Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2017., 21:37   #1121
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
meni je nabolja ona kako je palestinski nogometni klub postojao još nekih davnih 30-tih godina prošlog st. (kad židova jedva da je bilo, kažu palestinci ), a 1940. su čak dobili utakmicu protiv libanona.

3/1934. world cup, kairo, egipat
palestinska imena nogometnog kluba: berger, reznik, friedman, fuchs, sukenik, kraus, kastenbaum

4/1940. maccabia, tel aviv. palestina protiv libanona (5:1)
golove postigli palestinci: meitner (2), schneiderovitz, machlis, kaspi


jače od gornjeg je jedino tvrdnja kako je palestinski simfonijski orkestar postojao onda kad židova jedva da je bilo u palestini.
prvi koncert su izveli 4/1/1937, dirigent a. toscanini, tel aviv. jel trebaju imena palestinaca iz orkestra ?
Pa gle...oni su tek 1968 skužili da su zapravo Palestinci. Do tada su bili samo Arapi. Čak štoviše zapadni novinari su Židove zvali Palestincima do 1948. A ove druge jednostavno Arapima.

Kad smo već kod prezimena tih novokompovanih Palestinaca, evo nekih. Pa o podrijetlu zaključite sami.

al-Afghani
al-Ajami
al-Djazair
al-Hindi
al-Kurdi
Bushnak
al-Masri (da pomognem ovo znači Egipćanin)
Iraqi
al-Baghdadi
al-Tikriti
al-Lubnani
al-Mughrabi
al-Turki
al-Saud / Saudi
al-Shami (pomoć Sirijac)
Halabi (pomoć Aleppo)
Alawi
al-Yamani
cipiripi is offline  
Old 14.12.2017., 22:02   #1122
Quote:
Lutfi kaže: Pogledaj post
Do sada su rat protiv Izraela vodili samo Arapi a sada su tu Turska i Iran koji mogu zadati dosta boli izraelskoj armiji. Turska predvodi islamski svijet i to je dobro jer turska politika je jaka protiv izraelske.
Mašala, malo je 300 milijuna, uvedite još 150 u priču. Još kad se vas 2 milijuna pridruži gotovi su!

Pazi ti ovo "Turska predvodi islamski svijet i to je dobro jer turska politika je jaka protiv izraelske." Molim te nastavi jer me nasmijavaš maksimalno.
Ti stvarno misliš da će Turska ići ratovati protiv Izraela zbog tamo nekih Palestinaca. To je priča za malu djecu kao što si i sam.

Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto se islamski svijet toliko loži na uništenje Izraela. Ako bude suočen sa uništenjem on će sve njih uništiti i to doslovno zbrisati.
Što im toliko smeta ta mala točkica na planetu. Neka ga puste na miru i gledaju svoja posla.
Religijski fanatizam, panarapski nacionalizam, gepolitika. Svega po malo.
Realno ,Britanci su zasrali, particijom 1922. kad su stvorili Transjordan. Trebali su forsirati židovsku državu zapadno od rijeke, ne zabranjivati Židovima useljavanje na zapad i spriječiti useljavanje Arapa. Odnosno držati ih istočno od rijeke. Tako bi imali Izrael za Židove i Transjordan za Arape.
cipiripi is offline  
Old 14.12.2017., 22:13   #1123
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
meni je nabolja ona kako je palestinski nogometni klub postojao još nekih davnih 30-tih godina prošlog st. (kad židova jedva da je bilo, kažu palestinci ), a 1940. su čak dobili utakmicu protiv libanona.

3/1934. world cup, kairo, egipat
palestinska imena nogometnog kluba: berger, reznik, friedman, fuchs, sukenik, kraus, kastenbaum

4/1940. maccabia, tel aviv. palestina protiv libanona (5:1)
golove postigli palestinci: meitner (2), schneiderovitz, machlis, kaspi


jače od gornjeg je jedino tvrdnja kako je palestinski simfonijski orkestar postojao onda kad židova jedva da je bilo u palestini.
prvi koncert su izveli 4/1/1937, dirigent a. toscanini, tel aviv. jel trebaju imena palestinaca iz orkestra ?
Preteča današnjeg The Jerusalem Posta: The Palestine Post
__________________
Let not weakness live in your veins. Cherished workers, drown it inside you. Rise up from your deathbed and sally forth, more perfect for the struggle.
Guns of Brixton is offline  
Old 14.12.2017., 22:28   #1124
Quote:
cipiripi kaže: Pogledaj post
Ok...
Ja niti sam znanstvenik niti "zahtjevam" dokaze od bilo koga. Daleko od toga da mislim da je ovo znanstveni forum, dovoljno sam dugo ovdje da znam na kakvom su nivou rasprave na pdf politika. Izjavio si nešto za što mislim da nije istina (bar ne u obimu da se mogu koristiti termini kao "kategorički tvrde").
Ovo su indicije koje koristiš da diskreditiraš Izrael u dnevnopolitičke svrhe. Nešto slično na teoriju o Kazarima i Koestlerova knjiga Trinaesto pleme kao podloga za to.
koje krupne riječi!
koristim indicije da diskreditiram Izrael.

Jedan hrvatikus vulgaris poput mene, koji se hobistički zanima za geopolitiku i troši svoje dragocjeno vrijeme trkeljajući na forumu ha er, ne može diskreditirati nikoga i ništa.
Jedva može izraziti svoje mišljenje. A mišljenje je ko *pak - ima ga svatko.

Ako smo to raščistili, onda mogu reći da se ne slažem s politikom Izraela, jer smatram da je preagresivna i da je utemeljena na lažnim premisama, podjednako štetnim za okruženje kao i njegove vlastite stanovnike.
Ako se neslagaje s nečijom politikom smatra diskreditacijom, onda što reć? To je već histerija.
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Old 14.12.2017., 23:37   #1125
Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
koje krupne riječi!
koristim indicije da diskreditiram Izrael.

Jedan hrvatikus vulgaris poput mene, koji se hobistički zanima za geopolitiku i troši svoje dragocjeno vrijeme trkeljajući na forumu ha er, ne može diskreditirati nikoga i ništa.
Jedva može izraziti svoje mišljenje. A mišljenje je ko *pak - ima ga svatko.

Ako smo to raščistili, onda mogu reći da se ne slažem s politikom Izraela, jer smatram da je preagresivna i da je utemeljena na lažnim premisama, podjednako štetnim za okruženje kao i njegove vlastite stanovnike.
Ako se neslagaje s nečijom politikom smatra diskreditacijom, onda što reć? To je već histerija.
Pa gle, svako ima svoju ulogu. Pa makar bila minorna kao tvoja, "kritičara izraelske politike" na hr forumu.
cipiripi is offline  
Old 15.12.2017., 00:47   #1126
Quote:
cipiripi kaže: Pogledaj post
Pa gle, svako ima svoju ulogu. Pa makar bila minorna kao tvoja, "kritičara izraelske politike" na hr forumu.
Možda ti imaš neku ulogu, ja nemam. To ti se jednostavno zove vox popoli koji bespoštedno kritizira Trumpa i Rusiju, a za naše političare čak i ne bira riječi kolko svima idu na živce. Po tvome ispada da je Izrael nekakva princeza na zrnu graška.
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Old 15.12.2017., 01:36   #1127
Cujem na vijestima da ce ameri praviti antiiransku koaliciju.
Osim njih, Izraela i pribaltickih drzavica ko ce jos uci u tu koaliciju?
tihobl is offline  
Old 15.12.2017., 04:44   #1128
Turska je spremna ratovati za Palestince. Danasnja Turska nije vise ona Ataturkova Turska nego Erdogan je Tursku pretvorio u islamsku zemlju. Pored Turske je Iran koji moze zadati dosta problema Izraelu jer Iran ima jaku armiju a iza Turske i Irana je Rusija koja je priznala Palestinu. Rusija ima zadatak da prekine bilo kakvo lansirannje izraelske nuklearne rakete i da tako neutralizira Izrael dok Turska i Iran budu napadali Izrael. Uprkos svemu Palestina ce se osnovati i istocni Jerusalem ce biti Palestinski grad. Ako gledamo historiju vidjecemo da krizari drzali pod okupacijom Jerusalem a nakon toga Saladin je uspio istjerati krizare iz grada i da tako oslobodi Jerusalem koji je pripao muslimanima. Za muslimane je Jerusalem sveti grad i muslimanima ne pada napamet da odustanu od tog grada.
Lutfi is offline  
Old 15.12.2017., 07:04   #1129
Jebote, kad covjek cita ove upise ovdje, moze samo zakljuciti , bice tamo rata i problema jos 2 iljade godina, huh ?

Svaka cast samo vi tako nastavite ako hocete, ali dajte vise nas Grke ostavite na miru. Ajd preveli smo Vam Bibliju i rasirili, moliomo vas .
MalagaSpain is offline  
Old 15.12.2017., 08:48   #1130
Quote:
Lutfi kaže: Pogledaj post
Turska je spremna ratovati za Palestince. Danasnja Turska nije vise ona Ataturkova Turska nego Erdogan je Tursku pretvorio u islamsku zemlju. Pored Turske je Iran koji moze zadati dosta problema Izraelu jer Iran ima jaku armiju a iza Turske i Irana je Rusija koja je priznala Palestinu. Rusija ima zadatak da prekine bilo kakvo lansirannje izraelske nuklearne rakete i da tako neutralizira Izrael dok Turska i Iran budu napadali Izrael. Uprkos svemu Palestina ce se osnovati i istocni Jerusalem ce biti Palestinski grad. Ako gledamo historiju vidjecemo da krizari drzali pod okupacijom Jerusalem a nakon toga Saladin je uspio istjerati krizare iz grada i da tako oslobodi Jerusalem koji je pripao muslimanima. Za muslimane je Jerusalem sveti grad i muslimanima ne pada napamet da odustanu od tog grada.
Jeruzalem kako došao, tako pošao.
Kexx is offline  
Old 15.12.2017., 09:18   #1131
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Jeruzalem kako došao, tako pošao.
Kako to misliš?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 15.12.2017., 09:26   #1132
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Kako to misliš?
Dobiven ratom, izgubljen ratom.
Kexx is offline  
Old 15.12.2017., 09:42   #1133
@cipiripi
@g.of.b

m. friedman je to najbolje sabrao prije par dana:
"Never in the field of human conflict has so much been written by so many who know so little."


Quote:
Lutfi kaže: Pogledaj post
....
Za muslimane je Jerusalem sveti grad i muslimanima ne pada napamet da odustanu od tog grada.
je, poznat je ovaj njihov psalam, ®legendo foruma.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Old 15.12.2017., 10:55   #1134
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Dobiven ratom, izgubljen ratom.
A na što i koga se sve odnosi ovaj stav ? Jeruzalem ? Zapadnu Obalu ? Cijeli Biblijski Izrael od rijeke Nil do Bagdada ?

Gdje su onda "obranjive" granice ?

Ako se kao opravdanje za zauzimanje teritorija uzme "još uvijek postoje negdje neki Arapi koji nisu priznali pravo Izraela na postojanje", tada se to može shvatiti i kao stav "nemamo granica osim onih koje naša sablja dosegne".
cestar is offline  
Old 15.12.2017., 11:18   #1135
Quote:
cipiripi kaže: Pogledaj post


Misliš na 19.st? Znam...
1834 masakr u Safedu
1864 500 ubijenih Židova u Maroku
1869 17 ubijenih u Tunisu
1875 20 ubijenih u Maroku
Itd, ima toga još. Getoizacija, nasilno konvertiranje na islam.
Zaboravio si masakr u Bagdadu. No, to nije poenta moga posta.
Otomanska imperija je na tom području vladala 500 do 600 godina, tako da su progoni i masakri o kojima govoriš lokalnog ili plemenskog uzroka.
Nije bilo sistemskog ubijanja, progona Jevreja od strane osmanske vlasti.
Ovdje se radi o izolovanim slučajevima koji su imali najmanje veze sa centralističkom vlasti.
Pogromi Jevreja u carskoj Rusiji, Poljskoj, Ukrajini tokom stoljeća su sasvim nešto drugo sa usporedbi Jevreja u Otomanskoj carevini, a da ne govorimo o njihovom položaju u ostalim dijelovima Evrope, gdje osnovne građanske slobode stiču tek početkom 19. stoljeća.

By the way, volio bih da mi navedeš primjere getoizacije Jevreja u Otomanskoj imperiji tipa onih u zapadnoj i istočnoj Evropi?

Na kraju, koliko su neki Jevreji bili involvirane u društveno-politički život Otomanske imperije u 19. stoljeću pokazuje i ova činjenica:

Quote:
Ottoman Jews held a variety of views on the role of Jews in the Ottoman Empire, from loyal Ottomanism to Zionism.
Emanuel Karasu of Salonika, for example, was a founding member of the Young Turks, and believed that the Jews of the Empire should be Turks first, and Jews second.
Quote:
Židovi useljinici iz prve Aliyah su isto izbjeglice iz carske Rusije za vrijeme pogroma.
Zašto eksiviraš odgovor na moje pitanje?

Slijedeći tvoju logiku, opet pitam, jesu li jevrejska plemena, koja su došla u zemlju Kannan i pobila i protjerala Kannance - okupatori?
__________________
Kakva novogradnja? Tražite muslimanske kuće sa zapadne strane Neretve i kupujte to. Bliže su centru od bilo kojeg stana u međuprostoru između Mostara i Širokog. Zar je toliki problem preuzeti par muslimanskih kvartova koji neugodno strše na našoj strani grada i osigurati stolni grad? (Tomislav Diablo)
spiritual beggar is offline  
Old 15.12.2017., 19:03   #1136
Quote:
MalagaSpain kaže: Pogledaj post
Jebote, kad covjek cita ove upise ovdje, moze samo zakljuciti , bice tamo rata i problema jos 2 iljade godina, huh ?

Svaka cast samo vi tako nastavite ako hocete, ali dajte vise nas Grke ostavite na miru. Ajd preveli smo Vam Bibliju i rasirili, moliomo vas .
Bolje bilo da niste. Papci.

( )
__________________
Let not weakness live in your veins. Cherished workers, drown it inside you. Rise up from your deathbed and sally forth, more perfect for the struggle.
Guns of Brixton is offline  
Old 15.12.2017., 19:04   #1137
Ima tona videozapisa,tekstova i biljeski Mizrahi Zidova koji su zivjeli stoljecima u vecinski arapskim zemljama
tipa Jemen,Irak,Sirija,Egipat,Maroko itd.. Dan danas zive u Turskoj i Iranu bez ikakvih problema.

Vecina pozitivno govori o suzivotu sa Arapima,bili su krema drustva,najbogatiji i utjecajni,npr. u Bagdadu su cinili
trecinu stanovnistva do 1948.Mnogi su htjeli ostati i nakon proglasenja zidovske drzave,ali bili su prisiljeni otici
iz vise razloga.

Za razliku od krscana,Europljana koji su konstantno svako toliko imali ispade i masakrirali Zidove,u islamskom
svijetu to nije bila praksa,osim izoliranih incidenata.

Pa jos prije 500 godina su Zidovi morali bjezati iz krscanske Spanjolske u islamsko Osmansko Carstvo gdje su
nasli spas,to se zaboravlja danas..Dosta je falsificiranja povijesti..
balkanunited is offline  
Old 15.12.2017., 19:08   #1138
Beggar,i za Ataturka se sumnja da je bio kripto-zidov kako Turci kazu Donme.I on je bio iz Soluna
balkanunited is offline  
Old 15.12.2017., 20:03   #1139
Quote:
MalagaSpain kaže: Pogledaj post
Super ako je to sve sto moramo napraviti , uspostaviti Izrael (vec je uspostavljen ) i izgraditi Hram . koliko pise na internetu i to je vec zapoceto a Trump je graditelj ....moze se nazvati i Trupm J Hram

prije nego se Zidovi moraju preobratiti na krscanstvo , pise u Knjizi, ajmo ljudi , evo prvi dajem 100 eurica za Hram .

Pokrecem crowfunding za Donald Trump J Hram.

Sad ozbiljno , pustiti te ljude na miru , neka rade sto hoce, pa tamo nemamo nikakvog interesa , aloooo.
Mi možemo pokušati ostaviti njih na miru. Ali oni neće ostaviti nas.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 15.12.2017., 20:19   #1140
Quote:
Lutfi kaže: Pogledaj post
Turska je spremna ratovati za Palestince. Danasnja Turska nije vise ona Ataturkova Turska nego Erdogan je Tursku pretvorio u islamsku zemlju. Pored Turske je Iran koji moze zadati dosta problema Izraelu jer Iran ima jaku armiju a iza Turske i Irana je Rusija koja je priznala Palestinu. Rusija ima zadatak da prekine bilo kakvo lansirannje izraelske nuklearne rakete i da tako neutralizira Izrael dok Turska i Iran budu napadali Izrael. Uprkos svemu Palestina ce se osnovati i istocni Jerusalem ce biti Palestinski grad. Ako gledamo historiju vidjecemo da krizari drzali pod okupacijom Jerusalem a nakon toga Saladin je uspio istjerati krizare iz grada i da tako oslobodi Jerusalem koji je pripao muslimanima. Za muslimane je Jerusalem sveti grad i muslimanima ne pada napamet da odustanu od tog grada.
Zapadni Istanbul će biti grčki i kršćanski. Ako vidimo historiju to je uvijek bio kršćanski teritorij. Turci su to okupirali. Istočna Turska će biti Kurdistan. Kurdi su pravi borci i Izrael stoji iza njih. Izrael je sila i ima nuklearne bombe. Amerika stoji iza Izraela i napast će Iran i Rusiju.
cipiripi is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:15.