Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Pogledaj rezultate ankete: O predsjedniku Donaldu J. Trumpu imam...
pozitivno mišljenje 79 50.97%
negativno mišljenje 49 31.61%
podijeljeno mišljenje 27 17.42%
Glasovatelji: 155. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2016., 10:39   #2341
Quote:
Nabiguzoje kaže: Pogledaj post
http://www.politico.com/story/2016/1...-mortem-232715

Veliki donatori demokratske stranke traze odgovor od voditelja kampanje zasto su popusili izbore. Cudi me zasto se uopce postavljaju takva pitanja kada svi znamo da ih je okrao Putin osobno.

1,2 milijarde dolara utucenih u kampanju je ostalo bez povrata investicije.



Pa rekli su da ih je Putin okrao, i sto sada ti donatori hoce
Vrijeme je da se uplate u fond obitelji Clinton počnu vraćati svim mogućim sredstvima

Karma je **rva
Blinko Black is offline  
Old 16.12.2016., 10:44   #2342
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Oho...donors and special interests, kako ih je nazvao Trump, sada naravno postavljaju pitanja na koja zele odgovore - zasto se novac kojeg smo ulozili u sigurnu investiciju (pobjeda Hillary, 99% jel...) nije isplatio.
1,2 milijarde dolara lako kupi reklamu u novinama ili na televiziji koja ce tvrditi da postoji lijek koji ljeci celavost skupa sa ekspertima koji ce potvrditi ucinkovitost lijeka uz obavezne slike prije i poslje tretmana, a kamo li da nece kupiti anketu ili kolumnu koja ce tvrditi da Hilary ima 99% sanse za pobjedu. Izlazna strategija je: Nikada nismo tvrdili da je 100% sigurna pobjeda.
__________________
Kad bi čovik ima 32 oka, ka šta ima 32 zuba, bili onda i oči moga plombirat
Nabiguzoje is offline  
Old 16.12.2016., 10:50   #2343
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
??
Sta nije jasno? Sanders javno laze, lize supak jacima, vara ljude.politicar, dakle.

I sto mu onda tocno zamjeras?
ruka-slave is offline  
Old 16.12.2016., 10:53   #2344
Quote:
Nabiguzoje kaže: Pogledaj post
1,2 milijarde dolara lako kupi reklamu u novinama ili na televiziji koja ce tvrditi da postoji lijek koji ljeci celavost skupa sa ekspertima koji ce potvrditi ucinkovitost lijeka uz obavezne slike prije i poslje tretmana, a kamo li da nece kupiti anketu ili kolumnu koja ce tvrditi da Hilary ima 99% sanse za pobjedu. Izlazna strategija je: Nikada nismo tvrdili da je 100% sigurna pobjeda.
Vijeme je da prodaju šprehu da će Chelsea sigurno osvojiti Bijelu kuću i da izdvoje još malo za njenu kampanju
Blinko Black is offline  
Old 16.12.2016., 10:57   #2345
Quote:
Nabiguzoje kaže: Pogledaj post
1,2 milijarde dolara lako kupi reklamu u novinama ili na televiziji koja ce tvrditi da postoji lijek koji ljeci celavost skupa sa ekspertima koji ce potvrditi ucinkovitost lijeka uz obavezne slike prije i poslje tretmana, a kamo li da nece kupiti anketu ili kolumnu koja ce tvrditi da Hilary ima 99% sanse za pobjedu. Izlazna strategija je: Nikada nismo tvrdili da je 100% sigurna pobjeda.
Je, a cuo sam da ce se pobjedom moje stranke popraviti erekcija i ucestalost iste sta ce voditi opce drustvenom napretku svemirskih znanosti i analizi transgender utjecaja alien migracija u Mezopotamiji 80 stoljeca prije nove ere
ruka-slave is offline  
Old 16.12.2016., 11:03   #2346
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Je, a cuo sam da ce se pobjedom moje stranke popraviti erekcija i ucestalost iste sta ce voditi opce drustvenom napretku svemirskih znanosti i analizi transgender utjecaja alien migracija u Mezopotamiji 80 stoljeca prije nove ere


___________________

Sad ovi prosvjedi, tj. želje organizatora prosvjeda protiv Trumpa izgledaju jasnije.
"We want what we paid for"
Blinko Black is offline  
Old 16.12.2016., 11:07   #2347
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
TI, satnice, zamjeras nekome jer je stekao

Sta nije jasno? Sanders javno laze, lize supak jacima, vara ljude.politicar, dakle.

I sto mu onda tocno zamjeras?
komentira njegovo licemjerstvo, beskičmenjastvo i džon obraz..
i ja bi ali mi bernie ipak nije toliko napet da za njega (inače) odvojim koju minutu svog vremena..

on je žena u bundi koja se zalaže za prava životinja, skriveni pušač koji javnim pušačima soli pamet o štetnosti cigareta, mesojed koji promovira vegetarijanstvo..
drugim riječima, jedno priča, drugo radi (ok, političar je ali shvaćaš što želim reći)..i to radi loše..
+, kad se sjetim kako je kao zadnja pičkica šutio na pljuvanje svojih birača, baš mi je drago što je na kraju ispao jedno od većih razočarenja ovih izbora..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Old 16.12.2016., 11:11   #2348
Quote:
MaurS kaže: Pogledaj post
izgubio je u avionu..jesmo saznali, je li na kraju mob pronađen?


ovo sa lozinkama:

pasword, hillary

koja šaka debila
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Old 16.12.2016., 11:13   #2349
Ali... Sto tocno zamjerate Sandersu? Licemjerni lazljivi pohlepni supak?


Ma dajte...
ruka-slave is offline  
Old 16.12.2016., 11:26   #2350
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Sta nije jasno? Sanders javno laze, lize supak jacima, vara ljude.politicar, dakle.

I sto mu onda tocno zamjeras?
Pa znam da su vama ljevičarima te vrline tražene i cijenjene kad birate centralne planereda da upravljaju vašim životima i potrebama, ali nama slobodoljubivim građanima su odvratni lažovi, ulizice, karijerni paraziti, varalice i politička elita koja živi na naš račun i bogati se našim novcima, i još nam silom nameću svoje tupave ideje
satnik is offline  
Old 16.12.2016., 11:29   #2351
I lijevi mediji priznaju da su pogrijesili s forsiranjem intelektualnog rasizma
Procitajte, nemojte da vas naslov zavara:
http://lemondediplomatique.hr/poraz-...ntelektualaca/
Quote:
...kako objasniti činjenicu da su i Baracka Obamu, ranije profesora prava na Sveučilištu u Chicagu, dva puta birali milijuni birača s malim ili nikakvim stupnjem obrazovanja? Kako opravdati sve one velike umove s Harvarda, Stanforda i Yalea koji su Sjedinjenim Državama donijeli npr. Vijetnamski rat, koji su osmislili invaziju Iraka ili omogućili izbijanje najveće financijske krize od tridesetih godina prošlog stoljeća?4 U osnovi, analize američkih izbora koje nastoje ojačati nepovjerenje prema moći rasuđivanja birača zapravo prije svega pokazuju duh vremena te potiču osjećaj superiornosti kod obrazovanog čitatelja.....Apstraktni i nerazumljivi diskurs kritike sve se više pretvara u neku vrstu pomodnog radikalnog verbalizma koji uopće ne komunicira s ljudima u manjim gradovima ili devastiranim dijelovima zemlje u kojima npr. raste broj samoubojstava i gdje ljude povrh svega muče egzistencijalna pitanja.
Frédéric Beigbeder, a sada pisac i novinar, priznao je s rezigniranom lucidnošću da su on i njegova generacija izgubili utjecaj: “Prošli tjedan sam objašnjavao, potpuno uvjeren, da će Trump izgubiti predsjedničke izbore. […] Nijedan intelektualac nije mogao napisati nešto što bi moglo spriječiti njegovu pobjedu. […] Vlast izabrana od naroda je jedina vlast pod kojom bih želio živjeti, no što ja znam o narodu? Živim u Parizu, ili sam u Ženevi; posjećujem pisce, novinare, režisere. Živim potpuno odvojeno od naroda i njegovih problema. To nije samokritika, nego jednostavna sociološka činjenica. Putujem po zemlji, ali ljudi koje susrećem zanimaju se za kulturu – to je intelektualna manjina koja ne reprezentira ovu duboko revoltiranu zemlju.”

Slazem se, svugdje su politicke elite izgubile dodir s narodom! Nisu politicari jedini jer su i mediji su potpuno izgubili kredibliitet odavno, uopce nemaju dodira sa stvarnoscu/narodom!
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 16.12.2016., 11:38   #2352
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Pa znam da su vama ljevičarima te vrline tražene i cijenjene kad birate centralne planereda da upravljaju vašim životima i potrebama, ali nama slobodoljubivim građanima su odvratni lažovi, ulizice, karijerni paraziti, varalice i politička elita koja živi na naš račun i bogati se našim novcima, i još nam silom nameću svoje tupave ideje
Glasao si za Trumpa, ne?
ruka-slave is offline  
Old 16.12.2016., 11:42   #2353
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Glasao si za Trumpa, ne?
Da sam bio u swing državi, naravno, ovako za Johnsona, pacifistu, stonera i liberala, pa neka sto puta ne znao što je Aleppo
satnik is offline  
Old 16.12.2016., 11:51   #2354
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Da sam bio u swing državi, naravno, ovako za Johnsona, pacifistu, stonera i liberala, pa neka sto puta ne znao što je Aleppo
Lijepo je to se ne stidis, ali nisi odgovorio na pitanje.
ruka-slave is offline  
Old 16.12.2016., 11:57   #2355
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Lijepo je to se ne stidis, ali nisi odgovorio na pitanje.
Nisam uopće glasao, nije mi se dalo registrirati, ionako ne živim u SAD-u već godinama.

Za koga bi ti dao glas da si imao to pravo?
satnik is offline  
Old 16.12.2016., 12:00   #2356
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Ali... Sto tocno zamjerate Sandersu? Licemjerni lazljivi pohlepni supak?


Ma dajte...
To bi se moglo reci i za Trumpa, samo to pomnožiti sa 100 da bude točno!
Blues Dada is offline  
Old 16.12.2016., 12:05   #2357
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
...
Cenk ga je oduvijek podrzavao zar ne?
...
Da, evo npr. njegov video od primariesa:

Bernie Sanders Takes The Lead In The 2016 Democratic Primary Race
(kako se uživio, ono "Feel the Bern!!!", glas mu zavibrirao )

A di su ovu našli, uh strahovito ih je puno. Pojma nemaju šta ih čeka (nadam se ipak ne). Jučer slušala jednog iz Virginije, kad stignem postat ću. Korisno je da hrvatski Trumpovci malo bolje upoznaju i one autentične, američke.
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
..
Opet, ne smeta mi ako netko štedi i ima (bilo bi bolje da je zaradio poštenim radom umjesto političkim parazitiranjem na grbači poreznih platiša naravno). Zamjeram licemjerje i trashmarksističke floskule.
Shvati da si ti, kao hrvatski kapitalist i libertarijanac, skroz drugačija populacija od bijelih siromašnih Amerikanaca koji žele zadržat ono malo zdravstvene zaštite a glasali su za Trumpa. Ne žele gubit kuće radi troškova u koje upadnu ako se razbole, znam da ti je to teško pojmit ali čak ni oni to ne smatraju trashmarksizmom. Pa je onda ovo tvoje postanje već smiješno. Spusti se na zemlju malo.

Edit: Sad vidim da si u USA. Hvala Bogu.
__________________
Let not weakness live in your veins. Cherished workers, drown it inside you. Rise up from your deathbed and sally forth, more perfect for the struggle.

Zadnje uređivanje Guns of Brixton : 16.12.2016. at 12:17.
Guns of Brixton is offline  
Old 16.12.2016., 12:20   #2358
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Nisam uopće glasao, nije mi se dalo registrirati, ionako ne živim u SAD-u već godinama.

Za koga bi ti dao glas da si imao to pravo?
Ovo je trik pitanje. Izbor izmedju pet lazjivih supaka je....demokracija. A uvijek zavrsis posran.
ruka-slave is offline  
Old 16.12.2016., 12:47   #2359
Neki kažu Trump je zasluženo pobijedio, to je daleko od istine!

Pobijedio je, jer su američki građani bili prevareni lažnim obećanjima, izvrtanjem činjenica, hakiranjem Rusa, intervencijom FBI nekoliko dana prije izbora, da će Clinton pred sud, pa poslije ne, a i što se u mnogim državama otežavalo da Afro-Amerikanci pristupe izborima. A sa druge strane, kakva je to pobjeda, ako je Clinton dobila 2.8 milijuna glavova više na izborima, popular vote?

I tvrdnje Trump će biti dobar predsjednik za sve Amerikance: a sastavlja administraciju od generala i milijardera, koji se zalažu da se mijenjaju puno stvari, važne za bolji život većine Amerikanaca, kao zdravstvena zaštita, pomoć siromašnim i slično. A da ne govorimo o vanjskoj politici, skoro sve na čemu se godinama radilo, sada će se mjenjati, to mozda nije najbolje za Ameriku i svijet?
Blues Dada is offline  
Old 16.12.2016., 12:52   #2360
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Neki kažu Trump je zasluženo pobijedio, to je daleko od istine!

Pobijedio je, jer su američki građani bili prevareni lažnim obećanjima, izvrtanjem činjenica, hakiranjem Rusa, intervencijom FBI nekoliko dana prije izbora, da će Clinton pred sud, pa poslije ne, a i što se u mnogim državama otežavalo da Afro-Amerikanci pristupe izborima. A sa druge strane, kakva je to pobjeda, ako je Clinton dobila 2.8 milijuna glavova više na izborima, popular vote?

I tvrdnje Trump će biti dobar predsjednik za sve Amerikance: a sastavlja administraciju od generala i milijardera, koji se zalažu da se mijenjaju puno stvari, važne za bolji život većine Amerikanaca, kao zdravstvena zaštita, pomoć siromašnim i slično. A da ne govorimo o vanjskoj politici, skoro sve na čemu se godinama radilo, sada će se mjenjati, to mozda nije najbolje za Ameriku i svijet?
Trump je najbolje što je Amerika mogla dobiti s obzirom na karakteristike ostalih kandidata

A najgora opcija bila je Hillary, psycho killer
Blinko Black is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:41.