Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2017., 05:28   #2401
hani237, najbolje nazovi i pitaj, sumnjam da netko tu na forumu zna...

Rusofilka, ta prijava je za što???
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 13:38   #2402
Green Card

@InterMezzo, lutrija za zelenu kartu.

Electronic Diversity Visa Lottery
rusofilka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 14:01   #2403
Ah, to. Da, možeš se prijavljivati više godina za redom.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 17:36   #2404
Cjepiva

Hm, sad pa čitam da treba biti cijepljen protiv određenih bolesti prije ulaska u zemlju. Znači, treba se ili cijepiti ili napraviti test na antitijela ako nisi cijepljen. Jesam li dobro pohvatala?
rusofilka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 04:22   #2405
Quote:
rusofilka kaže: Pogledaj post
Hm, sad pa čitam da treba biti cijepljen protiv određenih bolesti prije ulaska u zemlju. Znači, treba se ili cijepiti ili napraviti test na antitijela ako nisi cijepljen. Jesam li dobro pohvatala?
Da, dobit ćeš listu. No to ne trebaš raditi prije no dobiješ na toj lutriji (ili prije no dobiješ ARC na neki drugi način). Nije teško ni prekomjerno.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 14:29   #2406
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Da, dobit ćeš listu. No to ne trebaš raditi prije no dobiješ na toj lutriji (ili prije no dobiješ ARC na neki drugi način). Nije teško ni prekomjerno.
Ma, znam, trenutno ne idem nekim redom u čitanju.
Cjepljenjem nisam oduševljena jer zna imati ozbiljne nuspojave.
rusofilka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 16:22   #2407
Quote:
hani237 kaže: Pogledaj post
pozdrav! dobila sam e mail da moram izvaditi potvrdu točnije "Certificate (potvrda o osuđivanosti) issued by the ministry of Justice" i piše još "odjel za kaznene evidencije, Pododsjek za upravne poslove Vukovarska 49, Zagreb."
e sad me zanima jel ja po tu potvrdu baš moram za ZG ili se ona može izvaditi negdje bliže u sudu ?
https://gov.hr/moja-uprava/drzavljan...-postupak/1625
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 19:47   #2408
Ima li nasih ljudi u blizini Charlottesville, VA?
Tinnok is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 22:17   #2409
Nedoumica

Dvoumim se oko prijave na lutriju ove godine.

Ako se npr. prijavim, budem odabrana za razgovor i čak dobijem vizu, ali ne mogu otići, da li mi to uništava šanse za vizu u budućnosti?
rusofilka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 15:17   #2410
Ne.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 18:32   #2411
Šanse da ce te odabrati su ionako mizerne (oko 1-2%) tako da nemas sto time razbijati glavu.
Telomere is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 19:27   #2412
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Ne.
Quote:
Telomere kaže: Pogledaj post
Šanse da ce te odabrati su ionako mizerne (oko 1-2%) tako da nemas sto time razbijati glavu.
Hvala.
rusofilka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 15:47   #2413
nedoumica green card

Nadam se da mi netko moze brzo pomoci! Uspunjavam prijavu za Green Card Lottery i ne znam sto navesti pod 8. Mailing Address & 9. Country where you live today. Situacija je pomalo zamrsena: Ja imam dvojno drzavljanstvo (HR i jedne EU drzave koja je drzava rodjenja i sluzbenog prebivalista mog supruga), radim u toj EU drzavi, ali sam uglavnom u HR jer za posao koji obavljam ne trebam se fizicki pokazivati svaki dan. Suprug u HR ima privremeno boraviste (jos malo pa ce imati pravo traziti stalno), ali provodi vise vremena u HR jer od ove godine i radi u HR. Znam za razliku izmedu prebivalista i boravista, ali nisam sigurna sto da prijavim pod taj 9. Ako se vodim prema placanju poreza, moje prebivaliste nije HR, a suprugovo je mada on ovdje ima samo privremeno boraviste (koje od dana izdavanja vrijedi 5 godina). Je li moguce prijaviti razlicita prebivalista u slucaju vjencanog para? S druge strane buduci da se mislim prijaviti s hrvatskom putovnicom, tamo mi pise da imam prebivaliste u HR. Unaprijed zahvaljujem

Zadnje uređivanje lillykroll : 29.10.2017. at 16:49.
lillykroll is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 01:42   #2414
Pitanja o turistickim posjetima molim pitati na odgovarajucem podforumu.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 11:46   #2415
Zna li netko slika li netko u Zg prema ovim apsurdno detaljnim kriterijima za sliku za green card lottery? Ima li neko ko me može poslikat a da je stvarno upoznat s time a ne da će mi reći, da, da, znam ja to i onda me samo poslikat ko za pasoš, na blef.

Quote:
rusofilka kaže: Pogledaj post
Dvoumim se oko prijave na lutriju ove godine.

Ako se npr. prijavim, budem odabrana za razgovor i čak dobijem vizu, ali ne mogu otići, da li mi to uništava šanse za vizu u budućnosti?
Postoji li neki rok do kojeg se mora otići?
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 13:02   #2416
Quote:
Laki001 kaže: Pogledaj post
Zna li netko slika li netko u Zg prema ovim apsurdno detaljnim kriterijima za sliku za green card lottery? Ima li neko ko me može poslikat a da je stvarno upoznat s time a ne da će mi reći, da, da, znam ja to i onda me samo poslikat ko za pasoš, na blef.



Postoji li neki rok do kojeg se mora otići?
Prošla sam Petrinjskom ulicom i na izlogu jedne radnje vidjela da rade fotografije za vizu, ali nije pisalo koju, moram još provjeriti.

Ova lutrija je za odlazak u USA 2019. godine, a mora se otići prije kraja njihove fiskalne godine, znači najkasnije 30.9.2019.
rusofilka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 03:53   #2417
Quote:
Laki001 kaže: Pogledaj post
Zna li netko slika li netko u Zg prema ovim apsurdno detaljnim kriterijima za sliku za green card lottery? Ima li neko ko me može poslikat a da je stvarno upoznat s time a ne da će mi reći, da, da, znam ja to i onda me samo poslikat ko za pasoš, na blef.



Postoji li neki rok do kojeg se mora otići?
isprintas sa njihove stranice tmplate za sliku i odneses u bilo koju fotografsku radnju (ja sam se slikao u onoj kod stare džamije kad ides prema trgu bana)
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 18:22   #2418
Petrinjska

Napravila sam fotke, nisam morala ništa objašnjavati, samo sam tražila fotografije za američku vizu.
rusofilka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 19:20   #2419
Pozdrav!
Procitala sam vise manje cijeli pdf te dobila puno korisnih informacija u vezi turisticke vize (koju sam u meduvremenu dobila) te emigracije.
Ukratko (ili na siroko ) u vezi sam s americkim drzavljanom cca 2 godine, te sam nedavno i bila u SAD-u na osnovu turisticke vize (koja vrijedi 10 god.), na ulazu sam dobila zig na 6.mj. ali sam ostala 3 tjedna.
Pitanje i plan su sljedeci.
Prilikom svakog ulaska u SAD dobijem novi zig za ostanak ili taj prvi jos nesto znaci s obzirom da vrijedi do Travnja?
Ja bih ponovno otisla tamo turisticki te bi se ozenili u narednih mjesec-dva-tri te zatrazili promjenu mog statusa. Ima li netko tko je to u skorije vrijeme napravio? Sto sve zanima imigracijsko i kako cu ja dokazivati da se nisam udala zbog green carda vec ljubavi Imamo slike i svasta naravno kao dokaz ali me zanima ako mi netko moze malo detaljnije, po mogucnosti iz svog iskustva pomoci. (Moze i pm )
Te me zanima koliko se ceka cca na promjenu statusa te mogu li ja za vrijeme cekanja raditi? zahvaljujem
sonata is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 00:53   #2420
Quote:
sonata kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Procitala sam vise manje cijeli pdf te dobila puno korisnih informacija u vezi turisticke vize (koju sam u meduvremenu dobila) te emigracije.
Ukratko (ili na siroko ) u vezi sam s americkim drzavljanom cca 2 godine, te sam nedavno i bila u SAD-u na osnovu turisticke vize (koja vrijedi 10 god.), na ulazu sam dobila zig na 6.mj. ali sam ostala 3 tjedna.
Pitanje i plan su sljedeci.
Prilikom svakog ulaska u SAD dobijem novi zig za ostanak ili taj prvi jos nesto znaci s obzirom da vrijedi do Travnja?
Ja bih ponovno otisla tamo turisticki te bi se ozenili u narednih mjesec-dva-tri te zatrazili promjenu mog statusa. Ima li netko tko je to u skorije vrijeme napravio? Sto sve zanima imigracijsko i kako cu ja dokazivati da se nisam udala zbog green carda vec ljubavi Imamo slike i svasta naravno kao dokaz ali me zanima ako mi netko moze malo detaljnije, po mogucnosti iz svog iskustva pomoci. (Moze i pm )
Te me zanima koliko se ceka cca na promjenu statusa te mogu li ja za vrijeme cekanja raditi? zahvaljujem
Znaci, doslovce treci link na guglu. https://citizenpath.com/green-card-t...ge-us-citizen/
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:45.