Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Kriptovalute

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2017., 13:17   #2661
Evo vam svima FAQ RaiBlocksa, tko je uspio kupit!

https://www.reddit.com/r/RaiBlocks/c...ad_this_first/

Da lakse sredite probleme na koje naletite!

RaiBlocks vidim jako visoko, jer digitalni novac, nemoze imati skupe i spore transakcije! Rai je besplatan i brz i mislim da ce otici jako daleko, ako ne dode nesto bolje od njega.

Cijena po mom misljenju moze ici samo gore, kako ce dodavati nove stvari, wallet, ios wallet, novi web, "pruning" baze podataka... cijena ce rasti. Kad dode do drugih mjenjacnica, opet samo ce cijena ici gore...

Treba vidjeti kako ce se cijeli sustavi i nodovi ponasati kad dode do velikog prometa, tu ce se vidjeti hoce li Rai opstati ili ne. I vidjeti koliko je otporan na DDOS napade s obzirom da su transakcije besplatne i ne kosta nista spamati mrezu transakcijama. Usko grlo sustava je HDD, jer nema klasican Blockchain, nego svaki korisnik ima svoj Blockchain, pa baza ima jako puno malih podataka, sto opterecuje disk! To treba gledati isto. Znaci gledat ponasanje pod velikim opterecenjem na na glavnoj mrezi i DDOS napade, to je nesto sto ga moze ubit, i prije cega trebate izaci, ako tu pocne kaskat! Ako ne, samo nebo je granica sa besplatnim i instantnim transakcijama!

Citajte sami, informirajte se, shvacajte tehnologiju, pokusajte predvidjeti sto je buducnost pa otkriti coin koji jos nije popularan, ili shvatiti da ono sto drzite nije buducnost! Nemojte kupovat zato sto ste negdje vidjeli da cijena raste ili je netko tu rekao da je coin dobar!

Evo prestize ARK po market cap-u! Moguce ga je kupiti samo na nekim uzasnim mjenjacnicama koje su 90% vremena offline! Nemogu zamislit sta bi se desilo da ga Bittrex izlista!

Idem sa foruma, sretno svima!
Le Savage is offline  
Old 14.12.2017., 14:33   #2662
Pozdrav,

Početnik sam sto se tiče kriptovaluta i ulaganja u njih...
Ugl, odlučio sam uložiti "neznatne" novce u Ripple, nisam nasao na forumu temu vezanu uz bas taj ripple, tako da tražim tu.

Prvo odmah da kažem nije mi cilj pokušat se masno obogatit na tim čudima, nego samo ovako iz radoznalosti/hobija pokušat ubaciti 500-tinjak kn i čekat određeno vrijeme.

Znači znaima me vaše mišljenje o toj valuti, najjednostavniji način kupovine istog, i krucijalne stvari na koje treba paziti (generalno zanima me tipa ako mu vrijednost počne padati, a ja o tom ne razmisljam može li doći do bankrota ako je taj model slican dionicama ili sam neke stvari gadno pokopčao).

Unaprijed hvala
figurant is offline  
Old 14.12.2017., 14:40   #2663
Quote:
Ethan kaže: Pogledaj post
ekipa, mozda jedno glupo pitanje, al trenutno nemam vremena za research

jel moze ic SEPA uplata na bitstamp sa tekuceg preko internet bankarstva ili ide jedino sa deviznog u eurima?
Moraš preko deviznog tekućeg, ako imaš samo kunski ne možeš uplatiti.
D@ny is offline  
Old 14.12.2017., 14:41   #2664
Pošto sam totalni početnik i neznalica što se tiče kupovine ovih kriptovaluta zamolio bi za pomoć. Namjeravam uložiti neke pare na xrb i guglajući sam naišao na stranicu bitgrail. I nikako ne shvacam na koji nacin to funkcionira, jel moguce kupiti odredeni iznost xrb-a karticom tekuceg racuna? Na koji nacin je najjednostavnije kupiti ih? Što više guglam to sam vise zbunjen.
jazo90 is offline  
Old 14.12.2017., 14:43   #2665
Quote:
figurant kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

ja o tom ne razmisljam može li doći do bankrota ako je taj model slican dionicama ili sam neke stvari gadno pokopčao).

Unaprijed hvala
Da, itekako se može doći do bankrota kao uostalom i sva ulaganja do sada, ako misliš samo Hodl-at onda samo i jedino BTC.
D@ny is offline  
Old 14.12.2017., 14:50   #2666
Quote:
D@ny kaže: Pogledaj post
Da, itekako se može doći do bankrota kao uostalom i sva ulaganja do sada, ako misliš samo Hodl-at onda samo i jedino BTC.
Znači, za potencijalni long-term invest (min 6mj-1god) u ovom slucaju u ripple se ne isplati? Može li neko kratko objasnjenje zasto, u BTC nemam namjeru ulagati jer suma s kojom raspolazem je presmješna...

Plan mi je uzeti bar 200-njak XRP-a pa da dode kroz 1god i do 5$ ja zadovoljan
figurant is offline  
Old 14.12.2017., 15:31   #2667
Quote:
jazo90 kaže: Pogledaj post
Pošto sam totalni početnik i neznalica što se tiče kupovine ovih kriptovaluta zamolio bi za pomoć. Namjeravam uložiti neke pare na xrb i guglajući sam naišao na stranicu bitgrail. I nikako ne shvacam na koji nacin to funkcionira, jel moguce kupiti odredeni iznost xrb-a karticom tekuceg racuna? Na koji nacin je najjednostavnije kupiti ih? Što više guglam to sam vise zbunjen.


Moraš prvo kupiti neku od podržanih valuta na toj mjenjačnici (btc, ltc, eth...) i onda njih prebaciš na tu mjenjačnicu i trgujes.
Ove sve možeš kupiti npr na bitstamp mjenjačnici, onda ideš na whitdraw, biraš valutu koju povlačiš i upišeš adresu i iznos koji prebacuješ.
Crveni Mjesec is offline  
Old 14.12.2017., 15:38   #2668
Quote:
figurant kaže: Pogledaj post
Znači, za potencijalni long-term invest (min 6mj-1god) u ovom slucaju u ripple se ne isplati? Može li neko kratko objasnjenje zasto, u BTC nemam namjeru ulagati jer suma s kojom raspolazem je presmješna...

Plan mi je uzeti bar 200-njak XRP-a pa da dode kroz 1god i do 5$ ja zadovoljan

Tko god da ti ovdje ista kaze za neki coin, moze biti a i ne mora. Mozda ce ripple otici na 20 $ kroz godinu dana, mozda padne na 1 cent. Tako moze i bilo koji drugi coin otici gore ili dolje. Ja mislim da ltc, eth, btc sigurno budu narasli, ali ne mora biti, mozda sam u krivu.
ninja23 is offline  
Old 14.12.2017., 16:01   #2669
thx na odgovoru za SEPA uplatu. tak sam i mislio, al reko idem provjerit.

koji crazy dan. gledam ripple kako raste i naravno pitam se kad izac da bi uso u XRB. inace od jutra se pokusavam registrirat na bitgrailu, ali nema sanse, ne prolazi
Ethan is offline  
Old 14.12.2017., 16:33   #2670
Quote:
Crveni Mjesec kaže: Pogledaj post
Moraš prvo kupiti neku od podržanih valuta na toj mjenjačnici (btc, ltc, eth...) i onda njih prebaciš na tu mjenjačnicu i trgujes.
Ove sve možeš kupiti npr na bitstamp mjenjačnici, onda ideš na whitdraw, biraš valutu koju povlačiš i upišeš adresu i iznos koji prebacuješ.
sto mi je najpametnije uzet od ova 3 za daljnu kupovinu altova?
volverine is offline  
Old 14.12.2017., 17:04   #2671
Quote:
volverine kaže: Pogledaj post
sto mi je najpametnije uzet od ova 3 za daljnu kupovinu altova?
Sa BTC možeš kupiti svaki alt, sa ETH možeš kupiti 80% altova, a sa LTC na Bittrexu 0% - ali na nekim drugima možeš, no čak i tamo manje (npr. na Krakenu). Druge mjenjačnice su mi nepoznanica.
Eventualno ne znam da li ETH ima manji fee - nisam ga već dugo koristio.
abusaef is offline  
Old 14.12.2017., 17:43   #2672
Jel itko pokusao radit arbitrazu ? Citao sam na netu da su neki ljudi redovito radili to posto je razlika istih coina s Azijskih i Zapadnih exchangera bila i do 20% dnevna pojava !

I doli itko koristi coinigy.com !? Dali se isplati za njega placati 15$ mjesecno !? Alternative ?

coinigy.com mi ne izgleda lose u ovih 20tak (od besplatnih 30) dana koliko ga koristim...Alternative ?
__________________
to exist is to resist 外人
O_D_E_Z is offline  
Old 14.12.2017., 17:51   #2673
Počenik

Pozdrav ekipa.

Može li netko objasnit malo početniku trgovanje crypto valutama. Mislim ono gdje kupiti platforme za trgovanje itd. Imam račun na coinbase i kupio u prošlosti bitcoin al ih nisam zadržao nažalost. Kako početi. Za početak sa manjim iznosom koje valute kupiti. Cjenim svaku pomoć...
darac112 is offline  
Old 14.12.2017., 18:43   #2674
Jedan od mojih virtualnih frendova, bivši equity trader:

If it weren’t for cryptos, I wouldn’t have anything to talk about. Because, Jesus Tap-Dancing Christ, the completely-rigged, utterly-controlled equity markets have become as boring as the director’s cut of a Janet Yellen sex tape.

Još koju godinu i na equity marketima neće biti ni psa...........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 14.12.2017., 19:04   #2675
Quote:
darac112 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa.

Može li netko objasnit malo početniku trgovanje crypto valutama. Mislim ono gdje kupiti platforme za trgovanje itd. Imam račun na coinbase i kupio u prošlosti bitcoin al ih nisam zadržao nažalost. Kako početi. Za početak sa manjim iznosom koje valute kupiti. Cjenim svaku pomoć...
Dobro, jesi li bar provrtio par stranica unatrag i temu o bitcoinu?

Za početnika savjetujem da pogledaš sajt od kolege Toranage koji si je dao truda pojasnit nama neukim početnicima...evo škicni tu: www.cryptobegin.com
Daisy28 is offline  
Old 14.12.2017., 19:10   #2676
Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
Dobro, jesi li bar provrtio par stranica unatrag i temu o bitcoinu?

Za početnika savjetujem da pogledaš sajt od kolege Toranage koji si je dao truda pojasnit nama neukim početnicima...evo škicni tu: www.cryptobegin.com
Jesam pogledao. Samo bih htio da se što bolje upoznam s cripto valutama.
Zahvaljujem se na linku. Baš sam tako nešto tražio. Odoh učiti o cripto valutama.
darac112 is offline  
Old 14.12.2017., 19:12   #2677
Quote:
darac112 kaže: Pogledaj post
Jesam pogledao. Samo bih htio da se što bolje upoznam s cripto valutama.
Zahvaljujem se na linku. Baš sam tako nešto tražio. Odoh učiti o cripto valutama.
Nema na čemu Sve je tamo lijepo posloženo i sistematizirano, čak sam se i ja snašla znači, jednostavnije od toga ne ide
Daisy28 is offline  
Old 14.12.2017., 19:21   #2678
bokte do kuda ce ovaj XRP ?

sta mislite? prodao bi ga, al mi je krivo , da nebi bilo ups
geronimo666 is offline  
Old 14.12.2017., 19:56   #2679
Se uspio danas tko registrirat na BitGrail ili kupiti XRB??
as6 is offline  
Old 14.12.2017., 20:34   #2680
Quote:
geronimo666 kaže: Pogledaj post
bokte do kuda ce ovaj XRP ?

sta mislite? prodao bi ga, al mi je krivo , da nebi bilo ups
a jebo majku, dok mi sjednu pare za kupovinu bit ce 100 dolara jedan
volverine is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:18.