjelju ujutro, odmorna, u zagrljaju svog dečka koji stavi ruku na moj trbuh i preplavi me apsolutan osjećaj spokoja i ljubavi. Tu smo nas troje, naša mala obitelj, i ništa drugo nije važno. I onda se sjetim da u tom trenutku moji prijatelji izlaze iz kluba sa sunčanim naočalama i nabrijano se dogovaraju kod koga će raditi after. I jebeno im je. Al meni je bolje
MammaM1a is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 15:03   #204
Moji su se rastali jer je tata jednom udario moju mamu i ona je odmah pokrenula razvod. Ja sam bila beba , par mjeseci samo. Kaže da je tada radila , ali i da nije imala posao opet bi postupila isto. On se kasnije oženio ponovo i deset godina zlostavljao tu ženu, strahote je proživljavala s njim. Za mene nije plaćao alimentaciju.

Razlog što sam tako živjela nije naglasak na porocima , nego je poanta u muzici , velika mi je to strast i teško mi je bez toga. Nije isto da si pustim na radiju , to je isto kao da kažeš nekom vatrenom fanu nogometa da sluša tekmu na radiju a mogao bi biti na stadionu i osjetiti puni adrenalin
__________________
Malo nas je al smo govna
escada4life is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 15:08   #205
Quote:
escada4life kaže: Pogledaj post
pa da...jer baš je lijepo živjet površno i bezbrižno

@majaMama : dijete mrtvo u wc šolju izbacila ??? Ajme, strašnoo

Žao mi je , zaista i od srca svih žena koje idu na umjetnu oplodnju , nije mi jasno kako sam ja od nezdravog života i drogiranja ostala trudna , a vi koje bi sve napravile - ne možete, to me žalosti , ali što je tu je
escada-nisi jedina koja je u takvim okolostima ostala trudna.
na forumu bilo je nekoliko tema cura koje su očekivale bebu-a da su bile
potpuno same,ostavljene od partnera i bez ikakve podrške od roditelja.
ti,ipak-imaš dobru priliku da period kojeg se bojiš-prođe dobro-
jer tvoj suprug se odgovorno ponaša-vjerojatno ne želi izgubiti posao vani-
ima planove kak da preselite kod njega i kao obitelj imate bolje uvjete i dobru psihološku podršku-koja ti može biti dostupna.
možda ne bi bilo loše-pogledati pozitivne strane situacije-jer najvažnije-
da prvi mjeseci prođu sa što manje stresa tebi i bebi.
ostalo će se malo po malo rješavati-najvažnije je da ste ti i beba dobro-
ne mora biti petica,četvorka-ali neka bar bude solidna trica-
da uspijete prebroditi period koji vam se približava.
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 15:39   #206
moram se potruditi, a i forum mi je pomogao za prvu ruku .

Sad me zvao muž , kaže da se već mijenja i vidi kako se drugačije osjeća samo čim zna da će dobiti dijete -a da tek kad se rodi potpuno će mu ispuniti život. Ja sam na to rekla da smatram kako će meni uništiti život.
Kad ja kažem da žalim za onim životom koji mi je bolji nego obiteljski , on kaže da smo onda nebo i zemlja razlika i popljuvao je takav život , koji je sav ''lažan''. Istina je da je lažan - ako ćeš se osloniti na ljude koji su veoma upitni i niškoristi- ali ja nisam išla zbog ljudi nego zbog muzike.
Kad pričam s njim o djetetu pričamo na koga će ličiti, pričam mu kada i kako se miče u meni, funkcioniramo kao normalan par koji se raduje nasljedniku- ali čim ostanem sama sa svojim mislima nije mi dobro
__________________
Malo nas je al smo govna
escada4life is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 15:48   #207
Ima li išta sem partijanja da si voljela?
2cofleka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 15:52   #208
Quote:
2cofleka kaže: Pogledaj post
Ima li išta sem partijanja da si voljela?
ne,samo techno i to je bio moj život
doduše, fotografija također...ali modna , imala sam super modne kombinacije pa bih se slikala u tome i dobivala sam hrpu pohvala i pitanja ''tko to tebe slika???'' - a sve sam radila sama
__________________
Malo nas je al smo govna
escada4life is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 15:52   #209
Quote:
escada4life kaže: Pogledaj post
moram se potruditi, a i forum mi je pomogao za prvu ruku .

Sad me zvao muž , kaže da se već mijenja i vidi kako se drugačije osjeća samo čim zna da će dobiti dijete -a da tek kad se rodi potpuno će mu ispuniti život. Ja sam na to rekla da smatram kako će meni uništiti život.
Kad ja kažem da žalim za onim životom koji mi je bolji nego obiteljski , on kaže da smo onda nebo i zemlja razlika i popljuvao je takav život , koji je sav ''lažan''. Istina je da je lažan - ako ćeš se osloniti na ljude koji su veoma upitni i niškoristi- ali ja nisam išla zbog ljudi nego zbog muzike.
Kad pričam s njim o djetetu pričamo na koga će ličiti, pričam mu kada i kako se miče u meni, funkcioniramo kao normalan par koji se raduje nasljedniku- ali čim ostanem sama sa svojim mislima nije mi dobro
Pa muzika je još uvijek tu, nađeš si na netu neki dobar set, staviš slušalice i eto. Možeš i plesat, to ti je skoro ko da si tamo
MammaM1a is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 15:59   #210
Quote:
escada4life kaže: Pogledaj post
ne,samo techno i to je bio moj život
doduše, fotografija također...ali modna , imala sam super modne kombinacije pa bih se slikala u tome i dobivala sam hrpu pohvala i pitanja ''tko to tebe slika???'' - a sve sam radila sama
Jel možeš i doma uživati u glazbi ili si.....


podosta površna kako si se i opisala u ovj drugoj rečenici pa tehno voliš samo na partiju?


Zašto si na odvališ nešto dobrog teKna , uzmeš fotoopremu i slikaj se sada....

Da vidiš kako izgledaš i na danjem svijetlu bez kemijskih derivata u sebi.

Pa skupljaj za album.

Pa se slikaj na raznim mjestima, pa prati malo promjene na svom tijelu.....

I eto zanimacije. A moš i knjigu neku uzeti u ruke.
2cofleka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 16:06   #211
Quote:
MammaM1a kaže: Pogledaj post
Pa muzika je još uvijek tu, nađeš si na netu neki dobar set, staviš slušalice i eto. Možeš i plesat, to ti je skoro ko da si tamo
ISUSEBOŽEEEE...ja sam sad pročitala detaljno tvoj dugački post i ti ženo ZNAŠ SVE !!! TI SI DRUGA JA !! To je taj feeling, to je taj lifestyle , TO JE TO što sve ove druge žene ne razumiju, ali evo nađe se jedna koja je opisla točno kako taj život izgleda.... Bože kako sad imam osjećaj da te znam, čak smo u istim tjednima trudnoće .... Pomoglo mi je ovo što si napisala, u svakom slučaju daje mi nadu. Makar ako si pustim svoju muziku , toliko mi krv uzavre na ulici dok hodam i preko moba slušam,da bih si skinula kožu i zaplesala od adrenalina šta mi to radi , haha

2cofleka- nekako mi sad nije do slikanja jer imam trbuh i jedno 6 kila više , hehe
__________________
Malo nas je al smo govna
escada4life is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 16:10   #212
eee, pa neka ti to bude nova zanimacija, prihvatiti sebe takvu kakva jesi sada.

Ajde, izazivam te. Sredi se pa se fotkaj!! I slušaj mjuzu dotle.

I našminkaj se.
2cofleka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 16:45   #213
Quote:
escada4life kaže: Pogledaj post
ISUSEBOŽEEEE...ja sam sad pročitala detaljno tvoj dugački post i ti ženo ZNAŠ SVE !!! TI SI DRUGA JA !! To je taj feeling, to je taj lifestyle , TO JE TO što sve ove druge žene ne razumiju, ali evo nađe se jedna koja je opisla točno kako taj život izgleda.... Bože kako sad imam osjećaj da te znam, čak smo u istim tjednima trudnoće .... Pomoglo mi je ovo što si napisala, u svakom slučaju daje mi nadu. Makar ako si pustim svoju muziku , toliko mi krv uzavre na ulici dok hodam i preko moba slušam,da bih si skinula kožu i zaplesala od adrenalina šta mi to radi , haha

2cofleka- nekako mi sad nije do slikanja jer imam trbuh i jedno 6 kila više , hehe
Ajme, užasno mi je drago da sam ti bar malo pomogla, ako ništa drugo, bar da sam te utješila.

Meni je dosta ljudi reklo, kad su saznali da sam trudna, da mi je možda baš to trebalo i da to nije slučajno, jer tko zna gdje bi završila da sam nastavila s onakvim načinom života. Mislim, to je malo pretjerano, nisam neka doperica narkomanka, ali su donekle i u pravu. Jer koliko god takav život bio super i zarazan, ipak ne možeš vječno tako. Tijelo se troši, psiha se troši (jbg, to je ipak droga), prije ili kasnije osjetiš posljedice. A i partijanje kao partijanje, ni to ne možeš vječno- meni je npr dosta tužno kad vidim ženu od 45 godina koja je svaki vikend vani izbijena.

Tako da, možda ti je to baš i trebalo, možda ti treba neki novi (zdraviji i smisleniji) smisao u životu. Jer prije ili kasnije, morat ćeš stat sa partijanjem, i što onda? Osjećat ćeš se prazno. Nećeš imati za što živjeti. Kad si majka imaš za što živjeti. Imat ćeš i za 15 godina, kad pogledaš unatrag i shvatiš da si odgojila jedno biće. Sigurno takav životni put vodi do dugoročnog zadovoljstva i na kraju ćeš biti ispunjenija. Znam da je teško gledati toliko unaprijed, i pretpostavljam da si kao i ja- sve i odmah i sad, uživam u trenutku i ne razmišljam o posljedicama- ali kad pokušaš malo racionalnije sagledati situaciju, bar s te praktične strane, ovako je sigurno bolje.
MammaM1a is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 16:47   #214
Quote:
cvexter kaže: Pogledaj post
ne znam je li ovo tapšanje odnosilo na mene. no, ja nisam nikada vidjela da osuđivanje pomaže.

escada traži pomoć, želi se izvuć i traži način. krivi odgoj, guranje problema pod tepih i slične metode su napravile od nje nesigurnu osobu koja se ne zna nositi sa životom.

prva stvar koja mi nije za osudu, je ta da pokušava naći pomoć.
Ona najvise zeli potvrdu svog dosadasnjeg zivota i potvrdu da je super takva kakva je, da nije nezrela....totalno negira situaciju.
Vecina nas je imala raznih problema u zivotu koji su nam pomogli da progledamo, naveli nas da se izdignemo iznad naseg ega, ali ona se samo vrti oko jednog te istog:"ja, ja, jadna jaaaaa"
Zato kad je stvarnost plesne, plesnit ce je posteno.

Jedino o cemi treba povest racuna je da "nabavi" neku osobu na koju ce moci racunati kad rodi. Dok dijete malo stasa, a onda, kud koji, mili moji
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 17:21   #215
2cofleka: može, izazov prihvaćen, kako bi rekli na fejsu evo baš gledam na youtube tutorial kako napraviti lokne sa običnom peglom za kosu . Frizerka me za vjenčanje sredila, izgledala sam kao J_LO , pa pokušavam sama to izvesti

Điđe : Ego je zajebana stvar kad si jedino dijete, kad si toliko naviknut na neovisnost - ali potrudit ću se da budem normalna žena

MammaM1a ::: Tebi hvala što si se javila, sve što si napisala možda mi je najviše pomoglo , deff se puuunoo bolje osjećam , sad bih te zagrlila !!!
Partijala si, znaš kako taj život izgleda i DA , MNOGO JE ZARAZAN! Rekla si u jednoj rečenici ''a čak niti ne volim djecu'' . Niti ja , nemam baš živaca- ali pretpostavljam kad imaš krv svoje krvi to se skroz drugačije gleda. I meni muž kad dođe s terena, ako se probudi u noći osjetim da stavlja ruku na moj trbuh i znam da voli to dijete koje ćemo dobiti. Potpisujem sve što si mi napisala , svaka ti je na mjestu
__________________
Malo nas je al smo govna
escada4life is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:24.