Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2014., 21:35   #10021
Ja sam zgrozena informacijom da je u nasim jaslicama u prvoj turi adaptacije bilo 13 djece.. mi cekamo iducu turu a ja sam s knedlom u grlu.. kako se jedna teta moze baviti objektivno s 25 jaslicara od 1g.. bila sam uvjerena da su manje grupe i bila sam jako pozitivna oko svega ali sad sam pokleknula.. tete su navodno rekle da se ne nose ruksa i nego vrecice jer da se krade a jedna je isla pusiti tijekom tih 1h dok s roditelji bili tamo a ja se pitam kako je tek onda kad nema nikoga..
Jako me strah svega..
__________________
16.7.2013.
anpi is offline  
Old 01.09.2014., 21:43   #10022
Quote:
bambix kaže: Pogledaj post

Zar klinci sami sebi brisu guzu?!?!
Moja ne smije bit sama u wc-u, ni dirat wc skoljku, a ja ju brisem. Nema sanse da ce se obrisat sama, ne zna ni gace vratit kako treba, pokusa ali ih spetlja.
da, naravno pa sve rade sami mislim, ne brisu se nakon velike nuzde dok su mali jos, kad se popiske prilicno rano se sami brisu. I sami puste vodu i operu ruke i obrisu i obuku se i svuku....
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Old 02.09.2014., 07:47   #10023
Danas sam išla brojati listu kod starijeg sina u grupi: ravno 40! 3 tete.
Oni se vode kao starija grupa, ali kako su prebacili cijelu njegovu grupu da ih ne razdvajaju, ima i nekih koji nemaju još ni 4 godine.
Ne znam je li to normalno, meni se čini puno. Ali, kako sam već sto puta rekla, imam potpuno povjerenje u taj vrtić i vjerujem da znaju što rade.

I evo baš kad sam spomenula guzu jučer.... Moj ima 4 i po godine. Samostalno se oblači odavno, ne znam kad je počeo, ali sigurno godinu dana ide sam u wc, sam si složi svoju dasku, svoju stoličicu da se popne, i zove nas kad je gotov da ga brišemo. Negdje prije ljeta je samoinicijativno počeo sam brisati guzu. Naravno, mi provjerimo i popravimo jer često baš ne uspije skroz...

I jučer došao iz vrtića s flekom na gaćama, muž poludio, danas će reć tetama da ga moraju prekontrolirati nakon wc-a. Ali prekontrolirati i reći mu da briše još, ne brisati.

Još jedna crtica o samostalnosti: neki je dan imao kratke hlačice i dala sam m duge da se obuče jer je postalo hladno. Tek nakon par sati, navečer, kad se skidao za kupanje zove me "mama, vidi nešto smiješno", obučen u dvoje hlače. Kad je oblačio duge, zaboravio je skinuti kratke.
ZubaTruba is offline  
Old 02.09.2014., 11:19   #10024
moram temu zakljucati i otvoriti vol2.
Narasla je, a i dosli su neki novi klinci na adaptaciju.

nova tema
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:44.