Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2017., 16:35   #1061
da. istina. moj smeksan, skracen, otvorena i kontrakcije doduse kontrakcija vise nema, osim mozda 2-3 na dan, ali to su mislim BH onak kad mi se trbuh malo stvrdne.
daaa, prijete se! i skroz su neusuglaseni tu. jedan dr kaze jedno, dr drugo.
meni dr jucer onako ozbiljno i strogo jel mozete kod kuce mirovati? jel sigurno mozete kod kuce mirovati? strogo mirovati?



Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
life is never easy for those who dream 🎀
audrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 16:57   #1062
A ima zena koje imaju malu djecu doma i nikakavu podrsku oko djece ili kucanskih poslova. Znam da je jedna molila doktora da ju ostavi jer je doma koma.
Mislim na kraju meni muz napravi samo dorucak i veceru. Od 8 do 20 sam prepustena sama sebi.
A rucak mi kuha lokalni restoran koji ima gablece. Al i to znaci da moram sici 2 kata nize i pokupiti dostavu.
Onda to napravim jednom tjedno da ne hodam svaki dan pa kupim 4 5 obroka pa malo kombiniram ali nacelno cijeli tjedan jedem istu klopu za rucak. Osim ak mi ne ostane nekaj od vikenda kaj je skuhano.
Nije idealno al odrzava me na zivotu. Tjesim se da ne bi bolju hranu ni u bolnici jela
I onda se jos cudim zakaj se nisam zdebljala skoro nis :klap:
Da mogu hodati onda bi barem 3 4 puta tjedno pala jedna krafna s cokoladom. Ovak kad ovisim o drugima...
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 19:27   #1063
Quote:
BlackBerry kaže: Pogledaj post
A ima zena koje imaju malu djecu doma i nikakavu podrsku oko djece ili kucanskih poslova. Znam da je jedna molila doktora da ju ostavi jer je doma koma.
Mislim na kraju meni muz napravi samo dorucak i veceru. Od 8 do 20 sam prepustena sama sebi.
A rucak mi kuha lokalni restoran koji ima gablece. Al i to znaci da moram sici 2 kata nize i pokupiti dostavu.
Onda to napravim jednom tjedno da ne hodam svaki dan pa kupim 4 5 obroka pa malo kombiniram ali nacelno cijeli tjedan jedem istu klopu za rucak. Osim ak mi ne ostane nekaj od vikenda kaj je skuhano.
Nije idealno al odrzava me na zivotu. Tjesim se da ne bi bolju hranu ni u bolnici jela
I onda se jos cudim zakaj se nisam zdebljala skoro nis :klap:
Da mogu hodati onda bi barem 3 4 puta tjedno pala jedna krafna s cokoladom. Ovak kad ovisim o drugima...


koji si ti sad tjedan? ja hvala bogu zbilja doma mogu mirovati kao i ovdje tako da to nije problem. ma mislim, tako je kako je i to tak mora biti sada i sve ce to proci. bolnica ili doma, mirovat moram.
danas me malo uhvatila tuga onako, nemam nista pripremljeno i za svoje 1. dijete necu nista moci sama pripremiti ili kupiti, ali dobro. raspistoljit cu se poslije


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
life is never easy for those who dream 🎀
audrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 19:52   #1064
cure došla sam ovdje samo kako bi vas malo ohrabrila!
imamo slične priče, meni je cervix počeo mekaniti i skraćivati se od 20 tt, svaki pregled sve više, početak otvaranja, unutarnje i vanjsko ušće, strogo mirovanje (cure niti slučajno sjediti!!) relacija krevet-wc.
nakon 37 tt ukinuta terapija, otvorena 3-4 cm s tim da je malac već dugo bio jako nisko i priljubljen glavicom, počela sam se kretati koliko su mi atrofirani mišići dozvoljavali.
u 39 tt cervix nestao, i dalje otvorena 4 cm.
40+6 prvi trud na 3-4 minute, nakon 15ak minuta na 2-3 min (sva sreća noć bila pa smo stigli do bolnice), otvorena 7-8 cm, dok su me prebacili u rađaonu 9 cm, prokinuli vodenjak i za 5 trudova došla moja štruca! skroz prirodan porod!!
svima vam želim isto iskustvo i neka vam bar to miroanje donese što lakši porod!
pusa svima
pcelicamaja99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 20:57   #1065
hvala ti na podjeljenom
iskustvu ovo kad su ti ukinuli terapiju sa 37 tt, jesi onda normalno se kretala i to?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
life is never easy for those who dream 🎀
audrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 22:59   #1066
Eto sad to budi pametan... Meni su najavili da ce ju ukinuti s 34tt
Ocu ja terapiju do 37tt

E da i 33tt sam.
Jos 8 dana do kraja terapije : panic:

Ajd nadam se i ja da cu bar malo prohodati prije trudova.
Bar do pekare po onu krafnu
Mislim da moje atrofirane noge toliko mogu, iako mislim da je na granici jer se nakon toga moram i popeti na 2 kat

A to sa spremanjem za bebaca... A nis posebno nemam spremljeno.
Ovaj tjedan ce muz otic po kinderbet.
Odjece sam nesto dobila od frendica.
Samo najosnovnije zapravo.
Dobro ja sam prije otvaranja nekaj krvarila sitno i zbog toga mirovala jedno tjedan dana, pa sam se onda uztrtarila da ne zavrsim na nekom duzem mirovanju pa sam na brzinu u par dana slozila sve najnuznije kaj mi treba. Odjece za bebu za tjedan dana, torba za rodiliste i sl.
Zakljucila sam da sve ostalo zapravo stignem i kasnije.

Samo da jos porod bude super brz i lagan zajedno sa oporavkom, pa da odmah mogu i shopping tj. setnju.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 09:07   #1067
ja nemam nista, ali nas nista spremno. par krpica i to je to. niti soba, niti torba za rodiliste, niti kozmetika. bas nista sad polako zaduzujem svakog po malo za kupovinu, nema druge.
ja sam 31. tt. imam ureaplasmu, saznala danas. doduse nije nalaz sluzbeno jos dosao u bolnicu pa ne znam tocno, ali eto.
sad si razmisljam da me moj dr poslao na briseve prije mj dana kad je rekao da imam smeksani cerviks, mozds bi vec provela terapiju i ne bi ni doslo do otvaranja, ali sta je tu je.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
life is never easy for those who dream 🎀
audrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 09:21   #1068
Quote:
audrina kaže: Pogledaj post
ja nemam nista, ali nas nista spremno. par krpica i to je to. niti soba, niti torba za rodiliste, niti kozmetika. bas nista sad polako zaduzujem svakog po malo za kupovinu, nema druge.
ja sam 31. tt. imam ureaplasmu, saznala danas. doduse nije nalaz sluzbeno jos dosao u bolnicu pa ne znam tocno, ali eto.
sad si razmisljam da me moj dr poslao na briseve prije mj dana kad je rekao da imam smeksani cerviks, mozds bi vec provela terapiju i ne bi ni doslo do otvaranja, ali sta je tu je.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ureoplasmu ti ima dosta trudnica i teško je se riješit...evo ja popila terapiju još uvijek je tu. sad pijem novu. ali sam ja srećom skroz zatvorena a cerviks idealan. što ne znači da će ostat takav.
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 09:32   #1069
da, tak sam citala i cula od dosta cura. ne znam je li se tesko u trudnoci je rijesiti ili i inace? jel ona moze nastetiti bebi?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
life is never easy for those who dream 🎀
audrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 09:42   #1070
Koliko sam ja cula,opcenito je se tesko rijesit.
I meni je otkrivena nedavno,popila sam turu antibiotika. Tad sam bila zatvorena jos, na srecu.
Po rijecima mojeg ginekologa kad sam ga pitala jel moze sta bebi bit rekao je da ne,problem je jer uzrokuje otvaranje a to naravno da nije dobro ako je prerano te da moze dovesti do prsnuca plodovih ovoja ranije. Nije htio ulazit u detalje vjerojatno da me ne zabrine. Al moj ti je savjet da se drzis bolnice ako si vec otvorena i s tom bakterijom.
Ne zelim te plasit nikako, al nazalost gugl je moj prijatelj i vidjela sam kakve stete ta po svima"nis posebno" bakterija moze nanijeti unatoc pricanju da ne moze. Ako te doma posalju, lezi i ne mrdaj. I bude sve ok.
Doduse ja se danima pitam jer je i meni dosta kasno pronadjena ta bakterija, hoce li sve ok bit i jesam li jos zatvorena...ali sta mogu,mirovat i cekat.
minipanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 10:17   #1071
A eto vidis, ja nemam ureaplazmu niti ikakve druge bakterije.... Brisevi sve 5, a svejedno cervix ne radi.

Uglavnom i ono sto htjedoh reci, svi mi zavrsimo na nekom mirovanju i s nekim problemima s otvaranjem. Al zapravo su uzroci vrlo razliciti.
I onda je zapravo tesko se usporediti s drugima. Jer ako ja i ti krenemo s jednakih prst otvorenosti i onda odradimo istih tjedan dana (ne)aktivnosti. Meni moze stanje ostati nepromijenjeno, a tebi se otvaranje nastaviti.
Zato mi je tesko citati te neke pozitivne price, "lezala cijelu trudnocu onda jos prenjela"
Da, ok super za tebe ali ajmo malo u detalje. Kaj ti je tocno bilo, kako si tocno ti to mirovala, koje tablete si pila...
Jer neki detalj poput, a da i usput ovo mi je treca trudnoca - moze ciniti razliku u pristupu.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 10:26   #1072
Pa istina blackberry.. Nije svakom isto.. Ni mene ne tjese nesto tudje price, jer ono, tocno to sto si napisala niti ljekove mozda ne uzimamo iste ni ne znamo pocetak price i trudnoce cijele. Mislim ok, nekad se utjesim jer znam da nisam jedina ali isto mi je zao onda tih drugih zena i tako u krug. Briga je postojana, al na zalost od brige nikakve koristi nemamo.
Al ipak vjerujem i nadam se da ce se nama svima ipak isplatit to mirovanje.
Ja sebe nekak tjesim, uskoro punim 32, pa ajjjjd jos nekaak tih 5 tjedana do 37og da budem u tom mjesecu sigurnom.. A onda se probudim sutradan, boli me, i iznova sve se daleko cini. I opet briga....
minipanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 12:10   #1073
evo tocno to sto veli blackberry. nije ista situacija svakome i bitne su te neke sitnice. cimerica isto otvorena, ali evo ona npr nije imala trudove i osim lezanja ne prima terapiju, dok ja evo primam.
a prica sam se naslusala svakakvih, i do toga da su bile prst otvorene od 6. mj trudnoce i nisu mirovale. sve je to individualno, a ovisi i o doktoru.
ja svakako namjeravam doma mirovati identicno ovako jer zbilja imam uvjete, a i bas sam se prestrasira te boli koju sam imala i sad kad je vise nema, ne zelim ju ni na koji nacin poticati opet.

sta se desi ako do kraja ja ne izlijecim tu bakteriju? jel se ona prenosi na bebu prilikom poroda ili?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
life is never easy for those who dream 🎀
audrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 12:14   #1074
"Ureaplasma urealyticum u trudnoći

Infekcija ureaplazmom je posebice opasna u trudnica, jer može uzrokovati infekciju plodovih ovoja (korioamnionitis) te prijevremeno prsnuće vodenjaka i prijevremeni porod, dok prolaskom kroz placentu ili infekcijom prolaskom kroz porođajni kanal kod novorođenčadi može izazvati nisku porođajnu masu (hipotrofija novorođenčeta), bakterijemiju (prisutnost bakterije u krvi), pneumoniju (upala pluća) i meningitis (upala moždanih ovojnica). Smatra se da 40% inficiranih trudnica prenose infekciju na čedo."

"Liječenje infekcije Ureaplasma urealyticum

Liječenjem treba obuhvatiti oba partnera, a provodi se antibioticima u cilju sprječavanja komplikacija. Budući da se radi o bakteriji koja nema staničnu stijenku, a većina antibiotika kao primjerice penicilini i cefalosporini djeluju upravo na tu komponentu, navedeni antibiotici nemaju primjenu u liječenju ureaplazmom. Najčešće se od antibiotika koriste tetraciklin, eritromicin i flourokinolon.

Trudnice se o odgovarajućem antibiotiku moraju oprezno konzultirati sa svojim ginekologom. Za vrijeme terapije se preporuča suzdržavanje od spolnih odnosa zbog mogućih recidiva, te se nakon provedene terapije nalaz treba ponoviti za 2-4 mjeseca."
minipanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 12:44   #1075
zvuci mi scary. ja necu ni stici ponoviti taj bris.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
life is never easy for those who dream 🎀
audrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 12:50   #1076
evo taman mi dali sumamed 500, sutra 250. pa budemo vidli.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
life is never easy for those who dream 🎀
audrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:02   #1077
I ja sam 3 azimeda (sumameda) i neke vaginalete grozne.
Ni ja necu stic. Ma nemoj brinut. Kopirala sam ti tekst sa nekog clanka da bolje vidis da ja ne pisem posebno. Al velim, popit ces ljekove kao i ja sto sam i dobro. Sta drugo sad mozes?
Mirovat i dalje i bude sve ok.
minipanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:03   #1078
Btw.pa ajd kad si vec u bolnici malo propitaj doktore oko tog? Pa mozes i mene informirat vise
minipanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:08   #1079
hocu. i sestra mi je rekla da cemo u viziti malo vise pitati doktora pa vidjeti. makar su oni ovdje jako skrti i sturi na davanju informacija


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
life is never easy for those who dream 🎀
audrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:10   #1080
Ajd pa javi obavezno sta kazu. Sam ti pitaj, imas pravo znat.
minipanda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:49.