Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2017., 12:49   #3821
Quote:
Pucko300 kaže: Pogledaj post
Moja supruga je imala jaku alergijsku reakciju na boju za kosu syoss. Pila je i antibiotike, skoro joj uši otpale. Nikad prije nije bila alergična.

Ja sam joj pogledao na internetu kad joj je to prošlo nakon 2 mjeseca i naletio na ovu temu. Njoj se to nije dalo čitati i bila je skeptična. Stoga sam ja uzeo stvari u ruke. Pročitao sam zadnjih 20-ak strana i saznao da je najbolja kana Khadi.
Naručio sam 2 kom crnu black khadi kanu preko ebaya ovdje:

https://www.ebay.com/itm/Khadi-Herba...72.m2749.l2649

Stiglo za dva tjedna i par dana.
Supruzi su se vidjeli izrasti sijede kose oko 5 cm. Nikad to nisam radio, ali ponudio sam se da je ja ofarbam i ona pristala i rekla mi kako ću. Nakon farbanja i tri sata čekanja je isprala kosu i uslijedilo je razočaranje. Sijeda kosa je bila kao sivo-zelena. Žena bila mrzovoljna, izvikala se na mene.
Uspio sam je sutradan nagovoriti da ponovimo tretman. Nakon ponovljenog bojanja istom khadi black kanom rezultat je bio daleko bolji, ondje gdje je bila sijeda kosa bila je kosa boje crnog vina sa tamno crvenkastim odsjajem. Žena je zadovoljna, jer bolje i to, nego sijeda. Ja nisam zbog razlike od prije ofarbanog dijela crne kose i te nove nijanse. Malo je različito. Predložio sam ženi da se pokhadi i treći put.

E, sad, pitam ja vas:

1. Što treba učiniti da se ta khadi kana primi iz prve, kako ju natjerati, a bez da se kupuje dodatna crvena kana, kako se to sugerira za tu kanu. Proizvođač predlaže za sijedu kosu prvi korak: khadi kana čista s amlom, a drugi korak: ova koju sam kupio, a to čitavu ovu stvar čini skupom. Mada bih ja i to za svoju ženicu učinio. Ali ako postoji neki jeftiniji način, a da nije štetan bio bih vam zahvalan da mi kažete. Što učiniti da se na sijedu kosu primi iz prve i da bude crna.
2. Koji šampon je dobar, a da ga ima kod nas za kupiti i da nakon kane kosa izgleda svilenkasto. Što vi stavljate na kosu.

Ajde molim vas odgovorite mi, jer mi se ne čita 100 zadnjih strana o kani. Plz
Svaka ti čast
I meni je krenulo tako, al.reakcija s ogromnom vitiligo flekom na vrhu vrata, na garnier boju. Od tad, samo kana.
Pokusat cu odgovorit na tvoja pitanja pa nek me netko nadopuni.
Mozda crna kana i nije najbolja opcija(ja sam nekad bila crnka), previse odskace razlika od sijedih, smedja je nekako neutralnija i nijansirane sijede vlasi pod kanom vrlo prirodno izgledaju.
U kadi kanu ne treba nista posebno stavljati(amla je vec u sastavu), da bi se primila.Nije ju potrebno drzati tri sata, vec sat vremena, neka bude gusce konzistencije. Napomena: uvjek prvi dan izgleda kao da se slabo primila. Bitno je da se isti dan nakon bojanja kosa ne opere samponom(vec drugi dan) nego samo vodom, i boja prvi dan ne izgleda kao da se uhvatila, al nakon dva tri dana, izgleda puno bolje.
Za sampon ti mogu reci eventualno koji ja koristim: Sante kokos- naranca za sjaj(vrlo prirodan, bez alkohola, ima ga u Mulleru i na netu), al to je zaista individualno, ne mora znaciti i da ce njoj odgovarati. Sjaj kosi daju ulja, uvjek prije pranja staviti sat dva ulje na kosu, meni najbolje djeluju maslinovo i kokosovo.
Nema potrebe kanirati kosu cijelom duzinom, vec svakih par mjeseci(da se dodatno ne isusuje), samo odrzavati izrast. Znam da je kaniranje tlaka, al kad se uhodas, taj izrast ce se odradit za 20-tak minuta(moze i sama).
p.s.Seller od kojeg si uzeo khadi je o.k, dobro si prosao ja sam cekala tri tjedna, al bitno da dodje .

Zadnje uređivanje andreatrky : 04.12.2017. at 13:01.
andreatrky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 16:24   #3822
Quote:
countrywoman kaže: Pogledaj post
dragone, moja kosa je sad nakon 4 bojanja khadijem jako slicna ovoj na slici. prirodno sam bila ljesnjak smedja, s godinama potamnila, imam podosta sijedih. farbala sam se zadnjih 5-6 godina prirodnim bojama natulique.

od ove godine sam na khadi ljesnjak i prvo mi je ispala smedja boja s toplim odsjajem, mozda slicnija kestenu. sad je malo dublja, vise kao burgundy.

prema njihovoj stranici, ljesnjak bi trebao biti skroz smedj, ali meni izgleda izvuce prirodni crveni pigment. kupila sam i svijetlosmedju jer bi ona trebala dati vise crvenila, al nikako da se nakanim probati.
countrywoman HVALA NA ODGOVORUU!!!

i kesten i burgundy zvuče dobro

jesi li miješala kad jabučno ocat, sokove biljaka, infuze, vino itd?

evo taman na stranici ecco-verde, daju do 6.12. 10% popusta
meni se ko žuri a ne mogu se odlučit pa rastežem, strašna sam haha
sad razmišljam da pomiješam crvenu sa ja amlom i jatrophom sa lješnjak smeđom

"Sve Khadi biljne boje za kosu možete bez problema međusobno pomiješati i tako stvoriti svoju individualnu nijansu."

da li onda mogu prahove pomiješat pa radit pastu ili pastu od obje pa tek onda pomiješat?

vidim da ste stavljale ovaj link
http://www.hennaforhair.com/mixes/index.html
tu baš ima materijala za učenje
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 13:30   #3823
Quote:
andreatrky kaže: Pogledaj post
Bitno je da se isti dan nakon bojanja kosa ne opere samponom(vec drugi dan) nego samo vodom
to vrijedi za svaku kanu?
Trickie Q. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 15:39   #3824
Quote:
Trickie Q. kaže: Pogledaj post
to vrijedi za svaku kanu?
Da.
andreatrky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 19:47   #3825
andreatrky hvala. Ima li khadi kana štetnih sastojaka? Koja kana je najbolja?
Pucko300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 20:26   #3826
Quote:
Pucko300 kaže: Pogledaj post
andreatrky hvala. Ima li khadi kana štetnih sastojaka? Koja kana je najbolja?
Koliko znam nema. Khadi za sada(sigurno ih ima jos, al nisam osobno naletila na bolju).
andreatrky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 20:43   #3827
Quote:
andreatrky kaže: Pogledaj post
Koliko znam nema. Khadi za sada(sigurno ih ima jos, al nisam osobno naletila na bolju).
onda je to to. Puno ti hvala. Ako bude ženu još nešto zanimalo, pitat ću te.
Pucko300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 12:39   #3828
ljudi taman mi doš'o paket, ja ne mogu vjerovat

naručih 5.12. (prije 11h, uvijek piše ako naručite prije 11h očekujte proizvode blabla...) no nakon što sam unila adresu i sve pisalo je 5 radnih dana (krajnji rok), pa sam se pripremila da će doć tek idućitjedan.

kad ono, samo 2 dana

2 x Khadi lješnjak + 1 x Red (+Amla & Jantropha)

Ja se večeras kaniram

Neka mi zvijezede budu naklonjene

dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 18:01   #3829
Quote:
dragone kaže: Pogledaj post
ljudi taman mi doš'o paket, ja ne mogu vjerovat

naručih 5.12. (prije 11h, uvijek piše ako naručite prije 11h očekujte proizvode blabla...) no nakon što sam unila adresu i sve pisalo je 5 radnih dana (krajnji rok), pa sam se pripremila da će doć tek idućitjedan.

kad ono, samo 2 dana

2 x Khadi lješnjak + 1 x Red (+Amla & Jantropha)

Ja se večeras kaniram

Neka mi zvijezede budu naklonjene

Gdje si naručila kanu?
Niolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 21:15   #3830
Quote:
Niolina kaže: Pogledaj post
Gdje si naručila kanu?
preko ecco-verde.hr
imali su do jučer 10% (pisala sam u postu prije, gore pri vrhu stranice)

prvi put naručujem od njih. baš sam se iznenadila brzini.
naručila utorak ujutro, danas popodne stiglo.
npr. terra-organica je isto ovako brza (oni su u zg), isto za dva dana stigne, onima u zg vjerojatno isti dan ili sutradan

vjerojatno ću se kad se riješim pituranih ostataka kose, igrat i sa kanom sa aroma-zone pošto od njih često naručujem a cijene su im predobre. iako sam ovdje čitala da se sve osim khadi i himalayan isperu vremenom (tj. da nisu dugotrajne).

ovdje [video] je jedna cura stavila bezbojnu kanu (i to baš sa aroma zone). Pošto ju je držala dugo (10h, zaspala je bila) obojala joj se kosa, tj. izvuklo joj je crveni podon kose (ili šta već?).

nisam znala da bezbojna kana isto može promijenit boju?!
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 11:48   #3831
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
ovisi kakvu si smjesu napraviš, hoćeš li napraviti pretekuću pa će kapati ili dovoljno gustu i kompaktnu da ti drži na glavi..
najbolje napraviti pastu, kao npr jogurt, da je kosa fino nasaftana ali da ništa ne kapa (ili kako je meni bilo sa ovom iz mullera, koliko god sam tekućine dodavala, to je bilo suho, trusilo se, nisam mogla nanijeti kak spada, pijesak na glavi, jeza) pa onda kosu u pundžu i za svaki slučaj vrećicu gore i prastari ručnik na ramena, ako slučajno krene nešto kapati..

što se tiče fleka, nisam nešto primijetila da su mi fleke ostajale..

kaniraš se na način da prah staviš u keramičku posudu (zdjelicu) i onda dodaješ tekućinu da napraviš pastu..možeš dodati vruću vodu, crni čak, kavu, sok (vodu) od cikle, što god hoćeš..ja obično ili kavu ili crni čaj ili ciklu miješam sa kanom plastičnom žlicom..

uvijek stavim i neko ulje u tu smjesu, ili kokos ili hladan suncokret ili argan..

sve lijepo izmiješati dok ne dobiješ finu pastu i hop sa četkicom/rukom na kosu..skupiti kosu, vrećica i držati par sati..prosjek oko tri sata..

nakon toga pranje, ja perem dva puta, zbog ulja i voila, uživaš i ti i svi oko tebe u predivnoj, sjajnoj kaniranoj kosi


andreatrky, hvalaa ti
Hej, a reci mi molim te, jel smjesu odmah nanosis ili ju pustis par sati prije toga da se malo razvije?
I ovo pranje...procitala sam da se ne smije samponirati 24 sata nakon kaniranja sto mi i nije hit... znaci ti odmah samponiras i sve bude ok?
Betty Boop is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 06:50   #3832
Ja sam prezadovoljna
kosa super primila. boja odlična. ne znam je li mi lipši ton na izrastu (malo tamniji) ili krajevi koji su bili bjahani (topli lješnjak).
sve skupa i izgleda dobro. Kosa predivna i sjajna.

Quote:
Betty Boop kaže: Pogledaj post
Hej, a reci mi molim te, jel smjesu odmah nanosis ili ju pustis par sati prije toga da se malo razvije?
mogu ti ja odgovoriti na dio tvojih pitanja:

smjesa se ostavlja da se razvije samo ukoliko dodaješ kisele dodatke kao što su jabučni ocat ili sok limuna. Oni se dodaju ako želiš intenzivniju nijansu.
Napomena: Indigo ne voli kisele dodatke. Pa stoga ja u svoju "smeđu - lješnjak" kanu nisam dodavala kisele sastojke jer je lješnjak kombinacija raznih praškova a Indigo je jedan od njih.
ingigo također ne voli vruću vodu, temperatura ne smije biti preko 50C

Quote:
Betty Boop kaže: Pogledaj post
I ovo pranje...procitala sam da se ne smije samponirati 24 sata nakon kaniranja sto mi i nije hit... znaci ti odmah samponiras i sve bude ok?
pirčekat ćeš jasno TheProvece da ti ovo odgovori kako ona radi.

ja mogu reći da mi je kosa nakon kaniranja (a stavila sam brdo kane i držala je preko noći na kosi) samo isprana vodom bila divna sjajana i mekana.

mada mislim da je to radi (konačno) dobrog stanja moje kose, koju nisam oprala šamponom skoro godinu dana. šta kažeš na to

kosu perem smjesom žumanjak, jabučni ocat, med i eterična ulja i to pere a ujedno i njeguje kosu. nešto nevjerojatno (opere čak i uljne maske). ne koristim nikakav regenerator jer nije potrebno, a kosa nije uopće nakon pranja zamršena.

i ja bih se držala uputa i ne bih šamponirala odmah jer klasični šamponi sadrže detrdžente i valjda bi je prijevremeno oprali kanu sa vlasi? :nezna:

Quote:
TheProvense kaže:
uvijek stavim i neko ulje u tu smjesu, ili kokos ili hladan suncokret ili argan..
ja sam točno tako planirala ali u mojim uputama je pisalo da se ne dodajemo u smjesu ulja ili sastojke koje imaju puno ulja, pa nisam. Ali sam nakon što sam isprala kanu s kose napravila uljnu masku od ricinusa, bučinog ulja i malo argana.

Kako sam imala pročišćenu vodu, s njom sam pravila smjesu, ohladila je na cca 50C. te od dodataka stavila sam 2 žumanjca, dvije-tri žličice meda, gela aloe vere i grčkog jogurta. smjesu sam uspila napravit predobru, nije bilo nikakvog nereda, a čak sam i spavala sa kanom.
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 07:12   #3833
copy/paste Khadi uputa sa strancie ecco-verde.hr

svaka od nijansi ima upute, ovo je kopija Lješnjak mješavine
(mislim da je svim nijansama ovaj dio isti (tj da su Upute općenito napisane) ali nisam provjeravala)

Khadi boje za kosu - uputa za uporabu

Trajno obojite svoju kosu i postignite jedinstveni sjaj, volumen i njegu koju s Khadi biljnim bojama možete postići u samo jednom koraku.

Sa snagom prirode

Uvod
Kako djeluje Khadi biljna boja
Svaka kosa je drugačija
Prije upotrebe: izvršiti probu na jednom pramenu
Što Vam je potrebno
Optimalna priprema kosse
Miješanje biljne boje
Nanošenje biljne boje
Vrijeme djeovanja
Nakon bojanja - kako postići maksimalnu trajnost boje
Savjeti za njegu - što možete dodati u mješavinu boje
Bojanje izrasta
Posebne napomene za sijedu kosu
Bojanje sijede kose u 2 koraka
Posebne napomene za upotrebu Khadi boje Senna / Cassia i Khadi Amla
Ostale mogućnosti biljnih boja ("kiselost", trajnost, mješavine)
Često postavljana pritanja i odgovori (FAQs)

Uvod

S Khadi proizvodima dobivate čiste prirodne boje i aktivne supstance za bojanje i njegu kose. Sve naše biljne boje za kosu testirane su na štetne tvari i podliježu redovitim, strogim kontrolama neovisnih, kvalificiranih laboratorija.

Naše Khadi biljne boje za kosu ne sadrže konzervanse, pojačivače boje, perokside i ostale kemijske sastojke. Jer Vaše zdravlje i sigurnost su nam najvažniji.

Khadi boje imaju intenzivniji učinak od uobičajenih biljnih boja za kosu, zahvaljujući psebno pažljivoj preradi i vrlo visokoj kvaliteti sastojaka. Imajte to na umu kada ćete prvi puta koristiti naše biljne boje za kosu. One sadrže trave koje se koriste u ajurvedskoj medicini i koje jačaju kosu i pružaju joj izvanredan sjaj.

Za zdravu, sjajniju kosu, isključivo sa snagom prirode.

Molimo pazite, Khadi boje za kosu su isključivo namijenjene bojanju kose na glavi!

Kako djeluje Khadi biljna boja

Khadi biljne boje imaju trajni učinak (osim Khadi Senna / Cassia). Zato savjetujemo da prije prve upotrebe isprobate učinak na jednom uvojku, da bi izbjegli neželjene rezultate bojanja.

Detaljnije upute naći ćete u nastavku.
Biljne boje omataju se kao lazura oko svake pojedine vlasi. To znači, da rezultat bojanja značajno ovisi o Vašoj početnoj boji kose uslijed čega nastaju jedinstveni, individualni odsjaji. Ponovljeni postupak bojanja pojačava intenzitet boje.

S biljnim bojama ne možete posvijetliti svoju kosu.

Da bi izrast kose poprimio istu boju kao i ostatak kosi, savjetujemo Vam da čim izaberete željenu nijansu prvo obojite izrast. Budući da se u pramenovima kose već nalazi boja, moguće je da će ona tijekom vremena postati intenzivnija od boje na izrastu.
U nastavku ćete pronaći dodatne savjete vezane uz bojanje izrasta.
Sve Khadi biljne boje možete bez problema međusobno pomiješati. Omjer boja ovisi o tome kakvu nijansu želite, ali i o strukturi i početnoj boji Vaše kose.

Svaka kosa je drugačija

Kako se različiti tipovi kose optički razlikuju jedan od drugog, tako i struktura svake pojedine vlasi ovisi o tipu kose. Osim glatke, ravne kose, postoji, zamršena, kovrčava, valovita kosa i mnogi drugi tipovi kose. Kosa može biti tanka, normalna ili debela, zdrava i sjajna ili vrlo oštećena. Osim prirodnih značajki, za strukturu Vaše kose važno je i koju njegu ste dosad koristili. Upravo kemijski tretirana kosa, posebno izbijeljena kosa, je u pravilu vrlo oštećena, suha i krhka. Ispucani vrhovi su razlog da je kosa bez sjaja i posebno željna njege.

Dakle rezultat bojanja ovisi o strukturi i boji Vaše kose. Tako će oštećena, kemijski tretirana kosa i/ili tanka kosa poprimiti intenzivniju boju od npr. zdrave, čvrste kose. Ako niste sigurni kakve je strukture Vaša kosa i kakav će biti konačan rezultat, savjetujemo Vam da osim probnog bojanja uvojka, bojanje započnete s kraćim držanjem boje na kosi, nego što ste to dosad činili.

Prije upotrebe: Isprobajte učinak na jednom uvojku!

Da bi izbjegli neželjene rezultate, savjetujemo Vam da posebno prije prve primjene obojite nekoliko pramenova za probu.

Možete jednostavno nekoliko dana sakupljati kosu iz npr. svoje četke i staviti u malu količinu pomiješane boje.

Maknite poklopac s posudice i stavite ju na toplo mjesto. Kada skupite dovoljno kose za probno bojanje, isprobajte različita vremena djelovanja i izvadite nekoliko pramenova iz boje nakon 30, 60, 90 i 120 minuta. Pažljivo operite pramenove u mlakoj vodi. Prije konačno korištenja Khadi biljne boje pričekajte najmanje 24 - 48 sati, kako biste dobili najbolji uvid u to kako se boja razvila na pramenovima, jer se biljne boje pod utjecajem zraka mogu intenzivirati.

Što Vam je potrebno:

Za bojanje Vam je potrebno sljedeće:

Khadi biljna boja za kosu,
dovoljno velika zdjelica,
topla voda,
rukavice za jednokratnu upotrebu radi zaštite ruku,
stari ručnik za zaštitu odjeće,
kist za nanošenje biljne boje za kosu,
kapa za feniranje,
ručnik ili turban za pokrivanje kose radi održavanja topline.

Optimalna priprema kose

Prvo operite kosu blagim šamponom (npr. Khadi Amla šampon). Molimo imajte na umu da mnogi uobičajeni šamponi sadrže silikon. Silikon se dodaje mnogim proizvodima za njegu, jer se omata oko pojedinih vlasi i čini kosu sjajnijom te joj daje zdraviji izgled. Međutim, s vremenom vlasi postaju potpuno pokrivene slojem silikona i više ne mogu apsorbirati proizvode za njegu ili boje. To utječe i na bojanje s biljnim bojama. Zato prije upotrebe Khadi biljnih boja koristite šampone bez silikona.

Ako niste sigurni sadrži li Vaš šampon silikon (Khadi šamponi za kosu su uvijek bez silikona), tada prije Khadi biljne boje operite kosu šamponom za pilin ili npr. vulkanskom zemljom.

Tako pripremljena, Vaša kosa će optimalno prihvatiti biljnu boju za kosu.

Khadi biljnu boju nanesite na kosu obrisanu ručnikom, radi ravnomjerne raspodjele boje.

Miješanje biljne boje

Pomiješajte potrebnu količinu praha s toplom vodom da dobijete žitku kremu (za kosu do ramena potrebno Vam je oko 80 - 100 g praha). Pazite da ne udahnete prah!
Savjet: Kod upotrebe Khadi čiste kane, Khadi kana / Amla / Jatropha ili Khadi kana i Amla trebate umjesto tople koristiti vruću vodu (oko 60-80°C), jer one pružaju intenzivniju boju, ako se pomiješaju s vrućom vodom. Tako pripremljena boja je spremna za korištenje dok se ohladi na temperaturu ugodnu za nanošenje. Ne nanosite vruću kremu, da ne oštetite vlasište.

Nanošenje biljne boje

Nemojte zaboraviti zaštiti odjeću - nastale mrlje ne mogu se oprati. Također koristite rukavice, jer se boja dugo zadrži posebno pod noktima.

Nanesite što topliju kremu pramen po pramen, najbolje je pomoću kista za bojanje. Počnite na izrastu i nastavite pramen po pramen cijelom dužinom kose.

Radi boljeg učinka, prije bojanja razdijelite kosu i pričvrstite je kopčom.

Ostatak boje prstima nanesite ravnomjerno na kosu. Tako ćete dobiti ujednačeni učinak bojanja.

Nakon bojanja stavite plastičnu kapu za feniranje, tako da kosa bude na toplom. Pokrijte područje oko sljepoočnica i vrata. Boja se nigdje ne smije osušiti.
Dodatno možete staviti omotati ručnik kao turban (možete staviti i vunenu kapu ili koristiti električnu haubu, tako da kosa bude cijelo vrijeme na toplom.

Što je krema toplija, to će boja biti intenzivnija.

Vrijeme djelovanja

Kao što smo već rekli, vrijeme djelovanja Khadi biljne boje ovisi o Vašoj želji te o strukturi Vaše kose.

Ostavite da boja djeluje između 30 minuta (za lagani intenzitet boje ili kod oštećene kose) i 2 sata.

Nakon bojanja - kako postići maksimalnu trajnost boje

Zatim isperite kosu mlakom vodom, dok se svi ostaci boje ne isperu i voda ne bude čista. Khadi biljne boje bez problema se ispiru samo vodom.

Po mogućnosti izbjegavajte šampon i / ili styling proizvode sljedeća 24 sata, tako da se boja bolje učvrsti u kosu.

Sljedeći dan bez problema možete oprati kosu šamponom.

Korištenje našeg Khadi amla ulja za kosu također će pomoći u trajanju intenziteta boje.

Umasirajte malu količinu ulja u kosu i vlasište dan nakon bojanja i ostavite da djeluje najmanje jedan sat. Zatim operite kosu šamponom.

Molimo Vas da imate na umu da će boja eventualno postati malo tamnija.

Ako niste zadovoljni rezultatom bojanja, kod sljedećeg bojanja odaberite kraći / duži period djelovanja ili pomiješajte različite Khadi biljne boje - Vašoj mašti nema granica.

Savjeti za njegu - što možete dodati u mješavinu boje

Možete postići bolji rezultat bojanja ako boji dodate jaki crni čaj ili kavu i žličicu soli. Za crvenkasti sjaj, možete dodati kuhano crveno vino umjesto vode ili čaja. Budući da alkohol iz vina isušuje kosu, obavezno ga je potrebno prokuhati nekoliko minuta da se alkohol ishlapi.

Posebno oštećena kosa može u rijetkim slučajevima postati suha. To možete spriječiti tako da npr. kremi dodate regenerator bez silikona.

Za oštećenu kosu također je odličan i nš Khadi amla prah. Khadi amla prah je izvrsna njega za sjajnu kosu. Dodavanjem Khadi amla praha možete utjecati i na nijansu boje. Tako se crveni tonovi intenziviraju a mješavine s indigom postaju crvenije.

Za suhu kosu možete dodati i med, mlijeko ili jogurt. Budući da se kosa razlikuje od osobe do osobe, tako će i svaka kosa drugačije reagirati na neki od dodataka. Možete bez problema isprobati različite dodatke, a da time nećete oštetiti svoju kosu. Ako niste zadovoljni rezultatom, kod sljedećeg bojanja isprobajte nešto drugo. Krenite polagano, eksperimentirajte i Vaš kosa će Vam biti zahvalna.

Izbjegavajte, mmeđutim, ulja odnosno proizvode s puno ulja, jer oni će negativno utjecati na ishod bojanja.
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 07:13   #3834
nastavak
-----------

Bojanje izrasta

Kao što smo već naveli, velika je vjerojatnost da će nakon više bojanja boja po dužini pramenova biti tamnija od boje na izrastu, jer na izrastu ima manje slojeva prijašnjih boja. Da biste to izbjegli, savjetujemo bojanje izrasta. To znači, da povremeno boju naneste samo na izrast, a ne po cijeloj dužini kose.

Pripremu izvršite tako kao da ćete obojati cijelu kosu.

Raspodijelite kosu tako da ju odvojite kopčama za kosu. Boju nanosite korak po korak tako da maknete kopču, kistom nanesete boju pramen po pramen i to samo na prvi centimetar izrasta.

Ako imate staru bočicu od boje, možete Khadi boju malo rijeđe pomiješati i staviti u bočicu. Grlo bočice malo povećajte tako da se krema može istisnuti iz nje. Nanesite korak po korak na izrast razdijeljenih pramenova.

I ovdje vrijeme djelovanja ovisi o tome koju nijansu želite i o strukturi Vaše kose.


Posebne napomene za sijedu kosu

Imajte na umu da prilikom korištenja biljne boje s visokim udjelom indigo bojje (u nijansama tamnosmeđe, crno ili čisti indigo) sijeda kosa može poprimiti zelene ili plave tonove. Te boje ne smijete nanositi direktno na sijedu kosu. Prema iskustvima naših kupaca, takva promjena boje je rjeđa kod tamnosmeđe boje. Za sigurnost, i ovdje savjetujemo probno bojanje jednog pramena.

Ali moguće je sijedu ili blond kosu obojati tamnijim nijansama. To se radi u 2 koraka.


Bojanje sijede kose u 2 koraka

Kao što je već rečeno, Khadi biljna boja stvara poseban sloj oko svake vlasi. To, prije svega, znači da rezultat bojanja znatno ovisi o Vašo prirodnoj kosi i da zato nastaju jedinstvene, prirodne nijanse. Ali može doći i do velikih razlika u boji između Vaših sijedih vlasi i kose koja nije sijeda.

Biljna boja kana ima svojstvo da se vrlo lagano sjedini sa svakom pojedinom vlasi, dok boja indigo ne prijanja tako čvrsto, posebno ne kod sijede kose. To znači, da se indigo sastojci biljnih boja brže isperu nego crveni sastojci mješavine. Sijeda kosa tako brzo posvijetli, a kosa oko nje ostaje tamnija pa dolazi do neželjenih kontrasta.

Da bi smanjili taj efekt, savjetujemo da boju nanesete u 2 koraka, posebno ako ste izabrali vrlo tamnu nijansu. Tako će se indigo udio u Vašoj mješavini bolje stopiti s kosom i intenzitet boje će biti dugotrajniji - i na sijedim vlasima.

U prvom koraku obojite kosu kako je opisano s proizvodima Khadi kana pur ili Khadi kana/amla/jatropha ili Khadi kana i amla. Vrijeme djelovanja i ovdje ovisi o željenoj nijansi i strukturi kose. Na tako obojenu kosu, sada možete bez problema nanijeti tamnije tonove, kako je prije opisano, i rezultat će biti ravnomjerno obojena kosa.


Posebne napomene za upotrebu Khadi boje Senna / Cassia i Khadi Amla

Posebne napomene važe za korištenje Khadi Senna / Cassia

To su tretmani za kosu koji nisu boje, a prikladni su za sve tipove kose.

Pomiješajte prah kao i boju i na isti način ga i nanesite na kosu.

Kod zdrave kose ne treba posebno paziti na vrijeme djelovanja, jer Senna / Cassia nisu boje.

U rijetkim slučajevima, može se desiti da jako oštećena, svijetla i/ili izbijeljena kosa mogu poprimiti zelenkasti ton, posebno ako duže držite. I ovdje savjetujemo da prvo probate na jednom pramenu.

Za veću njegu proizvod Khadi Senna / Cassia možete pomiješati s Khadi Amla prahom. Omjer miješanja ovisi o Vašoj individualnoj želji i potrebama Vaše kose. Bez problema možete koristiti i čisti Khadi Amla prah.

Pomiješajte svoju vlastitu mješavinu, kao i kod ostalih biljnih boja, s toplom vodom i nanesite je kao što je opisano. Niti ovdje ne morate paziti na vrijeme djelovanja, ali u pojedinim slučajevima u kombinaciji s Amla prahom koža može lagano posvijetliti zbog udjela kiseline.

Mogućnosti kod miješanja Vaše biljne boje (dodatak »kiselog«, vrijeme stajanja, mješavine)

Posebno crvene tonove možete intenzivirati tako da boji dodate »kiselo«. Za to pomiješajte potrebnu količinu praha s mlakom vodom i dodajte malo limunovog soka (1-2 velike žlice). Možete koristiti i jabučni sok ili ocat.

Pokrijte pastu folijom ili nečim sličnim i ostavite da stoji na toplom mjestu. Vrijeme stajanja ovisi o temperaturi prostorije, tj. ako stavite zdjelicu na toplije mjesto, vrijeme stajanje treba biti kraće. Kod normalne sobne temperature preporuča se vrijeme stajanja od oko 12 sati. Za to vrijeme kiselina otapa bojila iz biljnih sastojaka, što je vidljivo kao takozvani »Dye Release« (otpuštanje boje).

To znači da površina Vaše paste poprima tamniji ton, dok ostatak paste djeluje svježe zeleno. Ako niste sigurni je li boja dovoljno zrela, možete jednostavno proći žlicom kroz pastu i vidjeti je li došlo do promjene boje.

Prednost »kiselog« miješanja je što osim dobivanja intenzivnije boje, ne morate paziti na to da boju nanosite što je moguće topliju, jer se pomoću kiseline boja već prije razvila.

Iznimka ovdje su mješavine s udjelom indiga, jer one ne vole kiselo okruženje. Želite li npr. dobiti vlastitu mješavinu s kanom i indigo, tada prvo morate kanu pomiješati s nekom kiselinom i posebno pomiješanu indigo boju pažljivo dodati u kanu neposredno prije miješanja.

Sve tonove možete bez problema miješati jedan s drugim. Dodavanjem Khadi indiga možete potamniti ton, s čistom Khadi kanom postići crveni rezultat, a s Khadi Senna/Cassia dobiti svjetliju nijansu.

Na boju možete utjecati i tako da je pomiješanu ostavite do 12 sati na toplom mjestu. Za to pomiješajte boju s mlakom vodom (molimo da ovdje ne koristite kisele dodatke) i ostavite je čvrsto pokrivenu na toplom mjestu.

Što duže ostavite boju da stoji, to će intenzitet crvene u mješavini biti veći, te će i konačni rezultat biti intenzivnije crvena boja.
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 07:15   #3835
Često postavljana pitanja i odgovori (FAQs)

P: Da li se biljna boja ispire tijekom pranja?

O: U osnovi ovdje se radi o biljnim bojama s trajnim rezultatom. Međutim, boja ne ulazi u strukturu kose, tj. pigmenti boje obavijaju samo vanjski sloj vlasi iako je taj spoj vrlo stabilan. Crveni tonovi su posebno trajni i mogu s vremenom samo malo izblijediti. Trajnost boje ovisi i o tome kako često ste već prije bojali kosu biljnim bojama.

Nijanse s većim udjelom indiga se nešto jače ispiru, jer ovdje spoj s vlasima nije tako stabilan. Ali i ovdje treba računati na to da prethodna boja pozitivno utječe na trajnost sljedećih rezultata bojanja.

P: Kako dugo moram čekati između 2 bojanja?

O: Između pojedinih bojanja nije potrebno paziti na neko određeno vrijeme. Međutim, imajte na umu da se rezultat bojanja može lagano promijeniti tijekom 24 – 28 sati. Ako niste odmah zadovoljni s rezultatom, pričekajte jedan dan i onda odlučite je li potrebno novo bojanje.

P: Je li moguće koristiti biljne boje za kosu s minivalom?

O: I za kosu s minivalom možete bez problema koristiti biljne boje. U takvom slučaju čak ćete primijetiti posebno njegujući efekt boje na kosu oštećenu kemikalijama. I kosu koja je prvo obojana biljnom bojom možete podvrgnuti minivalu – doduše u tom slučaju može se desiti da minival ne drži tako dobro, odnosno da je potrebno duže vrijeme djelovanja. U svakom slučaju preporučamo da se posavjetujete s frizerom koji ima iskustva u radu s biljnim bojama.

P: Može li kod primjene biljnih boja doći do alergija i nepodnošljivosti?

O: Da, i na biljne boje ljudi mogu biti alergični. Nažalost i prirodne i sintetičke tvari mogu prouzročiti alergijsku reakciju. Ako pretpostavljate da bi moglo doći do nepodnošljivosti, npr. jer ste skloni alergijama, napravite kod svojeg liječnika alergološki test. Možete i sami provesti test tako da malu količinu pomiješane biljne boje nanesete na slabije vidljivo mjesto i ostavite 48 sati. Molimo imajte na umu da i male količine mogu jako obojati pramen.

P: Mogu li sve boje miješati jednu s drugom?

O: Naravno, sve Khadi biljne boje mogu se bez problema miješati i možete kreirati svoju individualnu boju. Nema granica Vašoj mašti. Ako niste baš skloni riziku, isprobajte svoju mješavinu prvo na jednom pramenu.

P: Boja je ispala precrvena, pretamna – što da učinim?

O: Još jedanput ponavljamo da su Khadi biljne boje vrlo kvalitetne i imaju jak učinak bojanja. Zato opet savjetujemo da prvo isprobate na jednom pramenu. Ako se to već »dogodilo« i rezultat je prejakog intenziteta, postoje sljedeće mogućnosti.

Ako je crvena preintenzivna, možete kosu ponovno obojati Khadi bojom iz smeđeg spektra. Pazite da u tom slučaju boju ostavite samo kratko vrijeme da djeluje, tako da Vam kosa ne postane pretamna (isprobajte na jednom pramenu!)

Ako Vam je rezultat bojanja pretamna nijansa, malo je teže kosu posvijetliti za jedan ili dva tona. Ovdje je potrebno strpljenje. Budući da se posebno (tamni) indigo udio u mješavini nešto brže ispire nego crveni udio kane, Vaša boja će s vremenom nešto izblijediti, odnosno dobit će crvenkasti ton. Neke mušterije su navele da redoviti tretman kose s Khadi Senna/Cassia pomiješano s Khadi Amla prahom i limunovim sokom lagano opet posvjetljuje kosu.

Sljedeće metode su redovita regeneracija kose s dugim vremenom djelovanja, i preko noći. I mješavina meda, maslinovog ulja i limunovog soka može malo posvijetliti kosu.

Budući da i na ova sredstva svaka kosa drugačije reagira, trebate prvo polagano isprobati ove metode i vidjeti kako Vaša kosa na njih reagira.

P: Pomiješala sam previše boje, što sad?

O: Nema problema! Zamrznite ostatak boje dobro zatvoreno u vrećici ili plastičnoj posudi i čuvajte do sljedećeg bojanja. Sačuvajte opis boje i upute za uporabu tako da kod sljedećeg bojanja pomiješate boju u istom omjeru.

Zamrznutu biljnu boju možete jednostavno otopiti na sobnoj temperaturi, kratko je zagrijati i ponovno koristiti.

P: Mogu li na kosu obojanu biljnom bojom staviti tretmane Cassia / Amla?

O: Naravno da tretmane Khadi Senna / Cassia i / ili Khadi Amla prah možete koristiti uvijek, pa i onda kada je Vaša kosa već obojena. Ako obojite samo izrast, čak se i savjetuje da pramenove kose redovito održavate ovim tretmanima.

P: Je li moguće prekrivanje sijedih u jednom koraku?

O: To uglavnom ovisi o strukturi Vaše kose, ali i o izabranoj nijansi boje. Prema riječima nekih mušterija boje Khadi svijetlosmeđa, Khadi orah-smeđa i Khadi tamnosmeđa odlično su prekrile sijede vlasi u jednom koraku.

Probnim bojanjem jednog pramena vidjet ćete kako Vaša kosa reagira na boju. Ako to ne uspije, koristite gore opisano bojanje u 2 koraka.

P: Kako se biljna boja ponaša kada se nanese na kosu koja je prije obojena kemijskim bojama?

O: U principu je naravno moguće kemijski obojenu kosu ponovno obojiti biljnom bojom. Ali obavezno morate prvo načiniti probu na jednom pramenu jer zbog strukture kose može doći do neželjenih rezultata bojanja. To se posebno odnosi na izbijeljenu, blond kosu kod koje će intenzitet biljne boje biti ili vrlo jak ili može doći do zelene, plave čak i lila nijanse.

Upozoravamo Vas da kosu obojenu biljnom bojom ne izbjeljujete naknadno jer i u takvom slučaju može doći do vrlo jakih reakcija i neželjenih rezultata. Želite li naknadno izbijeliti kosu, obratite se kompetentnom frizeru koji ima iskustva s biljnim bojama.
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 10:42   #3836
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post

andreatrky, hvalaa ti
Nema na cemu, tu smo da se nadopunjavamo .
andreatrky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 11:22   #3837
Quote:
andreatrky kaže: Pogledaj post
Ne isplati se malu narudzbu radit s aromazonea, postarina im je 7eur...za 59 iznad je free, trebaju se izorganizirat, i da, cca.7 dana se ceka.
Znala sam narucivat kad se ljudi oko mene skupi, al fakat mi se nije isplatilo za siće.
i ja često naručujem sa AZ, pa ako ikome bude nešto potrebno slobodno se javite

Quote:
andreatrky kaže:
dodam...
...mrvicu maslinovog, neem, bademovog ulja(nebitno koje, bitno da je ulje)
andreatrky zašto onda u uputama piše da ne stavljamo uje?
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 09:38   #3838
Quote:
dragone kaže: Pogledaj post
i ja često naručujem sa AZ, pa ako ikome bude nešto potrebno slobodno se javite


andreatrky zašto onda u uputama piše da ne stavljamo uje?
Dobro da si me obavijestila, zbilja mi se ne da vise samoj napucavat potrosnju zbog free shippinga, obvezno mi javi ako budes narucivala.
Dodam ulje(ne bas svaki put) na svoju ruku. Da, po uputstvima ne treba.
andreatrky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 18:16   #3839
Narucio i kupio zeni preko ebaya khadi kana-amla-jotrapa i khadi kana-indigo.
Zena mi je iglavnom sijeda (crne kose ima jos straga). Inace je mlada zena, takva joj je genetika po majci. Ona kaze da joj je lijepa ta neka nijansa koju je dobila kadiranjem (meni je to ko tamno crveno vino, skoro crno, nesto tamno ljubicasto s tamnim crvenim odsjajem). Meni to nije nesto, kao da je postaruje, vidio sam tu nijansu na starijim zenama. Savjetujem joj crvenu boju, tamniju nijansu, ima na forumu takvih slika. Njoj je ta boja izvrsna, ali ona se boji da se ne bi uneredila.

Dakle, molim savjet. Vec sam napisao da mi je zena imala tesku alergiju 3 mjeseca na farbu syos. Skoro je sijeda, odostdaga jos crna. Kosa do ramena. Jedan dio kose, oko 8 centimetara do koze je pokanirano, ostalo crna farba.

Sto ona treba uciniti, kojom khadi se pofarbati da ispane ona lijepa crvena boja. moze li se crna pofarbana boja prebojat crvenom kanom. Jako na sijedu dobiti lijepu crvenu, a ne narancastu boju? Dade li se prirodna crna (to odostrahga) pofarbati u tu crvenu? Inace, supruga je oduvijek crnka, i kaze da joj je dojadilo biti crnka, ali se boji. Tri mjeseca je zbog alergije bila polusijeda i sve joj je bolje od toga. Ovo sada je ko neki prijelaz u crnu. Bolhe i to nego sijeda. Mnoge zene su joj rekle da joj je dobro. A meni tak tak. Ljubim crnku tolike godine. I ja sam se zazelio promjene. Ne bih imao nista protiv da ljubim crvenokosu, hahah. Sto predlazete?
Pucko300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 10:49   #3840
Savjet bi bio khadi svijetlo smedja 2/3 i postojeca indigo 1/3, dodje lijepa smedja boja bez crvenog prelijeva s relativno hladnim tonom. To je nesto neutralno, jer nisam veliki ljubitelj crvene(al to je zato sto vise nisam u cvjetu mladosti ), tako da ce ti neka od nasih crvendaća sigurno odovoriti.
p.s. imaj u vidu kad se stavi crveni ton, da ga je kasnije jako tesko izbiti.
andreatrky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:08.