Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2009., 15:33   #21
Quote:
miloshz kaže: Pogledaj post

bezbedno? lopov im je nepoznanica! setao sam u 3 nocu po tripoliju s 2 moba, kamerom, lovom, karticom, pasosem i ono nisam delovo k'o neko bez love. ni najmanji osecaj nebezbednosti! ovo vazi uopste za arapske zemlje. takodje, very safe su japan i cipar.
bio si siguran zato sto si imao specijalan tretman, i to nevidljivi tretman
cuvali te da ti dlaka ne padne s glave ... tako je u svim arapskim zemljama ako dolazis poslom za njih

inace, samo reci yu - i vec imas privilegije i neograniceno povjerenje
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 13:48   #22
građevinica

Evo čita se da dosta građevinara ide raditi tamo, Englezi, Talijani, pa i Viadukt i Konel su u nekim kombinacijama od naših.

Ima tko kakav update?
chizzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 00:30   #23
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
bio si siguran zato sto si imao specijalan tretman, i to nevidljivi tretman
cuvali te da ti dlaka ne padne s glave ... tako je u svim arapskim zemljama ako dolazis poslom za njih

inace, samo reci yu - i vec imas privilegije i neograniceno povjerenje
oh daaa

mada sam po arapskom svetu putovao i u svojoj rezhiji, backpack varijanta

mogao bih ove godine malo opet na bliski istok i u severnu afriku mozda
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 04:49   #24
znam neke libijce, i moram reci da su svi odreda vrlo dragi ljudi, pristupacni, imaju humora, veliki vjernici (islam, naravno), ali ne diraju druge zbog toga. vole svoju drzavu, vole svoju vjeru. isto tako znam da je zemlja bogata, ali ljudi siromasni (to oni vele, ja nisam niakda bila u libiji). muammar al-gaddafi ima sve pod kontrolom ...zato i nema kriminala, jer odmah sijeku prste.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 17:35   #25
ne znam gdje ste to vi stanovali u libiji, ali moj suprug je zivio u kvartu za europljane i bogate koje je cuvala naoruzana policija. radi se o tripoliju.

nije istina da su neposteni, premda oni to ne nazivaju tako. kazu samo da im vjera ne dozvoljava reci nekome necu, nemogu, odbiti ga, pa kazu da, iako im nije ni na kraj pameti to i napraviti. oni sebe sigurno ne drze nepostenima, samo se drze uputstava iz svoje vjere

placanje? ako dobijes na ruke, unaprijed, sigurno je. ako je po ugovoru. pa moj je suprug nakon nesto vremena dobio gotovo sve jer mu je ugovor bio prijavljen na visoj, medjunarodnoj razini.

sve skupa? zovu ga svako malo, sam moze odrediti koliku placu zeli, sve placeno sto se boravka tamo tice... ne dolazi u obzir
kim possible is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 13:41   #26
Thumbs down viadukt je izigrao svoje radnike u libiji

sve divno,sve krasno...dogovorena plaća ali samo jedno ne...povratak kući...rekli svaka 4 mjeseca..a sada je već prošlo već 6mjeseci a ljude ne puštaju kućama...strahota..organizacija nikakva...nitko ništa ne govori,ne zna ili se pravi da ne zna i tako iz dana u dan žive u neizvjesnosti...pa zar se tako može...očito da sei to može....pozdrav onima koji vode brigo o ovome
purplerain is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 16:30   #27
Quote:
miloshz kaže: Pogledaj post
oh daaa

mada sam po arapskom svetu putovao i u svojoj rezhiji, backpack varijanta

mogao bih ove godine malo opet na bliski istok i u severnu afriku mozda
teshko prema onome sto se chuje...naime nakon sto je Katar najavio da vishe nema viza na dolasku, i UAE je pochela neshto najavljivati...za ochekivati je da ce i ostali napraviti isto...naravno ako se to i stvarno dogodi...znachi svi iz zapadnih zemalja trebaju aplicirati za vizu u svojim maticnim zemljama...(USA/UK/CANADA/EU i ostali)
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 16:36   #28
Quote:
kim possible kaže: Pogledaj post
ne znam gdje ste to vi stanovali u libiji, ali moj suprug je zivio u kvartu za europljane i bogate koje je cuvala naoruzana policija. radi se o tripoliju.

nije istina da su neposteni, premda oni to ne nazivaju tako. kazu samo da im vjera ne dozvoljava reci nekome necu, nemogu, odbiti ga, pa kazu da, iako im nije ni na kraj pameti to i napraviti. oni sebe sigurno ne drze nepostenima, samo se drze uputstava iz svoje vjere

placanje? ako dobijes na ruke, unaprijed, sigurno je. ako je po ugovoru. pa moj je suprug nakon nesto vremena dobio gotovo sve jer mu je ugovor bio prijavljen na visoj, medjunarodnoj razini.

sve skupa? zovu ga svako malo, sam moze odrediti koliku placu zeli, sve placeno sto se boravka tamo tice... ne dolazi u obzir
uhhh vidis... ti compounds gde zive expats su takvi zbog terorizma, ne kriminala.

arapi znaju biti jako teski za rad i osecaj za vreme im je nepoznanica. uostalom, moze im se.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 16:31   #29
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
teshko prema onome sto se chuje...naime nakon sto je Katar najavio da vishe nema viza na dolasku, i UAE je pochela neshto najavljivati...za ochekivati je da ce i ostali napraviti isto...naravno ako se to i stvarno dogodi...znachi svi iz zapadnih zemalja trebaju aplicirati za vizu u svojim maticnim zemljama...(USA/UK/CANADA/EU i ostali)
zanima me istinitost ove tvrdnje posto imam namjeru aplicirat za posao u Libiji preko vijadukta.
svaki savjet/informacija je dobrodosao/la.
hvala
El_Chapaligno is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 16:17   #30
posao u libiji-viadukt

ma sve štima i plaća i sve ali nikada ne znaš kada ćeš doma...istina...dokazana....a zašto se živi nego za taj dan kad se vračaš kući...i to te drži...a kad to ne znaš pa sa 4 mjeseca preraste u 6 e onda si u banani...i ti i svi tvoji oko tebe...
purplerain is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 11:26   #31
Ja idem 25. u Benghazi, isto građevinar. Ima li još netko od naših tamo da mi da nekakav koristan savjet?
civilac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 14:38   #32
Ja sam trenutno u Libiji, u Misurati...ako ima jos netko da je trenutno u ovoj zanimljivoj zemlji neka se javi.....:-)
mr.bitanga is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 21:31   #33
istinita iskustva iz libije

Sve priče o lijepoj Libiji su uglavnom netoćne. U obećanu Libiju. posrestvom jedne BiH agencije za zapošljavanje, stigao sam 19. srpnja 2005. godine.
Moj prvi dojam je bio takav da sam htio odmah sa zračne luke da se vratim kući.
Organizator zapošljavanja (agencija) i domačini oduzeli su nam putovnice i nismo ih vidjeli 6 mjeseci (došao samu grupi od 19 medicinara i ljećnika). placa po predugovoru iznosila je 1650 US dolara ali ugovor koji smo potpisali na arapskom jeziku bio je gorka istina temeljna plača je bila ispod tisuču lib dinara što je iznosilo oko 750 dolara. Obećani smjestaj (apartmanskog tipa) istina bio je takav ali u jednoj sobi nas je spavalo po dvoje i više. Na poslu, ćak i onda kada nema problema Libijci ih stvore. Ukoliko se odlučite doći raditi znajte da če te svaki zarađeni dinar odraditi trostruko. Nebih volio da se bilo komu desi što se meni desilo. na višestruka nagovaranja direktora agencije prihvatio sam posao a u svojoj bivšoj firmi uzeo tri mjeseca neplačenog dopusta, kako se nisam mogao vratiti (jer bih morao platiti oko 10.000 lib dinara da raskinem ugovor) nastavio sam raditi za manju plaču nego sam imao u Bosni. Nakon 4 godine bez ikakvog razloga su me obavjestili da nežele potpisati slijedeći ugovor. Tada nastaju prave muke, za prikupljanje svih potrebnih papira (kojin su uvjet za legalno napustanje Libije) utrošio sam 5 mjeseci i oko 5.000 lib dinara. Da bih mogao sve to podnijeti radio sam najgore poslove na extremnoj vručini. Volio bih da neka od mojih kolegica ispriča istinit odnos Libijaca prema Europljankama (pogotovu ako su plavuše). Toliko o Libiji, a mogla bi se napisati debela knjiga, koja bi nažalost bila vrlo negativna. Plača jedne vrsne ljčnice specijaliste anesteziologije iznosila je 900 US dolara, PA IZVOLITE TKO JE ZA POSAO U LIBIJI.
Jafara is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 00:10   #34
Quote:
miloshz kaže: Pogledaj post
klopa im je nesto jeftinija nego kod nas.
oprosti milose, nemoj me krivo shvatiti no kada kazes "kod nas" na koju tocno zemlju mislis? po jeziku ti se vidi da nisi iz hrvatske, a sumnjam da su cijene u hrv/srb/bh/slo/gjde-god-zivis jednake.
__________________
C'est la vie mon ami!
California is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 18:36   #35
Quote:
purplerain kaže: Pogledaj post
ma sve štima i plaća i sve ali nikada ne znaš kada ćeš doma...istina...dokazana....a zašto se živi nego za taj dan kad se vračaš kući...i to te drži...a kad to ne znaš pa sa 4 mjeseca preraste u 6 e onda si u banani...i ti i svi tvoji oko tebe...

u pravu si,a i jos ovaj samozvani direktor svega (budalovinac,tako su ga zvali kolege inženjeri u dalmaciji) stavi natpis da ce radnici pravovremeno biti obavjesteni o odlasku na godisnji pa dobijes rjesenje o godisnjem odmoru na dan kad letis kuci a ne 15 dana prije kako zakon kaze. i ako ti se ne svidja prijeti otkazom....a svi se boje reci jer se svi boje za posao.
prince222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2012., 22:07   #36
proslo je puno od zadnjeg posta,a mi se spremamo u Tripoli kroz godinu dana. Ima li tko kakve novosti o stanju tamo?
capoeira-zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 09:06   #37
Quote:
capoeira-zagreb kaže: Pogledaj post
proslo je puno od zadnjeg posta,a mi se spremamo u Tripoli kroz godinu dana. Ima li tko kakve novosti o stanju tamo?
Moji kolege Libijci u UK kazali su mi da je dolje rasulo, kriminal i nasilje gdje se vrse otmice i ubistva svakodnevno, cak i domacih, a stranci su posebno ugrozeni. Njihov savjet je: svakako izbjegavati Libiju. Ja sam ih pitao jer sam nedavno imao ponudu za inzenjerski posao u Libiji i ne pomisljam da ga prihvatim.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 20:23   #38
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
Moji kolege Libijci u UK kazali su mi da je dolje rasulo, kriminal i nasilje gdje se vrse otmice i ubistva svakodnevno, cak i domacih, a stranci su posebno ugrozeni. Njihov savjet je: svakako izbjegavati Libiju. Ja sam ih pitao jer sam nedavno imao ponudu za inzenjerski posao u Libiji i ne pomisljam da ga prihvatim.
O kojem se vremenu radi ?
Vidim da ovdje ljudi govore, ali ne znam o kojoj se godini radi ?
Prije 2011. ili poslije 2011. ?

Tko uopće radi danas u Libiji ?
MuddyBloodworth is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:01.