Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2016., 23:04   #121
Europska komisija u utorak je odgodila donošenje bilo kakve odluke o viznom režimu sa Sjedinjenim Državama, Kanadom i Brunejom te zatražila od Vijeća EU-a i Europskog parlamenta da pokrenu raspravu i zauzmu stajalište o najprikladnijim koracima i o tome obavijeste Komisiju najkasnije do 12. srpnja.

Kolegij europskih povjerenika je na sastanku u Strasbourgu razmotrio to pitanje. Prema zajedničkoj europskoj viznoj politici i europskom pravu, Europska komisija mora reagirati ako treće zemlje ne primjenjuju reciprocitet i u određenom roku, u ovom slučaju 24 mjeseca, ne ujednače vizne režime sa svim članicama EU-a. Taj je rok istekao danas.

Povjerneik za migracije i unutrašnju politiku Dimitris Avramopulos u pismenom je priopćenju izjavio da je vizni reciprocitet temelj zajedničke vizne politike i da građani EU-a s pravom očekuju da putuju bez viza u sve treće zemlje čiji građani mogu ući u Schengenski prostor bez viza.

Kanada trenutačno primjenjuje vizni režim za državljane Bugarske i Rumunjske, a SAD za državljane Bugarske, Cipra, Hrvatske, Poljske i Rumunjske. Brunej i dalje primjenjuje vizni režim za državljane Hrvatske.


Prema mehanizmu viznog reciprociteta koji su utvrdili Europski parlament i Vijeće, ako treća zemlja ne ukine vizni režim u roku od 24 mjeseca nakon obavijesti o izostanku reciprociteta, Komisija mora provjeriti stanje i predložiti privremeno ukidanje viza za građane dotičnih trećih zemalja za razdoblje od 12 mjeseci.

Komisija je održala političku raspravu o tom pitanju, ali nije predložila privremeno uvođenje viza za američke i kanadske državljane, nego je pozvala Europski parlament i Vijeće da hitno pokrenu raspravu i zauzmu stajalište o najprikladnijim daljim koracima na temelju procjene Komisije te da obavijeste Komisiju o svojim stajalištima najkasnije do 12. srpnja 2016.
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 23:13   #122
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Europska komisija u utorak je odgodila donošenje bilo kakve odluke o viznom režimu sa Sjedinjenim Državama, Kanadom i Brunejom te zatražila od Vijeća EU-a i Europskog parlamenta da pokrenu raspravu i zauzmu stajalište o najprikladnijim koracima i o tome obavijeste Komisiju najkasnije do 12. srpnja.

Kolegij europskih povjerenika je na sastanku u Strasbourgu razmotrio to

Kanada trenutačno primjenjuje vizni režim za državljane Bugarske i Rumunjske, a SAD za državljane Bugarske, Cipra, Hrvatske, Poljske i Rumunjske. Brunej i dalje primjenjuje vizni režim za državljane Hrvatske.
Baš smo u lijepom društvu

kaj će eu ići nešto raditi za našu korist?
mjesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 11:36   #123
ŠVICARSKA je postigla dogovor s Europskom unijom, prema kojem će i hrvatski građani moći slobodno raditi u toj državi. Na taj je način riješen spor do kojeg je došlo nakon što je zemlja objavila kako će za građane Hrvatske vrijediti restrikcije za rad u Švicarskoj, bez obzira na članstvo u Uniji.

Švicarska je vlada popustila i objavila da će, ipak, hrvatske građane tretirati kao i sve ostale građane EU-a, a pravila vrijede od 1. lipnja, javlja HRT.

Profesor Davor Pavuna koji već dugi niz godina živi u Švicarskoj komentirao je tu odluku. Vjeruje kako u ovom trenutku u Švicarsku neće pohrliti veći broj Hrvata, budući da je na vratima turistička sezona koja je u Hrvatskoj vrlo atraktivna.

"Ne zaboravimo da se u Hrvatskoj puno manje radi. U Švicarskoj je glavna mantra zemlje red, rad i disciplina - radi se 44 sati tjedno i sve je jako regulirano. To je zemlja koja našem mediteranskom temperamenut, a i ostacima boljševizma nije ugodna jer je vrlo tvrda. Tko se uspije uklopiti u sustav, njemu je ugodno. Od 100.000 Hrvata koji su u Švicarskoj, vrlo su prosperitetni. Naši stvarno imaju mjesta od pomoćnika na žičarama ili u turizmu do sveučilišnih profesora gdje imamo najjaču inozemnu akademsku zajednicu", rekao je Pavuna.
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 22:10   #124
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
ŠVICARSKA je postigla dogovor s Europskom unijom, prema kojem će i hrvatski građani moći slobodno raditi u toj državi. Na taj je način riješen spor do kojeg je došlo nakon što je zemlja objavila kako će za građane Hrvatske vrijediti restrikcije za rad u Švicarskoj, bez obzira na članstvo u Uniji.

Švicarska je vlada popustila i objavila da će, ipak, hrvatske građane tretirati kao i sve ostale građane EU-a, a pravila vrijede od 1. lipnja, javlja HRT.

Profesor Davor Pavuna koji već dugi niz godina živi u Švicarskoj komentirao je tu odluku. Vjeruje kako u ovom trenutku u Švicarsku neće pohrliti veći broj Hrvata, budući da je na vratima turistička sezona koja je u Hrvatskoj vrlo atraktivna.

"Ne zaboravimo da se u Hrvatskoj puno manje radi. U Švicarskoj je glavna mantra zemlje red, rad i disciplina - radi se 44 sati tjedno i sve je jako regulirano. To je zemlja koja našem mediteranskom temperamenut, a i ostacima boljševizma nije ugodna jer je vrlo tvrda. Tko se uspije uklopiti u sustav, njemu je ugodno. Od 100.000 Hrvata koji su u Švicarskoj, vrlo su prosperitetni. Naši stvarno imaju mjesta od pomoćnika na žičarama ili u turizmu do sveučilišnih profesora gdje imamo najjaču inozemnu akademsku zajednicu", rekao je Pavuna.
Mislim da su mediji površno prenijeli informaciju, jer prema ratifikovanom sporazumu, status hrvatskih radnika će se promijeniti iz radnika trećih zemalja u radnike iz EU, ali će Švicarska i dalje imati pravo uvesti ograničenja na maksimalno 7 godina, kao što su imale i sve članice EU prilikom ulaska Hrvatske u EU. Naravno mogu i odlučiti da ne primijenjuju ograničenja, što čisto sumnjam, ali eto znat će se za koji mjesec. Također, ako ne postignu neki sporazum s EU, od 2017. će primijeniti kvote za radnike svih država EU kao rezultat referenduma iz 2014.
TRANCEMoDe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 22:43   #125
https://www.sem.admin.ch/sem/de/home...z-eu-efta.html ja mislim da ova slika govori dosta.
Problem777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 23:31   #126
Pozdrav ljudi,ove godine se upisujem na FSB u Zagrebu.Mene zanima koje uvjete trebam ispuniti da bi tokom studija ili poslije završenog studija mogao otići na praksu u inozemstvo ili dobiti posao?
Kroz cijelu srednju prolazio sam sa odličnim uspjehom,matematika i fizika nisu mi strani predmeti.
Da li je dobro ako stavim u CV položene online tečajeve?
__________________
Carry on
d1n0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 23:37   #127
Raspitaj se u erasmus uredu na faksu. Liste su malo dulje zadnjih par godina, tako da je potreban malo jaci prosjek i sto jace znanje jezika. Predlazem pisanje zavrsnog i diplomskog u nekoj tvrtci u inozemstvu, usput rjesis i praksu. Doduse, na fsbu bi te to vrlo lako moglo kostat jedne godine, ali isplatit ce s vremenom. Za detaljnije informacije, kao sto rekoh erasmus ured, tamo ti objasne sve detaljno vezano za tvoj tijek studiranja i razmjene, samo pokazi zelju
__________________
Radim da tebi bude bolje..
Sprudelmeister is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 01:29   #128
Quote:
Sprudelmeister kaže: Pogledaj post
Raspitaj se u erasmus uredu na faksu. Liste su malo dulje zadnjih par godina, tako da je potreban malo jaci prosjek i sto jace znanje jezika. Predlazem pisanje zavrsnog i diplomskog u nekoj tvrtci u inozemstvu, usput rjesis i praksu. Doduse, na fsbu bi te to vrlo lako moglo kostat jedne godine, ali isplatit ce s vremenom. Za detaljnije informacije, kao sto rekoh erasmus ured, tamo ti objasne sve detaljno vezano za tvoj tijek studiranja i razmjene, samo pokazi zelju
Ajd hvala na informaciji nadam se da cu uspjeti
__________________
Carry on
d1n0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 16:43   #129
Pozdrav,

Dobila sam ponudu za London (preko poznatih) za rad na jednom projektu kuharskom u Londonu.
Projekt počinje idući tjedaN, i odlučila sam ići, minimalno će trajati do Božića..a možda i kasnije.
Imam nekoliko pitanja....pa bi trebala hitnu pomoć jer uskoro krećem.
Dakle, prvih tjedan dva ću dobivati novac na ruke tj preko nečijeg računa (opet poznate osobe) a nakon toga vjerujem da ću morati krenuti leganlno.
S obzirom da prvi dio priče traje do Božića, da li mi je za zadnjim mjesec dana nužno imati purple working permit i na koji način dođem do nje?
Koliko sam čitala moj poslodavac me treba sponzorirati (što to znači ?)??

Također priča se o self emplymentu tj da sam samostalni zaposlenik a ne worker ...ali me zanima što to znači u praksi.
Kako mi je 100 funti radni dan molim Vas da mi pojasnite na tom dnevnom honoraru koliko taxa plaćam u jednom (worker) i drugom slučaju (selfemployment)?
Također da li moram imati insurance?
I znam da postoje određeni poticaji ako zarađujem manje od 30 000 funto godišnje kao npr 70% iznosa stanarine.
Molim pomozite, vremena je malo a pitanja puno.
Zahvaljujem !!!!!!
_________________
Mojra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 08:25   #130
Quote:
Mojra kaže: Pogledaj post
Koliko sam čitala moj poslodavac me treba sponzorirati (što to znači ?)??
Ne znam ti za ostalo nista ali ovo obicno znaci da ti poslodavac mora rijesiti radnu dozvolu.
__________________
Something ends,something begins...
VingTsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 19:20   #131
Članak je malo nejasan, ali čini se da Austrija neće produžiti još 2 godine ograničenje za Hrvate

Quote:
PANIKA U AUSTRIJI Ako Hrvatima posve otvorimo tržište rada, doći će ih 150 tisuća

FENOMEN masovnog iseljavanja iz Hrvatske u međuvremenu nije ostao neprimijećen ni u Austriji koja do 1. srpnja ove godine na snazi i dalje ima neka ograničenja kada je riječ o slobodi kretanja hrvatskih radnika unutar Europske unije.

U žestokom napadu na novu austrijsku vladu kancelara Sebastiana Kurza, koja je sastavljena od njegove reformirane Narodne stranke i desno-ekstremističke Slobodarske stranke (FPÖ), lider socijaldemokrata i donedavni kancelar Christian Kern je baš građane Hrvatske izdvojio kao potencijalnu opasnost za tržište rada u alpskoj republici.

Kako navodi bečki list Kurier, Kern je gospodarski program nove vlade napao kao “program osiromašivanja”, u kojem će se provesti “razgrađivanje socijalnih prava” i “tržište jeftinog rada”. Naročito se na meti njegovih kritika nalazi najavljeni potez austrijske vlade da će se preko liste deficitarnih zanimanja austrijsko tržište rada posve otvoriti za članice EU-a.
TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA

Trenutna stopa nezaposlenosti u Austriji je 5,4 posto

Tu se pak konkretno spominje Hrvatska, za čije građane do 1. srpnja ove godine i dalje važe neka ograničenja u slobodi kretanja radnika, pa Kern podsjeća da “potpuno otvaranje tržišta rada nikad nije bila lijeva pozicija”. To je i odgovor na kritike iz vlastite stranke koje su Kernu zamjerile ksenofobiju.

Još oštriji je bivši šef austrijskih sindikata Werner Muhn koji vladi zamjera što nije u Bruxellesu još za dvije godine pokušala produžiti postojeća, iako ne baš velika, ograničenja za uvoz radnika iz Hrvatske. “U zemlju će tako ući tisuće jeftinih radnika s istoka EU-a. Vlada je zapravo odlučila otvoriti novu balkansku rutu”, kaže Muhn za Kurier.

Lider socijaldemokrata Kern pak predviđa da će u sljedećih pet godina u Austriju doći oko 150 tisuća radnika, uključujući i njihove obitelji te da će većina njih biti iz Hrvatske. On pak smatra da cilj vlade treba biti smanjenje stope nezaposlenosti od 5,4 posto te izostanak pritiska na postojeću radnu snagu u Austriji kroz uvoz jeftinih radnika.

http://www.index.hr/black/clanak/pan...a/1020230.aspx
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 09:57   #132
Jel moguce raditi u luxembourgu a zivjeti u njemackoj ili nekoj drugoj clanici EU...negdje sam citao da se nesmije biti duze od 3 mjeseca? Jel to istina

I kako onda ide npr zdravstveno...preko drzave gdje zivim ili gdje radim?
murof7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 17:45   #133
Naravno da je moguce, imas tisuce i tisuce Nijemaca koji svaki dan putuju u Luxembourg na posao a zive u Njemackoj.

Pitas na pogresnom mjestu, tvoj poslodavac i porezna uprava u mjestu gdje zivis ce ti sve objasnit.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2018., 01:40   #134
NIZ je držala 7 godina za RUM i BUG, držat će i nama!!

znači ostale su SLO, AUT i NIZ

01.03 MAL ukinula

01.07. UK ukida
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:06.