Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2017., 13:29   #5441
Quote:
GLAVATAR kaže: Pogledaj post
brojka je sigurno veca od ove....s druge strane tesko je naci hostel i skladište bez hrvata
Misliš da Irska objavljuje lažne službene podatke o broju zaposlenih?

To je službena brojka, "ja sam bio u hostelu i vidio hrvata" nije službena brojka.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 14:21   #5442
IrishJobs.ie je objavio članke o očekivanim plaćama po sektorima za 2018.: https://www.irishjobs.ie/careeradvic...campaign=51385
erin78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 14:39   #5443
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Ne znam kakva prava u tom slučaju ima u Hr, po pitanju liječenja u slučaju potrebe, naknada itd.. a znaš već kako to ide na balkanu.
Ne bih znala, nit sam o tome razmisljala.

Quote:
Nikad spreman kaže: Pogledaj post
Što sa onima koji se nisu odjavili, a takvih navodno ima dosta? Zašto svi šute i nitko ne piše o tome?

Naravno da ih ima dosta.
Pise se o tome cak i previse, no ovdje na forumu, ne.
mjesecarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 14:58   #5444
Posto sam u Corku, da li zna itko nacin odjave a da ne idem u Dublin u ambasada. Da li mogu dati roditeljima ili bratu punomoc da me oni odjave? Ako da, da li ima tu javni biljeznik ili tako nesto?
Noctifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 21:36   #5445
Punomoc mozes napravit jedino u HR konzulatu ili ambasadi, znaci ne gine ti put u Dublin ni pod razno.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 03:45   #5446
Ekipa pozz!
Da li mi netko može reći kakve su šanse zapošljavanje u hotelijerstvu (recepcija i sl.) te bankarstvo? Da li postoji netko tko radi u navedenim sektorima pa da pitam malo detaljnije što me interesira? Može i PM.
Joy21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 15:14   #5447
Glavatar nitko ne prica bajke, ljudi selektivno upijaju informacije i cuju ono sto zele cuti.
Kroz par dana cu napisati te *negativne* situacije sa kojima se ljudi mogu susresti i na cemu treba pripaziti
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 09:07   #5448
Sljedeci tjedan ne radim pa idem u Dudblin napraviti privremenu odjavu. Da li ima smisla raditi odjavu i u poreznoj? Koliko sam ja shvatio na njihovim stranicama pise da to ide tek nakon 6 mjeseci.

Mene sada muci sto sam dobio prvu placu a na nju nisam platio nista poreza jer imam jos cijeli tax credit za 2017. Da li da novce cuvam jer bi trebao platiti porez RH?

Takoder da li netko ima iskustva sa prijavom dobiti od kriptovaluta u Irskoj? Mislim raditi isplatu pocetkom sljedeceg mjeseca ali prijaviti to mislim tek kada sam tu 6 mjesecu znaci polovicom 2018.
Noctifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 10:36   #5449
Quote:
Noctifer kaže: Pogledaj post
Sljedeci tjedan ne radim pa idem u Dudblin napraviti privremenu odjavu. Da li ima smisla raditi odjavu i u poreznoj? Koliko sam ja shvatio na njihovim stranicama pise da to ide tek nakon 6 mjeseci.

Mene sada muci sto sam dobio prvu placu a na nju nisam platio nista poreza jer imam jos cijeli tax credit za 2017. Da li da novce cuvam jer bi trebao platiti porez RH?

Takoder da li netko ima iskustva sa prijavom dobiti od kriptovaluta u Irskoj? Mislim raditi isplatu pocetkom sljedeceg mjeseca ali prijaviti to mislim tek kada sam tu 6 mjesecu znaci polovicom 2018.
Brines se previse po mom misljenju.
Napravi privremenu odjavu a poreznu odjavu napravi kad sljedeci put budes u Hr.

Sto se tice zarade od kriptovaluta za manje iznose te nitko nece nista pitat.
Ako ti je zarada veca od 1270E onda placas capital gains tax 33% na taj iznos (zarada - 1270E).
Isplati si manje iznose vise puta.

edit: ako je zarada bas velika (100kE +) a ne zelis probleme plati racunovodju.

Capital Gains Tax
__________________
You don't need a weather man, To know which way the wind blows
It's all right to say things can only get better, If you haven't just lost your brand new sweater
Peterpunk is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 10:40   #5450
Quote:
erin78 kaže: Pogledaj post
IrishJobs.ie je objavio članke o očekivanim plaćama po sektorima za 2018.: https://www.irishjobs.ie/careeradvic...campaign=51385
Odlican pregled i moram priznat poprilicno tocan.

Naravno to su cifre osnovne place. Bolje firme imaju i bolje benefite, dodatke i bonuse.
__________________
You don't need a weather man, To know which way the wind blows
It's all right to say things can only get better, If you haven't just lost your brand new sweater
Peterpunk is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 10:44   #5451
Quote:
Peterpunk kaže: Pogledaj post
Brines se previse po mom misljenju.
Napravi privremenu odjavu a poreznu odjavu napravi kad sljedeci put budes u Hr.

Sto se tice zarade od kriptovaluta za manje iznose te nitko nece nista pitat.
Ako ti je zarada veca od 1270E onda placas capital gains tax 33% na taj iznos (zarada - 1270E).
Isplati si manje iznose vise puta.

edit: ako je zarada bas velika (100kE +) a ne zelis probleme plati racunovodju.

Capital Gains Tax
Znam za CGT u Irskoj, no ja radim dnevno trgovanje i tehnicki bi se trebala svaka transakcija biljeziti i prijavati a ja ih imam stvarno puno. Mislim da cu stvarno trebat knjigovodu jer sada mi je zarada vec preko 5k eura i ne zelim imati probleme sa Revenue.
Noctifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 10:47   #5452
Quote:
Peterpunk kaže: Pogledaj post
Odlican pregled i moram priznat poprilicno tocan.

Naravno to su cifre osnovne place. Bolje firme imaju i bolje benefite, dodatke i bonuse.
Ne znam za druge firme ali moja uz vecu placu od navedene ima zdrastveno, privatno mirovinsko i jeftiniju hranu u restoranu firme.

Definitivno je dobra ideja probad uc u vecu firmu u IT-u barem. Cork je dosta jak sto se toga tice a nije skup kao Dublin.
Noctifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 10:57   #5453
Quote:
Noctifer kaže: Pogledaj post
Znam za CGT u Irskoj, no ja radim dnevno trgovanje i tehnicki bi se trebala svaka transakcija biljeziti i prijavati a ja ih imam stvarno puno. Mislim da cu stvarno trebat knjigovodu jer sada mi je zarada vec preko 5k eura i ne zelim imati probleme sa Revenue.
Mislim da je dovoljna razlika izmedju inicijalne uplate i isplate. Tko bi popamtio i popisao sve transakcije. Znam da ih mjenjacnice cuvaju al to je previse podataka i tko bi to uopce obradio i na koji nacin, trajalo bi mjesecima.

Quote:
Noctifer kaže: Pogledaj post
Ne znam za druge firme ali moja uz vecu placu od navedene ima zdrastveno, privatno mirovinsko i jeftiniju hranu u restoranu firme.

Definitivno je dobra ideja probad uc u vecu firmu u IT-u barem. Cork je dosta jak sto se toga tice a nije skup kao Dublin.
U Dublinu su place nesto vise ali kvaliteta zivota u Corku je po meni osjetno bolja.
__________________
You don't need a weather man, To know which way the wind blows
It's all right to say things can only get better, If you haven't just lost your brand new sweater
Peterpunk is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 11:17   #5454
Quote:
Peterpunk kaže: Pogledaj post
Mislim da je dovoljna razlika izmedju inicijalne uplate i isplate. Tko bi popamtio i popisao sve transakcije. Znam da ih mjenjacnice cuvaju al to je previse podataka i tko bi to uopce obradio i na koji nacin, trajalo bi mjesecima.
Meni odgovara prijava svih transakcija jer sam do sada platio preko 3k eura u troskovima kupnje/prodaje kripta a to se moze oduzeti od dobiti tako da se smanji oporezivi dio.
Noctifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 14:02   #5455
Quote:
Noctifer kaže: Pogledaj post
Meni odgovara prijava svih transakcija jer sam do sada platio preko 3k eura u troskovima kupnje/prodaje kripta a to se moze oduzeti od dobiti tako da se smanji oporezivi dio.
Sretno
Sad barem znam koga cu pitat jednom kad ja budem povlacio svoju lovu
__________________
You don't need a weather man, To know which way the wind blows
It's all right to say things can only get better, If you haven't just lost your brand new sweater
Peterpunk is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 14:34   #5456
Quote:
Peterpunk kaže: Pogledaj post
Mislim da je dovoljna razlika izmedju inicijalne uplate i isplate. Tko bi popamtio i popisao sve transakcije. Znam da ih mjenjacnice cuvaju al to je previse podataka i tko bi to uopce obradio i na koji nacin, trajalo bi mjesecima.
CGT kod shares nije tako jednostavan. Radi se share pool ako se kupuje vise puta u istoj kompaniji itd. Ima pravila i kad bi sve tako bilo jednostavno onda racunovoda i tax advisora nebi trebalo.
Grinch24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 14:51   #5457
Quote:
Grinch24 kaže: Pogledaj post
CGT kod shares nije tako jednostavan. Radi se share pool ako se kupuje vise puta u istoj kompaniji itd. Ima pravila i kad bi sve tako bilo jednostavno onda racunovoda i tax advisora nebi trebalo.
Lako za dionice, nema toliko transakcija.

Ja sam danas u kriptu napravio pet transakcija prije 11 ujutro
__________________
You don't need a weather man, To know which way the wind blows
It's all right to say things can only get better, If you haven't just lost your brand new sweater
Peterpunk is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 16:22   #5458
Ja bi rekao da je Bitcoin isto chargeable asset pa i za njega CGT vrijedi.
Grinch24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 17:04   #5459
Quote:
Grinch24 kaže: Pogledaj post
Ja bi rekao da je Bitcoin isto chargeable asset pa i za njega CGT vrijedi.
Capital Gains Tax se naplacuje sigurno, pitanje je samo kako se utvrdjuje cifra na koju se tax placa.
Cini mi se prekomplicirano da se izvuce lista svih tradeova i onda gleda zarada na svakom tradeu minus fee. I poluaktivni kripto trader ima par tradeova tjedno na nekoliko mjenjacnica a iole aktivni moze imat i desetak dnevno. Sad izvuc listu od nekakvih 500 tradeova kroz zadnjih par mjeseci sa nekoliko razlicitih mjenjacnica (burzi) plus fee od svake transakcije ili prebacivanja izmedju njih pa onda imas i nagrade od POSa i DPOSa i slicno, ma tko bi to sve polovio.

Uglavnom, nije ovo pravi pdf za ovu raspravu a ionako za sad samo nagadjamo.
Noctifer, slobodno nam javis kad saznas proceduru.
__________________
You don't need a weather man, To know which way the wind blows
It's all right to say things can only get better, If you haven't just lost your brand new sweater
Peterpunk is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 08:55   #5460
Quote:
Peterpunk kaže: Pogledaj post
Capital Gains Tax se naplacuje sigurno, pitanje je samo kako se utvrdjuje cifra na koju se tax placa.
Cini mi se prekomplicirano da se izvuce lista svih tradeova i onda gleda zarada na svakom tradeu minus fee. I poluaktivni kripto trader ima par tradeova tjedno na nekoliko mjenjacnica a iole aktivni moze imat i desetak dnevno. Sad izvuc listu od nekakvih 500 tradeova kroz zadnjih par mjeseci sa nekoliko razlicitih mjenjacnica (burzi) plus fee od svake transakcije ili prebacivanja izmedju njih pa onda imas i nagrade od POSa i DPOSa i slicno, ma tko bi to sve polovio.

Uglavnom, nije ovo pravi pdf za ovu raspravu a ionako za sad samo nagadjamo.
Noctifer, slobodno nam javis kad saznas proceduru.
Pa nije komplicirano. Sve trajdove mozes dobiti kao CSV file i iz toga dobijes sve informacije. Na kraju danu ja njima mogu dati sumu svih feejeva, investiciju i koliko mi je trenutrno stanje.

Napraviti alat za parsanje toga stvarno nije tesko.
Noctifer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:53.