Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2016., 17:38   #541
najviše me, za početak, zanimaju dva neptunova(suvladar 12. u 9. u strijelcu) aspekta iz natala: trigon sa suncem i opozicija sa venerom?
zbunjuje me to što nalazim objašnjenje da prvi aspekt daje mogućnost uvida u prirodu i motivaciju onog oko mene (dobra intuicija, percepcija i sl.) dok drugi aspekt radi da odabirem pogrešne partnere, pogrešno tumačim ponašanje i izjave istih,...)
totalno me izluđuju situacije gdje npr. s jedne strane dobijem potvrdu da mi je pronicljivost jedno od osnovnih obilježja (ono, kad mi šef kaže da više vjeruje meni nego sebi npr.) do muško - ženskih (partnerskih/ljubavnih) situacija gdje se najčešće na kraju pitam da li je moguće da sam toliko glupa da toleriram manipulaciju epskih razmjera????
eto, ako netko može napisati nešto tome (skladan aspekt sa suncem; štoviše neptun je dio 2 velika trigona i s druge strane napet aspekt sa venerom (dio T kvadrata)?
hvala

http://i64.tinypic.com/9uq2au.gif
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 22:25   #542
Quote:
Rejnna kaže: Pogledaj post
Imali veze mjesec 90 neptun sa depresijom ??
Ima li vas ovdje sa takvim iskustvom ,,,,
Ja lično imam problem sa samopouzdanjem i depresijomi i hroničnim nezadovoljstvom...
A mjesec mi je u T kvadratu sa Neptunom,,,,tj,Mjesec 180 Mars, 90 Neptun,Mars 90 Neptun....vrlo nezgodno čini mi se za mene generalno...
Molim mišljenja,ako mi želite reći ..
Da,Mesec90Neptun je jedan od najtezih aspekata psihe,neptun donosi strahove,fobije.Ubedljivo najtezi aspekt psihe je Neptun0Juzni Čvor.Medjutim,ne znači da će osoba sa jednim ovakvim aspektom imati bilo kakve nelagode.potrebna su najmanje 3 loša aspekta psihe,ili više,da bi se moglo reći da je sigurno tako.Uglavnom,Saturn je vezan za depresiju,a Neptun za strahove,fobije,manije.
gargash is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 22:38   #543
Quote:
leonidas27 kaže: Pogledaj post
najviše me, za početak, zanimaju dva neptunova(suvladar 12. u 9. u strijelcu) aspekta iz natala: trigon sa suncem i opozicija sa venerom?
zbunjuje me to što nalazim objašnjenje da prvi aspekt daje mogućnost uvida u prirodu i motivaciju onog oko mene (dobra intuicija, percepcija i sl.) dok drugi aspekt radi da odabirem pogrešne partnere, pogrešno tumačim ponašanje i izjave istih,...)
totalno me izluđuju situacije gdje npr. s jedne strane dobijem potvrdu da mi je pronicljivost jedno od osnovnih obilježja (ono, kad mi šef kaže da više vjeruje meni nego sebi npr.) do muško - ženskih (partnerskih/ljubavnih) situacija gdje se najčešće na kraju pitam da li je moguće da sam toliko glupa da toleriram manipulaciju epskih razmjera????
eto, ako netko može napisati nešto tome (skladan aspekt sa suncem; štoviše neptun je dio 2 velika trigona i s druge strane napet aspekt sa venerom (dio T kvadrata)?
hvala

http://i64.tinypic.com/9uq2au.gif
Ja isto imam ta dva aspekta. Mislim da Neptun u trigonu na Sunce daje i sposobnost suosjecanja itd. Sto se tice Venera opozicija Neptun, to je vise idealizacija osobe u koju se zaljubis. Mislim da je tebi Pluton u 7. vise zasluzan za "manipulaciju epskih razmjera".
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 06:06   #544
Quote:
gargash kaže: Pogledaj post
Da,Mesec90Neptun je jedan od najtezih aspekata psihe,neptun donosi strahove,fobije.Ubedljivo najtezi aspekt psihe je Neptun0Juzni Čvor.Medjutim,ne znači da će osoba sa jednim ovakvim aspektom imati bilo kakve nelagode.potrebna su najmanje 3 loša aspekta psihe,ili više,da bi se moglo reći da je sigurno tako.Uglavnom,Saturn je vezan za depresiju,a Neptun za strahove,fobije,manije.
Jedino me Konjukcija Juznog cvora zaobisla....ali zato Neptun ima konjukciju sa Crnim Mjesecom, tj.Lilitom....dobro sam jos uvijek
__________________
https://youtu.be/QhuPCHsqgFw
Rejnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 10:00   #545
Jel se pisalo o generacijskom aspektu Neptun sekstil Pluton? Zanima me i kvadrat Neptuna i Marsa... Hvala!
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 17:38   #546
Quote:
Rejnna kaže: Pogledaj post
Imali veze mjesec 90 neptun sa depresijom ??
Ima li vas ovdje sa takvim iskustvom ,,,,
Ja lično imam problem sa samopouzdanjem i depresijomi i hroničnim nezadovoljstvom...
A mjesec mi je u T kvadratu sa Neptunom,,,,tj,Mjesec 180 Mars, 90 Neptun,Mars 90 Neptun....vrlo nezgodno čini mi se za mene generalno...
Molim mišljenja,ako mi želite reći ..
Uff i ja imam neptun kvadrat mjesec, plus mi neptun vlada sedmom kućom, tuga, jad i čemer. Nemam baš problema sa samopouzdanjem (bar ne sa samopouzdanjem u vezi izgleda), koliko se ne mogu pokrenuti, i da stalno je prisutno nezadovoljstvo, iako se to ne vidi na meni, jer nisam tip osobe koji kuka drugima, pretežno se meni drugi povjeravaju, ja niti se žalim niti tražim ikakve usluge od drugih, volim sve sama obavljati.
Paradoks je da se bolje osjećam među ljudima, sretno, zdravo, a trčim da budem sama i zatvaram se u sebe.
Nikada nisam sigurna da su prijatelji pravi prijatelji, da je ljubav iskrena ili sam samo igračka, uvijek je taj strah prisutan da sam drugima nitko bitan.
Cijeli život živim u nekakvoj magli. Stalno maštam o ljepšoj budućnosti, ali sve i ostaje samo na mašti, nisam od neke akcijske realizacije i sl.

Neptun je još u opoziciji s merkurom i marsom. Jedina svijetla točka je trigon s venerom i valjda je ok sekstil s plutonom iako ne znam što mi ti aspekti donose.

Zadnje uređivanje Ruby Soho : 12.01.2017. at 17:48.
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 19:01   #547
Meni je Neptun u sekstilu s Mjesecom, to je kao da imam antenu u kojoj mi instinkti rade,pa nježnost, i idealiziranje ljubavnih odnosa (Neptun mi je u 5. natalnom polju).
Neptun mi ima sekstil s Merkurom,pa mi ide od ruke povezivanje tesko povezivih stvari u koje nitko ne sumnja i ne vjeruje.Sto se tiče učenja,nikada nisam voljela bas prepisivati nesto od drugih,ali imam talenta za to.
Neptun mi ima kvadrat sa Suncem,to je kod mene onaj osjećaj da sam snažnih nepogresivih uvjerenja,a onda kad se dogodi neki kurslus, opiranje da nisam nepogresiva, i naravno, suze.Neptunovske suze i isplačivanje. Tu je zamka za opijanjem, ali uvijek sam se bojala takvih stvari,pa ih ne konzumiram, imam svijest da mi intuicija mora ostati neostećena.Čak se gnusam takvih osoba.Valjda strah od zamućenja uma

Sad imam tranzitni Neptun kvadrat natalni Mars.Mars želi odmah ostvariti ono sto si zamisli, i da bude u njegovu korist,a Neptun sumnja, ili se želi žrtvovati.Malo sam razočaranog raspoloženja, sumnjičava prema naznakama boljih vremena.Stalno mi se marsovska i neptunska energija mijesa. Hoću nesto, pa već unaprijed bih odustala jer mislim da nema sanse.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2018., 12:53   #548
Pozdrav imam pitanje vezano uz 2. kuću i ovaj Neptun koji ima tendenciju ulaska.
Brine me to jer je Neptun u 2. navodno fatalan za financije.
Čitao sam da pošto je house cusp 2. kuće u Strijelcu, taj Neptun u Jarcu nije uopće moguće interpretirati kao "stanovnika" 2. kuće. No kako sam ja astrološki amater, zamolio bih nekog stručnijeg da mi malo pojasni situaciju.

Natalna

http://i67.tinypic.com/28jad6p.jpg
Malmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2018., 16:51   #549
Quote:
Malmo kaže: Pogledaj post
Pozdrav imam pitanje vezano uz 2. kuću i ovaj Neptun koji ima tendenciju ulaska.
Brine me to jer je Neptun u 2. navodno fatalan za financije.
Čitao sam da pošto je house cusp 2. kuće u Strijelcu, taj Neptun u Jarcu nije uopće moguće interpretirati kao "stanovnika" 2. kuće. No kako sam ja astrološki amater, zamolio bih nekog stručnijeg da mi malo pojasni situaciju.

Natalna

http://i67.tinypic.com/28jad6p.jpg
Tvoj Neptun uopće nema tendenciju ulaska u 2. polje pošto je iz njega izašao i nalazi se u 3. polju.

I ne znam zašto bi bio fatalan za tvoje financije budući da niti je vladar 2. polja, niti ima aspekt s vladarem 2. polja.

Jedini aspekti kojim je on povezan s tim područjem jest Neptunov kvadrat s Venerom (koja je prirodni vladar 2. polja) i kao takav on je zapravo usinhroniziran s ovako izraženim znakom vage u natalnoj karti. A to znači da postoji iznimna estetska osjetljivost i duboki osjećaj prema umjetnosti i ljepoti. Odnosno...u Venerinom području osoba je u dodiru sa svojom duhovnom prirodom, a ljubav, umjetnost i čitav estetski svijet imaju moć preobrazbe za nju. U kontekstu novca to znači da osoba ne mari previše za novac, "duhovna i umjetnička blaga" su joj važnija i u njima traži ispunjenje.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2018., 00:55   #550
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Tvoj Neptun uopće nema tendenciju ulaska u 2. polje pošto je iz njega izašao i nalazi se u 3. polju.

I ne znam zašto bi bio fatalan za tvoje financije budući da niti je vladar 2. polja, niti ima aspekt s vladarem 2. polja.

Jedini aspekti kojim je on povezan s tim područjem jest Neptunov kvadrat s Venerom (koja je prirodni vladar 2. polja) i kao takav on je zapravo usinhroniziran s ovako izraženim znakom vage u natalnoj karti. A to znači da postoji iznimna estetska osjetljivost i duboki osjećaj prema umjetnosti i ljepoti. Odnosno...u Venerinom području osoba je u dodiru sa svojom duhovnom prirodom, a ljubav, umjetnost i čitav estetski svijet imaju moć preobrazbe za nju. U kontekstu novca to znači da osoba ne mari previše za novac, "duhovna i umjetnička blaga" su joj važnija i u njima traži ispunjenje.
Tek sad vidim da si premjestila post na ovu temu
Ok možda sam ja nešto krivo povezao, velim novi sam u svemu ovome.
A ovo što si napisala gore je 100%-tno točno.

Hvala na odgovoru
Malmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2018., 07:48   #551
,,

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Tvoj Neptun uopće nema tendenciju ulaska u 2. polje pošto je iz njega izašao i nalazi se u 3. polju.

I ne znam zašto bi bio fatalan za tvoje financije budući da niti je vladar 2. polja, niti ima aspekt s vladarem 2. polja.

Jedini aspekti kojim je on povezan s tim područjem jest Neptunov kvadrat s Venerom (koja je prirodni vladar 2. polja) i kao takav on je zapravo usinhroniziran s ovako izraženim znakom vage u natalnoj karti. A to znači da postoji iznimna estetska osjetljivost i duboki osjećaj prema umjetnosti i ljepoti. Odnosno...u Venerinom području osoba je u dodiru sa svojom duhovnom prirodom, a ljubav, umjetnost i čitav estetski svijet imaju moć preobrazbe za nju. U kontekstu novca to znači da osoba ne mari previše za novac, "duhovna i umjetnička blaga" su joj važnija i u njima traži ispunjenje.
A što bi rekla u mom slučaju ??

Meni je Neptun na Mjesecu u 2 kući !!

Što ja mogu da očekujem od ovog zamagljivača svijesti i pameti, muljatora itd
__________________
https://youtu.be/QhuPCHsqgFw
Rejnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2018., 11:05   #552
Najčešće se u kontekstu neptunovog iskrivljavanja slike govori o uljepšavanju, idealiziranju.
Da li se pod utjecajem neptuna može ne vidjeti dobre strane nečega, prilike,...tj. vidjeti lošije nego što jest - ne prepoznati dobro?
Ili je za pesimizam zadužen saturn a neptun dežurni optimist?
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2018., 22:41   #553
Quote:
leonidas27 kaže: Pogledaj post
Najčešće se u kontekstu neptunovog iskrivljavanja slike govori o uljepšavanju, idealiziranju.
Da li se pod utjecajem neptuna može ne vidjeti dobre strane nečega, prilike,...tj. vidjeti lošije nego što jest - ne prepoznati dobro?
Ili je za pesimizam zadužen saturn a neptun dežurni optimist?
Priroda neptuna nije ni pesimistična ni optimistična .To je transcedentni planet i kao takav, prevazilazi razgraničenu jasnost manifestiranih stanja unutar realnosti ,te je u ovom slucaju njihove razdjeljenosti na pesimizam (sa) i opitimizam (ju) neptun njihov inicijalno neutralan "drugodimenzionalni" pomak, jer transcedenti, svaki na svoj način, suptilno,složeno i isprepletano raslojavaju,rastaču,dezintegriraju i kompleksno prespajaju sve što je u našoj realnosti inicijalno razlučeno u vidu jasnih entiteta i njihovih veza.

Tako transperceptivni i mimikrični neptun saturnov pesimizam moze da rastoči do neslućenih razina te od njega napravi mazohistično utapanje u sveopćem hipernegativizmu (koji postaje u neku ruku smijesan u svojoj besmislenosti)....isto kao sto jupiterov optimizam može da podigne do enormnih granica koje prelaze u onu ekstazu sreće u vidu pomahnitale euforije (koja pocinje da zabrinjava ili plaši)...ili u trećem slučaju recimo donese izmješano i duboko nedefinirano stanje istodobnog pesimizma i optimizma...koji jedan iz drugog paradoksalno proizilaze i neobjašnjivo pretaču....pa su u isto vrijeme i duboko smijesni i duboko zabrinjavajući.
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2018., 20:58   #554
Gdje/kako se može vidjeti kada ce Neptun stići do venere?
twinlab is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2019., 06:09   #555
Imam pitanje u vezi aspekta Neptun konjunkcija Mars na ASC kod muškarca (opis, ispoljavanje...)?
Ako netko ima iskustva ili zna, da prokomentira....

Naime, zanima me ispoljavanje seksualnosti kod takvog aspekta. Mars je vladar 5. polja a Neptun 4.-tog. Jel to može značiti sklonost istom spolu?
Carla Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2019., 18:59   #556
Quote:
Carla Kent kaže: Pogledaj post
Imam pitanje u vezi aspekta Neptun konjunkcija Mars na ASC kod muškarca (opis, ispoljavanje...)?
Ako netko ima iskustva ili zna, da prokomentira....

Naime, zanima me ispoljavanje seksualnosti kod takvog aspekta. Mars je vladar 5. polja a Neptun 4.-tog. Jel to može značiti sklonost istom spolu?
Za procjenu takve osobine nije dovoljan jedan aspekt, no u ovom aspektu u muškoj karti zasigurno postoji određena doza "zbunjenosti oko vlastitog spola". Stoga neki muškarci s ovim aspektom osjećaju potrebu pokazati svijetu svoju muškost (iako su zapravo "slabi"), dok drugi idealiziraju mušku snagu i pretvaraju se u alfa mužjake-spasioce.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2019., 06:44   #557
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Za procjenu takve osobine nije dovoljan jedan aspekt, no u ovom aspektu u muškoj karti zasigurno postoji određena doza "zbunjenosti oko vlastitog spola". Stoga neki muškarci s ovim aspektom osjećaju potrebu pokazati svijetu svoju muškost (iako su zapravo "slabi"), dok drugi idealiziraju mušku snagu i pretvaraju se u alfa mužjake-spasioce.
Hvala na odgovoru, Fish!

Da, sve točno...a vezano uz mužjaka-spasioca: jedan natus s tim aspektom kaže kako je drugu ženu (drugi brak) oženio jer je bila jadna nezaposlena s dvoje male djece ...pružio joj dom i kreditnu karticu..
Carla Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2019., 21:06   #558
Mogu dati doprinos toj tematici primjerom karte jedne muske osobe koja je gay cisti. Taj zivi na zapadu i deklarirao se.
Neptun opozicija Mars (u Blizancima)

A ima i jedan s Marsom u Ribama, zasad se cini da je hetero, ali kako je glumac, zna se oblaciti kao zena.
E sad, jel to njemu samo uloga, ne znam. Ali meni to nisu cista posla.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2019., 09:55   #559
da se ubacim , Ma0'Ne u jednoj muskoj natalnoj karti potvrdila je pijanca,svoje muske osobine je mogao realizirati samo putem alkohola.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2019., 21:06   #560
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
da se ubacim , Ma0'Ne u jednoj muskoj natalnoj karti potvrdila je pijanca,svoje muske osobine je mogao realizirati samo putem alkohola.

Da, i u ovom primjeru kojeg imam isto postoji sklonost alkoholu ali nije skroz pijanac jer mu posao to ne dopušta (vozač je). Ali bivša žena ga je ostavila jer je previše pio.

Ma 0 Ne je u Škorpionu (ASC) te u trigonu sa Saturnom. Ali trigon je širokog orbisa (5 - 7 stupnjeva). Što bi se reklo ...pije ali donekle kontrolira.

Zanima me kako se ispoljava ta konjunkcija u simbolici 5. polja čiji je Mars vladar? Tj. što Neptun radi tom Marsu u npr. ljubavnim vezama, pa djeca...i sve što je 5. polje?
Carla Kent is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:50.