Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2017., 17:54   #1
Prekinuti kontakte s odrđenom osobom.

Interesira me šta mislite... Ako nekome kažete kako vam je stalo, da mislite na tu osobu i da vam je ljepo biti s njom a ta ista osoba odgovori pokušavajući skrenuti s teme ili "pametno" odgovoriti kao da nije shvatila, dali bi ste vi prekinuli kontakte i išli dalje ili ostali u kontaktu kao da ništa nije bilo?!

Znam tu osobu duže vremena, nisam imao tako jake osječaje do nedavno. Ipak ne želim upasti u nekakvom emocionalnom živom blatu, jer iako je ona shvatila na šta mislim, pravi se malo blesava. Razumijem da se ne moram njoj svidjet na isti način kao i ona meni al opet, ne želim da stalno mislim kako postoji neka nada ili da sam samo nečija opcija (ako i da...).

Edit:

Malo kriv naslov
Simo Hayha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 17:57   #2
To je vrlo individualna odluka. Pogrešno ti je tražiti neki univerzalni savjet pa ga se slijepo držati. U svakom slučaju, nastavak komunikacije je kompliciran. S druge strane, olako se odricati osoba s kojima nam je lijepo nije najmudrije.

Hoćeš li ti misliti da postoji neka nada ili nećeš, ne ovisi samo o tome hoćeš li prekinuti kontakt.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 18:06   #3
Mislim da bi mi pomoglo da sam odlučniji, a možda i ne
Simo Hayha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 18:13   #4
Quote:
Simo Hayha kaže: Pogledaj post
Mislim da bi mi pomoglo da sam odlučniji, a možda i ne
Napisao si da si i ti sam tek nakon duzeg poznanstva shvatio da zelis nesto vise. Zasto sad ocekujes da ona, istog trena nakon tvoje izjave izjavi isto. Mozda je bas ona ta koja ceka cijelo vrijeme na tebe, pa budi i ti strpljiv, ako mislis da se isplati.
AlwaysOnTop is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 18:15   #5
Mozda jer je bila u vezi prije?!
Simo Hayha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 18:21   #6
Quote:
Simo Hayha kaže: Pogledaj post
Mozda jer je bila u vezi prije?!
To nigdje nisi napisao. Napisao si da nisi imao takve osjecaje do nedavno, a poznajete se dugo.
AlwaysOnTop is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 19:48   #7
Quote:
Simo Hayha kaže: Pogledaj post
Mozda jer je bila u vezi prije?!
nakon prekida samo ceka da joj jos i frend prizna da ga je navlacio na nju.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 20:05   #8
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
nakon prekida samo ceka da joj jos i frend prizna da ga je navlacio na nju.

To sta ti imas neke navike ga navlacit na svaku sta vidis je tvoja stvar . Ali interesantan nacin za gledat na situaciju, tko zna, mozda si je bas i o tome razmisljala .

Btw. Nije mi se pohvalila o prekidu do nedavno, a i uvijek se nesto opet petljala oko bivseg, kao i dosta njih. Ja sam je stvarno prije gledao kao frendicu, na taj mi je nacin i bila draga al 100% da se nebi bio petljao oko nje i da je bila solo. S vremenom smo poceli bit aktivniji (ne samo ja, ustvari prvenstveno ona). Vjerojatno je samo izbijala klin, pa kuzim, "frendzond", malo tesko za prihvatit, ali dobro je rekao clan iznad, vise riba nego vremena.

Nece mi biti svejedno, al bolje da se ne ukopavam previse.
Simo Hayha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 18:27   #9
Frendić

Naravno da je imao osjecaje i prije, ali se sad ponadao pa si je dao oduska.

Previse je riba u moru da bi si itko dozvolio biti frendzoniran.

Sent from my D2403 using Tapatalk
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 19:27   #10
Skretanjem s teme pokazala ti je svoje misljenje - vidi te kao frenda i nije se htjela dovesti u neugodnu situaciju odbijanja.

Ako mozes zivjeti s tim da si samo frend, nastavi po starom.
Ako ce te to smetati, najbolje da ozbiljno popricas s njom i kazes joj sve (bez izmotavanja i skretanja s teme) pa vidis kaj bu bilo.

Osobno, ja bih isao na drugu soluciju, jer prva u pravilu ne funkcionira.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 19:48   #11
Quote:
Simo Hayha kaže: Pogledaj post
Interesira me šta mislite... Ako nekome kažete kako vam je stalo, da mislite na tu osobu i da vam je ljepo biti s njom a ta ista osoba odgovori pokušavajući skrenuti s teme ili "pametno" odgovoriti kao da nije shvatila, dali bi ste vi prekinuli kontakte i išli dalje ili ostali u kontaktu kao da ništa nije bilo?!

Znam tu osobu duže vremena, nisam imao tako jake osječaje do nedavno. Ipak ne želim upasti u nekakvom emocionalnom živom blatu, jer iako je ona shvatila na šta mislim, pravi se malo blesava. Razumijem da se ne moram njoj svidjet na isti način kao i ona meni al opet, ne želim da stalno mislim kako postoji neka nada ili da sam samo nečija opcija (ako i da...).

Edit:

Malo kriv naslov
Baš se mora ići iz krajnosti u krajnost- praviti se da ništa nije bilo ili pak prekinuti sve kontakte?
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 20:06   #12
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Baš se mora ići iz krajnosti u krajnost- praviti se da ništa nije bilo ili pak prekinuti sve kontakte?

Tvoj prijedlog je? Ja sam otvorio topic da čitam i tuđa iskustva (ili sprdnje na moj račun ).
Simo Hayha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 20:55   #13
Quote:
Simo Hayha kaže: Pogledaj post
Tvoj prijedlog je? Ja sam otvorio topic da čitam i tuđa iskustva (ili sprdnje na moj račun ).
Pa ne znam tijek razgovora pa samim time je teško nešto i reć.
Našla sam se u sličnoj situaciji da sam odbila drugu stranu- što se mene tiče poprilično direktno ali da, tu i tamo i kad se provuče nešto emocionalnije reagiram slično. Mislim da je sasvim dovoljno jednom biti jasan.
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 20:08   #14
Vrlo je teško, a nekad i neizvedivo, lako i elegantno se izvući iz emocionalnog blata kad ti je do nekoga jaakooo stalo.

Zaljubljenost je stanje sljepila i nerealnih očekivanja i nadanja (naravno, onda kad je druga strana distancirana i nezainteresirana).

Svi elementi odbijanja čovjeku lijepo budu podastrti pred nosom, ali ih ne želi ni vidjeti ni prihvatiti.

Kažeš da se ona pravi da ne shvaća što joj pokušavaš reći i mudro se izvlači.
Možda te ne želi izravno odbiti i uvrijediti, ali mislim da j ovakvo njezino ponašanje puno uvredljivije.

A ti ćeš sam procijeniti vrijedi li još koji put pokušati ili skupiti snage i povući se.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 20:11   #15
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Vrlo je teško, a nekad i neizvedivo, lako i elegantno se izvući iz emocionalnog blata kad ti je do nekoga jaakooo stalo.

Zaljubljenost je stanje sljepila i nerealnih očekivanja i nadanja (naravno, onda kad je druga strana distancirana i nezainteresirana).

Svi elementi odbijanja čovjeku lijepo budu podastrti pred nosom, ali ih ne želi ni vidjeti ni prihvatiti.

Kažeš da se ona pravi da ne shvaća što joj pokušavaš reći i mudro se izvlači.
Možda te ne želi izravno odbiti i uvrijediti, ali mislim da j ovakvo njezino ponašanje puno uvredljivije.

A ti ćeš sam procijeniti vrijedi li još koji put pokušati ili skupiti snage i povući se.

Slažem se, bilo bi mi draže da me direktno odbila, nebi se tada toliko sekirao.
Simo Hayha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 20:19   #16
Quote:
Simo Hayha kaže: Pogledaj post
Slažem se, bilo bi mi draže da me direktno odbila, nebi se tada toliko sekirao.
A koliko si ti sam zaista bio direktan? Rekao si joj da ti je lijepo s njom i to nije pokrenulo lavinu kojoj si se nadao, jebiga. Ako zaista zelis direktan odgovor onda budi i sam direktniji.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 20:24   #17
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
A koliko si ti sam zaista bio direktan? Rekao si joj da ti je lijepo s njom i to nije pokrenulo lavinu kojoj si se nadao, jebiga. Ako zaista zelis direktan odgovor onda budi i sam direktniji.
A gle, volio bi biti toliko inteligentan kao ona i isto tako dovoljno glup da nisam shvatio njen odgovor.
Simo Hayha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 20:32   #18
Quote:
Simo Hayha kaže: Pogledaj post
Slažem se, bilo bi mi draže da me direktno odbila, nebi se tada toliko sekirao.
Kurac bi ti bilo draže. Glupo ti se ovako zavaravati.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 21:01   #19
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Kurac bi ti bilo draže. Glupo ti se ovako zavaravati.
Bio bi ljut vjerojatno, jer nema ništa ljepšeg od življenja u nekoj iluziji. Al opet, dali si ti sretniji kad ti kažu ne ili kad te navlače?

@Wayfaring S, Dobio sam ignore na osječaje i uz to nekakvo skretanje s teme u isčekivanju mog odgovora na nešto što bi meni kao trebalo biti smješno. Ma ja prihvačam njeno odbijanje, ja ne prihvačam njen stav: "kako da se sad izvučem...". U biti mislio sam više da će tu ljudi pisat njihova iskustva. Mislim i ja da je to subjektivna stvar, al opet.

Ma ok, donio sam odluku. Kvazi totalni ignore. Nema smisla se odreči nekog koji ti nije napravio nešto pre loše, iako te uvrijedio.
Simo Hayha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 21:06   #20
Da rezimiramo - ne svidja ti se kako se ona odnosi prema tebi, kako reagira u situaciji kad si ranjiv. Zapeklo te. Da li je to osoba koja ti se i dalje svidja?
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:41.