Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2017., 16:24   #61
Quote:
tabu82 kaže: Pogledaj post
Nije samo stvar okruženja. S godinama dolazi i krutost, nevoljko preispitivanje svojih stavova, blokiranje emocija, inflacija obaveza, nedostatak vremena, pad kreativnosti.
A jesi svašta nadrobio, čudo jedno. Naravno, osim u slučaju da pod "godinama" misliš na nekih staračkih trideset ili čak metuzalemskih - trideset pet

S godinama dolaze - godine. Nesklonost ekstatičnom slinjenju zbog svakoga obližnjeg spolovila. Podizanje kriterija. Ostat će vječita enigma o kakvoj inflaciji obveza, nedostatku vremena i padu kreativnosti lupaš.

I tu priča staje.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 16:01   #62
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
A jesi svašta nadrobio, čudo jedno. Naravno, osim u slučaju da pod "godinama" misliš na nekih staračkih trideset ili čak metuzalemskih - trideset pet

S godinama dolaze - godine. Nesklonost ekstatičnom slinjenju zbog svakoga obližnjeg spolovila. Podizanje kriterija. Ostat će vječita enigma o kakvoj inflaciji obveza, nedostatku vremena i padu kreativnosti lupaš.

I tu priča staje.
Vidim, tvoja kreativnost i dalje buja.
__________________
military intelligence is a contradiction in terms
tabu82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 20:45   #63
Nekoliko puta sam razmišljao, kako bi bilo dobro, da upoznam neku sa takvim karakterom, koji bi se poklapao sa mojim. Odustao sam od toga iz prostog razloga, jer ako imam ja i moj karakter jednu tonu, koliko bi tek imala ona i još njezin karakter? Ne bi se samo krevet satro, mislim da bi i betonska ploća pukla ispod nas.
linch is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 13:10   #64
Nije mi toliko vazno poklapanje karaktera, vaznije su mi, kod partnera, isti pogled na buducnost-sta zelimo, slicna zelja oko kolicine i nacina zajednickog provodjenja vremena, neka zajednicka interesovanja. Uopste, sto slicnija razmisljanja o tome kako treba da nam tece zivot.
Kod prijatelja mi je takodje manje bitan karakter, a vise bitna zajednicka interesovanja i da me ne dave o temama koje me ne zanimaju! Takodje, da su realni priblizno kao i ja, da ne fantaziraju mnogo, da nisu sujeverni, da nisu vernici, da ne veruju u natprirodno.
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 13:33   #65
Ovisi koja karakterna osobina vam se poklapa. Recimo, bila sam davno u vezi gdje smo taj bivši i ja bili jednako inatljivi, ono nitko ne bi popustio u svađi i javio se prvi. To je bila katastrofa!
Ako vam se dobre karakteristike poklapaju, a oboje ste skloni kompromisu i znate u svađi kada zašutiti, onda nema frke
__________________
...eye for an eye makes the whole world blind...
sfingaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 15:22   #66
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Nije mi toliko vazno poklapanje karaktera, vaznije su mi, kod partnera, isti pogled na buducnost-sta zelimo, slicna zelja oko kolicine i nacina zajednickog provodjenja vremena, neka zajednicka interesovanja. Uopste, sto slicnija razmisljanja o tome kako treba da nam tece zivot.
Kod prijatelja mi je takodje manje bitan karakter, a vise bitna zajednicka interesovanja i da me ne dave o temama koje me ne zanimaju! Takodje, da su realni priblizno kao i ja, da ne fantaziraju mnogo, da nisu sujeverni, da nisu vernici, da ne veruju u natprirodno.
Upravo tako i ja mislim. Kao da si mi pisala iz glave.
Kod partnerstva je vazno i biti sposoban za odredjene kompromise, naravno u okvirima koji nisu preterani. Jedan od mojih Ex je gledao sve filmove gde je glumio Bruce Lee i Chuck Norris. Za mene - smrt. Mislila sam, hajde da napravim kompromis, pa cu da sednem pored njega dok gleda te filmove i da citam nesto. Dok sam citala, pogledam povremeno kada se pobiju i tako naucim sve filmove koje njega zanimaju, a opet se ne dosadjujem, jer citam svoju knjigu. Pa opet, bilo bi mi draze, da smo imali zajednicka interesovanja.
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 19:40   #67
Ova tema mi je žešća ironija jer u mom slučaju problem nikad nije bio pronaći karakterno komptatibinu osobu već više fizički, barem da to bude obostrano.
Fitcher is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 21:19   #68
Quote:
AlessandraB kaže: Pogledaj post
Upravo tako i ja mislim. Kao da si mi pisala iz glave.
Kod partnerstva je vazno i biti sposoban za odredjene kompromise, naravno u okvirima koji nisu preterani. Jedan od mojih Ex je gledao sve filmove gde je glumio Bruce Lee i Chuck Norris. Za mene - smrt. Mislila sam, hajde da napravim kompromis, pa cu da sednem pored njega dok gleda te filmove i da citam nesto. Dok sam citala, pogledam povremeno kada se pobiju i tako naucim sve filmove koje njega zanimaju, a opet se ne dosadjujem, jer citam svoju knjigu. Pa opet, bilo bi mi draze, da smo imali zajednicka interesovanja.
Da, to je to.Konačno da se netko dotakne i manjka fleksibilnosti. Sve više i više
ljudi, i mladih i onih starih kao ja, ni nepomišljaju na bilo kakav kompromis.
Sve se svodi na ono,tipa,JA to ne moram durati, gledati ili što već.JA imam
svoju ljušturu u kojoj se najugodnije osjećam... A ego, jbte, do svemira. A u stvarnom životu niš...Obična tajnica....I to loša...
sanosy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 01:02   #69
Tajnice nemaju pravo na kriterije?

Tko još?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 06:22   #70
Ne mora biti tajnica, karikiram primjerom, može biti bilo tko... Ja, ti, ona..
Ego zna biti zeznuta stvar...Pogotovo kada nije na medicini.
sanosy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 08:35   #71
Quote:
sanosy kaže: Pogledaj post
Ne mora biti tajnica, karikiram primjerom
Ne karikiraš nikakvim primjerom, nego razvrstavaš ljude na one koji svojom neuspješnošću nemaju pravo na ego i one druge, uspješne, koji to pravo imaju.

Svatko ima pravo na svoju ljušturu u kojoj se najugodnije osjeća i preferiranje ostajanja u toj ljušturi nad uparivanjem na silu, makar to značilo tvoju vječnu nejebicu.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 20:11   #72
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ne karikiraš nikakvim primjerom, nego razvrstavaš ljude na one koji svojom neuspješnošću nemaju pravo na ego i one druge, uspješne, koji to pravo imaju.

Svatko ima pravo na svoju ljušturu u kojoj se najugodnije osjeća i preferiranje ostajanja u toj ljušturi nad uparivanjem na silu, makar to značilo tvoju vječnu nejebicu.
Što si ti čovječe,puk'o? Pa govorim ti o ljudima koji imaju ego do neba, a nemaju
pokriće za iole ozbiljnu vezu...Ni za suvisao razgovor,polupismen si,i što je ,ONO,
najbolje, ne znaš čijim zubima jedeš.Još jedna točka.
sanosy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 21:46   #73
A tako i tako, ja bih to na ražanj.Ili gradele..
sanosy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:34.